Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σεπτέμβριος θες να πεις...

 

Δεν αργεί, πάμε διακοπές περνάμε καλά ξεσαλώνουμε ξεχνάμε και iPhone και τα πάντα και γυρνάμε να το πάρουμε, αν βέβαια έχει λυθεί το πρόβλημα με την κεραία, κάτι που το βλέπω μοχλό.... Άρα μπορεί και να μην περιμένουμε...

 

Ιδωμεν...:)

 

εγώ μένω μυτιλήνη οπότε είμαι είδη σε διακοπές για όλο το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

εγώ μένω μυτιλήνη οπότε είμαι είδη σε διακοπές για όλο το καλοκαίρι.

 

Σωστό και αυτό.... Άρα τι αγχώνεσαι πέρνα καλά τώρα που το νησί αρχίζει να σφύζει από ζωή και διασκέδαση, και άστο iPhone προς το παρών..:)

 

Φιλιά στο νησί της μάνας μου!!!:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Σωστό και αυτό.... Άρα τι αγχώνεσαι πέρνα καλά τώρα που το νησί αρχίζει να σφύζει από ζωή και διασκέδαση, και άστο iPhone προς το παρών..:)

 

Φιλιά στο νησί της μάνας μου!!!:p

 

Να εχω την προσφορά που είχε βγάλει η wind με το 1.5 γιγα. Αλλά μέχρι να βγει το κινητό πάει η προσφορά . Με το ν82 δεν παλευεται για ιντερνετ.

Edited by geo_1983petra
Link to comment
Share on other sites

Τελος Ιουλιου, Αρχες αυγουστου Εδω θα ναι λογικα .....

 

Πολύ αμφιβάλω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα φανει στην νεκροψια :lol: :p

 

Μαζί σου φίλε μου! Αλλά θυμάμαι το 3G να έρχεται 26 Αυγούστου στην Ελλάδα. Τότε το αγόρασα εγώ. Δεν περιμένω νωρίτερα το 4 από τέλη Αυγούστου. :cool:

 

Ας δούμε τι θα γίνει και με το θέμα της κεραίας...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Και το 3GS 31/07 ηταν Ελλαδα...

 

Απο την vodafone και απο τον Γερμανο ετσι λενε.... μακαρι παντως να διορθωθει το θεμα της κεραιας (εαν γινεται βεβαια..) :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και όμως Αλέξανδρε φαίνεται πως οι "φήμες" περί ταχύτερης έλευσης του iPhone 4 φέτος, έχουν κάποια βάση. Σήμερα ένας καλός (και αξιόπιστος) φίλος, υψηλόβαθμο σχετικά τεχνικό στέλεχος σε μια από τις δύο εταιρείες κινητής τηλεφωνίας που φέρνουν το iPhone, μου είπε κατά λέξη πως "η πρώτη εισαγωγή περιορισμένου αριθμού iPhone 4 έχει προγραμματιστεί για το τέλος Ιουλίου". Τώρα το αν είναι αλήθεια ή περισσότερες λεπτομέρειες δεν μπορώ να το ξέρω. :) Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε! Δεν το ήξερα καν...:O

Τώρα αν θα είναι καλό ή όχι, δεν ξέρω!

Περιμένουμε και νεώτερα από τον Carpe για το θέμα της κεραίας...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε! Δεν το ήξερα καν...:O

 

Μέχρι χθες ούτε και εγώ το ήξερα Αλέξανδρε. Άκουγα φήμες, είχα δει και τις αφίσσες της Vodafone αλλά δεν περίμενα πως ενδέχεται να έρθει νωρίτερα. Σήμερα το έμαθα και ακόμα δυσκολεύομαι να το πιστέψω για να πω την αλήθεια. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθες ούτε και εγώ το ήξερα Αλέξανδρε. Άκουγα φήμες, είχα δει και τις αφίσσες της Vodafone αλλά δεν περίμενα πως ενδέχεται να έρθει νωρίτερα. Σήμερα το έμαθα και ακόμα δυσκολεύομαι να το πιστέψω για να πω την αλήθεια. :lol:

 

Δεν θα πρέπει να μας παραξενεύει Θάνο, και πέρισυ έτσι είχαν έλθει τα πρώτα iPhone 3Gs και είχαν εξυπηρετηθεί καταρχήν εταιρικοί πελάτες και μερικοί λιανικής με τις αλήστου μνήμης καταθέσεις και εδώ στο forum σχετικά με το ποιο κατάστημα έχει διαθεσιμότητα :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

γεια στην παρεα.επιτελους πηρα το λαπτοπ απο σερβις(πληκτρολογιο)ημουν 10 μερες χωρις υπολογιστη.μονο με το λεο εμπαινα!ευτυχως μου το εβαλε η acer στην εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πρέπει να μας παραξενεύει Θάνο, και πέρισυ έτσι είχαν έλθει τα πρώτα iPhone 3Gs και είχαν εξυπηρετηθεί καταρχήν εταιρικοί πελάτες και μερικοί λιανικής με τις αλήστου μνήμης καταθέσεις και εδώ στο forum σχετικά με το ποιο κατάστημα έχει διαθεσιμότητα :)

 

Άντε και μας βλέπω και φέτος Κώστα να κάνουμε μια από τα ίδια με καθημερινές να μην πω ωριαίες αναφορές διαθεσιμότητας και τα λοιπά ωραία. Από την μια μεριά βέβαια όσο ανόητο και γραφικό και αν ακούγεται έχει και την πλάκα του. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η επόμενη αγορά μου! 187 ευρω

 

http://wiipad.us/product.php?id_product=11

 

CPU : ZTChip8080-Cortex A8

Frequency : 1GMHz

DDR 256M

NandFlash inside : 2GB

storage : SD card,USB

LCD Screen : 10.2” TFT touch screen,1024×600

Internet : Ethernet, support WIFI, 3G external(optional for OEM)

USB 3G external

USB 3G external(optional for OEM service)

USB Camera

I/O : DC In power

Mic In

Earphone

RJ45 jack

SD/MMC car slot

3xUSB2.0 Host

Audio : 0.5W×2 stero speaker

Recording

LED indicator : Power-Charging-Lock-Capital-Roll lock

Switch on/off : 1 button

Battery : 2500mAH,7.4VLi-on Battery

Battery life:

Wifi on:5 hours

 

Wifi off:7 hours

 

Charger adapter

220V Input,9V DC Output,2A

 

Size

278mm×185mm×25mm

 

 

Operating System : Android2.1(can upgrade to 2.2 when available)

Office software : Word viewer-Excel Viewer-Powerpoint Viewer-PDF Viewer-Image Viewer-Microsoft Wordpad-Microsoft SpreadExcel

Messenger:QQ,MSN,

Internet explorer

Audio: MP3-WAV-WMA-AAC,AAC+,WAV,WMA recording

 

Video:1080P MP4-1080P AVI(XVID,H.263,DIVX)-1080P MKV-1080P 3GP-1080P RMVB、RM

 

Photo:JPEG-GIF

 

Multi-language

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Πολύ με ιντριγκάρει το Android αλλά δεν το τολμώ... Φοβάμαι ότι θα το βαρεθώ! Όχι ότι δεν θα με καλύψει, αλλά αυτό το άτιμο το AppStore... Αυτό το άτιμο το AppStore! Όσο και να μου λένε ότι υπάρχουν πολλές εφαρμογές, ακόμα και οι ίδιες...

 

Εκτός από τα τηλέφωνα που το έχουν, μπορούμε να το επεξεργατούμε αλλού; Στον υπολογιστή κάπου;

Link to comment
Share on other sites

Όλη η υπόθεση είναι στο touching. Αν η οθόνη ανταποκρίνεται για τα λεφτά του καλό θα είναι.

Και root θα γινεται και όλες οι υπαρχουσες εφαρμογές θα παίζουν.

Βέβαια μην ψάχνετε από ποιότητα hardware όταν πωλείται όσο είναι το κόστος κατασκευής του iPad.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο...

 

Ξέρουμε κανένα IMAP free mail? Αν είναι και Push ακόμα καλύτερα... Μόνο το Me ξέρω! Αλλά με βλέπω να κάνω έναν ανώνυμο λογαριασμό στο gmail ακόμα!

 

Γιατί με το POP3 του otenet έχουν παίξει τα νεύρα μου...:mad: Δεν γίνεται να μου έρχονται 30-40 mail στο iPhone και άλλα τόσα στον υπολογιστή και στο iPhone να μένουν παρόλο που τα σβήνω!

Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο...

 

Ξέρουμε κανένα IMAP free mail? Αν είναι και Push ακόμα καλύτερα... Μόνο το Me ξέρω! Αλλά με βλέπω να κάνω έναν ανώνυμο λογαριασμό στο gmail ακόμα!

 

Πολλά υπάρχουν, ένα από τα καλύτερα και αξιοπιστότερα είναι το GMX. Αλλά ειλικρινά Αλέξανδρε τι θέλεις και ψάχνεσαι όταν υπάρχει το Gmail; Και εγώ που δεν είμαι καθόλου "φίλος" της Google οφείλω να παραδεχτώ πως το Gmail είναι μια καθ'όλα αξιοπρεπής υπηρεσία παρόλο που διατίθεται δωρεάν. Συγκεκριμένα για push δεν έχω και πολλά να σου πω μια και προτιμώ το timed fetching αντί του ενεργοβόρου push.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο...

 

Ξέρουμε κανένα IMAP free mail? Αν είναι και Push ακόμα καλύτερα... Μόνο το Me ξέρω! Αλλά με βλέπω να κάνω έναν ανώνυμο λογαριασμό στο gmail ακόμα!

 

Γιατί με το POP3 του otenet έχουν παίξει τα νεύρα μου...:mad: Δεν γίνεται να μου έρχονται 30-40 mail στο iPhone και άλλα τόσα στον υπολογιστή και στο iPhone να μένουν παρόλο που τα σβήνω!

 

Με τον λογαριασμό σου στο MobileMe μπορείς να δημιουργησεις μέχρι και 5 aliases, δηλαδή 5 ξεχωριστές διευθύνσεις τις οποίες μπορείς να αξιοποιήσεις όπως θέλεις. Αν δεν κάνω λάθος η εκδοση 4 του iOS υποστηριζει πλέον aliases ενώ ειναι πολύ εύκολο να τα περάσεις και στο Mail application του Mac.

 

Αν θέλεις έναν λογαριασμό IMAP με push εκτός του MobileMe, ο οποίος να μην χρειάζεται να περαστει μέσω Microsoft exchange (παρόλο που με την 4 πλέον μπορείς να περάσεις όσους θέλεις) θα σου πρότεινα και το Yahoo! Υπάρχει ωστοσο ο περιορισμός οτι μπορεί να δουλεψει μέσω iMAP μόνο στις iDevices και δεν μπορεις να το περάσεις στον υπολογιστή (χρειάζεται να πληρωσεις και αν δεν κάνω λάθος ειναι μόνο POP).

 

Το gmail δυστυχώς δεν προσφερει aliases με τροπο που να μην φανερωνει την βασικη σου διεύθυνση και η μονη επιλογη ειναι η δημιουργία επιπλέον λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η επόμενη αγορά μου! 187 ευρω

 

http://wiipad.us/product.php?id_product=11

 

CPU : ZTChip8080-Cortex A8

Frequency : 1GMHz

DDR 256M

NandFlash inside : 2GB

storage : SD card,USB

LCD Screen : 10.2” TFT touch screen,1024×600

Internet : Ethernet, support WIFI, 3G external(optional for OEM)

USB 3G external

USB 3G external(optional for OEM service)

USB Camera

I/O : DC In power

Mic In

Earphone

RJ45 jack

SD/MMC car slot

3xUSB2.0 Host

Audio : 0.5W×2 stero speaker

Recording

LED indicator : Power-Charging-Lock-Capital-Roll lock

Switch on/off : 1 button

Battery : 2500mAH,7.4VLi-on Battery

Battery life:

Wifi on:5 hours

 

Wifi off:7 hours

 

Charger adapter

220V Input,9V DC Output,2A

 

Size

278mm×185mm×25mm

 

 

Operating System : Android2.1(can upgrade to 2.2 when available)

Office software : Word viewer-Excel Viewer-Powerpoint Viewer-PDF Viewer-Image Viewer-Microsoft Wordpad-Microsoft SpreadExcel

Messenger:QQ,MSN,

Internet explorer

Audio: MP3-WAV-WMA-AAC,AAC+,WAV,WMA recording

 

Video:1080P MP4-1080P AVI(XVID,H.263,DIVX)-1080P MKV-1080P 3GP-1080P RMVB、RM

 

Photo:JPEG-GIF

 

Multi-language

 

Ωραίο εργαλείο φαίνεται Κωστή ;)

 

Καλημέρα σε όλους :)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο εργαλείο φαίνεται Κωστή ;)

 

Καλημέρα σε όλους :)

 

Πολύ ωραίο!

 

http://wiipad.us/img/p/11-56-thickbox.jpg

http://wiipad.us/img/p/11-74-thickbox.jpg

http://wiipad.us/img/p/11-73-thickbox.jpg

 

Εχω δεί κάποια βίντεο στο YouTube και η απόκρισή του είναι άμεση.

Περιμένω και κάποια review απο χρήστες οταν κυκλοφορήσει για να το χτυπήσω.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HPIXTjclcfw]YouTube- WiiPad Olio Part 1[/ame]

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μετα απο 5 χρονια σε wm ειπα να δοκιμασω την τυχη μου με καθε επιφυλαξη βεβαια στο iphone,αυτο ηταν!!!!επιτελους βρηκα την ησυχια μου,προσωπικα αυτα που εκανα με το hd2 τα ιδια κανω και με το iphone με την διαφορα οτι τα κανω πιο ευκολα και το βασικο μου μενει πια και χρονος για να κανω και αλλα πραγματα στην ζωη μου που τα ειχα ξεχασει,μου ελεγαν οι φιλοι παμε μια βολτα και τους ελεγα δεν μπορω εχω δουλεια,γιατι αλλαζα ρομ:p,τωρα αν το 4 δεν εχει τα προβληματα με το σημα που λενε θα το παρω χαλαρα αλλιως μια χαρα ειμαι και με το 3gs και θα μου μεινουν και τα φραγκα;)
Link to comment
Share on other sites

Καλό φαίνεται!!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...