Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρεπει να δοκιμασουμε το webOS>

 

φωναζω εγω αλλα δεν με ακουει κανεις....

σε ακουμε Μητσαρα,αλλα πουντο?:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

ασε ο μητσος ειναι σε.... αααααααλλλλοο ΕΠΙΠΕΔΟ! :)

 

ειπαμε,τετοια μηχανηματα ειναι εργαλεια,δεν ειναι για να τα "πεταμε" ετσι εξω :Xκαι να τα βλεπει οποιος και οποιος:p

 

 

 

μην ξεχνας οτι και εγω περασα και απο το 2G-3G-3GS αλλα και απο το λεο παλιοτερα...

μην λεμε παλι τα ιδια :wacko:

 

θα ξηλωσω το φορουμ αν σου γραψω απο τι κινητα περασα απο τον γεναρη του 2009 μεχρι σημερα :p:lol:

 

γαι ρωτησε τον μητσο :D

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύμτα
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακολουθώ, και χαμογελω, για το ωραίο κλίμα που έχουμε εδώ :):):)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

καλα εσυ περασες απο τα παντα....

 

εκτος απο ΕΝΑ.....

 

αχαχαχαχα ξερω τι λεει το μυαλο σου!

 

δεν θα σου κανω ομως την χαρη... :lol::p

Link to comment
Share on other sites

μα και εγω αν κρατουσα μια παντοφλα μεγεθους 56size θα το ειχα στην τσεπη :lol:

 

οσο για το αλλο εμενα οσο θελεις χτυπα. ειμαι τοσο δεμενος με το μηλο μου που δεν καταλαβαινω τιποτα.... :) ειδικα απο την στιγμη που εχω περασει ΚΑΙ απο το λεο.

 

Μωρε ας ειχα το app store και θα σου ελεγα εγω.

Σοβαρα τωρα.

Ειλικρινα μπορω να πω πλεον οτι εχει βελτιωθει τοσο πολυ με τα τελευταια builds που μπορω ανετα να το συγκρινω με το iphone στα σημεια που υστερουσε.

Για πραραδειγμα η πληκτρολογιση δεν εχει καμια σχεση με τις official rom. Η αισθηση ειναι βελουδινη και η γραφη φανταστικα γρηγορη και χωρίς λαθη.

Το ιδιο και το browsing. Ακομα και με τον ΙΕ

Ολα μα ολα τρεχουν τελεια. Αυτο που κανει τουλαχιστον εμενα να θελω και κατι αλλο ειναι οτι πλεον δεν υπάρχουν αλλες εφαρμογές που μπορει να μην ειναι σημαντικες η απαραιτητες, αλλα η αναζητηση και μονο σε ανανεωνει.

Απο την αλλη εμεις εχουμε συνεχεις βελτιωσεις στο interface και αλλα πολλα.

 

Το οτι δεν θελω να το αποχωριστω παρ ολο οτι ετοιμαζομαι και για αλλη συσκευη τα λέει ολα.

 

Θεωρω μεγαλη βλακεια απο την MS που δεν φροντισε να ανανεωσει το υπάρχων OS και να φτιαξει παραλληλα ενα market place σαν το appstore με φτηνες εφαρμογες.

Αν αυτου εβγαλε μια βλακεια η οποια βασιζεται στον ιδιο πυρηνα αλλα με ελειπεστατο interface.

Πιστευω οτι στους μονους που θα καταφερει να πουλήσει, ειναι σε ασχετους νεοεισερχομενους στα smartphones τους οποιους θα προσελκυσει με το ονομα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μωρε ας ειχα το app store και θα σου ελεγα εγω.

Σοβαρα τωρα.

Ειλικρινα μπορω να πω πλεον οτι εχει βελτιωθει τοσο πολυ με τα τελευταια builds που μπορω ανετα να το συγκρινω με το iphone στα σημεια που υστερουσε.

Για πραραδειγμα η πληκτρολογιση δεν εχει καμια σχεση με τις official rom. Η αισθηση ειναι βελουδινη και η γραφη φανταστικα γρηγορη και χωρίς λαθη.

Το ιδιο και το browsing. Ακομα και με τον ΙΕ

Ολα μα ολα τρεχουν τελεια. Αυτο που κανει τουλαχιστον εμενα να θελω και κατι αλλο ειναι οτι πλεον δεν υπάρχουν αλλες εφαρμογές που μπορει να μην ειναι σημαντικες η απαραιτητες, αλλα η αναζητηση και μονο σε ανανεωνει.

Απο την αλλη εμεις εχουμε συνεχεις βελτιωσεις στο interface και αλλα πολλα.

 

Το οτι δεν θελω να το αποχωριστω παρ ολο οτι ετοιμαζομαι και για αλλη συσκευη τα λέει ολα.

 

Θεωρω μεγαλη βλακεια απο την MS που δεν φροντισε να ανανεωσει το υπάρχων OS και να φτιαξει παραλληλα ενα market place σαν το appstore με φτηνες εφαρμογες.

Αν αυτου εβγαλε μια βλακεια η οποια βασιζεται στον ιδιο πυρηνα αλλα με ελειπεστατο interface.

Πιστευω οτι στους μονους που θα καταφερει να πουλήσει, ειναι σε ασχετους νεοεισερχομενους στα smartphones τους οποιους θα προσελκυσει με το ονομα.

 

Kωστα στο εχω ξαναπει. οτιδηποτε νεο βγαινει απο εδω και περα, ειτε σε smartphone, ειτε σε tablet, ειτε σε mp3, εχει να αντιμετωπισει το τειχος που ονομαζεται ΑPP STORE.

 

διαφωνεις;

Link to comment
Share on other sites

Kωστα στο εχω ξαναπει. οτιδηποτε νεο βγαινει απο εδω και περα, ειτε σε smartphone, ειτε σε tablet, ειτε σε mp3, εχει να αντιμετωπισει το τειχος που ονομαζεται ΑPP STORE.

 

διαφωνεις;

 

Καθόλου, αλλα δεν φτανει μονο αυτο.

Περιμενω να δω την τελικη μορφη του iphone OS4 για να διαπιστωσω κατα ποσο αποφασισε η apple να προχωρησει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι το φετεινο καλοκαιρι θα ειναι κομβικο για τις πωλησεις iphone os & android.

 

Ολα θα εξαρτηθουν απο το νεο μηλο ;)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου, αλλα δεν φτανει μονο αυτο.

Περιμενω να δω την τελικη μορφη του iphone OS4 για να διαπιστωσω κατα ποσο αποφασισε η apple να προχωρησει.

 

 

παντος απο αυτα που βλεπουμε μεχρι στιγμης τα μηνυματα ειναι ενθαρυντικα. σας βλεπω και τους 2 (ζαχαρακη) πολυ συντομα με μηλοφωνο στο χερι. αυτη την προαισθηση εχω :lol::p

Link to comment
Share on other sites

α

Πιστευω οτι το φετεινο καλοκαιρι θα ειναι κομβικο για τις πωλησεις iphone os & android.

 

Ολα θα εξαρτηθουν απο το νεο μηλο ;)

Και απο τη 2.2 version του android...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

φαινεται πως δεν εχετε δουλεψει καθολου webOS.

:p

 

φανταστητε τα καλα του android με την ευκολια του μηλου αλλα σε ιδεες και μικρες λεπτομερειες 2 (!!!!!) επιπεδα πιο πανω απο iPhone...

 

zaharaki το ξερω ειναι δυσκολο να το παρει καποιος τωρα ειδικα αν δεν εχει ασχοληθει και εγω ακριβως επειδη εχω σκυλοβαρεθει το iPhone OS γι αυτο σκεφτομαι για Pre Plus/Pixi Plus.

οι τιμες τους ειναι πολυ καλες απο Γερμανια πλεον.

 

εννοειται πως αν καποιος θελει τις εφαρμογες του app/store δεν θα τις εχει ολες αλλα τι πιο καλες σιγουρα.

 

το μονο που με φοβιζει ειναι να δωσω χρηματα για κατι που δεν θα εχω service κλπ...

tespa...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

α

Και απο τη 2.2 version του android...

 

Καλα τα android αλλα με αυτο τον ρυθμό που ξεπεταγονται συσκευες απο εδω κι απο κει, με το που βγαζεις την ζελατινα εχεις χασει 100 ευρω.

Το Galaxy για παραδειγμα δειχνει τελεια συσκευη. Σε κανα μηνα απο την κυκλοφορια του θα βγει καποιο αλλο που θα το κανει να δειχνει ξεπερασμενο.

 

Βλεπεις ποσο ζητανε τα 3g?

Δυο χρονων τηλεφωνα χωρις εγγυηση πια, με τις γρατζουνιτσες τους αλλα δεν το βαζουν κατω.

Αντε τωρα να πουλήσει καποιος το desire. Δεν θα πιασει με τιποτα πανω απο 380 κι αυτα γιατι δεν εχει κυκλοφορισει ακομα επισημα στην ελλαδα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

θα ξηλωσω το φορουμ αν σου γραψω απο τι κινητα περασα απο τον γεναρη του 2009 μεχρι σημερα

 

γαι ρωτησε τον μητσο

το να αγοραζεις και να πουλας κινητα δεν ειναι αποκτηση εμπειριας παντα Χριστοφορε...καταναλωτικη μανια το λεω εγω :)

 

 

Ολα θα εξαρτηθουν απο το νεο μηλο ;)

 

τα μηνυματα ειναι ενθαρυντικα.

 

α

Και απο τη 2.2 version του android...

 

εγω προσωπικα πλεον δεν περιμενω τπτ απολυτως!!

αλλα,θα ηθελα να ηξερα...ολους εσας,δεν σας επηρεαζει το χαλι της οικονομιας μας και αυτα που θα συμβουν στα πορτοφολια μας??η δεν εχετε τετοια κοληματα εσεις?

γιατι εμενα αυτα που καθοριζουν το τι θα παρω η οχι ,ειναι τα

 

1.is it worth it?

2.do i really need it?

3.can i afford it?

 

καληνυχτα απο εμενα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

οσο για το αλλο εμενα οσο θελεις χτυπα. ειμαι τοσο δεμενος με το μηλο μου που δεν καταλαβαινω τιποτα.... :) ειδικα απο την στιγμη που εχω περασει ΚΑΙ απο το λεο.

Συμφωνω απολυτα. Με το μηλο εχω πια εξαρτηση... Κ περασα κ γω απο το λεο. Εργαλειο αλλα το μηλο μου εκανε κλικ...ενα κλικ που οσο κ να το αρνηθηκα 3 φορες παλι σ αυτο κατεληξα.:)

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

zaharaki εγω βασικα γι αυτο καθομαι και ψαχνομαι...

 

παλι 600αρα και 500αρα για να εχω τα ιδια...;

τι θα αλλαζει πια σε αυτην την εμπειρια χρησης;

ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ.

 

γι αυτο ειμαι για Palm...Pixi/Pre θα δω......και τα μυαλα στο blender...

:p

 

και με 300€...βρειτε μου καλητερο κινητο...

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

zaharaki εγω βασικα γι αυτο καθομαι και ψαχνομαι...

 

παλι 600αρα και 500αρα για να εχω τα ιδια...;

τι θα αλλαζει πια σε αυτην την εμπειρια χρησης;

ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ.

 

γι αυτο ειμαι για Palm...Pixi/Pre θα δω......και τα μυαλα στο blender...

:p

 

και με 300€...βρειτε μου καλητερο κινητο...

 

αμαν λεω οτι εισαι σε...... αααααααλλοοοο επιπεδο εσυ να με ακουεις!! :lol:

 

βρηκες τπτ στο θεμα μας;

 

@zaharakis

το να εχω περασει σχεδον απο ολα τα λειτουργικα συστηματα δεν το θεωρεις εμπειρια; :lol:

 

το μονο που δεν μου εκατσε πολυ καιρο ηταν το Λέο και αυτο γιατι σε πετυχα σε ασχημους καιρους και ενω δεν εβγαζα ακρη δεν μπορουσα να βρω καποιον να με βοηθησει :p

 

δεν μπορω να πω οτι ειχα ιδιαιτερο προβλημα με τα λεφτα αλλα ο λογος που αλλαξα παμπολλες συσκευες δεν ηταν απο καταναλωτικη μανια αλλα απο θεληση να βρω κατι καλυτερο απο το μηλο. υπηρχαν μερικα πραγματα που με πειραζαν και με πειραζουν ακομα. τελικα καταλαβα μετα απο πολλα πολλα οτι για τις ΔΙΚΕΣ μου αναγκες το μηλο ειναι οτι καλυτερο. και κατεληξα παλι εδω... :)

 

καλυνηχτα!

 

@pik

 

ακομα περιμενω μην ξενυχτοθουμε.... :lol:

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Μήτσο ενα χομπυ εχουμε.

Εγω τουλάχιστον κοβω απο αλλα πραγματα προσωπικα εννοείται για να εχω αυτο που δινει μεγαλυτερη ευχαριστηση.

Για παραδειγμα καθε σεζον που ανεβαινω για κανα 20 ημερο ελλαδα φροντιζα να καλυπτω τις αναγκες μου σε ρουχα.

Στο προσφατο ταξιδι μου, δεν αγορασα τιποτα.

 

Εδω που ειμαι απομονομενος οι μοναδικοι φιλοι για αντροπαρεα ειστε εσεις. Πάλι μηδενικα προσωπικα εξοδα στον τομεα αυτο.

 

Αν δεν χειροτερεψουν τα πραγματα θα συνεχισουμε, αν πανε κατα διαολου θα πουλήσουμε κι αυτα που εχουμε.

Αλλα μεχρι τωρα δεν εχει αισθανθει κανενας μας τιποτα, γιατι οι επιπτωσεις ετσουξαν λιγους και δεν εχει γινει η περικοπη του δωρου.

Το μεγαλυτερο κακο το προξενουν οι δημοσιογραφοι. Πανικοβαλουν τον κοσμο και τον κανουν διστακτικο σε καθε μικρη αγορα.

Αυτο θα βλάψει την οικονομια περισσοτερο κι απο τα μετρα.

 

Καταλαβαινω οτι με τετοια κριση δεν θα πας να υπερχρεωθεις για να αγορασεις σπιτι η ακριβο αυτοκινητο. Ομως δεν υπαρχει λογος να κοψουμε τις μικρες μας καθημερινες αναγκες.

Το να εχουμε 1000 ευρω παραπανω στην τραπεζα δεν θα μας σωσουν αν κλεισει η εταιρεια που δουλευεουμε και χασουμε την δουλεια μας.

Αντιθετα θα εντινουμε το προβλημα αν δεν αγοραζουμε τιποτα αλλο εκτός απο τροφημα.

Αν τωρα καποιος ειναι επι ξυλου κρεμαμενος, και κινδυνευει απο ωρα σε ωρα να μεινει ανεργος φυσικα δεν θα αγορασει τιποτα.

 

Ολα αυτα ειναι τερτιπια, κανανε την ζωη μας χρηματιστηριο.

Ξαφνικα ανακαλυψανε οτι ολες οι χωρες ειναι χρεομενες.

Τεχνιτα ειναι ολα αυτα για να κερδιζουν αυτοι που κουμανταρουν την γη τεραστια κερδη μεσα σε μερικες μερες.

 

Εγω δεν φοβαμαι. Ξερουν καλα οι κυριοι αυτοι οτι αν παραζορισουν τον κοσμο (δεν μιλω μονο για την ελλαδα) οι μερες της φωτιας θα ελθουν πολυ γρηγορα και θα τους παρει κι αυτους η μπαλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat

 

συμφωνω σε ολα! για αυτο ετοιμασε τα λεφτα για το 3gs να τελειωνουμε :) (πλακα κανουμε)

 

καληνυχτα παιδια και καλο ξημερωμα.

 

τα λεμε αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Μήτσο ενα χομπυ εχουμε.

Εγω τουλάχιστον κοβω απο αλλα πραγματα προσωπικα εννοείται για να εχω αυτο που δινει μεγαλυτερη ευχαριστηση.

Για παραδειγμα καθε σεζον που ανεβαινω για κανα 20 ημερο ελλαδα φροντιζα να καλυπτω τις αναγκες μου σε ρουχα.

Στο προσφατο ταξιδι μου, δεν αγορασα τιποτα.

 

Εδω που ειμαι απομονομενος οι μοναδικοι φιλοι για αντροπαρεα ειστε εσεις. Πάλι μηδενικα προσωπικα εξοδα στον τομεα αυτο.

 

Αν δεν χειροτερεψουν τα πραγματα θα συνεχισουμε, αν πανε κατα διαολου θα πουλήσουμε κι αυτα που εχουμε.

Αλλα μεχρι τωρα δεν εχει αισθανθει κανενας μας τιποτα, γιατι οι επιπτωσεις ετσουξαν λιγους και δεν εχει γινει η περικοπη του δωρου.

Το μεγαλυτερο κακο το προξενουν οι δημοσιογραφοι. Πανικοβαλουν τον κοσμο και τον κανουν διστακτικο σε καθε μικρη αγορα.

Αυτο θα βλάψει την οικονομια περισσοτερο κι απο τα μετρα.

 

Καταλαβαινω οτι με τετοια κριση δεν θα πας να υπερχρεωθεις για να αγορασεις σπιτι η ακριβο αυτοκινητο. Ομως δεν υπαρχει λογος να κοψουμε τις μικρες μας καθημερινες αναγκες.

Το να εχουμε 1000 ευρω παραπανω στην τραπεζα δεν θα μας σωσουν αν κλεισει η εταιρεια που δουλευεουμε και χασουμε την δουλεια μας.

Αντιθετα θα εντινουμε το προβλημα αν δεν αγοραζουμε τιποτα αλλο εκτός απο τροφημα.

Αν τωρα καποιος ειναι επι ξυλου κρεμαμενος, και κινδυνευει απο ωρα σε ωρα να μεινει ανεργος φυσικα δεν θα αγορασει τιποτα.

 

Ολα αυτα ειναι τερτιπια, κανανε την ζωη μας χρηματιστηριο.

Ξαφνικα ανακαλυψανε οτι ολες οι χωρες ειναι χρεομενες.

Τεχνιτα ειναι ολα αυτα για να κερδιζουν αυτοι που κουμανταρουν την γη τεραστια κερδη μεσα σε μερικες μερες.

 

Εγω δεν φοβαμαι. Ξερουν καλα οι κυριοι αυτοι οτι αν παραζορισουν τον κοσμο (δεν μιλω μονο για την ελλαδα) οι μερες της φωτιας θα ελθουν πολυ γρηγορα και θα τους παρει κι αυτους η μπαλα.

 

 

+1!! Δαγκωτό!

Πιο σωστά δεν γίνεται, με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνo!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

τ

αλλα,θα ηθελα να ηξερα...ολους εσας,δεν σας επηρεαζει το χαλι της οικονομιας μας και αυτα που θα συμβουν στα πορτοφολια μας??η δεν εχετε τετοια κοληματα εσεις?

γιατι εμενα αυτα που καθοριζουν το τι θα παρω η οχι ,ειναι τα

 

1.is it worth it?

2.do i really need it?

3.can i afford it?

 

καληνυχτα απο εμενα :)

 

εγω προσωπικα ακριβο(500+) κινητο παιρνω καθε 2 χρονια!

 

 

@pik εγινε ενα μικρο μπερδεμα. Αγορασα σημερα σα 2η συσκευη το jet, η βασικη ειναι το 3gs;) σ ευχαριστω για τις ευχες σου:)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

καλα βρε τωρα που μπηκα εγω πηγατε ολοι για υπνο!!και εχω ακομη μεχρι τις 6!ζωντανεψε το φορουμ και που να ανακοινωθει το μηλο!θα πεσει ξενυχτι!!!
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι το φετεινο καλοκαιρι θα ειναι κομβικο για τις πωλησεις iphone os & android.

 

Ολα θα εξαρτηθουν απο το νεο μηλο ;)

 

Kαι σύμφωνα μ'αυτό η Apple ευελπιστεί οτι θα διαθέσει στην αγορά 24 εκατομυρια κομμάτια.Με την προυπόθεση οτι τα παραπάνω δεν αποτελούν ευσεβείς πόθους κι αποδειχθεί οτι τέμνονται με την πραγματικότητα.

 

 

εγω προσωπικα πλεον δεν περιμενω τπτ απολυτως!!

αλλα,θα ηθελα να ηξερα...ολους εσας,δεν σας επηρεαζει το χαλι της οικονομιας μας και αυτα που θα συμβουν στα πορτοφολια μας??η δεν εχετε τετοια κοληματα εσεις?

 

Δημήτρη,είναι νωρίς ακόμα για να διαμορφωθεί η οικονομική και καταναλωτική πραγματικότητα της "νέας εποχής" στην Ελλάδα.Οπότε πιστεύω οτι,φέτος,το 4ο iphone τη "γλιτώνει",οριακά.Για του χρόνου και το 5ο iphone δεν μπορώ να είμαι σίγουρος...

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Μήτσο ενα χομπυ εχουμε.

Εγω τουλάχιστον κοβω απο αλλα πραγματα προσωπικα εννοείται για να εχω αυτο που δινει μεγαλυτερη ευχαριστηση.

Για παραδειγμα καθε σεζον που ανεβαινω για κανα 20 ημερο ελλαδα φροντιζα να καλυπτω τις αναγκες μου σε ρουχα.

Στο προσφατο ταξιδι μου, δεν αγορασα τιποτα.

 

Εδω που ειμαι απομονομενος οι μοναδικοι φιλοι για αντροπαρεα ειστε εσεις. Πάλι μηδενικα προσωπικα εξοδα στον τομεα αυτο.

 

Αν δεν χειροτερεψουν τα πραγματα θα συνεχισουμε, αν πανε κατα διαολου θα πουλήσουμε κι αυτα που εχουμε.

Αλλα μεχρι τωρα δεν εχει αισθανθει κανενας μας τιποτα, γιατι οι επιπτωσεις ετσουξαν λιγους και δεν εχει γινει η περικοπη του δωρου.

Το μεγαλυτερο κακο το προξενουν οι δημοσιογραφοι. Πανικοβαλουν τον κοσμο και τον κανουν διστακτικο σε καθε μικρη αγορα.

Αυτο θα βλάψει την οικονομια περισσοτερο κι απο τα μετρα.

 

Καταλαβαινω οτι με τετοια κριση δεν θα πας να υπερχρεωθεις για να αγορασεις σπιτι η ακριβο αυτοκινητο. Ομως δεν υπαρχει λογος να κοψουμε τις μικρες μας καθημερινες αναγκες.

Το να εχουμε 1000 ευρω παραπανω στην τραπεζα δεν θα μας σωσουν αν κλεισει η εταιρεια που δουλευεουμε και χασουμε την δουλεια μας.

Αντιθετα θα εντινουμε το προβλημα αν δεν αγοραζουμε τιποτα αλλο εκτός απο τροφημα.

Αν τωρα καποιος ειναι επι ξυλου κρεμαμενος, και κινδυνευει απο ωρα σε ωρα να μεινει ανεργος φυσικα δεν θα αγορασει τιποτα.

 

Ολα αυτα ειναι τερτιπια, κανανε την ζωη μας χρηματιστηριο.

Ξαφνικα ανακαλυψανε οτι ολες οι χωρες ειναι χρεομενες.

Τεχνιτα ειναι ολα αυτα για να κερδιζουν αυτοι που κουμανταρουν την γη τεραστια κερδη μεσα σε μερικες μερες.

 

Εγω δεν φοβαμαι. Ξερουν καλα οι κυριοι αυτοι οτι αν παραζορισουν τον κοσμο (δεν μιλω μονο για την ελλαδα) οι μερες της φωτιας θα ελθουν πολυ γρηγορα και θα τους παρει κι αυτους η μπαλα.

Καλημερα σ ολους. Εμενα παντως παιδια το νοσοκομειο που δουλευω μου εκοψε 570Ε απο το μισθο μου μηνιαιως(απο τον Οκτωβρη 2009, παρακαλω προφασιζομενοι της κρισεως που θα επελθει)... Την εχω ακουσει λιγο στερεοφωνικα... Στη συζυγο μειωσαν 150Ε το μηνα. Απωλεια ετησιου εισοδηματος στο νοικοκυριο μας μαζι με τις περικοπες των επιδοματων αδειας 10640Ε... Εμενα μεχρι στιγμης οχι απλα με αγγιξε η κριση αλλα με πηδηξε ασαλιωτα που λεμε. Ευτυχως που σε 18 μηνες ανοιγει η θεση μου στο Γ.Κ. Νικαιας...

Edited by drmdtsap
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

 

Δημήτρη,είναι νωρίς ακόμα για να διαμορφωθεί η οικονομική και καταναλωτική πραγματικότητα της "νέας εποχής" στην Ελλάδα.Οπότε πιστεύω οτι,φέτος,το 4ο iphone τη "γλιτώνει",οριακά.Για του χρόνου και το 5ο iphone δεν μπορώ να είμαι σίγουρος...

Το θέμα δεν είναι να τη γλυτώσει το iphone, αλλά εμείς.

Θα περιμένουμε πρώτα να μας κόψουν τον κ@λο για να μας έρθει χέσιμ@??:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Δημήτρη,είναι νωρίς ακόμα για να διαμορφωθεί η οικονομική και καταναλωτική πραγματικότητα της "νέας εποχής" στην Ελλάδα.Οπότε πιστεύω οτι,φέτος,το 4ο iphone τη "γλιτώνει",οριακά.Για του χρόνου και το 5ο iphone δεν μπορώ να είμαι σίγουρος...

 

μακαρι Οδυσσεα,να ειναι οπως τα λες.αλλα φιλε μου(ζωντανο παραδειγμα ο γιατρος μας απο κατω) αλλα και παρα πολλα παραδειγματα στην δικη μου καθημερινοτητα,μου επιβεβαιωνουν οτι μας τον εχουν χ#(ω)σει βαθια..

αυτο που με τρελαινει,ειναι οτι καλουμαστε εμεις για μια ακομη φορα να πληρωσουμε τα σπασμενα αλλων...

εχω 2 στεγαστικα και καποια καταναλωτικα για να καταφερω να τελειωσω ενα σπιτι που ξεκινησα το 2001..χωρις καμια βοηθεια,υλικη και οικονομικη απο κανεναν.. αν φιλε μου αγγιξουν τον μισθο μου η της γυναικας μου,το μονο σιγουρο ειναι οτι θα χασω το σπιτι μου..(δεν εχω και τπτ αλλο...)

και εγω απο την 1η μερα που ξεκινησα δουλεια,φορολογουμαι και πληρωνω ικα ανελλειπως...

δεν εχω καθυστερησει δοση ποτε,μονο στην ιδεα οτι μπορει να γινει κατι τετοιο,σαλταρω...καποια στιγμη ομως θα γινει αν συνεχιστει αυτη η κατασταση...

 

η φαση ειναι οτι εγω αισθανομαι οτι απειλουμαι,την στιγμη που δεν εχω κανενα προβλημα με καμια υπηρεσια, και αλλοι που δεν ξερουν τι εχουν αρπαξει,δεν τους πειραζει κανεις...

ευτυχως η δυστυχως,δεν ειναι στο χερι μου να μπορω να αποδωσω δικαιοσυνη...γιατι,θα κλαιγανε πολλες μανουλες για τα "καμαρια " τους ...

 

@TeSalat

Κωστη,μαζι σου φιλε μου δεν το συζητω !αυτο κανουμε,το παλευουμε δοξα τον Θεο,απλα απο καποια στιγμη και μετα,(αν ου μη γεννητω,ερθει αυτη )δεν θα φταιμε εμεις...και τοτε ολα θα μπουνε σε καποια θεση και σειρα..το θεμα ειναι να μην χρειαστει φτασουμε εκει...

 

 

Καλημερα σ ολους. Εμενα παντως παιδια το νοσοκομειο που δουλευω μου εκοψε 570Ε απο το μισθο μου μηνιαιως(απο τον Οκτωβρη 2009, παρακαλω προφασιζομενοι της κρισεως που θα επελθει)... Την εχω ακουσει λιγο στερεοφωνικα... Στη συζυγο μειωσαν 150Ε το μηνα. Απωλεια ετησιου εισοδηματος στο νοικοκυριο μας μαζι με τις περικοπες των επιδοματων αδειας 10640Ε... Εμενα μεχρι στιγμης οχι απλα με αγγιξε η κριση αλλα με πηδηξε ασαλιωτα που λεμε. Ευτυχως που σε 18 μηνες ανοιγει η θεση μου στο Γ.Κ. Νικαιας...

 

τα βλεπεις απο μεσα για τα καλα εσυ,τι να σου πω εγω ?:O

Το θέμα δεν είναι να τη γλυτώσει το iphone, αλλά εμείς.

Θα περιμένουμε πρώτα να μας κόψουν τον κ@λο για να μας έρθει χέσιμ@??

:lol::lol::lol: :respect:

την καλημερα μου σε ολους παιδια :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...