Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
προσωπικα μια χαρα παει η συσκευη μου με το ios4 τουλαχιστον στις εφαρμογες που εχω εγω(χτες πουλησα το μαυρο σε ενα φιλο και στο καπακι αγορασα ενα λευκο που το γουσταρω πολυ:yahoo: )
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

 

@φανκο

 

Δεν ξέρω αν τα αντιμετωπίζω μόνο εγώ αυτά. Αλλά μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Οι υπόλοιποι τι λέτε;; Δεν έχει κανένας προβλήματα;

 

Μήπως φταίω εγώ.

 

Αν δεν είχα τόσα πολλά να χάσω, θα είχε φάει restore και set up as new καιρό τώρα. Τουλάχιστον δυο φορές.

 

Αλλά ρε γμτ, είναι πολλά αποθηκευμένα. Ρυθμίσεις, κωδικοί ασυρματων δικτύων, παιχνίδια. Δεν μπορώ να ξαναμπλεξω τώρα να στηνω απο την αρχή... :(

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Παρ΄όλο που το έχω σπασμένο στην 4, δεν έχω κανένα πρόβλημα προσωπικά..

 

Τώρα τι μπορεί να φταίει σε εσένα φίλε άλεξ δεν μπορώ να ξέρω..

 

Επανέφερες το backup>?

 

@Γιάννη καλορίζικο το ασπρουλιάρικο!!!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λείπει πολύ το SBSettings και οι Πλοηγοί

 

Κατα τ΄ άλλα όλα καλά εκτός απ΄ την υποψία ότι η μπαταρία κρατάει πιο λίγο

Edited by fanko

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λείπει πολύ το SBSettings

 

Κατα τ΄ άλλα όλα καλά εκτός απ΄ την υποψία ότι η μπαταρία κρατάει πιο λίγο

 

Tο δικό μου 28 ώρες κράταγε, 28 κρατάει.. Πάντα με φυσιολογική χρήση, (λίγο από όλα) γιατί αν κάτσεις 3 ώρες από πάνω του φυσικό είναι να αδειάσει...:)

 

Αν και τα notifications είναι σκότωμα για την μπαταρία..

 

Το sbsettings και το mywi, είναι από τους σοβαρούς λόγους που το έχω σπασμένο..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Παρ΄όλο που το έχω σπασμένο στην 4, δεν έχω κανένα πρόβλημα προσωπικά..

 

Τώρα τι μπορεί να φταίει σε εσένα φίλε άλεξ δεν μπορώ να ξέρω..

 

Επανέφερες το backup>?

 

@Γιάννη καλορίζικο το ασπρουλιάρικο!!!!!

thanks Σπυρο:happy:μια χαρα μου ηρθε,εδωσα το μαυρο 350 ευρω και βρηκα απο τις αγγελιες ενα λευκο σφραγισμενο στα 420,απλα δεν εχω ακομα screen protector και δεν το πολυακουμπαω μην γινει τιποτα στην οθονιτσα:Oτο εχω στο τσαντακι μεσα σε πανακι:pοσο για την μπαταρια νομιζω οτι κραταει το ιδιο με πριν με το ios4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα από Αθήνα ξανά!

 

@soom

Αλέξανδρε έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι στα σπασμένα τηλέφωνα δεν πρέπει να γίνει ανάκτηση από προηγούμενη έκδοση αλλά εγκατάσταση σαν νέα συσκευή. Είναι ένα από τα προβλήματα του jailbreak. Από την πλευρά μου για παράδειγμα, δεν αντιμετωπίζω απολύτως κανένα πρόβλημα με τη νέα έκδοση μάλιστα έχουν λυθεί και ορισμένα παρατράγουδα που είχα μέχρι και την 3.1.3 (π.χ. η αυτόματη αλλαγή της ζώνης της ώρας που δεν μου είχε δουλέψει ποτέ μέχρι τώρα σωστά φτάνοντας σε νέα χώρα και γυρίζοντας στην Ελλάδα).

 

Ξέρω πόσο ταλαιπωρία είναι το setup as new - θα θυμάσαι ότι παιδευόμουν με τα προβλήματα των MMS μετά τη φορητότητα από vodafone σε cosmote επειδή απέφευγα αυτό ακριβώς - αλλά μερικές φορές είναι η μόνη λύση!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε Αλεξ δεν το έκανες set up as new όταν έβαλες την 4????

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρ΄όλο που το έχω σπασμένο στην 4, δεν έχω κανένα πρόβλημα προσωπικά..

 

Τώρα τι μπορεί να φταίει σε εσένα φίλε άλεξ δεν μπορώ να ξέρω..

 

Επανέφερες το backup>?

 

@Γιάννη καλορίζικο το ασπρουλιάρικο!!!!!

 

δλδ Σπύρε, εχεις jbάρει το 3gs με την iOS4;;;;:confused:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω ότι ο Αλεξανδρος είχε εγκαταληψει το JB αρκετό καιρό πριν οπότε δεν νομίζω να έχει περάσει backup από την εποχή που είχε την συσκευή σπασμένη.

Αν έχει κάνει κάτι τέτοιο προτείνω να τον κάνετε ban από το thread.

 

Λοιπόν είπαμε για να μην σας τα πριζω με το HD2 θα πρέπει κάποιος από εσάς όταν πουλήσει το 3GS του να μου το δώσει σε πολύ καλή τιμή :lol: ώστε να με κάνει να επανέλθω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δλδ Σπύρε, εχεις jbάρει το 3gs με την iOS4;;;;:confused:

 

Αφου δεν εχει βγει ακομα το αντιστοιχο tool.

 

Από την στιγμή που ήταν Pwn η συσκευή μου, από την 3.1.2 έκανα JB την 4GM με το beta Pwnage tool πριν βγεί το 4iOS!!

 

Και αυτή έχω ακόμα, και είναι μία χαρά! :)

 

Ποτέ κανένα iPhone δεν υπήρξε στα χέρια μου με αυθεντικό λειτουργικό..:p

Πως θα σκαλίζω...

 

 

 

EDIT:

Τι βλέπω εδώ???

 

http://ijafri.com/wp-content/uploads/iphone4.png

Ο Geohot μάλλον ετοιμάζει κάτι καλό...

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Οκ έτσι εξηγείται ;)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε ο ελ Κώστας. Δεν ήταν σπασμένο το τηλέφωνο οπότε αναβάθμισα κανονικά, χωρίς set up as new!

 

Κώστα kkalog, όταν εγκατελειψα το jailbreak έκανα set up as new δυο φορές και εκ τότε εκανα άλλη μια φορά τουλάχιστον για σιγουριά. . Οπότε κατάλοιπα δύσκολο να υπάρχουν ακόμα και να εξηγούν τέτοια αστάθεια και δυσλειτουργία.

 

Κατα τα αλλά, δεν μπορώ να καταλάβω τέτοια συμπεριφορά. Σε καμία περίπτωση!

 

Κώστα, η Μονή λύση είναι, πράγματι, και θυμάμαι το παιδεμα με τα mms. Οπότε προς τα εκεί με βλέπω! Και μάλλον βρήκα με τι θα ασχολούμαι στο καράβι απο ηράκλειο προς Πειραιά!!! Να στηνω!!!!!

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

προσωπικα μια χαρα παει η συσκευη μου με το ios4 τουλαχιστον στις εφαρμογες που εχω εγω(χτες πουλησα το μαυρο σε ενα φιλο και στο καπακι αγορασα ενα λευκο που το γουσταρω πολυ:yahoo: )

 

 

Με βλέπω να κάνω το ιδιο ακριβώς τώρα που δεν θα πάρω το επόμενο και στοχευω το iPad!! :):)

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by avid
Link to comment
Share on other sites

και πανω που ετοιμαζομουν να ανεβασω το συμβολαιο που εχω με τον cosmote για να παρω το iphone4 κατι ποιο φτηνα , με πηρε τηλεφωνο η wind και μου ειπε οτι επειδη εχω και tellas εχει προσφορα με 6,20 ΤΕΛΙΚΟ παγιο θα εχω 100 λεπτα προς ολη την ελλαδα (κινητα - σταθερα ) , τελικα μαλλον θα πεσει ψαλιδακι ....... (παιδια ειναι ευκολο ?)

 

Nομιζω ότι ο Αλεξανδρος είχε εγκαταληψει το JB αρκετό καιρό πριν οπότε δεν νομίζω να έχει περάσει backup από την εποχή που είχε την συσκευή σπασμένη.

Αν έχει κάνει κάτι τέτοιο προτείνω να τον κάνετε ban από το thread.

 

Λοιπόν είπαμε για να μην σας τα πριζω με το HD2 θα πρέπει κάποιος από εσάς όταν πουλήσει το 3GS του να μου το δώσει σε πολύ καλή τιμή :lol: ώστε να με κάνει να επανέλθω.

χααχαχα φιλε μου θα στο δωσω εγω .... :lol:

Edited by nervous

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

για να μην το βαλω αγγελια κ νομιζετε οτι κανω πλακα(αλλα κ για να μπορειτε να απαντησετε αμεσα :p)

 

ΖΗΤΕΙΤΑΙ να μου χαρισει καποιος καλος ανθρωπος :

 

iphone 3GS 16g η 32g,λευκο κατα προτιμηση( κ μαυρο δεν θα με χαλαγε).

 

σε ΤΕΛΕΙΑ κατασταση ΑΓΡΑΝΤΖΟΥΝΙΣΤΟ(γιατι δεν μπορω το παραμικρο σημαδι στις συσκευες μου)

 

το τηλεφωνο το εχω αναγκη για να μπορεσω να απεξαρτηθω απο τα wm και το φανταστικοτατο μου Λεο!

οποτε οποιος καλος κυριος με βοηθησει,θα εχει κανει καλο με την πραξη του αυτη σε μενα,αλλα πιο πολυ σε ολους τους φιλους μου,κατοχους iphone,που τα ακουνε απο μενα τοσο καιρο!

ευχαριστω :)

 

 

την καλησπερα μου σε ολην την παλιοπαρεα :D

 

αντε κ σε μια ωριτσα τελειωνω δουλεια κ παω για μπανιο :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

για να μην το βαλω αγγελια κ νομιζετε οτι κανω πλακα(αλλα κ για να μπορειτε να απαντησετε αμεσα :p)

 

ΖΗΤΕΙΤΑΙ να μου χαρισει καποιος καλος ανθρωπος :

 

iphone 3GS 16g η 32g,λευκο κατα προτιμηση( κ μαυρο δεν θα με χαλαγε).

 

σε ΤΕΛΕΙΑ κατασταση ΑΓΡΑΝΤΖΟΥΝΙΣΤΟ(γιατι δεν μπορω το παραμικρο σημαδι στις συσκευες μου)

 

το τηλεφωνο το εχω αναγκη για να μπορεσω να απεξαρτηθω απο τα wm και το φανταστικοτατο μου Λεο!

οποτε οποιος καλος κυριος με βοηθησει,θα εχει κανει καλο με την πραξη του αυτη σε μενα,αλλα πιο πολυ σε ολους τους φιλους μου,κατοχους iphone,που τα ακουνε απο μενα τοσο καιρο!

ευχαριστω :)

 

 

την καλησπερα μου σε ολην την παλιοπαρεα :D

 

αντε κ σε μια ωριτσα τελειωνω δουλεια κ παω για μπανιο :lol:

 

:lol::lol:

 

Ψάρωσα στην άρχη.... Φίλε κάνε μια βουτιά να ξελαμπικάρεις!!!! κ άσε τα μήλα!!! δεν είναι για ανήσυχα άτομα !!! είναι για μένα κ τον πτέραρχο που θέμε χαλλλλλλλλλαρά!!!! !1

άντε κ εγώ 5 σχολάω ίσως προλάβω να βουτήξω πριν το ματς!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω το 3gs με jb .για να βαλω την OS4 πρεπει να κανω RESTORE στην 3.1.3 και μετα να βαλω το update??JB για το OS4 εχει βγει??

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλησπερα,εχω το 3gs με jb .για να βαλω την OS4 πρεπει να κανω RESTORE στην 3.1.3 και μετα να βαλω το update??JB για το OS4 εχει βγει??

ευχαριστω

καλυτερα ναι,για jb λιγο υπομονη μητσε:)αλλαξε το avatar τρομαζουμε τον κοσμο με το θηριο:lol:και εγω το εχω το αστερι αλλα για ειδικες περιπτωσεις:D Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα ναι,για jb λιγο υπομονη μητσε:)αλλαξε το avatar τρομαζουμε τον κοσμο με το θηριο:lol:και εγω το εχω το αστερι αλλα για ειδικες περιπτωσεις:D

 

δυσκολο να αλλαξω avatar Γιαννη..........το θηριο ειναι παντα επικαιρο

 

απλα ξερεις ποσο βαριεμε να κανω παλι απο την αρχη ολες αυτες τις διαδικασιες........επιστροφη στο 3.1.3 μετα αναβαθμηση,αντε παλι συνχρονησμους.....μου σπαει τα νευρα και το itunes..............@%@%%%Υ^$%#%Υ τα νευρα μου μεσα.......και αντε απο την αρχη μετα να περασω το jb οταν αυτο θα ειναι διαθεσημο να το ξαναφτιαξω ετσι οπως το εχω........γμτ με μεγαλα γραμματα........και δεν σκεφτωμαι το ενδεχωμενο κατι να μην παει καλαμε το OS4 και να πρεπει να γυρισω στην 3.1.3.............τοτε εχει να φαει μεγαλο σουτ το μηλαρακι χαχαχαχαχαχα

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
περιμενε λιγο τοτε που θα βγει η 4.01 και τα κανεις ολα μια και καλη,οντως το itunes ειναι καπως ειδικα για εμας που τοσα χρονια δουλευαμε το activesync και το wim mobile device αλλα θα το παλεψουμε που θα παει,εδω την παλευαμε με τα wm
Link to comment
Share on other sites

περιμενε λιγο τοτε που θα βγει η 4.01 και τα κανεις ολα μια και καλη,οντως το itunes ειναι καπως ειδικα για εμας που τοσα χρονια δουλευαμε το activesync και το wim mobile device αλλα θα το παλεψουμε που θα παει,εδω την παλευαμε με τα wm

 

 

 

Γιαννη,αν μαθεις να δουλευεις το itunes,δυσκολα θα το αλλαξεις μετα ;)

 

το wm center/active synch (εκτος του file explorer)ειναι απλα απαραδεκτα....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Γιαννη,αν μαθεις να δουλευεις το itunes,δυσκολα θα το αλλαξεις μετα ;)

 

το wm center/active synch (εκτος του file explorer)ειναι απλα απαραδεκτα....

αντεχω ρε Δημητρη στα γεραματα:Dστα wm ηταν ολα απλα σε αυτο το θεμα
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις αποβλακωθηκατε ολοι με το μουντιαλ;παει τελειωσε.αληθεια ο νικος που χαθηκε με το νεο μηλο;καλο ξημερωμα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...