Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να αναλάβω καθήκοντα γενικού πλέον. :lol:

Θα τον πηξω τον ψαρακλα τον σπυρο!! Τρέχε νέος!!!!!! :)

 

Α και για να μην ξεχνιόμαστε, κηπουρικη part 2 σήμερα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αναλάβω καθήκοντα γενικού πλέον. :lol:

Θα τον πηξω τον ψαρακλα τον σπυρο!! Τρέχε νέος!!!!!! :)

Α και για να μην ξεχνιόμαστε, κηπουρικη part 2 σήμερα!

 

Ωωωωωωωωω, ξυπνησε μεσα του ο ΠΑΛΙΟΣ :!:

Φυλαχτειτε ΝΕΟΙ :lol:

Ρε συ Αρτεμη, το ΝΙΚΟΠΟΛΙΔΗ μου θυμιζεις με τοση ΚΗΠΟΥΡΙΚΗ :p

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

 

Ωωωωωωωωω, ξυπνησε μεσα του ο ΠΑΛΙΟΣ :!:

Φυλαχτειτε ΝΕΟΙ :lol:

Ρε συ Αρτεμη, τον ΝΙΚΟΠΟΛΙΔΗ μου θυμιζεις με τοση ΚΗΠΟΥΡΙΚΗ :p

 

Πες το ψέματα Κώστα! Μετά από εδώ θα ανακηρηχθω και επίσημα επίτιμος κηπουρος του ΠΝ!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

εισαστε τρελοι ολοι σας :lol::lol::lol:

 

την καλημερα μου σε ολους :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωωωωωω, ξυπνησε μεσα του ο ΠΑΛΙΟΣ :!:

Φυλαχτειτε ΝΕΟΙ :lol:

Ρε συ Αρτεμη, το ΝΙΚΟΠΟΛΙΔΗ μου θυμιζεις με τοση ΚΗΠΟΥΡΙΚΗ :p

 

καλημερα!!!!!τι μου τον θυμιζεις κωστα την κυριακη ηταν 100% κηπουρος:lol::lol::lol: συγχαρητηρια σπυρο.εσενα εκανα φιλο στο tokbox γιατι δεν σας ξερω ολους με τα επιθετα?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!τι μου τον θυμιζεις κωστα την κυριακη ηταν 100% κηπουρος:lol::lol::lol: συγχαρητηρια σπυρο.εσενα εκανα φιλο στο tokbox γιατι δεν σας ξερω ολους με τα επιθετα?

 

ρε παιδιά, συγνώμη κιόλας για το off topic, γιατί τον λέτε κηπουρό τον άνθρωπο, τον Νικοπολίδη εννοώ;

 

α, καλημέρα:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα :)

 

Σήμερα είναι σαν Παρασκευή εδώ. Αύριο και μεθαύριο δεν έχει δουλειά οπότε πάμε για τετραήμερο. Έχω νοικάσει αυτοκίνητο και ετοιμάζομαι για μονοήμερα σε Παρίσι, Άμστερνταμ και Καλέ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, συγνώμη κιόλας για το off topic, γιατί τον λέτε κηπουρό τον άνθρωπο, τον Νικοπολίδη εννοώ;

 

α, καλημέρα:)

επειδη του ειχαν μια θεση στον δημο γλυφαδας σαν κηπουρο ασχετα αν δεν την δεχτηκε τελικα και μερικα καλοπαιδα εδω μεσα διαφορετικων συλλογικων αποχρωσεων μας το θυμιζουν !!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη του ειχαν μια θεση στον δημο γλυφαδας σαν κηπουρο ασχετα αν δεν την δεχτηκε τελικα και μερικα καλοπαιδα εδω μεσα διαφορετικων συλλογικων αποχρωσεων μας το θυμιζουν !!!

 

XAXAXAXA δεν πειράζει ρε Τόλη, και τι έγινε, πλάκα να γίνεται :):)

 

άλλωστε αυτό είναι και το ζητούμενο :)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXA δεν πειράζει ρε Τόλη, και τι έγινε, πλάκα να γίνεται :):)

 

άλλωστε αυτό είναι και το ζητούμενο :)

 

εννοειται αλλωστε ο αρτεμης ειναι καλυτερος!!!!!δεν θα του φαει την θεση ο νικοπολιδης!

λοιπον πιστευετε οτι το 3gs θα πεσει η τιμη του τωρα με το επερχομενο μηλο να το παρω να το εχω παραλληλα με το λεο να ειμαι καλυμενος 100%.εξαλλου εγω το 3g ειχα και απο οτι λετε εχουν μεγαλη διαφορα τα 2 τους συν και το os4 θα ειναι "αλλο" τηλεφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Θα πέσει κανένα 100ρικο υποθέτω Τόλη. Όπως έπεσε και το 3G όταν βγήκε το 3GS.
Link to comment
Share on other sites

Καλά να περάσεις Νικόλα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Θα πέσει κανένα 100ρικο υποθέτω Τόλη. Όπως έπεσε και το 3G όταν βγήκε το 3GS.

 

αν πεσει τοσο καλα ειναι αλλα γιατι νομιζω οτι το δικο μου ειχε πεσει μονο 30ευρω?δεν παιρνω και ορκο αλλα νομιζω το 8αρι απο 500 πηγε 470.τελος παντων θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους....

Λοιπόν μετά από πολύμηνη χρήση του iphone 3gs 16 gb θα ήθελα να πω τα εξής....

Κατά τη γνώμη μου είναι μία συσκευή η οποία απλά είναι άπαιχτη στο χώρο των τηλεφώνων. Οι εφαρμογές που ενσωματώνει αυτή η συσκευή σε συνάρτηση με το ίντερνετ καλύπτουν όλες τις ανάγκες ακόμα και του πιο απαιτητικού καταναλωτή.

Θέλει όμως διάβασμα....πολύ διάβασμα!!!!!Το μήλο σε 3gs και jb νομίζω ότι απλά δεν αφήνει κανένα κενό στην συσκευή που να το βρίσκεις σε άλλη.....

Αν πάρω για παράδειγμα τον εαυτό μου από την πρώτη μέρα που το πήρα μέχρι και σήμερα συνέχεια και κάθε μέρα μαθαίνω ακόμα περισσότερες δυνατότητες αυτής της συσκευής και αυτό είναι νομίζω που το κάνει μοναδικό!!!!!!!!Προσοχή, αυτό δεν το λέω για το λεό (και αυτό ίσως είναι καλό ή καλύτερο από το μήλο, αλλά τώρα μιλάω μόνο για το μήλο γιατί γι αυτό έχω πλήρη εικόνα)!!!!!!

Το ότι μπαίνεις κάθε μέρα στο app store και βλέπεις νέες εφαρμογές-δυνατότητες είναι κάτι που δεν το βρίσκεις εύκολα......

Επίσης αυτό που είναι απλά τρελό αλλά ταυτόχρονα και απλά λογικό είναι ότι, ότι δουλεύει στο μήλο απλά δουλεύει ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!!Δεν θα βάλεις εφαρμογή που δεν θα δουλεύει καλά ή θα κρασσάρει κτλ....όλα πάνω του δουλεύουν τέλεια!!!!!!

 

Με τη νέα os που όλοι περιμένουμε, αν η apple ενσωματώσει 3-4 απλά πραγματάκια (μπλε δόντι, flash video κλπ) τότε νομίζω ότι ο καταναλωτής με την αγορά ενός iphone καλύπτει όλες μα όλες τις ανάγκες του..........

Και λέω μπλε δόντι και flv γιατι και σε αυτά υπάρχει λύση απλά ο νέος χρήστης μέχρι να τη βρει θα δυσκολευτεί....Τα πράγματα είναι απλά, θέλει διάβασμα αυτή η συσκευή αλλά όταν το κάνεις τότε δεν σου λείπει τίποτα.....Γι αυτό και αυτή η συσκευή δεν είναι για τον καθένα γιατί θέλει διάβασμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Φίλος μου πριν ένα μήνα το πήρε και με ρώτησε προχθές...ρε συ τι κάνει αυτό το app store???

 

 

Ο καιρός πέρασε, και η apple καλείται σε ένα μήνα να κερδίσει το στοίχημα!!!!!!!

 

ΣΗΜ.

1) Ήμουν για πάνω από 2 χρόνια φανατικός χρήστης wm οπότε ξέρω και την απέναντι πλευρά πως είναι......

2) Δεν κάνω σύγκριση με κανένα άλλο τηλ....

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα τηλέφωνο ότι επέστρεψε το iPhone μου από το service. Συνολική διάρκεια 9 εργάσιμες μέρες. Άντε να πάω να το πάρω αργότερα να δω αν διορθώθηκε το πρόβλημα και αν έχουν αλλάξει μόνο μπαταρία ή όλη τη συσκευή.

 

Καλά να περάσεις Νικόλα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Να σαι καλά Αρτέμη

 

αν πεσει τοσο καλα ειναι αλλα γιατι νομιζω οτι το δικο μου ειχε πεσει μονο 30ευρω?δεν παιρνω και ορκο αλλα νομιζω το 8αρι απο 500 πηγε 470.τελος παντων θα δειξει

 

Έχεις δίκιο. Δεν είχαν πέσει τόσο οι τιμές. Τόσο έχει και εδώ το 8άρι. Τώρα το είδα.

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!!! Αρτέμη κάποια στιγμή έχουμε μύτη (νγκ) νούσου...

 

Νικόλα καλά να περάσεις και να προσέχεις και ελπίζω το iPhone να είναι όπως το θες..

 

Μιχάλη θα φάμε θα πιούμε και θα χορέψουμε μην σκας!!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!!! Αρτέμη κάποια στιγμή έχουμε μύτη (νγκ) νούσου...

 

Νικόλα καλά να περάσεις και να προσέχεις και ελπίζω το iPhone να είναι όπως το θες..

 

Μιχάλη θα φάμε θα πιούμε και θα χορέψουμε μην σκας!!!!

 

Σπύρο αν και δεν γνωριζόμαστε, έχω διαβάσει πολλά ποστ σου και σου άξιζε η προαγωγή! Συγχαρητήρια! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου τι κανετε ολα καλα...;

 

αν οπως φαινεται βγει 16αρι το 4G τοτε δεν βλεπω να πεφτει πολυ το 3gs

εκτος αν παμε σε 3gs /499€ και μετα παει η τιμη 599/699 τα 4G.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να πάρω iphone και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει ψάξει κανείς παραγγελία από το εξωτερικό;Πόσο έχει περίπου να το πάρει κανείς απο το εξωτερικό; (ακούω τεράστιες διαφορές με την ελληνική αγορά!!) και αν έχει κανείς υπόψη κάποιο αξιόπιστο site για παραγγελία (το amazon ας πούμε κάνει; ή όποιο άλλο ξέρει κάποιος να προτείνει)

 

Επίσης, από το εξωτερικό έχουν τίποτα διαφορές σε σχέση με αυτά που προορίζονται για την Ελλάδα;Μήπως θα χρειάζεται τίποτα ξεκλειδώματα;

Edited by ladybirda
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να πάρω iphone και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει ψάξει κανείς παραγγελία από το εξωτερικό;Πόσο έχει περίπου να το πάρει κανείς απο το εξωτερικό; (ακούω τεράστιες διαφορές με την ελληνική αγορά!!) και αν έχει κανείς υπόψη κάποιο αξιόπιστο site για παραγγελία (το amazon ας πούμε κάνει; ή όποιο άλλο ξέρει κάποιος να προτείνει)

 

Επίσης, από το εξωτερικό έχουν τίποτα διαφορές σε σχέση με αυτά που προορίζονται για την Ελλάδα;Μήπως θα χρειάζεται τίποτα ξεκλειδώματα;

 

 

Αν είναι κλειδωμένο και έχει την 3.1.3 δεν θα μπορείς να το δουλέψεις σαν τηλέφωνο στην Ελλάδα, γιαυτό να προσέξεις να μην είναι και να βρεις ξεκλείδωτο...

 

 

 

Σπύρο αν και δεν γνωριζόμαστε, έχω διαβάσει πολλά ποστ σου και σου άξιζε η προαγωγή! Συγχαρητήρια! :)

 

No prob...:) Να σαι καλά σε ευχαριστώ!!!

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

αν πεσει τοσο καλα ειναι αλλα γιατι νομιζω οτι το δικο μου ειχε πεσει μονο 30ευρω?δεν παιρνω και ορκο αλλα νομιζω το 8αρι απο 500 πηγε 470.τελος παντων θα δειξει

 

Τόλη,καταλαβαίνω το σκεπτικό σου,αλλά ακόμα κι αν η τιμή του 3GS μειωθεί κατα το αναμενόμενο,οταν θα έρθει η ώρα της ανακοίνωσης του 4ου iphone,θα διαπιστώσεις κι εσύ οτι το νέο h/w θα δικαιολογεί τη μεγαλύτερη δαπάνη για την αγορά του καινούργιου.;)

 

Και μιας και το φερε η κουβέντα,στην Apple φαίνεται πως χάνουν prototypes δεξιά κι αριστερά

 

The next-gen iPhone spotted again, this time in Vietnam

 

(φαίνεται πως θα υπάρχει και 16ρι)

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Τόλληηηηη, Που είσαι ρε φίλε?

Ωραία Μπάλα ;)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν λίγο το iPhone και μόλις τελείωσα την επαναφορά backup. Το IMEI είναι ίδιο οπότε δεν είναι αλλαγμένη η συσκευή. Είτε άλλαξαν μόνο μπαταρία είτε κάτι μέσα. Πάντως τα προβλήματα δεν τα γλιτώσαμε. Έκανα καυγά γιατί μου έκαναν κάποιες μικρογρατζουνίτσες που φαίνονται μόνο στο φως πάνω στο νίκελ αλλά άντε να βρεις το δίκιο σου. Τέλος πάντων. Τώρα το παρακολουθώ να δω αν εξαφανίστηκε το πρόβλημα της κατανάλωσης που είχε.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν λίγο το iPhone και μόλις τελείωσα την επαναφορά backup. Το IMEI είναι ίδιο οπότε δεν είναι αλλαγμένη η συσκευή. Είτε άλλαξαν μόνο μπαταρία είτε κάτι μέσα. Πάντως τα προβλήματα δεν τα γλιτώσαμε. Έκανα καυγά γιατί μου έκαναν κάποιες μικρογρατζουνίτσες που φαίνονται μόνο στο φως πάνω στο νίκελ αλλά άντε να βρεις το δίκιο σου. Τέλος πάντων. Τώρα το παρακολουθώ να δω αν εξαφανίστηκε το πρόβλημα της κατανάλωσης που είχε.

 

Αντε ξανα-καλορίζικη Νικόλα!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

#@%!#$^*$%^#*

 

Το πρόβλημα δε διορθώθηκε. Υπάρχει ακόμα. Ο βλάκας που παρέλαβε τη συσκευή έγραψε στο χαρτί ότι είχε απλά μεγάλη κατανάλωση και στο service μου άλλαξαν μόνο τη μπαταρία τελικά. Παρόλα αυτά η συσκευή πίνει τη μπαταρία ακόμα σα νερό. Καταγράφει usage time ενώ είναι σε standby.

 

Πάλι στο service τη Δευτέρα. Το κέρατό μου δηλαδή......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...