Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερες πολλες σε ολους παιδια

 

Λευτερη,ποτε θα πιουμε ρε φιλε αυτον τον καφε?κ την αλλη βδομαδα εχω αδεια,αντε μαζεψου :)

 

Μιχαλη δεν κρασσαρει λογω wm,αλλα λογω wifi.θελει καλο σημα wifi γιατι αλλοιως σταματαει το buffering.εγω χθες που το δοκιμαζα,σερφαρα παραλληλα με το λεο κ τραβαγα ταχυτητα σε μειλ/browsing παραλληλα.

 

παντως ρε παιδια να πω την αμαρτια μου....

(εχει κ πολυ ησυχια το thread,να ανακατεψω λιγο την φασολαδα)

καθε μερα που περναει με το λεο κ δεν μπορω να το πιστεψω ποσο δυνατη συσκευη ειναι :p

 

παλιομηλαραδες ε παλιομηλαραδες :lol: :lol:

 

:ρ:ρ:tease:

Bad bad boy!!!!!!;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

καλησπερες πολλες σε ολους παιδια :D

 

Λευτερη,ποτε θα πιουμε ρε φιλε αυτον τον καφε?κ την αλλη βδομαδα εχω αδεια,αντε μαζεψου :)

 

Μιχαλη δεν κρασσαρει λογω wm,αλλα λογω wifi.θελει καλο σημα wifi γιατι αλλοιως σταματαει το buffering.εγω χθες που το δοκιμαζα,σερφαρα παραλληλα με το λεο κ τραβαγα ταχυτητα σε μειλ/browsing παραλληλα.

 

παντως ρε παιδια να πω την αμαρτια μου....

(εχει κ πολυ ησυχια το thread,να ανακατεψω λιγο την φασολαδα)

καθε μερα που περναει με το λεο κ δεν μπορω να το πιστεψω ποσο δυνατη συσκευη ειναι

 

παλιομηλαραδες ε παλιομηλαραδες :lol: :lol:

 

:lol::lol: προσοχή με την φασολάδα καλοκαιριάτικα γιατί έχει παρενέργειες...:wacko::wacko:

στα μήλα πάντως (τουλάχιστον στο γραφείο που χρησιμοποιώ εγώ την εφαρμογή ) δε καταλαβαίνει τίποτα. skype pocket tunes συνέχεια ανοιχτά....

γιαυτό όπως σου λέει ο πτέραρχος..... πάρε πάλι μήλο να σαι χαλλλλλλλλλλλλλλλαρος!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ας μην το ανακοινωναν καθολου... εγω παντος το βλεπω να ειναι αμεσα συνδεδεμενο με την αντεννα. κατι μου λεει οτι το ασπρο θα ειναι ''χωρις'' προβληματα.

 

Αυτό απο που προκύπτει?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Η samsung στην Αγγλία χαρίζει σε δυσαρεστημένους iPhone4 user δωρεάν Galaxy s :lol:

 

http://www.engadget.com/2010/07/23/samsung-dispatching-free-galaxy-s-handsets-to-iphone-4-whiners-o/

 

Άσε που βγάλαν και ωραία διαφήμιση για το Galaxy S με μπηχτές σαφώς προς την Apple, παρά την χλιαρή αντίδραση τις προάλλες!!!

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/07/samsunggalaxysad07232010.jpg

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Η samsung στην Αγγλία χαρίζει σε δυσαρεστημένους iPhone4 user δωρεάν Galaxy s :lol:

 

http://www.engadget.com/2010/07/23/samsung-dispatching-free-galaxy-s-handsets-to-iphone-4-whiners-o/

 

Άσε που βγάλαν και ωραία διαφήμιση για το Galaxy S με μπηχτές σαφώς προς την Apple, παρά την χλιαρή αντίδραση τις προάλλες!!!

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/07/samsunggalaxysad07232010.jpg

 

χα χα καλο πατριωτη.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, θα ήθελα να σας χαιρετησω γιατί αποφάσισα να απεχω απο την ενεργη δραση του forum ωστε να αποτοξινωθω για ένα διάστημα από το ενα από τα δυο συμπαντικης εμβέλειας στοιχεία όπως τα χαρακτήρισε ο Frank Zappa και αυτό δεν είναι το υδρογόνο.

 

Εύχομαι καλό καλοκαίρι σε όλους!

 

Εννοείται οτι η επικοινωνία μας δια ζωσης ή δια εργαλείων όπως το ping forever υφίσταται ακλόνητη.

 

Καλή συνέχεια σε όλους :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ας κοιταξουν να διορθωσουν πρωτα τα δικα τους προβληματα και μετα μιλανε.

 

Προσωπικα απο τα android μονο το Droid της motorola μ εχει εντυπωσιασει, αλλα ειναι θηριοωδες, μαγαλυτερο κι απο το Λεο.:)

 

Ενταξη πιο συχρονο λειτουργικο τα android, αρκετες εφαρμογές αλλα σε βασικα πραγματα υπαρχει προβλημα. Οπως gps λιγα τα προγραμματα και ανωριμα, μπερδεμενα μενου κλπ.

Οι συσκευες σχετη πλαστικουρα. Δεν με τραβανε ουτε για δοκιμη.

 

Προτιμω χιλιες φορες το ios με τις ελειψεις του, που οσο υπαρχει Cydia θα καλυπτονται.

 

Στο iPad εχω εφαρμοσει συστημα.

Δεν μου εχεις δωσει ακομα πληκτρολογιο και το πλήρωσα 8$? αναγκαζοντας με σε JB?

Βγαζω τα σπασμενα βαζοντας «δωρεαν» εφαρμογές.

Το ιδιο και για το camera kit που θα μπορουσε να λειτουργει νομιμα σαν μια θυρα usb επιτρεποντας μας να αποθηκευουμε αρχεια σε καποιο κομματι της μνημης η να βλεπουμε ταινιες χωρις να γεμιζουμε την μνημη.

Ποσα εδωσα? 50 ευρω γιατι δεν φροντισες να εχεις επαρκεια και πουλιεται μαυρη αγορα? Την διαφορα θα την καλυψω με δωρεαν εφαρμογες απο κει που ξερετε.

 

Ετσι ειναι, η κοροιδια τελος. Κοιταμε το συμφερον μας και την τσεπη μας

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, θα ήθελα να σας χαιρετησω γιατί αποφάσισα να απεχω απο την ενεργη δραση του forum ωστε να αποτοξινωθω για ένα διάστημα από το ενα από τα δυο συμπαντικης εμβέλειας στοιχεία.......................

 

Τι εννοει ο ποιητης αραγε :blink: :worry: :blink: :worry: :blink: :worry: :blink: Εγινε κατι ? :worry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ας κοιταξουν να διορθωσουν πρωτα τα δικα τους προβληματα και μετα μιλανε.

 

Προσωπικα απο τα android μονο το Droid της motorola μ εχει εντυπωσιασει, αλλα ειναι θηριοωδες, μαγαλυτερο κι απο το Λεο.:)

 

Ενταξη πιο συχρονο λειτουργικο τα android, αρκετες εφαρμογές αλλα σε βασικα πραγματα υπαρχει προβλημα. Οπως gps λιγα τα προγραμματα και ανωριμα, μπερδεμενα μενου κλπ.

Οι συσκευες σχετη πλαστικουρα. Δεν με τραβανε ουτε για δοκιμη.

 

Μόνο στο gps υπάρχει λίγο θέμα.

Όχι πως δεν υπάρχουν εφαρμογές και καλούτσικες, αλλά όντως, τα μενού και γενικά η αίσθηση είναι κάπως περίεργη.

Αυτή είναι πλέον και η κύρια χρήση του ipaq214 , σαν gps (με εξωτερικό δέκτη βέβαια).

 

Σε όλα τα άλλα θα καλυφθεί ο οποισδήποτε Κώστα με το ανδροειδές λειτουργικό.

Δεν χάνεις πράγματα που έχεις συνηθίσει όπως usb, σύνδεση με Pc σαν εξωτερικός δίσκος, bt ανοιχτό σε όλα, πλήρης παραμετροποίηση οθόνης αναμονής, ήχων κλήσης-μέιλ-ξυπνηντηριού κλπ κλπ , αλλά όλα αυτά σε ένα ανάλαφρο, απλό διασκεδαστικό πακέτο.

Από πλήρες office, dropbox μέχρι wifi tethering και αποθήκευση βίντεο απο youtube, όλα υπάρχουν.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, θα ήθελα να σας χαιρετησω γιατί αποφάσισα να απεχω απο την ενεργη δραση του forum ωστε να αποτοξινωθω για ένα διάστημα από το ενα από τα δυο συμπαντικης εμβέλειας στοιχεία όπως τα χαρακτήρισε ο Frank Zappa και αυτό δεν είναι το υδρογόνο.

 

Εύχομαι καλό καλοκαίρι σε όλους!

 

Εννοείται οτι η επικοινωνία μας δια ζωσης ή δια εργαλείων όπως το ping forever υφίσταται ακλόνητη.

 

Καλή συνέχεια σε όλους :)

 

Κώστα,ελπίζω μόνο το διάστημα της αποχής σου να μην είναι μεγαλύτερο απο απο αυτό που εύλογα απαιτείται για την αποτοξίνωση.:O

 

Διότι μην ξεχνάς οτι η καθημερινή τριβή με το στοιχείο στο οποίο αναφέρεσαι μπορεί να είναι κουραστική,αλλά παράλληλα προσφέρει και πολύτιμα "αντισώματα";)

 

Καλή ξεκούραση!:)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, θα ήθελα να σας χαιρετησω γιατί αποφάσισα να απεχω απο την ενεργη δραση του forum ωστε να αποτοξινωθω για ένα διάστημα από το ενα από τα δυο συμπαντικης εμβέλειας στοιχεία όπως τα χαρακτήρισε ο Frank Zappa και αυτό δεν είναι το υδρογόνο.

 

Να με συμπαθάς Κώστα, αλλά πολλή σημασία δίνεις στους παραγωγούς του κατά Zappa δεύτερου συμπαντικού στοιχείου.

Κάτσε εδώ λοιπόν γιατί οι normal σπανίζουν και η αισθητική μας τους χρειάζεται. :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ο Κωστας θα εχει τους λογους του. Ελπιζω οτι θα βρισκεται σε διακοπες και θελει να ξεφυγει απ ολα αυτα.

Για να μην τους κανει γνωστους κατι θα ξερει. Σεβαστη η επιθυμια του αν και θα μας λυψει.

Θα επικοινωνουμε μαζι του με αλλους τροπους.

Οποτε δεν λεμε καλο καλοκαιρι ακομα.

 

@@@Γιαννη ddr2

Μπορει να εχεις δικιο, δεν το εχω δουλεψει για να ειμαι ειλικρινης. Μονο απο βιντεο και οσα διαβαζω.

Οπως ειπα δεν υπαρχει προς το παρων καποια συσκευη που να με κανει να θελησω να δοκιμασω. Οποια και να παρω θα μου λειπουν πραγματα απο το HD2.

Για να δουμε απο Οκτωβρη και μετα τι θα κυκλοφορισει και βλεπουμε.

Το iphone δυσκολα να το παρω γιατι θα γινεται χαμος τον Οκτωβρη που θα ειμαι Ελλαδα. Δεν θα το βρισκεις με τιποτα σε σκετη συσκευη. Απο εδω δεν μπορω να το παρω γιατι το δινουν κλειδωμενο και πακετο με συνδεση και μαλιστα χωρις εκπτωση λογω συνδεσης.

Οποτε αν αποφασισω να αλλαξω θα πρεπει να βρω κατι που να με ικανοποιει πρωτα απ ολα σαν hardware και μετα ολα τα αλλα.

Βασικη μου επιδειωξη θα ειναι ενα 16αρι iphone4.

Μπορει να μου βρει ο Χριστοφορος κανενα. Εχει τις ακρες του αυτος.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

.............

Οποτε αν αποφασισω να αλλαξω θα πρεπει να βρω κατι που να με ικανοποιει πρωτα απ ολα σαν hardware και μετα ολα τα αλλα.

Βασικη μου επιδειωξη θα ειναι ενα 16αρι iphone4...........

 

Εαν δεν σου βρω ενα, θα σου δωσω το δικο μου. Την ξερουμε τη δουλεια, δοκιμασμενη συνταγη :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή και το Q4 θα δούμε πάλι πράματα και θάματα(τουλαχιστον σε hardware)
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν σου βρω ενα, θα σου δωσω το δικο μου. Την ξερουμε τη δουλεια, δοκιμασμενη συνταγη :lol:

 

Θα το πάρω έτσι για να συμετασχω :lol:

Πριν λίγο είπα να παίξω λίγο μπιλιαρδο στο Leo επειδή έχει καλύτερο παιχνίδι σε τεχνική απ αυτό που υπάρχει στο app store.

To παρατησα από τον πρωτο γύρω και πήγα στο iPad.

 

Θέλω να πω ότι πλέον το τηλέφωνο είναι για όταν δεν μπορώ να έχω μαζί μου το μεγάλο. Τι να λέμε τώρα άλλο 3,5 4 ιτζες και άλλο 10.

 

Αυτό με κάνει να θεωρώ χάσιμο χρημάτων ότι και να πάρω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σ όλη την παρέα.

Να ευχηθώ στον Κώστα κ εγώ καλη ξεκούραση κ αποτοξίνωση κ να είναι σύντομα πίσω γιατί έχει δυνατό στομάχι κ αντέχει....:lol::lol:

 

όσον αφορά το θέμα με το νέο μήλο κ τις καθυστερήσεις από μεριάς apple, δεν ξέρω αν είναι για λόγους marketing η όχι πάντως σίγουρα στα δικά μου μάτια δεν κάνει την εταιρεία κ τα προιοντα της πιο ποθητά, μάλλον το αντίθετο καταφέρνει....:wacko:

 

@ all καλές βουτιές!!!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
την καλημερα μου σε ολους:)σιγουρα ετσι ειναι οπως τα λες,και εγω δεν συμφωνω με πολλες επιλογες τους,αλλα οι πωλησεις τους αλλα δειχνουν,οποτε οτι και να λεμε εμεις εδω στο ελλαδισταν στα...φρυδια τους
Link to comment
Share on other sites

@all

Καλημερα σας :D

 

@lagoudakis

Γιαννη μου, 3GS ειναι αυτο στην υπογραφη σου :worry:? Πολυ σημαδιακο, μαρεσε, μεταστροφη σε "μηλο" :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω έτσι για να συμετασχω :lol:

Πριν λίγο είπα να παίξω λίγο μπιλιαρδο στο Leo επειδή έχει καλύτερο παιχνίδι σε τεχνική απ αυτό που υπάρχει στο app store.

To παρατησα από τον πρωτο γύρω και πήγα στο iPad.

 

Θέλω να πω ότι πλέον το τηλέφωνο είναι για όταν δεν μπορώ να έχω μαζί μου το μεγάλο. Τι να λέμε τώρα άλλο 3,5 4 ιτζες και άλλο 10.

 

Αυτό με κάνει να θεωρώ χάσιμο χρημάτων ότι και να πάρω.

 

Μα φυσικα οταν εχεις το ipad ΟΛΕΣ οι αλλες συσκευες σου φαινονται απλα κινεζικα μπιχλιμπιδια .... ΟΛΕΣ

Το μονο που με ενδιαφερει πλεον στο iphone4 ειναι

1.- Η καταπληκτικη οθονη του (Θελω να την δω 1α βεβαια )

2.- Η καταπληκτικη καμερα που εχει

και οταν λεω καταπληκτικη εννοω

α) Την ευκολια χρηση και την ταχυτητα της

β) Την ποιοτητα της (αν και θα ηθελα ενα xenon flash , ti ma^%^ που ειναι επιτελους)

γ) Το video και την ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥ με το imovie

ΑΥΤΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ στο νεο iphone 4 για τα αλλα εχω το ipad ........

(και γι'αυτο το σκεφτομαι και το ξανασκεφτομαι )

Τωρα οσο αναφορα τα σπασμενα , ναι ετσι ειναι , αφου ο κυριος steve μας τα δινει με το σταγονομετρο και εμεις δεν θα πληρωσουμε κυριε ...... ελεος (βεβαια αυτο δεν ειναι σωστο για τους προγραμματιστες , αλλα τι να κανουμε ετσι ειναι η ζωη) ... μακαρι ο κυριος steve να το ειχε ανοιχτο το os4 , να ειχε gps κανονικο σε ολα τα ipad , και να ειχε μια γα^&&&& usb θυρα εστω μινι ... αν γινοταν αυτα δεν θα εβαζα καμια μα καμια σπασμενη εφαρμογη , τωρα που με εξαναγκαζει η ιδια η apple να κανω jailbreak για να εχω βασικα πραγματα προβλημα της , αν και δεν νομιζω να την πολυνοιαζει κιολας , να μη σου πω οτι ολα γινονται επιτηδες .....

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ

ΑΜΑΝ ΠΙΑ ΜΕ ΤΗΝ APPLE

ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ πεσαν πανω της τον τελευταιο καιρο

Μια το iphone , μια τo os , μια το macosx ελεος πια Ασχοληθητε ρε παιδια με τα windows με τα symbian, με το linux σας ...... βαρεθηκα ......... καθε μερα και ενα νεο tweet , μια νεα ******* ..... χτες πχ μου ηρθε απο το πλαισιο tweet οτι το macosx ειναι το πιο ανασφαλες λειτουργικο .... ΕΛΕΟΣΣΣΣΣ ΠΙΑ ......... που πουλανε mac και δεν ξερουν που πανε τα 4 αν τους ρωτησεις κατι ..........

(και σημμειωτεον δεν μιλαω για εμας εδω που κανουμε μια καλη παρεα ε ....)

ΥΓ . Κωστα στειλε μου ενα pm που το βρηκες το ΒΤ προγραμμα , εβαλα ενα αλλα λεει δεν εχει σωστη αδεια η κατι τετοιο .......

Και μη μου πειτε μη μιλατε για πειρατικα γιατι ολοι σας το εχετε jailbreak το iphone & ipad ΠΟΥ ΠΑΡΟΛΟ που ειναι παρανομο υπαρχει ειδικος τομεας στο forum ..;)

Edited by domal

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά, τραλαλα, τραλαλα ( δεν είναι τπτ με χτύπησε η ζέστη στο κεφάλι ) :lol:

 

Θα συμφωνήσω με Μιχαλη και Γιαννη, έχουμε να κάνουμε με ένα θηρίο του marketing, και αυτός είναι ένας απο τους κανόνες του, δημιουργεί ζήτηση για το προϊόν, χωρίς να διαθέτεις το ίδιο το προϊόν , ακόμα. Είναι μια τεχνική και αυτό. Παρόλο που δεν έχω καμία σχέση με το χώρο , έτυχε αυτό να το ακούσω για αλλα προϊόντα. Οπότε έχει μια βάση όλο αυτό που γίνεται ;)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

την καλημερα μου σε ολους:)σιγουρα ετσι ειναι οπως τα λες,και εγω δεν συμφωνω με πολλες επιλογες τους,αλλα οι πωλησεις τους αλλα δειχνουν,οποτε οτι και να λεμε εμεις εδω στο ελλαδισταν στα...φρυδια τους

Η αληθεια ειναι οτι η apple αντιμετοπιζει προβληματα απο τους προμηθευτες της, οι οποιοι αδυνατουν να παραγουν αναλογα με την ζητηση.

Συγκεκριμενα διαβαζα για το ipad, οτι θελουν να αυξησουν τις γραμμες παραγωγης αλλα δεν μπορουν γιατι δεν υπαρχουν αρκετες οθονες.

Συνεπεια ειναι να καθυστερουν οι παραγγελιες και προβλεπεται οτι μεχρι τις αρχες του 2011 θα υπαρχει προβλημα επαρκειας και αργοπορεια της κυκλοφοριας του σε αρκετες χωρες.

 

Η apple εχει κανει συμφωνια με τρεις γνωστες φιρμες για 59 εκατομυρια οθονες εως το 2015.

 

Η συμφωνια για το 2010 ηταν 13 εκατομυρια τεμαχια αλλα δεν προβλεπεται να τα καταφερουν, οποτε θα μεταφερθουν στους πρωτους μηνες του νεου ετους.

 

Αρα δεν ειναι καθολου σιγουρο αν θα δουμε το ιπαδ στην Ελλαδα μεσα στο 2010.

 

Καταλαβαινετε τωρα γιατι η apple καθυστερει αλλα και γιατι κρατα το ιδιο σχεδιαστικα μοντελο για 2 χρονια τουλαχιστον.

 

 

Οπως ειχε γραψει και ο Γιωργος, η ελειψη οθονων ειναι μια απο τις αιτίες που καθυστερουν οι ανταγωνιστες να κυκλοφορισουν τα δικα τους tablets!!!!

 

Αυτο το καλο εχεις οταν εισαι πιο μπροστα απο τους αλλους.

Αν χασουν μια χρονια ακομα οι ανταγωνιστες, παει το πουλακι πεταξε.

Μονο τιποτα φτηνιαρικα κινεζικα με αμφοβολου ποιοτητας οθονες και υλικα θα κυκλοφορουν.

 

Το iPad εχει πλεον τρομερες δυνατοτητες που δεν υπήρχαν στο 3gs τουλαχιστον μεχρι που το εδωσα.

Μιλαω για δυνατοτητα αποθηκευσης attachments, επισυναψης κλπ χωρις JB.

Λογικα τωρα θα πρεπει να γινεται και στο iphone αφου χρησιμοποιουνται οι ιδιες εφαρμογες.

Λεμε ιδιες αλλα στην ουσια δεν εχουν καμια σχεση αφου στο iphone λογο μικρης οθονης χρειαζονται περισσοτερα πατηματα για να δεις αυτο που βλεπουμε στην αρχικη οθονη της ipad εφαρμογης.

 

Με JB βεβαια παρακαμτονται οι περιορισμοι ο ενας μετα τον αλλο.

Υπαρχει δυνατοτητα χρησης usb flash memory, usb hub, μεταφορα αρχειων απ οπου θελεις.

Χρηση εξωτερικου gps για τις συσκευες wifi και πολλα αλλα.

Και φανταστειτε οτι η κοινοτητα δεν εχει δουλεψει γερα απανω στο ipad. Περιμενουν μαλλον το νεο OS συν του οτι εχουν πεσει με τα μουτρα στο iphone4.

 

 

@@@Domal

Μαριε δεν ειναι κρυφο, αυτο εβαλα κι εγω απο το Cydia και το πληρωσα 8 ευρω αν και υπαρχει σπασμενο το οποιο ομως εχει φασαρια να εγκατασταθει και δεν ξερω κατα ποσο θα δουλευει σωστα.

Ξερεις ποσο κοστιζει το τσιπακι του gps? Μολις 2.5$

Θα μπορουσαν καλλιστα να το βαλουν στο wifi

 

Αλλα πως θα σε αναγκασουν να παρεις το 3G το οποιο αφηνει περιπου 90$ περισσοτερο κερδος στην apple.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παιδιά, τραλαλα, τραλαλα ( δεν είναι τπτ με χτύπησε η ζέστη στο κεφάλι ) :lol:

 

 

τραλαλααλαλαλα εμενα να δεις

http://img690.imageshack.us/img690/1992/img0081b.png

http://img6.imageshack.us/img6/1462/img0082p.png

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

καλα εδω σε εμας μαριε ειναι ανυποφορα!για αυτο φευγω βουρ για κατερινη παλι!!!!!!!βγηκε και 2.2 για τον λεοντα μας.

http://gamesquare.co.uk/desireselect.html

Link to comment
Share on other sites

καλα εδω σε εμας μαριε ειναι ανυποφορα!για αυτο φευγω βουρ για κατερινη παλι!!!!!!!βγηκε και 2.2 για τον λεοντα μας.

http://gamesquare.co.uk/desireselect.html

 

Τολη οποτε βρεις χρονο φτιαξε ενα μινι οδηγο πως φλασαρονται για να μην ψαχνουμε.

Δηλαδη γραψε δυο γραμουλες με οδηγιες και δωσε τα ling.

Ξερω οτι χρειαζεται να περαστει το αρχειο στην καρτα και να κανεις soft reset. υπαρχουν κι αλλα αρχεια εκτος απο την ρομ που πρεπει να περασεις στην καρτα;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...