Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποτε γιατι γινεται τετοιος σκοτωμός σχετικα με το σημα; αφου εχοντας θηκη δεν θα ερχεται σε επαφη με το χερι :D

 

Κώστα ακόμα και επαγωγικά, χωρίς δηλαδή να έρθει σε άμεση επαφή το χέρι με το μέταλλο, πάλι θα υπάρχει μείωση σήματος (ελαφρώς μικρότερη) αλλά έτσι και αλλιώς αυτό δεν είναι κάτι καινούριο. Έτσι συμπεριφέρονται όλες οι κεραίες σε κάθε συσκευή είτε βρίσκονται εντός είτε εκτός πλαστικού. Το μόνο που σε κάποιο βαθμό μειώνει τέτοια φαινόμενα είναι οι οριζόντια τοποθετημένες κεραίες που ως γνωστόν αποφεύγονται για λόγους υγείας.

 

Άσχετα πάντως με το σήμα, η θήκη είναι must και αποδείχθηκε για ακόμα μια φορά στην περίπτωσή σου. Εγώ τουλάχιστον ούτε το 3GS μου είχα ούτε και το 4 σκοπεύω να έχω χωρίς μια γερή θήκη, και δεν πάει να χάσει όσο θέλει από εμφάνιση. Χίλιες φορές χωρίς μόστρα παρά χωρίς 700€. :lol:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Κώστα ακόμα και επαγωγικά, χωρίς δηλαδή να έρθει σε άμεση επαφή το χέρι με το μέταλλο, πάλι θα υπάρχει μείωση σήματος (ελαφρώς μικρότερη) αλλά έτσι και αλλιώς αυτό δεν είναι κάτι καινούριο. Έτσι συμπεριφέρονται όλες οι κεραίες σε κάθε συσκευή είτε βρίσκονται εντός είτε εκτός πλαστικού. Το μόνο που σε κάποιο βαθμό μειώνει τέτοια φαινόμενα είναι οι οριζόντια τοποθετημένες κεραίες που ως γνωστόν αποφεύγονται για λόγους υγείας.

 

Άσχετα πάντως με το σήμα, η θήκη είναι must και αποδείχθηκε για ακόμα μια φορά στην περίπτωσή σου. Εγώ τουλάχιστον ούτε είχα το 3GS μου ούτε και σκοπεύω να έχω το 4 χωρίς μια γερή θήκη και ας χάσει όσο θέλει από εμφάνιση. :lol:

 

Θαναση μου εγω το ξερω. Προχθες ανεβασα στο σχετικο thread βιντεακι με το Leo μου, να χανει το σημα μολις το χουφτωνω σε προβληματικο σημειο του σπιτιου μου.

Τωρα που το εχω με την θηκη σιλικονης ισα που χανει μια γραμμη. Αρχιζω να πιστευω οτι τα μεταλλικα μερη οπως το καπακι στο HD2 δημιουργουν προβληματακια σε συναρτηση με ασθενες σημα.

Εκτος αυτου εχω παρατηρησει, αν την ωρα που φορτιζει το κρατω με ιδρωμενα χερια, αισθανομαι να ηλεκτριζομαι. Πολυ δε περισσοτερο καποιες φορες που το κρατω χωρις καπακι οταν φλασαρω απο καρτα και ταυτοχρονα το εχω στην usb για φορτιση.

Προφανως το μεταλικο καπακι οταν ειναι ιδρωμενα τα χερια μας επιτρεπει την αγωγιμοτητα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θαναση μου εγω το ξερω. Προχθες ανεβασα στο σχετικο thread βιντεακι με το Leo μου, να χανει το σημα μολις το χουφτωνω σε προβληματικο σημειο του σπιτιου μου.

Τωρα που το εχω με την θηκη σιλικονης ισα που χανει μια γραμμη. Αρχιζω να πιστευω οτι τα μεταλλικα μερη οπως το καπακι στο HD2 δημιουργουν προβληματακια σε συναρτηση με ασθενες σημα.

Εκτος αυτου εχω παρατηρησει, αν την ωρα που φορτιζει το κρατω με ιδρωμενα χερια, αισθανομαι να ηλεκτριζομαι. Πολυ δε περισσοτερο καποιες φορες που το κρατω χωρις καπακι οταν φλασαρω απο καρτα και ταυτοχρονα το εχω στην usb για φορτιση.

Προφανως το μεταλικο καπακι οταν ειναι ιδρωμενα τα χερια μας επιτρεπει την αγωγιμοτητα.

 

Έτσι είναι. Όσο αγωγιμότερο είναι το εμπόδιο (χέρι, θήκη ή καπάκι) τόσο μεγαλύτερο το πρόβλημα. Αλλά το σημαντικότερο ρόλο τον παίζει η απόσταση από το "hot-point", την κεραία στη συγκεκριμένη περίπτωση. Οπότε είναι λογικό η μηδενική απόσταση που έχει η κεραία του iPhone από το χέρι να δημιουργεί πρόβλημα αλλά καμμιά σχέση με τις υπερβολές που διαβάζουμε.

Το ιδανικό πάντως ήταν, είναι και θα είναι η ανεξάρτητη κεραία, τύπου rubber δηλαδή, όπως κάτι mockups φωτο που κυκλοφόρησαν. Αυτά όμως δυστυχώς ξεχάστηκαν χάριν της ομορφιάς. Οπότε τα θέλουμε και τα παθαίνουμε. Χαμηλό SAR, ωραία μόστρα και δυνατό ανεμπόδιστο σήμα δεν πάνε μαζί εκτός και αν ξαναγραφεί η Φυσική. :lol:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλη την παρέα.:)

Μετά από 1 εβδομάδα συμβίωσης με την iOS4 (και τα όσα προβλήματα εμφανίστηκαν) θέλω να καταθέσω την γνώμη μου

1. Όντως φαίνεται να υπάρχει θέμα με το σήμα. Ακόμα πιο ενδιαφέρον το γεγονός ότι το πρόβλημα μεταφέρθηκε και στο 3GS. 99% πρόβλημα software φαίνεται να είναι....

2. Η πυξίδα στο 3GS κάθε φορά που την ανοίγω θέλει ρύθμιση......

3. Το unified mail inbox κάθε φορά που θα βρεί παραπάνω από 10 εισερχόμενα αργεί χαρακτηριστικά.

4. Η συνολική απόδοση του iBooks.

5. Τα παραπάνω (μαζί με οτιδήποτε άλλο υπάρχει) δεν είναι παρά κάτι λογικό όταν μιλάμε για major release λειτουργικού συστήματος (3 -> 4). Θυμηθείτε απλά την μπανάνα που έφαγε η Microsoft με τα Vista.... Θεωρώ ότι πολύ σύντομα η Apple θα βγάλει update και τα πράγματα θα γίνουν καλύτερα.

Όπως έχω πει και παλαιότερα, το θέμα είναι που εστιάζει κάποιος. Στα θετικά ή στα αρνητικά μιας κατάστασης? Σίγουρα δεν αγνοούμε τα αρνητικά, αντιθέτως προσπαθούμε να τα βελτιώσουμε. Όμως δεν πρέπει ποτέ να τα αφήνουμε να επισκιάζουν τα επισκιάζουν τα θετικά. Βέβαια αυτό ισχύει όταν υπάρχουν και θετικά και αρνητικά, όχι μόνο ένα από τα δύο...

My Devices :

:DIPAD 2 - 16GB / WIFI / Black

Iphone 3GS - 16GB / Black

Palm Treo 680

SE K810i - Black

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλη την παρέα.:)

Μετά από 1 εβδομάδα συμβίωσης με την iOS4 (και τα όσα προβλήματα εμφανίστηκαν) θέλω να καταθέσω την γνώμη μου

1. Όντως φαίνεται να υπάρχει θέμα με το σήμα. Ακόμα πιο ενδιαφέρον το γεγονός ότι το πρόβλημα μεταφέρθηκε και στο 3GS. 99% πρόβλημα software φαίνεται να είναι....

2. Η πυξίδα στο 3GS κάθε φορά που την ανοίγω θέλει ρύθμιση......

3. Το unified mail inbox κάθε φορά που θα βρεί παραπάνω από 10 εισερχόμενα αργεί χαρακτηριστικά.

4. Η συνολική απόδοση του iBooks.

5. Τα παραπάνω (μαζί με οτιδήποτε άλλο υπάρχει) δεν είναι παρά κάτι λογικό όταν μιλάμε για major release λειτουργικού συστήματος (3 -> 4). Θυμηθείτε απλά την μπανάνα που έφαγε η Microsoft με τα Vista.... Θεωρώ ότι πολύ σύντομα η Apple θα βγάλει update και τα πράγματα θα γίνουν καλύτερα.

Όπως έχω πει και παλαιότερα, το θέμα είναι που εστιάζει κάποιος. Στα θετικά ή στα αρνητικά μιας κατάστασης? Σίγουρα δεν αγνοούμε τα αρνητικά, αντιθέτως προσπαθούμε να τα βελτιώσουμε. Όμως δεν πρέπει ποτέ να τα αφήνουμε να επισκιάζουν τα επισκιάζουν τα θετικά. Βέβαια αυτό ισχύει όταν υπάρχουν και θετικά και αρνητικά, όχι μόνο ένα από τα δύο...

 

Καλημέρα Νίκο (εκτίμηση από τα 2 πρώτα γράμματα του ψευδωνύμου σου - με διορθώνεις αν κάνω λάθος!)

 

Θα ήθελα να προσθέσω ότι φαίνεται επίσης πως το νέο λειτουργικό είναι τελικά πολύ βαρύ για το 3G όπου αρκετές λειτουργίες (άνοιγμα καταλόγου, email, κλπ) καθυστερούν σημαντικά σε σύγκριση με την 3. Χ έκδοση.

 

Συμφωνώ ότι η πρώτη εκδοχή μιας μείζονος έκδοσης λειτουργικού που αλλάζει ριζικά θεμελιώδη χαρακτηριστικά της συσκευής, είναι αναμενόμενο να χρειάζεται βελτιώσεις, όπως επίσης είναι αναμενόμενο και οι εφαρμογές τρίτων να θέλουν κάποιο χρόνο να προσαρμοστούν στα νέα APis και φιλοσοφία.

 

Στο παραπάνω πνεύμα διατελώ και εγώ σε αναμονή βελτιώσεων από την ίδια την Apple και από τους τρίτους, σκεπτόμενος ότι όντως υπάρχουν πάρα πολλά θετικά και το ισοζύγιο για εμένα τουλάχιστον είναι προς τα θετικά.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!

 

@nichio

 

Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει αλλαγή στο σήμα. Όπως ήταν πριν έτσι είναι και τώρα. Εκεί που το σήμα ήταν χάλια εξαλοκουθεί να είναι (και με τη δεύτερη συσκευή που έχω) και εκεί που ήταν καμπάνα παραμένει καμπάνα. Τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση.

 

Αυτό με την πυξίδα το επιβεβαιώνω και εγώ. Ίσως είναι bug ίσως να είναι και εσκεμμένο για μεγαλύτερη ακρίβεια.

 

Με το mail δεν το έχω παρατηρήσει.

 

Το iBooks δεν το χρησιμοποιώ στο iPhone γιατί έχω το iPad οπότε διαβάζω εκεί.

 

Αυτά για 3GS προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Ολόγραμμα στο iPhone:p

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=bspdGeAvRng]YouTube- HoloToy hologram for iPhone, iPad and iPod touch - update #5 CatBot Jump Alot[/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα το άρθρο που έδωσε ο Αρτέμης σε προηγούμενες σελίδες σχετικά με τη λήψη του Iphone 4

 

http://www.appleinsider.com/articles/10/06/25/death_grip_hysteria_may_end_monday_with_ios_4_01.html

 

Ομολογουμένως,προσφέρει πειστικά επιχειρήματα για να στηρίξει τη θεωρία του.Ταυτόχρονα,διατηρώ κι επιφυλάξεις για τη λύση που θα δοθεί με βάση τη θεωρία του f/w προβλήματος.Διοτι μια θεωρία για να είναι έγκυρη πρέπει να εξηγεί όλες τις περιπτώσεις και να καλύπτει όλα τα ενδεχόμενα.Και η παραπάνω δεν εξηγεί π.χ γιατι το πρόβλημα δεν εκδηλώνεται όταν γίνεται χρήση θήκης ή μονωτικής ταινίας.Φυσικά μπορεί υπάρχουν πολλοί παράγοντες που μπορεί να ευθύνονται,όπως καλυψη δικτύου,παρεμβολές,εβδμάδα παραγωγής κτλ.

 

Αυτά που συγκρατώ είναι:

 

-η συμπεριφορά όλων των συσκευών δεν ίδια κάτω απο όλες τις συνθήκες.Εχω διαβάσει δεκάδες αντικρουόμενα σενάρια εδω και 3-4 μέρες που παρακολουθω ξένα fora μ'εντυπώσεις χρηστών.Εδώ είναι που πρέπει να συνυπολογιστούν κι αλλοι παράγοντες που ανεφερα.

 

-μια λύση που θα περιλάμβανε την αύξηση της ευαισθησίας των πομποδεκτων,με οτι συνέπεια θα είχε αυτό στην κατανάλωση και την εκπεμπόμενη ακτινοβολία,θα ήταν άστοχη κατα τη γνώμη μου

 

-για μια ακόμη φορά οι διαστάσεις που έλαβε το θέμα αυξήθηκαν εκθετικά,μέσα σε λίγο χρόνο.Αυτό είναι γενικά ενδεικτικό της απήχησης του Iphone (σε lovers και haters).Ισως ευθύνεται και η επικοινωνιακή διαχείριση απο την Apple,που πιθανότατα γνώριζε τη φύση και την έκταση του προβλήματος,και το άφησε να ξεχειλώσει.Κι αυτό είναι το μόνο λάθος που μπορώ να της χρεώσω,διότι κακά τα ψέμματα,όλα τα ηλεκτρονικά προιόντα εμφανίζουν "παιδικές ασθένειες".Το πως θα πρέπει να το αντιμετωπίζουμε εμείς,είναι μια άλλη κουβέντα.

 

===================================================

 

 

Καλα να περάσετε όσοι βρεθείτε στο Public απόψε!:up:

Θα είμαι μαζί σας νοερά.

Και κάντε κι ενα FaceTime call για μας που θ'απουσιάζουμε!:D

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

 

Καλα να περάσετε όσοι βρεθείτε στο Public απόψε!:up:

Θα είμαι μαζί σας νοερά.

Και κάντε κι ενα FaceTime call για μας που θ'απουσιάζουμε!:D

 

Θα σου στείλουμε το βίντεο που θα τραβήξουμε με Bluetooth οταν βρεθούμε απο κοντά:D

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Θα σου στείλουμε το βίντεο που θα τραβήξουμε με Bluetooth οταν βρεθούμε απο κοντά:D

 

:lol::lol: Είσαι προκλητικός κ θρασύς....:lol::lol:

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Είσαι προκλητικός κ θρασύς....:lol::lol:

 

Ήθελα να του το πω και εγώ το ίδιο πιο άμεσα με SMS αλλά δεν έφταναν οι 70 χαρακτήρες και χωρις αναφορά παράδοσης δεν θα ήμουν σίγουρος και αν το πήρε οπότε το γράφω αναγκαστικά και εγώ εδώ :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Άνοιξα ένα καινούργιο νήμα συζήτησης για ευνόητους λόγους και ελπίζω να το τιμήσετε με την παρουσία σας.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=277119

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Πολύ έξυπνο αυτό με το 3D αλά ολόγραμμα! :D Πολύ καλός ο τύπος!

 

 

Όσο για την συνάντηση σήμερα, πολύ κρίμα που δεν θα μπορέσω να είμαι! Αλλά αναμένω βίντεο και νέα σας το συντομότερο!

 

 

@ελ Κώστα

Μαζί με τον Δημήτρη pik είμαι και εγώ! Το 3GS το έχω σε θήκη (να είναι καλά ο Νικόλας:p), καθαρά για μεταπωλητικούς λόγους. Αλλά, αν κρίνω ότι στο 4 δεν γρατζουνιέται το πίσω μέρος (αν είναι πράγματι γυαλί, και γνωρίζοντας ότι είναι πάρα πολύ σκληρό υλικό), πολύ δύσκολα να θυσιάσω τα 9mm του για την ασφάλεια σε μια ενδεχόμενη πτώση! Βέβαια, αυτά δεν θα ισχύσουν αν δω ότι χάνω το σήμα αν μιλάω και δεν είμαι κάτω από κεραία της Vodafone/Cosmote (αναλόγως που θα είμαι όταν θα το πάρω)! Εξάλλου, έχουν περάσει τουλάχιστον 2 χρόνια από την τελευταία «τούμπα» που έφαγε τηλέφωνό μου...

 

 

@all

 

Σα δε ντρέπεστε... Να κοροϊδεύετε τον κόσμο ότι το iPhone στέλνει με bluetooth! :lol::lol::lol:

 

 

Την καλησπέρα μου σε όλους! :D

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Είσαι προκλητικός κ θρασύς....:lol::lol:

 

Mην το πειράζεται βρε το παιδί...:mad:

 

Θα σου κάνουμε live μετάδοση από τo gik...:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ πως τώρα που το JesusPhone αναβαθμίστηκε σε GodPhone κάποιοι εξακολουθούν και μιλάνε :lol: :lol: :lol: .

 

Όσοι πάτε Public θα κάτσετε ώρα;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ πως τώρα που το JesusPhone αναβαθμίστηκε σε GodPhone κάποιοι εξακολουθούν και μιλάνε :lol: :lol: :lol: .

 

Όσοι πάτε Public θα κάτσετε ώρα;

 

Εγώ Μιχάλη θα μείνω για μία ώρα τουλάχιστον γιατί έχουμε και ραντεβού με τον Κώστα (fanko) για τεχνολογική συνεργασία :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Βρε αντί να χαίρεστε που αποκτήσαμε άλλο ένα άλυτο θέμα συζήτησης...:ninja:

 

Κατατάσσεται η συζήτηση του iPhone, μαζί με την πολιτική, θρησκεία και ποδόσφαιρο (ελληνικό πάντα:rolleyes:) στα απαγορευμένα του φόρουμ και που θα ακούς στα καφενεία και τις καφετέριες! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Άντεξε το νήμα μόλις 2 σελίδες ????

 

Μα τόσο πολύ μίσος ? :X:X:X

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Άντεξε το νήμα μόλις 2 σελίδες ????

 

Μα τόσο πολύ μίσος ? :X:X:X

 

Γι αυτό το λόγο Γιάννη επέλεξα την οδό εκτός forum για να μην έρχεται σε δύσκολη θέση κανείς από τους φίλους administrators οι οποίοι έχουν να αντιμετωπίσουν όλες αυτές τις ετερόκλητες και αδικαιολόγητες συμπεριφορές!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Θα σου στείλουμε το βίντεο που θα τραβήξουμε με Bluetooth οταν βρεθούμε απο κοντά:D

 

 

:lol:

 

Αν και δεν αποκλείεται όταν βρεθούμε απο κοντά να μπορεί να γίνεται και αυτο που γράφεις.(με τον ένα ή τον άλλο τροπο;) )

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!

 

@nichio

 

Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει αλλαγή στο σήμα. Όπως ήταν πριν έτσι είναι και τώρα. Εκεί που το σήμα ήταν χάλια εξαλοκουθεί να είναι (και με τη δεύτερη συσκευή που έχω) και εκεί που ήταν καμπάνα παραμένει καμπάνα. Τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση.

 

Αυτό με την πυξίδα το επιβεβαιώνω και εγώ. Ίσως είναι bug ίσως να είναι και εσκεμμένο για μεγαλύτερη ακρίβεια.

 

Με το mail δεν το έχω παρατηρήσει.

 

Το iBooks δεν το χρησιμοποιώ στο iPhone γιατί έχω το iPad οπότε διαβάζω εκεί.

 

Αυτά για 3GS προφανώς.

 

Αγαπητέ φίλε,

Το πρόβλημα με το σήμα παρατηρήθηκε στο γραφείο μου στο Ηράκλειο όπου πριν (3.1.3) είχα 5αρι τόσο σε 2G όσο και σε 3G. Μετά την αναβάθμιση, εάν καλύψω με τον αντίχειρα τα 2 πλήκτρα της έντασης το σήμα μηδενίζει!!!! Υπ' όψιν ότι το τηλέφωνο από την πρώτη μέρα είναι σε θήκη σιλικόνης.....

Όσο για την πυξίδα η ακρίβεια πάνω στο Google maps μειώθηκε ελαφρώς, πάντα ελεγμένο στη ίδια περιοχή.

 

Κάτι που ξέχασα να πω στο πρώτο post είναι ότι overall είμαι πολύ ευχαριστημένος από το iOS4 και είμαι σίγουρος ότι τα όποια λαθάκια θα διορθωθούν....

 

Φιλικά

Νίκος

My Devices :

:DIPAD 2 - 16GB / WIFI / Black

Iphone 3GS - 16GB / Black

Palm Treo 680

SE K810i - Black

Link to comment
Share on other sites

Άντεξε το νήμα μόλις 2 σελίδες ????

 

Μα τόσο πολύ μίσος ? :X:X:X

 

Εγώ προσωπικά ούτε και τις 2 περίμενα..;)

 

Δεν έχουν νόημα αυτές οι συζητήσεις, πάντα βγαίνουν τα όπλα και ο πόλεμος είναι αναμενόμενος..

 

Ο καθένας λέει το κοντό του και το μακρύ του και γενικότερα την άποψη του, και κανένας δεν συμφωνεί με κανέναν και τότε γίνεται ότι γίνεται..

Γιαυτό και απέχω από τέτοιου είδους συζητήσεις γιατί ποτέ δεν υπάρχει ένα μέτρο για να μπορείς να πεις κάποια πράγματα..

Τι νόημα έχει να προσπαθείς να πείσεις τον άλλο για το πιο είναι το καλό το κακό και το άσχημο, ας πάρεις αυτό που θέλεις και κράτα το για σένα...

Μία τέτοια κουβέντα ποτέ μα ποτέ δεν έχει βγει σε καλό...

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ζωντανή μετάδοση παρουσίασης iPhone 4 στο http://qik.com/kkalog

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ζωντανή μετάδοση παρουσίασης iPhone 4 στο http://qik.com/kkalog

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

πολύ καλή η κάλυψη Κώστα ! εντυπώσεις??

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή η κάλυψη Κώστα ! εντυπώσεις??

 

Μιχάλη είναι πολύ όμορφη συσκευή, όμως δεν έπεσα και "ξερός" από πλευράς κυρίως ταχύτητας. Τα 5-10 λεπτά βέβαια που "παίξαμε" ο καθένας δεν είναι αρκετά για να βγάλει προφανώς κάποιος συμπεράσματα. Νομίζω ότι κάποιος που έχει 3Gs με iOS4 μπορεί και να ζήσει χωρίς αυτό, εκτός και αν θέλει να έχει το απόλυτα καλύτερο τηλέφωνο από πλευράς οθόνης και σχεδιασμού.

 

Το σίγουρο είναι ότι όσο και αν το "πασπατέψαμε" δεν καταφέραμε να το κάνουμε να χάσει το σήμα της Cosmote.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...