Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δημήτρη μου δεν νομίζω να στεναχωρείς κανέναν, ο δυνατός ανταγωνισμός μας συμφέρει όλους σαν χρήστες.

Αλλά όπως έχω τονίσει και σε άλλες αντιπαραθέσεις μου ο απλός ΧΡΗΣΤΗΣ δεν έχει τα κατάλληλα "χέρια". Μετά από τόσα JB το iPhone μου είναι "μαμίσιο" γιατί με έχει κουράσει η όλη διαδικασία.

Το μεγαλύτερο ποσοστό δεν "θέλει" να ξέρει για JB η "φλασάρισμα" και κρίνει την συσκευή όπως τη έχει αγοράσει και όχι όπως μπορεί να την "κατασκευάσει".

Εκεί νομίζω ότι το μήλο με την πάροδο του χρόνου κερδίζει τον απλό χρήστη με την απλότητά του και την χρηστικότητά του.

 

Παραδόξως τώρα τελευταία το μικρό μήλο άρχισε να αντικαθιστά το μεγάλο σε απλές λειτουργίες σε σχέση με το internet (browsing, emails, youtube, facebook και άλλα) και δεν βλέπω ανάγκη για κάποια WM συσκευή για κάτι που δεν μπορώ να κάνω έστω και μέτρια με το μήλο.

 

Μήπως ακούγομαι σαν fanboy του μήλου ???

Η έχουν και άλλοι παρόμοια άποψη ???

 

Γιαννη φιλε μου,δεν ακουγεσαι καθολου σαν φανατικος καποιας συσκευης η εταιρειας!!

απλα καταθετεις την γνωμη σου που ειναι απολυτως σεβαστη!!

και εγω εχω σαν 1ο κριτηριο το browsing για αυτο και το μηλο ειναι ακομη στα χερια μου,μιας και σε αυτον τον τομεα κανενα κινητο δεν μπορει να το αναταγωνιστει!!

ο οπερα στην ρομ του λαβρεντη την τελευταια που δουλευω τωρα,εχει βελτιωθει δραματικα τοσο που μπορω να πω με σιγουρια οτι εχω το καλυτερο wm τηλ στο θεμα browsing αυτην την στιγμη!!

αλλα σε αυτον τον τομεα μηλο δεν προκειται να γινει ποτε....;)

 

απο εκει και μετα ειναι πολλα τα πραγματα που υπερτερει το λεο απεναντι στο μηλο..

δεν θα κανουμε συγκριτικο παλι,δεν το εχει αναγκη κανεις μας πλεον,ολοι ξερουμε τι μπορουμε να κανουμε και τι οχι με τα μηλα μας!:)

οποιος ψαχνεται ομως και θελει να δοκιμασει και κατι αλλο(χωρις ομως να αποχωριστει το μηλο του,το τονιζω αυτο ;)) μπορει να μου πει τι θελει να μαθει πανω σε αυτο το θεμα.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Μήπως ακούγομαι σαν fanboy του μήλου ???

Η έχουν και άλλοι παρόμοια άποψη ???

 

Μπα μην το λες Γιάννη. Και εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι και σίγουρα δεν είμαι fanboy του μήλου, ίσως ούτε καν φίλος του. Η αλήθεια είναι πως πολύ συχνά η πολλές φορές υπερβολική λιτότητα του iPhone είναι παραγωγικότερη από όσο φαίνεται με την πρώτη ματιά. Ωστόσο δεν θα έλεγα όχι σε μια αξιόλογη WM7 συσκευή όταν με το καλό κυκλοφορήσουν. Αλλά δεν θέλω να με απασχολούν άλλο μαγειρέματα και φλασαρίσματα. Βαρέθηκα με το όλο θέμα, είτε λέγεται JB είτε cooked roms. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα παιδιά

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Είδα το HD2 του Ζαχαράκη με την official rom συν κᾶποια απαραίτητα tweaks, και συμφωνώ πλήρως με όσα λέει ο Δημήτρης.

 

Είναι υπέροχη συσκευη και χωρίς ιχνος ντροπης λέω ξεκάθαρα οτι στην δουλεια μου θα ηταν πολύ πιο χρησιμο από το iphone, αφού ολες οι λειτουργίες γινονται απλα τέλεια και εξαιρετικά γρήγορα.

Το άνοιγμα ολων των tabs γινεται τρομερά γρήγορα, δεν ξέρω τι λεει η θεωρεία αλλα στην πράξη τα βσικα γινονται πολυ γρηγορότερα απ᾽οτι στο iphone.

 

Θα μου πέιτε γιατι δεν το αγοράζω;

1) Η απάντηση είναι απλή: Δεν υπάρχει η φρεσκάδα των εφαρμογών που διαθετει το apple store και δεν βλέπω κανενα developer πλην αυτων του XDA να έχει ορεξη να ασχοληθει με νεες εφαρμογές για WWM.

Και αυτες που αξιζουν τις πληρωνεις πολυ ακριβά.

 

2) Για δυναμική χρηση WWM, χρειαζεσαι οπωσδήποτε PC και δεν σκοπευω να ξαναγυρισω στα windows.

 

 

 

Τελος θα πω ακομα μια φορά το manila ειναι καλύτερο από ποτε στο HD2 και χωρίς αυτό, η συσκευη μετατρεπεται σ ενα βαρετο windows desktop γεματο εικονιδια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μπα μην το λες Γιάννη. Και εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι και σίγουρα δεν είμαι fanboy του μήλου, ίσως ούτε καν φίλος του. Η αλήθεια είναι πως πολύ συχνά η πολλές φορές υπερβολική λιτότητα του iPhone είναι παραγωγικότερη από όσο φαίνεται με την πρώτη ματιά. Ωστόσο δεν θα έλεγα όχι σε μια αξιόλογη WM7 συσκευή όταν με το καλό κυκλοφορήσουν. Αλλά δεν θέλω να με απασχολούν άλλο μαγειρέματα και φλασαρίσματα. Βαρέθηκα με το όλο θέμα, είτε λέγεται JB είτε cooked roms. :)

 

Επί τη ευκαιρία θυμήθηκα την συζήτηση ενός φίλου με μήλο 3G με έναν άλλο φίλο του που είχε WM.

 

Α=φίλος μου

Β=φίλος του

Ο Α με τον Β βρίσκονται σε "διαξιφισμό" για το ποιος έχει την καλύτερη συσκευή,

ο Α λέει τα προτερήματα του και κάποια στιγμή του δείχνει την εφαρμογή σημειώσεις και πόσο εύκολα τις δημιουργεί, ο Β πρέπει να ήταν πολύ καλά ενημερωμένος για τις ελλείψεις του μήλου προ ver. 3. Σε κάποια στιγμή ο Α δείχνει ένα λινκ στις σημειώσεις του και ο Β "πετάγεται" και του λέει, άντε ρε μάγκα να σε δω να κάνεις copy paste το λινκ στον brower, και ο Α μη ξέροντας ότι του το έχω αναβαθμίσει στην 3 του απαντάει, τι εννοείς, αυτό, και πατάει το λινκ με το δάχτυλο του, κλείνει η εφαρμογή σημειώσεις, ανοίγει ο σαφάρι και τον πάει στην διεύθυνση που είχε σημειωμένη. Ο Β είχε κοκκινίσει από το κακό του σύμφωνα με την περιγραφή του Α.

Το λέμε που και που στην παρέα σαν ανέκδοτο, αλλά το συμπέρασμα για μένα είναι ότι το μήλο ταιριάζει πιο πολύ στους "άσχετους". <------ Μην παρεξηγηθεί κανείς τώρα για τον χαρακτηρισμό.

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλησπέρα σε όλους!

 

ΤΙ κάνουμε? Πως είμαστε? Όλα καλά??! :):)

 

Έτοιμοι να αλλάξουμε δεκαετία!?!?!? Η πρώτη αλλαγή δεκαετίας στην νέα χιλιετία. Σημαντικό το αποψινό βράδυ!

 

 

 

Δεν ξεχνάμε:

 

 

ΠΟΤΕ ΠΟΤΟ ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΗ.

Ένα από τα δύο.. Δεν λέει... Δεν το ξεχνάμε...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη τη παρέα:)

 

 

Να ευχηθώ σε όλους καλή πρωτοχρονιά, να είστε όλοι υγιείς, πάνω απ' όλα, και μετά...τυχεροί;)

 

χρόνια πολλά

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΧΙΚΑ...να ευχηθω σε ολους ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ...!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ..!Με υγεια..!!Ευτιχια..!!κ πολλα ΛΕΦΤΑ χεχε..!!

 

κ κατα δευτερον..ενας λογος που αποχωρησα απο τν αρτεμακι μ..!!ηταν γτ βαρεθηκα το φλασαρισματα..κ τις ρομ..!!εξαλλου η αμεσοτητα του μηλου ειναι απιστευτη..!!πλεον..επειδη εχω δοκιμασει ολα σχεδον τα τηλ(περιπου)...για δευτερο κιν δουλειας...ισως παρω ενα ΒΒ(να δω τι παιζει κ με αυτα τα κιν) που εχω μπανισει..!!

Link to comment
Share on other sites

http://sowathrana.files.wordpress.com/2008/12/new-year-2009-greeting-card.png?w=400&h=300

 

 

με ολη μου την καρδια

 

να εχετε μια νεα χρονια

καλυτερη

πιο ομορφη

πιο δημιουργικη και ανθρωπινη απο καθε αλλη !!!

 

με ολες μου τις ειλικρινεις ευχες

 

Δημητρης Ζαχαρακης

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://www.123newyear.com/images/category/happy-new-year/happy-new-year004-800.jpg

 

Να δώσω και εγώ με την σειρά μου, τις καλύτερες ευχές μου στην καλύτερη παρέα!

 

 

Πάντα με υγεία!

Χαρούμενοι και ευτυχισμένοι να είστε, και εσείς αλλά και οι αγαπημένοι σας!

 

Ό,τι καλύτερο για το νέο έτος!

 

Με τις ειλικρινείς ευχές μου,

 

Αλέξανδρος Ραπίδης

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχομαι να εχουμαι ολοι μας μια

:lol::lol::lol:UNIQUE ΧΡΟΝΙΑ:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

το μηλο δεν προκειτε να παει στν ακρη αλεξ..!!απλα μου εχει μπει η περιεργεια να το δω..!!Κ μιας κ χρησιμοποιω εμαιλ...θα πω στν εταιρια να μου δωσει ενα..!!χαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λόγω άδειας σας έχω χάσει λίγο, αλλά είναι ωραία να κάθεσαι και να τριγυρίζεις έξω :) . Σαν να βιαζόμαστε λίγο για τα χρόνια πολλά μου φαίνεται αφού 00:00:01 θα σκάσει το μεγάλο Ping!. :lol:

 

Πάρτε κι ένα Qik: http://www.qik.com/dearien .

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

http://invisiblelimb.net/limb/wp-content/uploads/2009/01/happy-new-year.jpg

 

Εύχομαι στην παρέα μόνο υγεία.

Τα υπόλοιπα έρχονται και παρέρχονται.

 

ΥΓ Εάν παρεκτράπηκα ας διαγραφεί :)

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

 

Εύχομαι στην παρέα μόνο υγεία.

Τα υπόλοιπα έρχονται και παρέρχονται.

 

ΥΓ Εάν παρεκτράπηκα ας διαγραφεί :)

 

ομορφα πραγματα για ομορφες παρεες :D

 

δεν νομιζω να πειραξει κανεναν Γιαννη :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδια(iphonακιδες&htc hdακιδες(:p)και λοιποι,ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!ΚΑΙ ΝΑ 'ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ :rolleyes:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά,ευτυχισμένος ο καινούργιος

χρόνος.υγεία και ευτυχία σε όλους μας παιδιά.

New year's ping! :)

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΓΕΜΑΤΟΣ

ΑΓΑΠΗ

ΕΥΤΥΧΙΑ

ΕΙΡΗΝΗ

ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΙΘΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 2010!!! :)

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ :)

We Wish You A Merry Christmas & A Happy New Year !

http://i1.ytimg.com/vi/pLQuJN64QNo/default.jpgAdded to

Quicklist 1:37

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε εσάς και τις οικογένειές σας, και εύχομαι σε όλους τους αγαπητούς φίλους και φίλες ο νέος χρόνος να είναι καλύτερος από τον προηγούμενο. :)
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...