Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για το θηριο λεω αλλα δεν θα τα βαλω αμεσως....το σκεφτομαι μην εχω κανα προβλημα ...

γιατι αντε να στηνεις pc suites για nokia/sonyericsson/samsung/wm/iphone κλπ

και να αρχισουν οι δυσλειτουργιες συνδεσιμοτητας...ισα που θα τρελαθω αν δεν εχει downgrade σε vista μετα :cry:

 

Δημήτρη εγώ πάντα έκανα καθαρή εγκατάσταση σε windows. Windows είναι αυτά, αν με πιάνεις, οι φόβοι υπάρχουν.

 

Για downgrade δεν ξέρω αν έχει επιλογή όπως έχει π.χ. με τα service packs (που κι αυτό είναι αμφιλεγόμενο). Δεν έχεις κανά partition ή κανά άλλο laptop να τα δοκιμάσεις;

 

Το Device center δεν το δούλεψα ποτέ αλλά φαντάζομαι είναι ανώτερο του ελλεεινού active sync. Για το iTunes back up έχω δώσει συμβουλές στο θέμα του Αλέξανδρου, και αλλού, που σε εμένα δούλεψαν μια χαρά. Και τα suites τρίτων λογικά θα πρέπει να έχουν επιλογή να πάρεις backup και μετά restore.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Προσπάθησα χθές να κάνω ένα backup όλων όσα περιέχει το iphone, απλά για να υπάρχει.Όταν πάω να κάνω στις επαφές, μου λέει ότι θα διαγράψει όσες ήδη υπάρχουν στο κινητό και θα τις αντικαταστήσει με αυτές που υπάρχουν στον υπολογιστή. Όμως στον υπολογιστή δεν έχω καμία επαφή! Έχει κανείς ιδέα τι πρέπει να κάνω?
Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη εγώ πάντα έκανα καθαρή εγκατάσταση σε windows. Windows είναι αυτά, αν με πιάνεις, οι φόβοι υπάρχουν.

 

Για downgrade δεν ξέρω αν έχει επιλογή όπως έχει π.χ. με τα service packs (που κι αυτό είναι αμφιλεγόμενο). Δεν έχεις κανά partition ή κανά άλλο laptop να τα δοκιμάσεις;

 

Το Device center δεν το δούλεψα ποτέ αλλά φαντάζομαι είναι ανώτερο του ελλεεινού active sync. Για το iTunes back up έχω δώσει συμβουλές στο θέμα του Αλέξανδρου, και αλλού, που σε εμένα δούλεψαν μια χαρά. Και τα suites τρίτων λογικά θα πρέπει να έχουν επιλογή να πάρεις backup και μετά restore.

 

Είναι πολύ πιο απλή η μεταφορά και η μετάβαση από όσο φανταζόμαστε!

 

Εκτός από τις συμβουλές του Μιχάλη, έχει δώσει και ο Te_salat κάποιες οδηγίες αλλά έχει και ο Περικλής έναν πολύ καλό οδηγό για αυτή την δουλειά για να τα κάνεις όλα κανονικότατα.;)

Link to comment
Share on other sites

 

Ηλία ψήνεσαι? :confused::ninja:

 

Εγώ λέω να πάρω και στην κοπέλα μου ένα δώρο! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πιο απλή η μεταφορά και η μετάβαση από όσο φανταζόμαστε!

 

Εκτός από τις συμβουλές του Μιχάλη, έχει δώσει και ο Te_salat κάποιες οδηγίες αλλά έχει και ο Περικλής έναν πολύ καλό οδηγό για αυτή την δουλειά για να τα κάνεις όλα κανονικότατα.

 

Αλεξανδρε για windows7 λεμε ε?:confused:

 

 

αν μας δουνε με κανα τετοιο Ηλια στα χερια ....εκτος του κραξιμου που θα πεσει θα μας βγει και το ονομα :lol:

 

Ηλία ψήνεσαι?

 

Εγώ λέω να πάρω και στην κοπέλα μου ένα δώρο! :lol:

 

κουβαρντα μου εσυ :lol:

 

εισαι τυχερος που δεν την ξερει κανεις μας απο εδω μεσα!!

 

ενα απλο μηνυμα με τα λεγομενα σου :rolleyes: και να δεις που θα πανε μακακια και μηλακια :p και διπλες και τριπλες δουλειες για να μαζευεις το λιλι για αυτο που της εταξες :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://www.navimania.gr/images/smilies/lotpot.gif

 

http://www.navimania.gr/images/smilies/hysterical.gifhttp://www.navimania.gr/images/smilies/lotpot.gif

 

http://www.navimania.gr/images/smilies/hysterical.gif

 

Α ρε Μήτσο!!!!!!

http://www.navimania.gr/images/smilies/lotpot.gif

 

http://www.navimania.gr/images/smilies/hysterical.gif

 

Εύκολα είναι όλα Μήτσο..

 

Να μην φοβάσαι!

 

Δες και τους οδηγούς του Περικλή. Λέει από WIndows -> Windows μεταφορά..;)

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα νταν....

 

:shifty:

 

Καλησπέρα Δημήτρη!

 

 

Προς τι το άβαταρ??? :confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

βασικα ειναι πολυ φθηνο ρε παιδια...εγω προτιμω κατι ποιο ακριβω για τν κοπελα...χαχα!!!

εκτος του αλλου...αν μας δουνε με ενα τετοιο στο χερι...!!θα μας κοψουν κ τα χερια..!!για να μας το παρουν!!χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Προσπάθησα χθές να κάνω ένα backup όλων όσα περιέχει το iphone, απλά για να υπάρχει.Όταν πάω να κάνω στις επαφές, μου λέει ότι θα διαγράψει όσες ήδη υπάρχουν στο κινητό και θα τις αντικαταστήσει με αυτές που υπάρχουν στον υπολογιστή. Όμως στον υπολογιστή δεν έχω καμία επαφή! Έχει κανείς ιδέα τι πρέπει να κάνω?

 

Μην το κανεις γιατι θα χασεις ολες τις επαφες σου.

Δεν καταλαβα με ποιον τροπο πας να κανεις το backup, αλλα με τον νορμαλ μεσω iTunes

επιλεγεις να ανταλλαξουν πληροφορίες, δηλαδη να προστεθουν και στα δυο τηλεφωνο και κομπιουτερ οι επαφες που λειπουν ειτε στο ενα ειτε στο αλλο.

Πηγαινε στο info και κατω χαμηλα δες μην ειναι τσεκαρισμενη η επιλογη replace information on this iphone.

Αν ειναι τικαρισμενα ξετικαρισε τα γιατι θα χασεις οτι υπαρχει στο τηλεφωνο.

 

Με ξετικαρισμενη την επιλογη αυτη, οι επαφες που εχεις στο τηλεφωνο θα πανε στο mac σου.

 

Προσεχε ομως μην κανεις τιποτα λαθος. φροντισε με καποιο τροπο να εχεις κρατησει backup των επαφων σου, εστω σε καποιο αλλο pc.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μην το κανεις γιατι θα χασεις ολες τις επαφες σου.

Δεν καταλαβα με ποιον τροπο πας να κανεις το backup, αλλα με τον νορμαλ μεσω iTunes

επιλεγεις να ανταλλαξουν πληροφορίες, δηλαδη να προστεθουν και στα δυο τηλεφωνο και κομπιουτερ οι επαφες που λειπουν ειτε στο ενα ειτε στο αλλο.

Πηγαινε στο info και κατω χαμηλα δες μην ειναι τσεκαρισμενη η επιλογη replace information on this iphone.

Αν ειναι τικαρισμενα ξετικαρισε τα γιατι θα χασεις οτι υπαρχει στο τηλεφωνο.

 

Με ξετικαρισμενη την επιλογη αυτη, οι επαφες που εχεις στο τηλεφωνο θα πανε στο mac σου.

 

Προσεχε ομως μην κανεις τιποτα λαθος. φροντισε με καποιο τροπο να εχεις κρατησει backup των επαφων σου, εστω σε καποιο αλλο pc.

 

Πολύ αργά! Έκανα τη μαγκιά και κατάφερα να σβήσω όλες τις επαφές! Αφού την έπαθα όμως, έκατσα και έφτιαξα στο Address Book όλες τις επαφές που θέλω να περάσω στο iphone και μετά έκανα συγχρονισμό με το itunes και όλα κομπλέ! Το μόνο πρόβλημα είναι ότι έχω 2 γκρούπ επαφών γιατί πέρασα και τις επαφές απο τη sim και δεν ξέρω πως να σβήσω την ομάδα που δε θέλω.

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Δημήτρη!

 

 

Προς τι το άβαταρ??? :confused::confused:

 

αρχιζω να κανω προπονηση...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αρχιζω να κανω προπονηση...

 

:P

 

σοβαρα δημητρη; :confused:

 

παντως εισαι σπανιο ειδος, καθως υπαρχουν πολλοι με iPhone και pc, αλλα νομιζω ειναι ελαχιστοι αυτοι με mac και wm. :p:lol:

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

εχω iPhone απο 20.9.2007.

 

η οθονη ειναι ιδια.

τα προγραμματα ειναι ιδια.

ο τροπος αλλαγης των θεματων ιδιος.

ακομα και σαν χαρακτηριστικα και δυνατοτητες δεν διαφερει στην καθημερινοτητα τοσο πολυ απο το μακρινο μου iPhone EDGE/2G/ με την 1.0.1

δεν αμφισβητω την σαφη ανωτεροτητα του σαν λογισμικο αμεσο και εξυπνα σχεδιασμενο.

η 2.0 εφερε αλλαγες.

η 3.0 βασικα για μενα δεν εφερε σχεδον τιποτα.

βαρεθηκα;

μαλλον.

 

συν το οτι η ποιοτητα κατασκευης του ειναι για κλαματα...

τουλαχιστον για μενα.

επιτρεψτε μου μετα απο 15 iPhones να εχω το δικαιωμα να το πω.

 

αρα προσανατολιζομαι για HD2 ή κατι αλλο....και ενα iPod Touch για το σπιτι για απλο ιντερνετ και απλα πραγματα αν ειναι στον κηπο ή δεν ειμαι στον υπολογιστη μπροστα

 

Γιωργο μαλλον ο μοναδικος παιζει να ειμαι....αν την κανω προς τα εκει....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

με το HTC Hero η το Xperia 2.

καλο το iphone αλλα αυτα τα itunes που θελει για να συγχρονισει ειναι αχωνευτα..

επισης το οτι δεν εχει drag n drop δυνατοτητες η να βαλεις σαν ανθρωπος κανενα τραγουδι για ηχο κλησης χωρις αλχημειες...

το οτι δεν αποθηκευει στη καρτα σιμ η σε εξωτερικη μνημη τις επαφες και αμα παθει προβλημα η πλακετα τα χανεις ολα..

το ειχα για επαγγελματικο τηλεφωνο και δυστυχως μια πτωση ηταν αρκετη να παθει ζημια η πλακετα και να χασω οτι τηλεφωνα και μαιλ ειχα περασμενα..

θα μου πει καποιος.. " γιατι δε συγχρονισες με το outlook?" ε δε μπορω καθε βδομαδα να κανω update οτι επαφες εχω βαλει και οτι αλλαγες κανω...

ειναι καποιες μικρες απλες λεπτομερειες που κανουν ενα κινητο λειτουργικο και χρησιμο..

Link to comment
Share on other sites

με το HTC Hero η το Xperia 2.

καλο το iphone αλλα αυτα τα itunes που θελει για να συγχρονισει ειναι αχωνευτα..

επισης το οτι δεν εχει drag n drop δυνατοτητες η να βαλεις σαν ανθρωπος κανενα τραγουδι για ηχο κλησης χωρις αλχημειες...

το οτι δεν αποθηκευει στη καρτα σιμ η σε εξωτερικη μνημη τις επαφες και αμα παθει προβλημα η πλακετα τα χανεις ολα..

το ειχα για επαγγελματικο τηλεφωνο και δυστυχως μια πτωση ηταν αρκετη να παθει ζημια η πλακετα και να χασω οτι τηλεφωνα και μαιλ ειχα περασμενα..

θα μου πει καποιος.. " γιατι δε συγχρονισες με το outlook?" ε δε μπορω καθε βδομαδα να κανω update οτι επαφες εχω βαλει και οτι αλλαγες κανω...

ειναι καποιες μικρες απλες λεπτομερειες που κανουν ενα κινητο λειτουργικο και χρησιμο..

 

Σα να λέμε ότι τη δική σου αμέλεια τη χρεώνεται η συσκευή; Ίσως θα έπρεπε να το έψαχνες περισσότερο πριν "τρέξεις" να αγοράσεις ...

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Με έχεις αφήσει άφωνο φίλε νίκο...

 

@kkalog@

+1

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

ακουει κανεις ?:worry::confused::ninja:

 

που εισαστε ωρε παλικαρια ???οεο :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αυτο που εγραψα φαινεται εξαφανιστηκαν...

 

δεν τους αρεσε...

 

:X

 

 

πλακα κανω ετσι.... :D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ακουει κανεις ?:worry::confused::ninja:

 

που εισαστε ωρε παλικαρια ???οεο :lol::lol:

 

Που είσαι Δημήτρη!!!?? :D

Link to comment
Share on other sites

Και σκέφτεσαι να το πάρεις και να σου χαλάσει;:lol:

Μετά τολμάς να το πάς σε service; :p

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αυτο που εγραψα φαινεται εξαφανιστηκαν...

 

δεν τους αρεσε...

πλακα κανω ετσι....

 

Που είσαι Δημήτρη!!!??

 

κοιτα να δεις που εχουμε κοσμο παλι :D:D

 

Και σκέφτεσαι να το πάρεις και να σου χαλάσει;:lol:

Μετά τολμάς να το πάς σε service; :p

 

μετα το κανεις τουβλο πραγματικα και το ""φορας σαν κοσμημα"" μονο:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν ενδιαφέρον να το δούμε και με την invisible shield που βάζουν μερικοί συνάδελφοι για προστασία.

 

- Για την χαμηλή πυκνότητα επικοινωνίας που παρατηρεί ο Δημήτρης, μήπως φταίει η γρίππη;

 

Καλησπέρα σε όλους!

Κ.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...