Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς ότι η αξία των εφαρμογών δεν υπολογίζεται, επειδή θα βάλει σπασμένες όπως οι περισσότεροι;

 

Μεταξυ μας, περα από 5-7 εφαρμογες οι υπολοιπες είναι απλα αχρηστες και απλα για να ασχολούμαστε. Ε, για αυτές μπορει να δαπανησει 1-3 ευρω εκαστος (για ένα gps app μονο θα δαπανησει 30 ευρω εφάπαξ και καθαρισε). Εγω εχω και στα 2 οικοσυστηματα καμια 200αρια εφαρμογες αγορασμένες συνολικα. Αυτή τη στιγμη στο one μου εχω δεκα ολες κι ολες εγκατεστημενες...

@tfd1978

Φανη, οποιος θελει ας πει για fanboys κλπ ομορφιες. Εσυ ξερεις πολύ καλα τι λεφτα εχουμε πεταξει εκαστος για τα μηλα (iphone, ipad, MacBook και δε συμμαζευεται). Απλα το καλυτερο το επιβραβεύουμε και το καλυτερο πλεον είναι αλλου...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι Βαγγελη, ακριβως. "Το καλο, να λεγεται!". Οσο για τα λεφτα που εχουμε δωσει, αστο...γι'αυτο κι εγω λεω στον καθενα, παρ'το οπως σε βολευει. Θες να με πεις ψωνιο, πες με, χαλαρα! Εγω ξερω γιατι εχω αυτο που εχω αυτη τη στιγμη στα χερια μου, και σε καμια περιπτωση δεν θα ητανε ενα οποιοδηποτε iPhone. Ποτε δεν λεω ποτε, μιλαω για το σημερα και μονο!
Link to comment
Share on other sites

Roms, kernels?

χμμμμ παρε ένα s4 η ένα htc one και δε ασχοληθείς με τιποτα άλλο περα από το να απολαμβανεις τις 2 καλυτερες συσκευες του εμποριου.

Προσωπικα πεταξα μια και καλη τα μηλα από το 4s και μετα γιατι οι διαφορες υπερ των παραπανω ανδροειδων είναι χαοτικες πλεον...

 

Εντάξει το δέχομαι αυτό που λες αλλα απο την άλλη επειδή μ´αρεσει να σκαλίζω με την καλή έννοια τα πράγματα θα έχω περιέργεια σίγουρα να δώ τι ειναι!δεν ειναι τυχαίο που ακούω οι περισσότεροι που έχουν android να λένε έβαλα αυτή τη ρομ και το Κινητο πετάει κτλ..αλλα σίγουρα ας πάρω την απόφαση να κάνω την αλλαγή και μετά βλέπουμε για τα αλλα!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το δέχομαι αυτό που λες αλλα απο την άλλη επειδή μ´αρεσει να σκαλίζω με την καλή έννοια τα πράγματα θα έχω περιέργεια σίγουρα να δώ τι ειναι!δεν ειναι τυχαίο που ακούω οι περισσότεροι που έχουν android να λένε έβαλα αυτή τη ρομ και το Κινητο πετάει κτλ..αλλα σίγουρα ας πάρω την απόφαση να κάνω την αλλαγή και μετά βλέπουμε για τα αλλα!

 

Όπως σου ειπα και παραπανω, εχω φλασαρει πανω από 2000 φορες παλιες android συσκευες μου. Πιστεψε με, ξερω πολύ καλα τι μπορει να κανει μια custom rom πλεον. Και το γεγονός ότι τις τελευταίες συσκευες μου (S4 και πλεον HTC One) δεν τις εχω αγγιξει καν, μπορει να σου δωσει μια κατευθυνση για το αν χρειαζεται να ασχοληθείς με τετοια πραγματα. Θα σου δωσω ένα tip. Παρε ένα htc one η ένα lg optimus g (αν θες να σπαταλήσεις λιγοτερα χρηματα) και θα αντιληφθείς τι σημαινει, γρηγορο, smooth, απροβληματιστη λειτουργια... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες..Είμαι και γω με ένα s4 πλέον,μαμά αρουταριστο και το απολαμβάνω το απίστευτο τηλεφωνακι μου :-)Ο Φάνης (Tfd1978 ) τουλάχιστον ξέρει τη σχέση μου με τα iPhone από το 2007 και μέχρι το 5άρι που το είχα για κάνα 3μηνο τιμής ένεκεν αλλά δεν άντεξα παραπάνω..Πλέον δεν έχω μάτια παρά μόνο για το s4 που κατά την ταπεινή μου άποψη είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί..
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Κωστα (vampirios), ακριβως το ιδιο ισχυει και για μενα. Μετα απο πολυ καιρο, ειμαι με μια συσκευη που, αυτη τη στιγμη, δεν θα την αλλαζα με καμια αλλη στην αγορα (οχι με custom rom, αλλα με stock prerooted και lite)! Και ναι, περασα κι εγω απο το 5αρι για 3-4 μηνες, με το ζορι...
Link to comment
Share on other sites

Κωστα (vampirios), ακριβως το ιδιο ισχυει και για μενα. Μετα απο πολυ καιρο, ειμαι με μια συσκευη που, αυτη τη στιγμη, δεν θα την αλλαζα με καμια αλλη στην αγορα (οχι με custom rom, αλλα με stock prerooted και lite)! Και ναι, περασα κι εγω απο το 5αρι για 3-4 μηνες, με το ζορι...

 

Ε ναι ρε Φάνη :-) Με καταλαβαίνεις :-P

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Εδώ λέμε 2 άτομα που είχαμε όλη τη σειρά iPhone ότι είναι καλύτερο το s4 και ακόμη το σκέφτεσαι;;βουρ :-)
Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω να πω ότι είστε κακιά επιρροή και ήδη σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή!!

 

Αν και συμφωνω οτι ειμαστε "κακη επιρροη", θα ελεγα πρωτα να δεις ενα S4, να το χρησιμοποιησεις, να ξερεις τουλαχιστον αν θα σε καλυψει σε αυτα που ζητας εσυ απο μια συσκευη. Αν και κατα τη γνωμη μου, ειναι σιγουρο αυτο, μην σε παρουμε και στο λαιμο μας... :p

 

Και ειμαστε 3 ατομα Κωστα που το λεμε, μην ξεχναμε τον Βαγγελη (v@gelis)! Που εκτος απο τα iPhone που εχουμε περασει απο ολα (απο 3-4-5 φορες το καθενα) εχουμε περασει απο παααααρα πολλες συσκευες της αγορας!

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Και ειμαστε 3 ατομα Κωστα που το λεμε, μην ξεχναμε τον Βαγγελη (v@gelis)! Που εκτος απο τα iPhone που εχουμε περασει απο ολα (απο 3-4-5 φορες το καθενα) εχουμε περασει απο παααααρα πολλες συσκευες της αγορας!

Αν εχει κανείς μια συσκευή μονίμως, την "έχει περάσει" πολυυυυυυυυύ λιγότερο;

Link to comment
Share on other sites

Κωστα, οσο καιρο ειχες το iPhone το ειχες jb; Και σκεφτηκες να το αλλαξεις με κατι αλλο εκτος του S4;

 

Οποιος εχει χρονο, διαβαζει.

http://paulstamatiou.com/android-is-better

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Φάνη το τελευταίο iPhone που απόλαυσα ήταν το 4ρι που κράτησα 1,5 χρόνο τρομακτικό για τα δικά μου δεδομένα..Μετά πήγα σε s2/s3/iPhone 5/note 2 και τώρα s4..Όπως βλέπεις έχω γίνει samsungακιας:-) :-)

Για να απαντήσω στο άλλο ερώτημα Ναι το είχα εννοείται jb το μήλο, αλλά με την ios 7 θεωρώ ότι κλείνει λίγο η ψαλίδα.Αν βγάλει η Apple 5ιντσο με design να με ενθουσιάσει θα ξαναπάω μήλο άνετα με jb εννοείται..

Από τα δεκάδες κινητά που αλλάζω κάθε μήνα,εντύπωση μου κάνει πάντα το..επόμενό μου:PP
Link to comment
Share on other sites

και εγω περιμενω το καινουργιο iphone για να κατασταλαξω!αν ειναι κατι αρκετα καλο και με μεγαλη οθονη θα παω παλι σε iphone ειδικα αφου ηδη δουλευουν το jb για την 7!αν μεινει στα ιδια τοτε παω για s4 και ο θεος βοηθος..:p
Link to comment
Share on other sites

@dreamangel Οντως, εαν εβγαζε κατι σε 4,5" και πανω, σιγουρα θα το δοκιμαζα, χωρις δευτερη σκεψη, ξεροντας οτι θα εχουμε και παλι jb. Αλλα επειδη, κλασικα, παει παλι στο ιδιο και ονομασια 5S/5G, θα παραμεινω με το S4 μου που με υπερκαλυπτει. Απο την αλλη, θα αλλαζα το ΒΒ μου που εχω για δευτερη συσκευη με το "φθηνο" iPhone, γιατι μου αρεσει πολυ εμφανισιακα. Και χωρις να με νοιαζει jb ή κατι αλλο. Αλλα για δευτερο ομως!
Link to comment
Share on other sites

@dreamangel Οντως, εαν εβγαζε κατι σε 4,5" και πανω, σιγουρα θα το δοκιμαζα, χωρις δευτερη σκεψη, ξεροντας οτι θα εχουμε και παλι jb. Αλλα επειδη, κλασικα, παει παλι στο ιδιο και ονομασια 5S/5G, θα παραμεινω με το S4 μου που με υπερκαλυπτει. Απο την αλλη, θα αλλαζα το ΒΒ μου που εχω για δευτερη συσκευη με το "φθηνο" iPhone, γιατι μου αρεσει πολυ εμφανισιακα. Και χωρις να με νοιαζει jb ή κατι αλλο. Αλλα για δευτερο ομως!

 

Τωρα βέβαια επειδή είπες bb αρχίζω και γλυκό κοιτάζω το q10 και το z10 ειδικά αφού δεν χρειάζεται πλέον bis!βεβαια άλλη νοοτροπία και λίγο το market με ελάχιστες εφαρμογές σε αποθαρρύνουν αλλα προσωπικά τα θεωρώ πανέμορφα κινητά

Link to comment
Share on other sites

Το Q10 ειναι απιστευτο και καλυτερο απο το Ζ10, για μενα...αλλα το sar σε αυτες τις συσκευες ειναι στο θεο, ενω η sammy το προσεχει και ειναι στον πατο. Γιατι στην τελικη ειναι τηλεφωνο και μιλαω με αυτο, αρκετα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
και εγω με q10 και μονο...ειναι τρομερο

 

To ότι από εφαρμογές δεν έχει τίποτα δεν σας ενοχλεί καθόλου και θέλετε να γυρίσετε σε Blackberry;

Link to comment
Share on other sites

To ότι από εφαρμογές δεν έχει τίποτα δεν σας ενοχλεί καθόλου και θέλετε να γυρίσετε σε Blackberry;

 

Εμενα με ενοχλει παρα πολυ, και γι'αυτο δεν γυριζω. Το μονο, αλλα βασικοτατο, αρνητικο των ΒΒ.

Ετσι, για να παρω κατι πιο βολικο στο χερι, εφυγα απο S4 και πηγα στο S4 mini. Αν και σκεφτηκα το 5C λογω εμφανισης (μου αρεσει παρα πολυ εμφανισιακα, και κατασκευαστηκα) δεν τα αξιζει τοσα λεφτα, ενω πηρα το mini με 300€.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εμφανισιακά μου αρεσουν και εμενα τα bb. αλλα οπως ειπες οι εφαρμογες ειναι αποθαρυντικο. Γιατι πλεον δεν μιλαμε μονο για τηλεφωνο αλλα για μια multimedia συσκευη με πολλες χρησεις περα απο κλησεις και μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ενα iphone με ενα πιο καινουριο iphone...αν ητα αλλη συσκευη η g2 η lumia 1020 για την εξαιρετικη του καμερα και μονο
Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν από τα χέρια μου τα: iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4s

 

Πριν δύο μήνες με κούρασε η φιλοσοφία τους για ντε και καλά 700€ κάθε χρόνο (αναβάθμιση συσκευής), πούλησα το 4ς, πήρα ολοκαίνουργιο lumia 920 μαζί με ρέστα και πλέον συχτιρίζω τον εαυτό μου για τα ευρώ που έσκαγα τόσα χρόνια στην apple για να αναμασήσω την ίδια τσίχλα με διαφορετικό περιτύλιγμα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...