Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα. :)

 

Να καταθέσω και την δική μου άποψη πάνω στο θέμα της γνησιότητας ή μη των συγκεκριμένων φωτογραφιών. Εάν λάβουμε υπόψη μας όλη την ιστορία μέχρι σήμερα έτσι όπως την παρουσιάζει το Gizmodo : How Apple Losts its new iPhone 4G,

 

είμαι της άποψης πως το τελικό προιόν που θα ανακοινωθεί τον Ιούνη μπορεί να διαφέρει μόνο στην εξωτερική εμφάνιση και όχι στα τεχνικά χαρακτηριστικά. Νομίζω πως το hardware δεν επιδέχεται αμφισβήτηση τουλάχιστον όσον αφορά τα στοιχεία που θα περιλαμβάνει (front face κάμερα κτλ). Δεν νομίζω πως όλη αυτή η ιστορία είναι σκηνοθετημένη από την αρχή μέχρι το τέλος κυρίως για λόγους marketing έτσι ώστε η Apple να εμπλέκει σε αυτό το σενάριο δύο από τα μεγαλύτερα τεχνολογικά blogs του πλανήτη. Σε κάθε περίπτωση πάντως εγείρονται από αυτήν την ιστορία πολύ σημαντικά ερωτήματα τα οποία χρίζουν απάντησης έτσι ώστε να μπορέσουμε να προβούμε σε ποιο ασφαλή συμπεράσματα.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Αρτεμη, εκανα στο iclarified.com μια μεταφραση του οδηγου "Πως να μετατρεψετε το iPhone σας σε ενα ασυρματο Hotspot με το MyWi" :). Το link ειναι εδω :rolleyes:

Εαν νομιζεις οτι μπορει να μπει στα iPhone Guides, η σε καποιο αλλο thread, μπορεις να το μεταφερεις σαν παραπομπη. Αν δεν πρεπει να μπει πουθενα, ας μεινει εδω σαν αναφορα σκετη. :)

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αρτεμη, εκανα στο iclarified.com μια μεταφραση του οδηγου "Πως να μετατρεψετε το iPhone σας σε ενα ασυρματο Hotspot με το MyWi" :). Το link ειναι εδω :rolleyes:

Εαν νομιζεις οτι μπορει να μπει στα iPhone Guides, η σε καποιο αλλο thread, μπορεις να το μεταφερεις σαν παραπομπη. Αν δεν πρεπει να μπει πουθενα, ας μεινει εδω σαν αναφορα σκετη. :)

 

Κώστα ευχαριστούμε πολύ για την μετάφραση και για την προσφορά.

Τον ανεβάζω ευθύς αμέσως στο τμήμα με τους οδηγούς. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Κώστα ευχαριστούμε πολύ για την μετάφραση και για την προσφορά.

Τον ανεβάζω ευθύς αμέσως στο τμήμα με τους οδηγούς. ;)

 

Δεν κανει τιποτα. Το εκανα γιατι καπου ειχα διαβασει οτι καποιος εψαχνε κατι παρομοιο ;)

Αποτι βλεπω ομως σε εβαλα σε κοπο. Την αλλη φορα θα ειμαι πιο προσεκτικος (πληκτρολογηση, τονισμος, κλπ) :O

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει τιποτα. Το εκανα γιατι καπου ειχα διαβασει οτι καποιος εψαχνε κατι παρομοιο ;)

Αποτι βλεπω ομως σε εβαλα σε κοπο. Την αλλη φορα θα ειμαι πιο προσεκτικος (πληκτρολογηση, τονισμος, κλπ) :O

 

Η αλήθεια είναι πως είχαμε ένα προβληματάκι με τους τόνους. :lol::lol:

 

Ο οδηγός είναι έτοιμος και βρίσκεται σε αυτό το link : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271276

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται το Gizmodo έκανε κομμάτια το iPhone 4G Prototype και μας παρουσιάζει το εσωτερικό του. ;)

 

http://gizmodo.com/5520876/the-next-iphone-dissected

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Αρτεμη, εκανα στο iclarified.com μια μεταφραση του οδηγου "Πως να μετατρεψετε το iPhone σας σε ενα ασυρματο Hotspot με το MyWi" :). Το link ειναι εδω :rolleyes:

Εαν νομιζεις οτι μπορει να μπει στα iPhone Guides, η σε καποιο αλλο thread, μπορεις να το μεταφερεις σαν παραπομπη. Αν δεν πρεπει να μπει πουθενα, ας μεινει εδω σαν αναφορα σκετη. :)

 

Πολυ χρησιμη εφαρμογη αλλα για JB συσκευες.

Αυτα ειναι ρε παιδια τα κακα του iPhone.

Θες ν᾽ αγιασεις που λενε και δεν σ αφηνουν.

Μ αρεσει πολυ το νεο iphone εστω κι αν δεν ειναι ακριβως ετσι.

Μ᾽αρεσουν πολλα πραγματα αλλα παντα θα υπαρχουν βασικες ελειψεις που τις βλεπω και στα android σε μικροτερο βαθμο βεβαια.

Στο HD2 για παραδειγμα υπαρχει ΟΕΜ εφαρμογη για να το μετατρεπει σε Hot Spot.

Γιατι να μην το κανει και η apple δινοντας την ευκαιρια σε πολλους να αγορασουν ενα απλο iPad με 500 $ και να εχουν 3g παντου.

Δεν θελω δικαιολογιες, μην αρχισετε παλι ναι ξερεις καλα κανει κλπ.

Εχει καταντησει το πραγμα σαν τους φιλαθλους του Ολυμπιακου που αν καποιος να κατηγορει τον Κοκκαλη το παιρνουν προσωπικα και αισθανονται την αναγκη να τον υπερασπισουν.

Ενταξη η ΒΤ ειναι ξεπερασμενη επικοινωνια το καταλαβαινω. Αλλα το να εχεις απο το τηλεφωνο την δυνατοτητα να μοιρασεις ιντερνετ οταν ολοι εχουν πακετα που οσο παει αυξανεται το οριο των data;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πολυ χρησιμη εφαρμογη αλλα για JB συσκευες.

Αυτα ειναι ρε παιδια τα κακα του iPhone.

Θες ν᾽ αγιασεις που λενε και δεν σ αφηνουν.

Μ αρεσει πολυ το νεο iphone εστω κι αν δεν ειναι ακριβως ετσι.

Μ᾽αρεσουν πολλα πραγματα αλλα παντα θα υπαρχουν βασικες ελειψεις που τις βλεπω και στα android σε μικροτερο βαθμο βεβαια.

Στο HD2 για παραδειγμα υπαρχει ΟΕΜ εφαρμογη για να το μετατρεπει σε Hot Spot.

Γιατι να μην το κανει και η apple δινοντας την ευκαιρια σε πολλους να αγορασουν ενα απλο iPad με 500 $ και να εχουν 3g παντου.

Δεν θελω δικαιολογιες, μην αρχισετε παλι ναι ξερεις καλα κανει κλπ.

Εχει καταντησει το πραγμα σαν τους φιλαθλους του Ολυμπιακου που αν καποιος να κατηγορει τον Κοκκαλη το παιρνουν προσωπικα και αισθανονται την αναγκη να τον υπερασπισουν.

Ενταξη η ΒΤ ειναι ξεπερασμενη επικοινωνια το καταλαβαινω. Αλλα το να εχεις απο το τηλεφωνο την δυνατοτητα να μοιρασεις ιντερνετ οταν ολοι εχουν πακετα που οσο παει αυξανεται το οριο των data;

 

Κώστα δεν θα διαφωνήσω σε αυτά που λες. Απλά μία παρατήρηση θα κάνω. Τέτοιες λύσεις οδηγούν σε σημαντική κατανάλωση ενέργειας και λαμβάνοντας υπόψη την σχετικά μικρή αυτονομία που έχει το iPhone μπορούμε να υποθέσουμε με ποιο σκεπτικό η Apple δεν υλοποιεί αυτήν την δυνατότητα.

 

Επίσης όσον αφορά το iPad, δεν είναι μόνο το γεγονός ότι δεν θα υπήρχε λόγος για την κυκλοφορία ενός 3G μοντέλου με ότι αυτό συνεπάγεται οικονομικά τόσο για την Apple όσο και για τους παρόχους κινητής τηλεφωνίας, αλλά επίσης και στο πρακτικό κομμάτι εάν δεν υπάρχει κάπου κοντά σου μία πρίζα για να φορτίζεις το iPhone νομίζω πως με μισή ώρα χρήσης θα είχες αχρηστέψει και την μπαταρία του κινητού. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν θα διαφωνήσω σε αυτά που λες. Απλά μία παρατήρηση θα κάνω. Τέτοιες λύσεις οδηγούν σε σημαντική κατανάλωση ενέργειας και λαμβάνοντας υπόψη την σχετικά μικρή αυτονομία που έχει το iPhone μπορούμε να υποθέσουμε με ποιο σκεπτικό η Apple δεν υλοποιεί αυτήν την δυνατότητα.

 

Επίσης όσον αφορά το iPad, δεν είναι μόνο το γεγονός ότι δεν θα υπήρχε λόγος για την κυκλοφορία ενός 3G μοντέλου με ότι αυτό συνεπάγεται οικονομικά τόσο για την Apple όσο και για τους παρόχους κινητής τηλεφωνίας, αλλά επίσης και στο πρακτικό κομμάτι εάν δεν υπάρχει κάπου κοντά σου μία πρίζα για να φορτίζεις το iPhone νομίζω πως με μισή ώρα χρήσης θα είχες αχρηστέψει και την μπαταρία του κινητού. ;)

Αυτό πρέπει να είναι επιλογή κάθε χρήστη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να είναι επιλογή κάθε χρήστη.

 

Αυτό σκεπτόμουν και εγώ, δεν θα έπρεπε να έχει τη δυνατότητα ο χρήστης να επιλέξει τι να χρησιμοποιήσει, με γνώμονα την κατανάλωση και όχι μόνο;

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ξέρω οτι αν εμείς με τα μυαλά που έχουμε ανοίγαμε εταιρεία κατασκευής κινητών συσκευών και λειτουργικού θα πέφταμε έξω οικονομικά πριν προλάβουμε καν να κάνουμε γιούχου.
Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν θα διαφωνήσω σε αυτά που λες. Απλά μία παρατήρηση θα κάνω. Τέτοιες λύσεις οδηγούν σε σημαντική κατανάλωση ενέργειας και λαμβάνοντας υπόψη την σχετικά μικρή αυτονομία που έχει το iPhone μπορούμε να υποθέσουμε με ποιο σκεπτικό η Apple δεν υλοποιεί αυτήν την δυνατότητα.

 

Επίσης όσον αφορά το iPad, δεν είναι μόνο το γεγονός ότι δεν θα υπήρχε λόγος για την κυκλοφορία ενός 3G μοντέλου με ότι αυτό συνεπάγεται οικονομικά τόσο για την Apple όσο και για τους παρόχους κινητής τηλεφωνίας, αλλά επίσης και στο πρακτικό κομμάτι εάν δεν υπάρχει κάπου κοντά σου μία πρίζα για να φορτίζεις το iPhone νομίζω πως με μισή ώρα χρήσης θα είχες αχρηστέψει και την μπαταρία του κινητού. ;)

 

Φιλε μου Αρτεμη, εμας μας ενδιαφερει το δικο μας καλο:lol:

 

Οσο για την μπαταρια, εγω οταν χρησιμοποιω το hd2 για να δινω ιντερνετ στο macbook και στο Νetbook της γυναικας μου οταν ειμαστε καπου εκτος σπιτιου, το βαζω σε μια πριζα η στο λαπτοπ μου να φορτιζει συν την δυνατοτητα χρησης των φορτιστων σαν αυτο του Νικου και του kkalog που σου δινουν την ευκαιρεια να εχεις τριπλασιο χρονο.

 

Σιγουρα αιτια ειναι αυτο περι εταιρειων.

Η apple κερδιζει περισσοτερα απο το απλο wifi αλλα την ενδιαφερει η προωθηση του 3g iPad για να κανει μεγαλυτερες πωλησεις μεσω των προγραμματων των εταιρειων.

 

Νομιζω καποια στιγμη πρεπει να ενσωματωθουν τα πακετα.

Δεν γινεται να εχουμε ενα πακετο για το σπιτι, ενα για το τηλεφωνο και ενα για το netbook η ipad.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να εχουμε ενα πακετο για το σπιτι, ενα για το τηλεφωνο και ενα για το netbook η ipad.

 

Από το στόμα σου και στων παρόχων το αυτί!!!!!!!! Η πιο σοβαρή ευχή που άκουσα τις τελευταίες μέρες. Έχουμε που το γράφουμε καιρό αλλά περνάει στο ψιλά αυτό το πράγμα. Να για τι πρέπει να φωνάζουμε. Εδώ είναι που χάνουμε λεφτά. Όχι με το αν η κάθε συσκευή έχει ή όχι BT!!!! :!:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι που χάνουμε λεφτά. Όχι με το αν η κάθε συσκευή έχει ή όχι BT!!!! :!:

Μα δεν είπε κανείς ότι χάνεις λεφτά από την έλλειψη bt!

Μια ευκολία χάνεις.:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε Γιάννη :p

 

Εννοούσα όλες αυτές τις συζήτησεις που αναφέρονται στο ότι χάνουμε χρήματα επειδή οι συσκευές είναι ελλιπείς και συνέχεια αγοράζουμε άλλες, κ.ο.κ.

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε Γιάννη :p

 

Εννοούσα όλες αυτές τις συζήτησεις που αναφέρονται στο ότι χάνουμε χρήματα επειδή οι συσκευές είναι ελλιπείς και συνέχεια αγοράζουμε άλλες, κ.ο.κ.

 

:lol:

Α, δεν το έπιασα.:O

Αλλά έτσι και αλλιώς θα αλλάζαμε συσκευές. Αφού είμαστε κολληματίες ρε παιδιά...:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω καποια στιγμη πρεπει να ενσωματωθουν τα πακετα.

Δεν γινεται να εχουμε ενα πακετο για το σπιτι, ενα για το τηλεφωνο και ενα για το netbook η ipad.

 

Η απόλυτη λύση σε αυτό Κώστα είναι ένα mobile hotspot, είδος συσκευής που κυκλοφορεί 'αναιμικά' τα τελευταία 1-1,5 χρόνο αλλά τώρα με την αφορμή του iPad και τη δημιουργία μιας κρίσιμης μάζας χρηστών που έχουν ανάγκη ταυτόχρονης σύνδεσης περισσότερων από 1 συσκευών, εκτιμώ ότι θα αρχίσει να γίνεται πολύ περισσότερο δημοφιλές.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Α, δεν το έπιασα.:O

Αλλά έτσι και αλλιώς θα αλλάζαμε συσκευές. Αφού είμαστε κολληματίες ρε παιδιά...:p

 

Αυτο ξαναπεστο.

Αλλα απο την αλλη καθενας εχει διαφορετικο χομπι.

Θα μου πεις οπως πανε τα πραγματα υπαρχει περιπτωση σε λιγο να μην μπορουμε να φαμε κρεας, τα χομπι θα κοιταμε;

 

Δυστυχως ετσι ειναι δεν ειμαστε ικανοποιημενοι με τιποτα.

Παιρνω παραδειγμα τον εαυτο μου.

Εχω το Leo που δεν του λειπει τιποτα απ αυτα και κανω μια χαρα την δουλεια μου χωρις κανενα περιορισμο.

Μολις εκλεισα δυο μηνες μαζι του και σκεφτομαι το επομενο χωρις να υπαρχει κανενας ουσιαστικα λογος.

Απλα μ ενοχλει που η συσκευη μου εχει ενα ξεπερασμενο λειτουργικο, το οποιο ομως καθολου δεν επιρεαζει την σωστη χρηση παρα μονο για να λεμε την αληθεια με κανει να αισθανομαι out απο τους in που διαθετουν συσκευες με πιο συχρονα λειτουργικα τα οποια ομως δεν μπορουν να κανουν αυτα που χρειαζομαι:O:wacko: και εχουν παραλληλα πολλες ελειψεις.:p

 

Αυτη ειναι η πραγματικοτητα.

Στο βιντεακι που ανεβασα πριν μερικες μερες ειδατε κανα δισταγμο στην αποκριση, κακο scrolling & touching, καμια καθυστεριση στην αναγνωση των mail η του αρχειου xls που ελαβα, στο ανοιγμα φωτογραφιων με μεγαλη αναλυση κλπ?

 

Φυσικα οχι. Οποιος πει το αντιθετο δεν θα ειναι αληθεια. Η συσκευη λειτουργει αψογα και ειναι ταχυτατη συγκρινομενη ακομα με τις βιντεοπαρουσιασεις του desire οπου χρησιμοποιουν συσκευη χωρις τιποτα μεσα.

 

Απλα ειναι το μικροβιο που κολλα καθενας μας με το που γινεται μελος ενος εξειδικευμενουν φορουμ.

Το εχω ζησει χρονια αυτο και με αλλα χομπι. Εφτασα να εχω 5 κυνηγετικα οπλα επιρεαζομενος απο αυτα που γραφουμε κι εμεις οι ιδιοι.

Αυτο ειναι καλο για τις μπεκατσες ασχετα αν ολη την χρονια δεν θα βρεις πανω απο 20 πουλια, αυτο για τον λαγο, αυτο για τις φασες, παρε κι ενα κλασσικο δικαννο να εισαι in και τετοιες σαχλαμαρες.

 

Ετσι κι εδω τωρα. Ενω κανουμε την δουλεια μας μια χαρα μ αυτο που εχουμε, διαβαζουμε: α ναι οκ αλλα αν ειχε αυτο το λειτουργικο η εκεινη την δυνατοτητα θα ηταν καλυτερο. Με αποτελεσμα να μην ειμαστε ποτε ικανοποιημενοι.

 

Ετσι κι αλλιως συνηθιζω να αλλαζω συσκευη καθε χρονο. Θα περιμενω λοιπον :D (αυτη την στιγμη δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο) να δουμε και το νεο iPhone σε χρηση, να δουμε και την Ευρωπαικη εκδοση του EVO και τελος Οκτωβρη αποφασιζω.

 

@@@@kkalog

 

Πραγματι πιστευω οτι θα δουμε κατι τετοιο αφου εκει παει το πραγμα.

Και μαλιστα δεν θα ειναι μεγαλυτερο απο τα στικακια που εχουμε για 3G στα λαπτοπ μας.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Leo που δεν του λειπει τιποτα απ αυτα και κανω μια χαρα την δουλεια μου χωρις κανενα περιορισμο.

Μολις εκλεισα δυο μηνες μαζι του και σκεφτομαι το επομενο χωρις να υπαρχει κανενας ουσιαστικα λογος.

Απλα μ ενοχλει που η συσκευη μου εχει ενα ξεπερασμενο λειτουργικο, το οποιο ομως καθολου δεν επιρεαζει την σωστη χρηση παρα μονο για να λεμε την αληθεια με κανει να αισθανομαι out απο τους in που διαθετουν συσκευες με πιο συχρονα λειτουργικα τα οποια ομως δεν μπορουν να κανουν αυτα που χρειαζομαι:O:wacko: και εχουν παραλληλα πολλες ελειψεις.:p

Aυτη ειναι η πραγματικοτητα.

 

Ποσο δικιο εχεις Κωστα.

Ωρες ωρες θυμωνω τοσο πολυ με τον εαυτο μου,που ειμαι ετοιμος να σπασω κυριολεκτικα τον υπολογιστη μου,μιας και ειναι η κυρια αιτια που μου "φουσκωνει"τα μυαλα.

Εμενα οι τρελλες μου ειναι τα κινητα και τα αυτοκινητα.Χαρακτηριστικα θα αναφερω 2 πραγματα.Μεσα σε ενα μηνα ειχα αλλαξει 4 συσκευες"πετωντας" 500-600 ευρω.

Επισης μια αλλη περιοδο ειχα αλλαξει 3 φορες χταποδοεξατμιση,επειδη τις εβαζαν οι αλλοι απο το κλαμπ και ελεγαν καλα λογια.Ετσι ελεγα και εγω,γιατι να μην κερδισω 2-3 αλογα??Φτου και απο την αρχη στον μαστορα.Μιλαμε για πολλα πεταμενα λεφτα.Και ολα αυτα χωρις ΚΑΝΕΝΑ λογο.Ειναι μεγαλη αμαρτια αλλα δεν μπορω να το σταματησω, αν και πρεπει.

Και δεν ειναι μονο το οικονομικο....Ποσες φορες εχω τσακωθει με την κοπελα μου,λογω του απαραιτητου"στησιματος"της εκαστοτε νεας μου συσκευης."ολο την πλατη σου βλεπω....στο τελος θα μεινεις εσυ με τα κ@λοκινητα σου"χαχαχαχαχ

Δεν εχει και αδικο...Ειναι πολλα τα παραδειγματα αλλα δυστηχως η τρελλα ειναι τρελλα.Απο την αλλη κοροιδευω τον εαυτο μου,λεγοντας οτι δεν πινω,δεν ξενυχταω,γενικα καταχρησεις δεν κανω :D,οποτε με κατι πρεπει να ασχολουμαι και εγω...Αλλα και αυτο δεν ειναι σωστο.Ανετα μπορω να κανω την δουλεια μου με ενα κινητο των 100 ευρω,και με ενα αυτοκινητο τον 100 ιππων...:)

Τωρα εχω πεισμωσει και εχω υποσχεθει οτι μεχρι το καλοκαιρι δεν θα ξανααλλαξω κινητο.Για να δουμε θα κρατηθω????Μακαρι να ειναι ασχημο το νεο μηλο,και το evo!!!

 

Sent from my heart,using my brain :O

Link to comment
Share on other sites

Ποσο δικιο εχεις Κωστα.

Ωρες ωρες θυμωνω τοσο πολυ με τον εαυτο μου,που ειμαι ετοιμος να σπασω κυριολεκτικα τον υπολογιστη μου,μιας και ειναι η κυρια αιτια που μου "φουσκωνει"τα μυαλα.

 

 

Sent from my heart,using my brain :O

 

Φίλε Ηλία είπες πολύ απλά όλο το ζουμί..... Μεγάλες αλήθειες που λένε κ κάτι ψυχές!

Αλλά κ απ την άλλη οι μικρές στιγμές ευτυχίας είναι που δίνουν νόημα στην ζωή....

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα γίνονται με μέτρο, δεν υπάρχει πρόβλημα. Καλύπτεις και την «ανάγκη» της διασκέδασής σου με τα χόμπι σου (αυτοκίνητα, μηχανές, κινητά, υπολογιστές και ό,τι άλλο), χωρίς να παραμελείς την γυναίκα και χωρίς να ξεπαραδιάζεσαι δεξιά και αριστερά, σε αυτά που εκ των υστέρων λες ότι είναι ανούσια.

 

Δηλαδή, όπως λέει και ο Ελ Κώστας, δεν είναι ανάγκη στους δύο μήνες πάνω να σκέφτεσαι το επόμενο και πως είναι. Ιδίως τη σήμερον ημέρα και με τα κακά οικονομικά... Εφόσον πραγματικά καλύπτεσαι με το υπάρχον! Και όχι σκεπτόμενος ότι με το άλλο θα μπορούσα να κάνω και αυτό και εκείνο και το άλλο, που δεν τα κάνεις με το παρόν τηλέφωνο!!!!!;):)

 

 

 

Την καλησπέρα μου σε όλου!

Απόψε την κάνω για Κρήτη πάλι (και μάλλον τελευταία φορά)!

 

Μιχάλη άμπαλε, ενδεχομένως το Σ/Κ να είμαστε Ρέθεμνος! Θα επικοινωνήσω εφόσον έρθουμε!

Link to comment
Share on other sites

Αν όλα γίνονται με μέτρο, δεν υπάρχει πρόβλημα. Καλύπτεις και την «ανάγκη» της διασκέδασής σου με τα χόμπι σου (αυτοκίνητα, μηχανές, κινητά, υπολογιστές και ό,τι άλλο), χωρίς να παραμελείς την γυναίκα και χωρίς να ξεπαραδιάζεσαι δεξιά και αριστερά, σε αυτά που εκ των υστέρων λες ότι είναι ανούσια.

 

Δηλαδή, όπως λέει και ο Ελ Κώστας, δεν είναι ανάγκη στους δύο μήνες πάνω να σκέφτεσαι το επόμενο και πως είναι. Ιδίως τη σήμερον ημέρα και με τα κακά οικονομικά... Εφόσον πραγματικά καλύπτεσαι με το υπάρχον! Και όχι σκεπτόμενος ότι με το άλλο θα μπορούσα να κάνω και αυτό και εκείνο και το άλλο, που δεν τα κάνεις με το παρόν τηλέφωνο!!!!!;):)

 

 

 

Την καλησπέρα μου σε όλου!

Απόψε την κάνω για Κρήτη πάλι (και μάλλον τελευταία φορά)!

 

Μιχάλη άμπαλε, ενδεχομένως το Σ/Κ να είμαστε Ρέθεμνος! Θα επικοινωνήσω εφόσον έρθουμε!

 

Φίλε καλό ταξίδι σε περιμένω.

Πάντως απ την στιγή που εκτός από χόμπι αποτελεί κ εργαλείο δουλειάς μας...οπότε καλώς η κακώς λογικό είναι να το ¨ψάχνουμε¨ λίγο παραπάνω!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kαι μενα ειναι η μονη συσκευη που με συγκινει απο αποψη h/w.:D

 

Και μόνο που θα βάζω τα mkv από το net στο SD card kai θα τα παίζει xωρίς synch θα μου έφτανε..Τώρα που έχει και τα το monsterάκι under the hood!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε σωστά τα λες και συμφωνώ απόλυτα.άλλα το θέμα είναι

να μην υπερβούμε αυτή τή λεπτη γραμμή.τεσπα σηκώνει μεγάλη συζήτηση

το θέμα,ίσως κάποια άλλη στιγμή.καλό ταξίδι να έχεις.

Μιχάλη,όντως για αυτές τις μικρές στιγμές αξίζουν οι θυσίες που κάνουμε.

Και μιας και αναρωτιόμαστε για το πως διέρρευσαν οι φωτογραφίες

του νέου iPhone,ορίστε μια πιθανή λύση...:)

troktiko.blogspot.com/2010/04/blog-post_1431.html

Edited by hlias77
Link to comment
Share on other sites

Ποσο δικιο εχεις Κωστα.

Ωρες ωρες θυμωνω τοσο πολυ με τον εαυτο μου,που ειμαι ετοιμος να σπασω κυριολεκτικα τον υπολογιστη μου,μιας και ειναι η κυρια αιτια που μου "φουσκωνει"τα μυαλα.

Εμενα οι τρελλες μου ειναι τα κινητα και τα αυτοκινητα.Χαρακτηριστικα θα αναφερω 2 πραγματα.Μεσα σε ενα μηνα ειχα αλλαξει 4 συσκευες"πετωντας" 500-600 ευρω.

Επισης μια αλλη περιοδο ειχα αλλαξει 3 φορες χταποδοεξατμιση,επειδη τις εβαζαν οι αλλοι απο το κλαμπ και ελεγαν καλα λογια.Ετσι ελεγα και εγω,γιατι να μην κερδισω 2-3 αλογα??Φτου και απο την αρχη στον μαστορα.Μιλαμε για πολλα πεταμενα λεφτα.Και ολα αυτα χωρις ΚΑΝΕΝΑ λογο.Ειναι μεγαλη αμαρτια αλλα δεν μπορω να το σταματησω, αν και πρεπει.

Και δεν ειναι μονο το οικονομικο....Ποσες φορες εχω τσακωθει με την κοπελα μου,λογω του απαραιτητου"στησιματος"της εκαστοτε νεας μου συσκευης."ολο την πλατη σου βλεπω....στο τελος θα μεινεις εσυ με τα κ@λοκινητα σου"χαχαχαχαχ

Δεν εχει και αδικο...Ειναι πολλα τα παραδειγματα αλλα δυστηχως η τρελλα ειναι τρελλα.Απο την αλλη κοροιδευω τον εαυτο μου,λεγοντας οτι δεν πινω,δεν ξενυχταω,γενικα καταχρησεις δεν κανω :D,οποτε με κατι πρεπει να ασχολουμαι και εγω...Αλλα και αυτο δεν ειναι σωστο.Ανετα μπορω να κανω την δουλεια μου με ενα κινητο των 100 ευρω,και με ενα αυτοκινητο τον 100 ιππων...:)

Τωρα εχω πεισμωσει και εχω υποσχεθει οτι μεχρι το καλοκαιρι δεν θα ξανααλλαξω κινητο.Για να δουμε θα κρατηθω????Μακαρι να ειναι ασχημο το νεο μηλο,και το evo!!!

 

Sent from my heart,using my brain :O

 

συμφωνώ απόλυτα.......

αλλά όχι και μακάρι να είναι άσχημο το νέο μήλο!!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...