Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας εφαγε το σημα του 4,και τα κινητα σας.Ρεμαλια!!!!:lol:

 

ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!χαχαχαχαχαχαχ

Σε ολους του Λιαδες,και της Ηλιανες :D

 

αμαν ρε Ηλία, πες ότι είσαι εδώ να σου πούμε όλοι τις ευχές μας ;):)

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ!!!!!

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

........Όταν θα έρθει το 4άρι,οι πάροχοι θα αλλάζουν της sim μας με microsim ...............

Σημερα πηγα σε καταστημα της Cosmote και ειχαν παραλαβει, κανεις αντικατασταση με 14 ευρωπουλακια :rolleyes: Δεν χρειαζεται νεα συνδεση, απλη αντικατασταση :D

 

@hlias77

Χρονια Πολλα Ηλια, οτι επιθυμεις :rolleyes: Και με ενα iphone 4 :D

 

@margaritagr

Μαργαριτα Χρονια Πολλα και σε σενα. Γιoρταζεις σημερα η κανω λαθος τελικα :blink:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα, χρόνια πολλά Ηλία! Εύχομαι μόνο τα καλύτερα!

 

Λοιπόν επειδή φαίνεται ότι μας αρέσουν τα βιντεάκια είπα να φτιάξω και εγώ ένα. Ήθελα να παίξω λίγο και με το iMovie οπότε ήταν ευκαιρία.

 

Ζητάω συγγνώμη για το Focus της κάμερας. Δεν ξέρω να τη λειτουργώ καλά :p

 

 

Στο παραπάνω βίντεο η δοκιμή έχει γίνει σε σημείο με σχετικά καλό σήμα 3G. Θέλω να δείξω ότι η απόδοση των data δεν επηρεάζεται άσχετα με το τι βλέπουμε στις μπάρες. Η μόνη διαφορά ταχύτητας που μπορεί να παρατηρηθεί και δεν αναπαρίσταται στο βίντεο γιατί πρέπει να βρεθώ σε ανάλογο σημείο είναι όταν ξεκινάμε με αρκετά χαμηλό σήμα 3G και η επαφή μας ρίχνει σε EDGE. Εκεί πάμε από μετάδοση δεδομένων με ταχύτητες 3G στις αντίστοιχες του EDGE.

 

Στο βίντεο επίσης έχουν δοκιμαστεί διάφοροι τρόποι κρατήματος της συσκευής: Απλά ακουμπώντας το σημείο, κρατώντας κανονικά με το αριστερό χέρι και κρατώντας με εντελώς αφύσικο τρόπο.

 

Enjoy!

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους δεν αρεσουν τα παμπερς που δινει δωρο ο "θειος¨υπαρχουν θηκες που το προστατευουν καλυτερα (και απο πισω) και ειναι και φθηνες εδω :D

Εγω παντως τετοια θα παρω για το καινουριο μου μηλαρακι :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα ωραίο το βίντεο! Κατατοπιστικό!

 

Αλλά μου άρεσε το τραγούδι... Ποιο είναι;

 

 

Το shazam deν το βρίσκει μην του πω τίποτα τώρα και αυτουνού... Μια ώρα παλεύω με τους κ@@φακέλους!!! Εκ πρώτης όψεως, το τηλέφωνο είναι σαφώς πιο γρήγορο και smooth από ότι πριν το restore... :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αλλά μου άρεσε το τραγούδι... Ποιο είναι;

 

Χεχε.. αυτά δεν είναι για το Shazam.. Το τραγούδι λέγεται Wrong Turn και είναι από τους Piano Magic :)

Link to comment
Share on other sites

Χεχε.. αυτά δεν είναι για το Shazam.. Το τραγούδι λέγεται Wrong Turn και είναι από τους Piano Magic :)

 

:lol::lol:

 

Αν δεν σου κάνει κόπο, θέλεις να μου το στείλεις; :p

 

Πολύ ωραίο!

 

 

Όσο για το focus, και εγώ έχω τέτοια θέματα σε προσπάθεια μου να φτιάξω δικό μου video αλλά δεν κατάφερα να το λύσω...

Κατά τα άλλα, σύμφωνα με το βίντεο, δεν έχεις θέμα ούτε στην ταχύτητα των δεδομένων αλλά ούτε και στο σήμα... Εδώ δεν έχασες καλά καλά το 3G, όχι να χάσεις εντελώς το σήμα! Και μάλιστα με τον πλέον αφύσικο και ανορθόδοξο τρόπο κρατήματος του τηλεφώνου! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!

Δύσκολη εποχή να γιορτάζεις,το γνωρίζω απο προσωπικη εμπειρία.Οι περισσότεροι γνωστοί σου λείπουν σε διακοπές...

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

 

Αν δεν σου κάνει κόπο, θέλεις να μου το στείλεις; :p

 

Πολύ ωραίο!

 

 

Όσο για το focus, και εγώ έχω τέτοια θέματα σε προσπάθεια μου να φτιάξω δικό μου video αλλά δεν κατάφερα να το λύσω...

Κατά τα άλλα, σύμφωνα με το βίντεο, δεν έχεις θέμα ούτε στην ταχύτητα των δεδομένων αλλά ούτε και στο σήμα... Εδώ δεν έχασες καλά καλά το 3G, όχι να χάσεις εντελώς το σήμα! Και μάλιστα με τον πλέον αφύσικο και ανορθόδοξο τρόπο κρατήματος του τηλεφώνου! :happy:

 

Τακτοποιήθηκες Αλεξ..

 

Όσο για το σήμα.. Πριν την αναβάθμιση σε 4.0.1 έβλεπα να πηγαίνω από 5 μπάρες σε 1. Στο ίδιο σημείο από 4-5 πάω σε 2. Αυτό όμως δεν έχει σημασία.

 

Σκοπός του βίντεο είναι να δείξει ότι άσχετα με την πτώση στις μπάρες δεν επηρεάζεται η ταχύτητα των δεδομένων. Αρνητική επίδραση στην ταχύτητα των δεδομένων υπάρχει όταν ξεκινάς από χαμηλό 3G και με το κράτημα πέφτεις σε EDGE (μιλάω για το δίκτυό μου). Εκεί οι ταχύτητες προσαρμόζονται ανάλογα. Αν ξεκινάω πάλι από 5 μπάρες EDGE και πέσω στη 1 μπάρα EDGE πάλι δε βλέπω αλλαγές. Οι ταχύτητες παραμένουν ίδιες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Δεν ξέρω αν φταίω εγώ και η ιδέα μου, αλλά μετά το restore, έχοντας πάνω κάτω τα ίδια πράγματα μέσα (δεν έχω βάλει μουσική βέβαια ακόμα) το τηλέφωνο είναι πολύ εως πάρα πολύ ταχύτερο και ομαλό... Δεν το περίμενα!

 

Τώρα βλέπω τις αρετές του iOS4.0 και πως πραγματικά είναι!!!!:happy::happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Δεν ξέρω αν φταίω εγώ και η ιδέα μου, αλλά μετά το restore, έχοντας πάνω κάτω τα ίδια πράγματα μέσα (δεν έχω βάλει μουσική βέβαια ακόμα) το τηλέφωνο είναι πολύ εως πάρα πολύ ταχύτερο και ομαλό... Δεν το περίμενα!

 

Τώρα βλέπω τις αρετές του iOS4.0 και πως πραγματικά είναι!!!!:happy::happy::happy:

 

Αλεξάνδρεια πάντα όταν φλασαρουμε η κάνουμε restore like new η συσκευή μας παει καλύτερα.

Ξέρεις ποσά πραγματάκια υπάρχουν από εδώ κι από κει χύμα? βάλε μόνο τα mails που έχει αποθηκευμένα από 3-4 μήνες και τόσα αλλά αρχειακια από κάθε εφαρμογή και θα καταλάβεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια.Τωρα αισθανομαι πολυ καλυτερα.:D

Κωστα κανε edit γιατι αν το δει ο Αλεξ,θα παρεξηγηθει....:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια.Τωρα αισθανομαι πολυ καλυτερα.:D

Κωστα κανε edit γιατι αν το δει ο Αλεξ,θα παρεξηγηθει....:)

 

Αλεξάνδρεια πάντα όταν φλασαρουμε η κάνουμε restore like new η συσκευή μας παει καλύτερα.

Ξέρεις ποσά πραγματάκια υπάρχουν από εδώ κι από κει χύμα? βάλε μόνο τα mails που έχει αποθηκευμένα από 3-4 μήνες και τόσα αλλά αρχειακια από κάθε εφαρμογή και θα καταλάβεις.

 

:lol::lol::lol:

 

Δεν παρεξηγώ!!! :lol:

 

Χρόνια πολλά ρε Ηλία!

 

 

Τώρα μένει να δω πως θα τα πάει η μπαταρία...:happy:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

Δεν παρεξηγώ!!! :lol:

 

Χρόνια πολλά ρε Ηλία!

 

 

Τώρα μένει να δω πως θα τα πάει η μπαταρία...:happy:

 

Να'σε καλα.:)

Μια χαρα θα παει η μπαταρια.Απο την ημερα που περασα στις γυναικας(και καλα δικο της,ολο εγω το εχω στα χερια μου)το 3gs την 4,εχει σωθει.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Ηλια ότι επιθυμείς, σου εύχομαι μ ένα 4αρι γρήγορα.:lol:
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να πω και κάτι άσχετο;;;

 

Το iMovie είναι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο πρόγραμμα στο Mac. Πρώτη φορά το δούλεψα σήμερα και χωρίς κόπο έμαθα άμεσα να χρησιμοποιώ τις περισσότερες λειτουργίες του. Περιμένω πώς και πώς να βγει στο Βέλγικο AppStore για να το κατεβάσω και στο iPhone 4.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά......

Πω πω είχα καμία εβδομάδα να μπω λόγω εργασίας και έκανα τουλάχιστον μία ώρα για να διαβάσω όλα τα post!!!!!!!!!!!!!!

Πρώτα απ' όλα Χρόνια Πολλά στον φίλο μας τον Ηλία......

Δεύτερον, συγχαρητήρια στον Νίκο για το καταπληκτικό Review που μας έκανε προκειμένου να μας δώσει μία εικόνα για το μήλο 4.

Τρίτον, περίμενα να δω και κάποια διαφορετικά μνμτα τα οποία θα ηταν φυσικά off topic αλλά σίγουρα ανθώπινα..............

Μάλλον πως οι υπεύθυνοι του forum θα τα διέγραψαν.......

Πάντως αν έτσι είναι οι επαναστάτες τότε εγώ απλά τους χ@ζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Ηλία χρόνια καλά κ πολλά !!! να χαίρεσαι τ όνομα σου κ ότι ποθείς γρήγορα.....

 

Νίκο πολύ όμορφο το video.....αν κ απ το πολύ ζούληγμα είπα πως θα βγάλει κανένα σφυρί το κακόμοιρο το μήλο κ θα στο φέρει στο κεφάλι....:wacko::wacko::wacko:

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
χρονια πολλα στον φιλο Ηλια:happy:Νικο μετα την πολυ ωραια παρουσιαση του iphone 4 ηρθε και το πολυ καλο βιντεο:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ηλία Χρονια Πολλά!

 

@CarpeNoctum

Νίκο δεν ανέφερες μια από τις πιο σημαντικές λειτουργίες του iMovie για όσους δεν την γνωρίζουν, την αυτόματη διόρθωση επιπέδου σήματος (προσθέτει μπάρες στην οθόνη καθώς χάνονται) ανάλογα με τη διόρθωση των κόκκινων ματιών απο το flash. Κανονικά θα έπρεπε να χρησιμοποιήσεις προϊόν ανεξάρτητου κατασκευαστή και οχι της apple γιατί αυτή έχει συμφέρον να συγκαλύψει την αλήθεια ότι όλα τα iPhone 4 είναι άχρηστα όπως διάβασα κατά συρροή να γράφεται στο διαδίκτυο το οποίο ως γνωστόν είναι μια από τις εγκυροτερες πηγές πληροφόρησης.

:X

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ηλία Χρονια Πολλά!

 

@CarpeNoctum

Νίκο δεν ανέφερες μια από τις πιο σημαντικές λειτουργίες του iMovie για όσους δεν την γνωρίζουν, την αυτόματη διόρθωση επιπέδου σήματος (προσθέτει μπάρες στην οθόνη καθώς χάνονται) ανάλογα με τη διόρθωση των κόκκινων ματιών απο το flash. Κανονικά θα έπρεπε να χρησιμοποιήσεις προϊόν ανεξάρτητου κατασκευαστή και οχι της apple γιατί αυτή έχει συμφέρον να συγκαλύψει την αλήθεια ότι όλα τα iPhone 4 είναι άχρηστα όπως διάβασα κατά συρροή να γράφεται στο διαδίκτυο το οποίο ως γνωστόν είναι μια από τις εγκυροτερες πηγές πληροφόρησης.

:X

 

:lol::lol:

Επιτέλους κάποιος είπε τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση ... εύγε Κώστα

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

ΚΑΛΟΟΟΟΟΟ!!!!!

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/07/antenna-aid.jpg

 

http://antenn-aid.com/

Edited by EchiDNA
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο σημερα ειδα στις αγγελιες καποιον να δινει το htc 4g evo ξεκλειδωτο.γινεται?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο σημερα ειδα στις αγγελιες καποιον να δινει το htc 4g evo ξεκλειδωτο.γινεται?

 

Ήταν σπαμ η αγγελία και αφαιρέθηκε αμέσως! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...