Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κώστα δεν γράφω αλλά σας παρακολουθώ καθημερινά. Πρέπει να πιούμε κανένα καφέ κάποιο σ/κ

 

Πολύ ευχαρίστως, μήπως κανονίσουμε κάτι για το επόμενο και βέβαια, όσοι "πιστοί" προσέρχονται :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

@ολους

ΚΑΛΗΜΕΡΑ :D

 

@fanko

Κωστα, δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3178450#post3178450 ;)

 

@kkalog

Κωστη, δεν πειραζει, αποτι ακουγεται θα αναβαθμιζεται σε 2.1, αν και με το 1.6 παιζει μια χαρα :)

 

Πτέραρχε ευχαριστώ πολύ. Έχω κάποιες επιδοτήσεις από Cosmote και θέλω να δω τι είναι καλύτερο να πάρω

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα! Σήμερα και αύριο είναι μέρα ξεκούρασης και περισυλλογής. Μήπως να επιχειρούσαμε μία πρωινή συνάντηση στο tokbox? Όσοι πιστοί προσέλθετε. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα σκ f1 monaco!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα! Σήμερα και αύριο είναι μέρα ξεκούρασης και περισυλλογής. Μήπως να επιχειρούσαμε μία πρωινή συνάντηση στο tokbox? Όσοι πιστοί προσέλθετε. ;)

 

Παρών Αρτέμη! (στο tokbox εννοώ)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλημερίζω την παρέα! Σήμερα και αύριο είναι μέρα ξεκούρασης και περισυλλογής. Μήπως να επιχειρούσαμε μία πρωινή συνάντηση στο tokbox? Όσοι πιστοί προσέλθετε. ;)

 

Eγώ είμαι ακόμα γραφείο δυστυχώς ελπίζω να σας προλάβω.

 

Καλημέρα στη παρέα σκ f1 monaco!!!

 

έτσι.... ο πιο βαρετός κ ταυτόχρονα ο πιο διάσημος αγώνας κάθε χρονιάς!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eγώ είμαι ακόμα γραφείο δυστυχώς ελπίζω να σας προλάβω.

 

 

 

έτσι.... ο πιο βαρετός κ ταυτόχρονα ο πιο διάσημος αγώνας κάθε χρονιάς!!

 

 

Έτσι ακριβώς.. +1!!

Αλλά γενικός σαν το GP δεν είναι...:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον Γιάννη! Καλημέρα φίλε, καιρό έχουμε να σε δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον Γιάννη! Καλημέρα φίλε, καιρό έχουμε να σε δούμε!

 

Ειχα κατι ανακαταταξεις στα επαγγελματικα μου,και στα προσωπικα (Διαζυγιο,με παιδι στην μεση)Νικολα,οποτε φιλε ,καταλαβαινεις ;)

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να βγουν όλα σε καλό αν αυτό είναι εφικτό φίλε μου!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα καλά παιδιά!!!!!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

@everybody, καλημεροκαλησπέρα φίλοι μου:)

 

Ειχα κατι ανακαταταξεις στα επαγγελματικα μου,και στα προσωπικα (Διαζυγιο,με παιδι στην μεση)Νικολα,οποτε φιλε ,καταλαβαινεις ;)

 

Γιάννη , σου μιλάω σαν «συναδελφος», όταν κάτι δεν περπατάει, καλύτερα να τελειώνει . Μόνο κοιταξτε, όσο μπορείτε, να είναι ανώδυνο για το παιδί , που δεν φταίει και σε τίποτα. Ελπίζω να μη με παρεξηγεις, μόνο με καλή διάθεση σου μιλάω.

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,τσαντιστειτε δεν τσαντιστειτε,σας πειραξει δεν σας πειραξει,εγω πρεπει να πω αυτο που σκεφτομαι (οπως κανω παντα αλλωστε)...

 

οσοι εχετε κορυφαια λαπτοπ,μινι μακ προ και δεν ξερω εγω τι αλλο παραλληλα με συσκευες οπως το μηλο,το λεο,η καποιο καλο ανδροειδες και λετε (και επιμενετε κιολας)οτι το ipad ειναι must....με συγχωρειτε,αλλα δυο μονο πραγματα συμβαινουν κατα την φτωχη λογικη μου...

 

1.σας τρεχουν τα λεφτα απο τα μπατζακια(η σας τα πληρωνουν η μαμα κ ο μπαμπας)

η

2. εχετε σοβαρο προβλημα.....

 

ημαρτον ρε παιδια....σοβαρα μιλαω..

 

μα αυτο δεν λεμε Δημητρη; οτι οταν εχεις macbook pro, και iphone τι να το κανεις το ipad; :X

 

εγω που το πηρα και εχω και macbook pro και iphone το εχω κλειστο εδω και μερες.

 

στο δρομο iphone και στο σπιτι macbook pro...

 

αν καποιος εχει τα λεφτα, και θα το παρει ως gadget (οπως το πηρα και εγω) τοτε ναι, αλλα must δεν ειναι με τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

@ktsak

 

Το 1.6 πάντως με προβληματίζει, αυτό είναι και ένα θέμα με τα android, πως είναι δυνατόν να μην έχουν όλα την ίδια βάση λειτουργικού;

 

Το αδύνατο σημείο του Android,και πως η Google σχεδιάζει να το αντιμετωπίσει

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Το αδύνατο σημείο του Android,και πως η Google σχεδιάζει να το αντιμετωπίσει

 

Κατά την άποψή μου η Google ακόμη πειραματίζεται με το πως ακριβώς θα εξυπηρετήσει την αγορά των προσωπικών συσκευών (πιο πρόσφατο παράδειγμα η ιστορία με το Nexus One) και αυτό σημαίνει ότι χρειάζεται ακόμη χρόνος για να διαμορφωθεί (αν διαμορφωθεί ποτέ) ένα συγκεκριμένο περιβάλλον και να μην μετεξελιχθεί σε ένα ακόμη linux με τις παραλλαγές του και τους οπαδούς της κάθε μιας (*buntu, debian, mandriva, fedora κλπ).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι κι αυτή η κίνηση εντάσσεται στα πλαίσια του πειραματισμού(?)

 

Ποιός ξέρει,πάντως αυτη η πολυδιάσπαση της πλατφόρμας μπορεί να βοηθάει τις πωλήσεις μέχρι στιγμής αλλά δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθεί στο μέλλον,όπως γράφεις κι εσύ.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι κι αυτή η κίνηση εντάσσεται στα πλαίσια του πειραματισμού(?)

 

Ποιός ξέρει,πάντως αυτη η πολυδιάσπαση της πλατφόρμας μπορεί να βοηθάει τις πωλήσεις μέχρι στιγμής αλλά δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθεί στο μέλλον,όπως γράφεις κι εσύ.

 

Ακριβώς σε αυτό αναφέρομαι ... τον Ιανουάριο μετά από πολύ hype ξεκινάει η διάθεση, στη συνέχεια φαίνεται ότι προκύπτουν θέματα που δεν τα είχαν εκτιμήσει σωστά (;) και τώρα ούτε 6 μήνες αργότερα αλλάζει το μοντέλο!

 

Χωρίς να προδικάζει κανείς τίποτα, φαίνεται ότι τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμη (όχι και ότι μας νοιάζει, ανταγωνισμός να υπάρχει!)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον χρησιμοποιεί το tokbox υπάρχει και ο αντίστοιχος desktop client που μπορείτε να τον κατεβάσετε από εδώ.

 

Προϋπόθεση για να "παίξει" είναι η εγκατάσταση της πλατφόρμας Adobe AIR. ;)

 

Το δοκίμασα και μπορώ να πω πως έμεινα πολύ ικανοποιημένος.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

@everybody, καλημεροκαλησπέρα φίλοι μου:)

 

 

 

Γιάννη , σου μιλάω σαν «συναδελφος», όταν κάτι δεν περπατάει, καλύτερα να τελειώνει . Μόνο κοιταξτε, όσο μπορείτε, να είναι ανώδυνο για το παιδί , που δεν φταίει και σε τίποτα. Ελπίζω να μη με παρεξηγεις, μόνο με καλή διάθεση σου μιλάω.

 

Μια και ειμαστε σε περι ανεμων και υδατων σηκωνει το thread τετοια συζητηση.

 

Ειμαστε δεν ειμαστε 15 ατομα που γραφουμε στο φορουμ καθημερινα και υπαρχουν 4-5 περιπτωσεις διαζευγμενων.

Μεγαλο ποσοστό. Κατι που φαινεται και στον κοινωνικο μας περιγυρο.

Τελευταια το εχω φιλοσοφισει το θεμα εδω που ειμαι και πιστευω οτι η βασικοτερη αιτια ειναι οι μεγαλες αλλαγες που συνεβησαν στην κοινωνια μας τα τελευταια 30 χρονια, με αποκορυφωμα την τελευταια 15αετια.

 

Το οτι βγηκε η γυναικα στην δουλεια ηταν η αρχη του κακου. Δεν μιλω για ισοτητα, αυτο ηταν δικαιωμα και καλως εγινε.

Ομως οτι εγινε εντελως ανεξαρτητη και εχασε καθε σχεση με το σπιτι και το μεγαλωμα των παιδιων, ανετρεψε καθε ισοροπια.

Αν τις ικανοποιει ο σημερινος τροπος ζωης τους, ας τον χαιρονται αλλα σε λιγο δεν θα υπάρχουν οικογενειες.

Ειδικα οι νεωτερες σε ηλικια, εχουν γινει χειροτερες απο τους αντρες στο θεμα αλλαγης ερωτικου συντροφου.

Εχω την εντυπωση οτι τωρα που εμεις αρχισαμε να ησυχαζουμε, αρχισαν οι γυναικες το αντιθετο.

 

Εδω στην ανατολή διατηρουνται ακομα οι ισοροπίες. Στα μοντερνα ζευγαρια η γυναικα εχει κερδισει την ισοτιμη μεταχειριση, το σεβασμο και την αναγνωριση του εργου της.

Δεν χρειαζεται να εργαζεται για να στηριξει την προσωπικοτητα της. Αν εχει καποια πολυ καλη θεση, θα συνεχισει να δουλευει, διαφορετικα θα ασχοληθει με την ανατροφη των παιδιων.

Η μεγαλυτερη διαφορα ομως βρισκεται στο οτι σεβονται το θεσμο της οικογενειας και οι δυο πλευρες.

Και κατι αλλο που δεν το εχουμε εμεις οι Ελληνες.

Κανεις δεν θα φλερταρει μια παντρεμενη γυναικα εφοσον εκεινη ειναι σοβαρο ατομο.

Στην Ελλαδα κανουμε σαν τρελλοι. Αυτοι εδω ειναι θεονηστικοι αλλα εμεις κανουμε σαν σκυλοι.

 

Εγω ενω δεν ειχα σκοπο να ξαναπαντρευτω, γνωρισα εδω μια κοπελα, Χριστιανη φυσικα, και εχω βρει την ησυχεια μου.

Απολυτα ισοροπημενη σχεση με τον καθενα μας να γνωριζει την θεση του και τις υποχρεωσεις του στην οικογενεια.

Ξανα εφαγα μαγειρεμενο φαγητο και ειδα ποσο ωραιο ειναι να σε περιμενει καποιος οταν τελειωνεις την δουλεια σου, να τα βρισκεις ολα ετοιμα, να σου φτιαχνει την διαθεση και να μην υπαρχουν αιτιες για καυγαδες.

Καθενας μας εχει την δυνατοτητα να διαθεσει τον ελευθερο χρονο του οπως θελει χωρις να ειμαστε μακρια.

Εγω εχω τα γκατζετ, εκεινη την ζωγραφικη (εχει τελειωσει την καλων τεχνων) και οι δυο μαζι τον κήπο μας και την ψυχαγωγια της κορης μας.

 

Πρεπει να αναθεωρησουμε πολλα πραγματα στον τροπο ζωης στην Ελλαδα.

Ισως η οικονομικη κριση να βοηθησει να δουμε τις πραγματικες αξιες της ζωης γιατι μαλλον χασαμε τον δρομο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@ όλους και ιδιαίτερα Kkalog, zaharakis

 

εδώ είμαι κι εγώ. Καλημέρα και καλό Σ/Κ

 

Δημήτρη έχεις άποψη περί Xperia X10?

 

Κώστα δεν γράφω αλλά σας παρακολουθώ καθημερινά. Πρέπει να πιούμε κανένα καφέ κάποιο σ/κ

 

χαιρομαι που σε βλεπω παλι κοντα μας Κωστη :)

για το xperia,(μετα την 1η τραυματικη επαφη μου με το 1ο)δεν υπαρχει καν στις επιλογες μου Κωστη.δεν το κοιταω και δεν θελω να εχω καν αποψη για τετοια προιοντα αυτης της εταιρειας...

εγω αν ηθελα ανδροιδες,η μονη εταιρεια που δεν θα κοιταγα ποτε,ειναι η S.E;)

Το αδύνατο σημείο του Android,και πως η Google σχεδιάζει να το αντιμετωπίσει

 

Φαντάζομαι οτι κι αυτή η κίνηση εντάσσεται στα πλαίσια του πειραματισμού(?)

 

Ποιός ξέρει,πάντως αυτη η πολυδιάσπαση της πλατφόρμας μπορεί να βοηθάει τις πωλήσεις μέχρι στιγμής αλλά δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθεί στο μέλλον,όπως γράφεις κι εσύ.

 

Ακριβώς σε αυτό αναφέρομαι ... τον Ιανουάριο μετά από πολύ hype ξεκινάει η διάθεση, στη συνέχεια φαίνεται ότι προκύπτουν θέματα που δεν τα είχαν εκτιμήσει σωστά ( και τώρα ούτε 6 μήνες αργότερα αλλάζει το μοντέλο!

 

Χωρίς να προδικάζει κανείς τίποτα, φαίνεται ότι τίποτα δεν έχει κριθεί ακόμη (όχι και ότι μας νοιάζει, ανταγωνισμός να υπάρχει!)

 

παιδια εχω ασχοληθει αρκετα και σοβαρα με τα Android,περισσοτερο απο ολους σας σε αυτην την παρεα...δεν το λεω στον αερα οτι ειναι νωρις ακομη για σοβαρη ενασχοληση αυτα,οι μονοι που δεν συμφωνουν μαζι μου ειναι οι πορωμενοι του ειδους(με την καλη ενοια),οπως και οτι ειναι μια πολλα υποσχομενη πλατφορμα λογισμικου:)

στην πραγματικοτητα της καθημερινοτητας μου,προτιμω να ειμαι με μια συκευη με δυνατο hardware και αψογη overal perfomance σε συνδοιασμο software & hardware, που θα "φοραει" ενα απαρχαιωμενο λογισμικο,οπως το ονομαζουν πολλοι , (που ακομη σε επαγγελματικο επιπεδο,ειναι η πιο σταθερη-σοβαρη λυση της αγορας) παρα ενα λογισμικο που ΘΑΑ γινει το καλυτερο επειδη ειναι "πολλα υποσχομενο""...

οταν γινουν τα ανδροειδη δυνατα και εχουν πια γερασει(ωστε να τα σκοτωσουν σαν τα γερικα σκυλια) τα windows,τοτε μαλιστα δεν θα εχω κανενα προβλημα να παω σε αυτα...αλλα οχι απο τωρα...

η μονη περιπτωση που θα με κανει να σκεφτω, να αλλαξω συσκευη,θα ειναι ενα πραγματικα νεο μηλο,χωρις ομως να το εχω καμια αναγκη,ειλικρινα :)

 

Έτσι ακριβώς.. +1!!

Αλλά γενικός σαν το GP δεν είναι...

πες τα Σπυρο!!

 

Kαλημερα σε ολους και απο μενα :)

 

@everybody, καλημεροκαλησπέρα φίλοι μου:)

Γιάννη , σου μιλάω σαν «συναδελφος», όταν κάτι δεν περπατάει, καλύτερα να τελειώνει . Μόνο κοιταξτε, όσο μπορείτε, να είναι ανώδυνο για το παιδί , που δεν φταίει και σε τίποτα. Ελπίζω να μη με παρεξηγεις, μόνο με καλή διάθεση σου μιλάω.

 

Μια και ειμαστε σε περι ανεμων και υδατων σηκωνει το thread τετοια συζητηση.

 

Ειμαστε δεν ειμαστε 15 ατομα που γραφουμε στο φορουμ καθημερινα και υπαρχουν 4-5 περιπτωσεις διαζευγμενων.

Μεγαλο ποσοστό. Κατι που φαινεται και στον κοινωνικο μας περιγυρο.

Τελευταια το εχω φιλοσοφισει το θεμα εδω που ειμαι και πιστευω οτι η βασικοτερη αιτια ειναι οι μεγαλες αλλαγες που συνεβησαν στην κοινωνια μας τα τελευταια 30 χρονια, με αποκορυφωμα την τελευταια 15αετια.

 

Το οτι βγηκε η γυναικα στην δουλεια ηταν η αρχη του κακου. Δεν μιλω για ισοτητα, αυτο ηταν δικαιωμα και καλως εγινε.

Ομως οτι εγινε εντελως ανεξαρτητη και εχασε καθε σχεση με το σπιτι και το μεγαλωμα των παιδιων, ανετρεψε καθε ισοροπια.

Αν τις ικανοποιει ο σημερινος τροπος ζωης τους, ας τον χαιρονται αλλα σε λιγο δεν θα υπάρχουν οικογενειες.

Ειδικα οι νεωτερες σε ηλικια, εχουν γινει χειροτερες απο τους αντρες στο θεμα αλλαγης ερωτικου συντροφου.

Εχω την εντυπωση οτι τωρα που εμεις αρχισαμε να ησυχαζουμε, αρχισαν οι γυναικες το αντιθετο.

 

Εδω στην ανατολή διατηρουνται ακομα οι ισοροπίες. Στα μοντερνα ζευγαρια η γυναικα εχει κερδισει την ισοτιμη μεταχειριση, το σεβασμο και την αναγνωριση του εργου της.

Δεν χρειαζεται να εργαζεται για να στηριξει την προσωπικοτητα της. Αν εχει καποια πολυ καλη θεση, θα συνεχισει να δουλευει, διαφορετικα θα ασχοληθει με την ανατροφη των παιδιων.

Η μεγαλυτερη διαφορα ομως βρισκεται στο οτι σεβονται το θεσμο της οικογενειας και οι δυο πλευρες.

Και κατι αλλο που δεν το εχουμε εμεις οι Ελληνες.

Κανεις δεν θα φλερταρει μια παντρεμενη γυναικα εφοσον εκεινη ειναι σοβαρο ατομο.

Στην Ελλαδα κανουμε σαν τρελλοι. Αυτοι εδω ειναι θεονηστικοι αλλα εμεις κανουμε σαν σκυλοι.

 

Εγω ενω δεν ειχα σκοπο να ξαναπαντρευτω, γνωρισα εδω μια κοπελα, Χριστιανη φυσικα, και εχω βρει την ησυχεια μου.

Απολυτα ισοροπημενη σχεση με τον καθενα μας να γνωριζει την θεση του και τις υποχρεωσεις του στην οικογενεια.

Ξανα εφαγα μαγειρεμενο φαγητο και ειδα ποσο ωραιο ειναι να σε περιμενει καποιος οταν τελειωνεις την δουλεια σου, να τα βρισκεις ολα ετοιμα, να σου φτιαχνει την διαθεση και να μην υπαρχουν αιτιες για καυγαδες.

Καθενας μας εχει την δυνατοτητα να διαθεσει τον ελευθερο χρονο του οπως θελει χωρις να ειμαστε μακρια.

Εγω εχω τα γκατζετ, εκεινη την ζωγραφικη (εχει τελειωσει την καλων τεχνων) και οι δυο μαζι τον κήπο μας και την ψυχαγωγια της κορης μας.

 

Πρεπει να αναθεωρησουμε πολλα πραγματα στον τροπο ζωης στην Ελλαδα.

Ισως η οικονομικη κριση να βοηθησει να δουμε τις πραγματικες αξιες της ζωης γιατι μαλλον χασαμε τον δρομο.

 

Γιαννη φιλε μου δεν μπορω να σου πω αν πρεπει να χαιρομαι η να στεναχωριεμαι για αυτο που περασες...αυτο μονο εσυ το ξερεις...σου ευχομαι μονο να εισαστε καλα και οι 3 σας και να το ξεπερασετε με τις λιγοτερες δυνατον τραυματικες συνεπειες...και λεω με τις λιγοτερες,γιατι παντα υπαρχουν συνεπειες...

το μονο που θα πω ειναι να επαναλαβω τα λογια του Λευτερη για τα παιδια...αυτα δεν φταινε τπτ και παντα αυτα επωμιζονται τις συνεπειες...

 

Κωστα,υπογραμμισα καποια απο τα λογια σου στα οποια συμφωνω πολυ,που εγω τα θεωρω πολυ σοβαρα,χωρις φυσικα αυτο να σημαινει οτι διαφωνω στα υπολοιπα που γραφεις:!:

 

παιδια ειμαι παντρεμενος 18 χρονια και συνολο με την γυναικα μου ειμαστε μαζι 22 χρονια...ειναι πολλα,αλλα δεν ειναι ποτε ευκολο να προστιθεται καθε χρονο και ο επομενος στην αρμονικη συμβιωση ενος ζευγαριου...

το δυσκολο σημερα ειναι να κρατηθει μια σχεση υγιης...και ποσο μαλιστα ενας γαμος!!

θελει πολυ προσπαθεια και συμβιβασμους και απο τις 2 πλευρες...δεν ειναι ευκολα σημερα ειδικα,τα πραγματα...

δοξα το θεο,το μονο προβλημα στην ζωη μου(οπως και σε μερικα ακομη εκατομμυρια ελληνες) ειναι η οικονομικες δυσκολιες της ζωης μας...

αν αφησουμε να μπουνε στην καθημερινοτητα της σχεσης μας,το μονο σιγουρο ειναι οτι θα την καταστρεψουν!!!

θα μου πειτε και τι θα κανεις ρε φιλε,θα εισαι χρεωμενος μεχρι το λαιμο και θα κανεις το κοροιδο για να μην χαλασεις το κλιμα στον γαμο σου??οχι φυσικα...

ο ρολος του ανδρα στην οικογενεια ειναι να φερνει λεφτα στο σπιτι και να ειναι παντα υπευθυνος για την ασφαλεια της!

ο ρολος της γυναικας ειναι να μεγαλωνει τα παιδια της.

και οι 2 πρεπει να στηριζουν την συντροφικοτητα,την αγαπη,τον αλληλοσεβασμο,την ειλικρινεια και την ανιδειοτελεια...

πανω απο ολα ομως πρεπει το ζευγαρι να ξερει να συζητα....αυτο ειναι το μεγαλυτερο προβλημα σημερα στα νεα ζευγαρια,η ελειψη επικοινωνιας ....

 

σας καταλαβαινω και ειλικρινα σας συμπονω,αλλα ξερετε οτι,μονος καυγας δεν γινεται...παντα φταινε και οι 2 σε ενα ζευγαρι οταν κατι δεν παει καλα,οπως και αντιθετα και οι 2 εχουν συμβαλει τα μεγιστα,στο να κρατιεται μια σχεση δυνατη στην παροδο του χρονου...ειναι πολυ δυσκολο αυτο αλλα πρεπει να ξερουν και οι 2 να βαζουν λιγο νερο στο κρασι τους...

και δεν μιλαω για σταση του στυλ,"κανω το κοροιδο ας κανει οτι θελει,θα κανω και εγω τα δικα μου":!: οι ακροτητες ποτε δεν οδηγουν σε καλο...

 

και κατι βασικο,ενα σπιτι,το κραταει και το κλεινει παντα η γυναικα...δεν μιλαω σωβινιστικα ουτε φαλλοκρατικα,αυτη ειναι η αληθεια...η γυναικα πρεπει να ξερει να κραταει τις ισσοροπιες σε μια οικογενεια...εμεις οι αντρες εχουμε παντα το παιδι μεσα μας...με οτι συνεπαγεται αυτο...ενω η γυναικα απο την φυση της ειναι η Μανα...φυσικα παντου υπαρχουν οι εξαιρεσεις,αλλα αυτη ειναι η φυση μας...

 

μην με παρεξηγεισετε, σας τα λεω σαν φιλος ..

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Εχω ενα Ipod Touch 3d gen. και καθώς κοιτούσα διάφορα θέματα στα της Apple έπεσα πάνω στο συγκεκριμένο και απο οτι είδα έχει χαβαλέ:p

 

Είπα λοιπόν να μπω και γω στις συζητήσεις:p

Nokia N9 :love:

 

Βαλάντης!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ........ Είπα λοιπόν να μπω και γω στις συζητήσεις:p

 

Καλως ηλθες λοιπον :D

Στο χερι σου ειναι φιλε Βαλαντη να μπεις και να μεινεις ;)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους:)

 

Τωρα που πλησιαζει το καλοκαιρι θελω κι εγω μια 2η συσκευη και για τη θαλλασα(νερο, αμμος) αλλα και για να μην εχω το φοβο της κλοπης σε μερη οπως κλαμπ, παραλιες κλπ

 

Σκεφτομαι λοιπον για ενα απο τα

SAMSUNG STAR

SAMSUNG S5620 MONTE

NOKIA 7230

 

Κατα τα αλλα χαιρομαι το μηλο μου καθε μερα και περισσοτερο ισως. Τις προαλλες ημουν μ ενα φιλο σε καφετερια και λεγαμε για σινεμα. Συνδεομαι λοιπον αμεσα στο internet ενεργοποιωντας το 3g, ανοιγω τη σχετικη εφαρμογη που εχω και αμεσως βρισκω την ταινια:D

Αφηστε που τωρα με τα Wesc που πηρα, η ακροαση της μουσικης γινεται απολαυση :D

 

 

Καλως ηρθες Βαλαντη :)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...