Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

UNIQUE καλως μας ηρθες :)

 

βλεπω κανετε και γκρουπακι στο fb. Ποιος ειχε την ιδεα?

@soom εχεις αδερφο Ιασωνα μηπως?

 

Κάναμε και στο facebook (αλλά είπα να έχει την δημιουργία ο ίδιος που την έχει και εδώ.. Να υπάρχει μια τάξη..;)) και σε περιμένουμε να κάνουμε και εκεί την ίδια παρεούλα...! :)

 

 

Και ναι, έχω αδερφό Ιάσονα. Τον ξέρεις??:blink::blink::blink::blink:

 

 

 

Είναι και αυτός μέλος εδώ. Αλλά δεν έχει γράψει ποτέ.. Άντε να έχει μπει μια φορά...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Πάντως να σας πω κάτι.. Είναι αυτό που λέγαμε και στο Κιτρόμηλο..

 

 

Διαβάζεται αυτό το νήμα πολύ περισσότερο από όσο φανταζόμαστε. Και πολλοί απλά διαβάζουν χωρίς να συμμετέχουν!

 

Έχουμε ήδη 24 μέλη στο Facebook και, προσωπικά, ξέρω λίγους! :)

 

Αν μπαίνει κάποιος, ας γράφει μια καλησπέρα και με ποιο ψευδώνυμο γράφει εδώ! Και μετά να μας γράψει και εδώ! :):)

 

 

 

Πολύ μου αρέσει αυτό! Ειλικρινά.. Πάρα πολύ! Τέτοιο πράγμα δηλαδή, άλλο φόρουμ δεν πρέπει να έχει ξαναδεί.....:happy:

Link to comment
Share on other sites

Κάναμε και στο facebook (αλλά είπα να έχει την δημιουργία ο ίδιος που την έχει και εδώ.. Να υπάρχει μια τάξη..;)) και σε περιμένουμε να κάνουμε και εκεί την ίδια παρεούλα...! :)

 

 

Και ναι, έχω αδερφό Ιάσονα. Τον ξέρεις??

 

Είναι και αυτός μέλος εδώ. Αλλά δεν έχει γράψει ποτέ.. Άντε να έχει μπει μια φορά...:ninja:

 

θα σας ερθω :cool:

 

ναι ρε συ τον ξερω, Λεοντειος----> ιδιο τμημα

Μικρος ο κοσμος ε? :)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

6 degrees of separation, Μαργαρίτα και Αλέξανδρε :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

6... Και όμως 6....

 

Το διάβαζα σε ένα περιδοδικό.. Από το 1967 (νομίζω) ένας κοινωνιολόγος από το Harvard... Τρομερό πράγμα Κώστα.. Τρομερό..

 

 

@μαργαρίτα

 

Και εγώ Λεόντειο τελείωσα! Βέβαια 3 χρόνια μεγαλύτερος...! :) Άρα σε ξέρω! :) :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Λεόντειο τελείωσα! Βέβαια 3 χρόνια μεγαλύτερος...! :) Άρα σε ξέρω! :) :lol::lol:

 

Πατησίων ή Νέα Σμύρνη;

 

Αν τελείωσες Νέα Σμύρνη, πιθανόν να ξέρεις και το γιο μου (Μελέτης).

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Πατησίων ή Νέα Σμύρνη;

 

Αν τελείωσες Νέα Σμύρνη, πιθανόν να ξέρεις και το γιο μου (Μελέτης).

 

Νέα Σμύρνη...

 

Μελέτης....? Κάτι μου θυμίζει... Του 86 εγώ Βασίλη. Το 2004 τελείωσα. Μικρότερος νομίζω ήταν... Αν δεν κάνω λάθος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, τον ξέρω τον Μελέτη!

 

Στην ηλικία του αδερφού μου (και της Μαργαρίτας)!!!!

 

 

Με τα "μικρά" δεν είχα πολλά πολλά. Αλλά επειδή ήταν ο αδερφός μου στην μέση, με όλα του '89 είχα μια "φατσική" γνωριμία!

Και ναι, τον θυμάμαι τον Μελέτη! :) Να του δώσεις χαιρετίσματα από τον αδερφό του Ιάσονα! :)

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και γω την παρέα. Σας διαβάζω καιρό (κάπου κάποτε είχα κάνει και ένα πόστ στο thread) απο μήλα αχλαδια και λοιπά οπωροποκηπευτικά δεν σκαμπάζω αλλά μαρέσει η παρέα σας.

 

Καλές γιορτές απο μένα. Στέφανος.:D

 

Υ.Γ. Αλέξανδρε (soom) όπως βλέπει σας ξέρω απο δω.:p

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και γω την παρέα. Σας διαβάζω καιρό (κάπου κάποτε είχα κάνει και ένα πόστ στο thread) απο μήλα αχλαδια και λοιπά οπωροποκηπευτικά δεν σκαμπάζω αλλά μαρέσει η παρέα σας.

 

Καλές γιορτές απο μένα. Στέφανος.:D

 

Υ.Γ. Αλέξανδρε (soom) όπως βλέπει σας ξέρω απο δω.:p

 

Καλές γιορτές κύριε συνάδελφε και καλώς ήλθες!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Apple Stock Hits An All-Time High

 

 

http://investing.businessweek.com/research/stocks/snapshot/snapshot.asp?ticker=AAPL:US

 

τι Droid,τι Hero,ο κοσμος παλι IPhone αγοραζει

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Apple Stock Hits An All-Time High

 

 

http://investing.businessweek.com/research/stocks/snapshot/snapshot.asp?ticker=AAPL:US

 

τι Droid,τι Hero,ο κοσμος παλι IPhone αγοραζει

 

Οι δε εκτιμήσεις κάποιων αναλυτών δίνουν τιμή στόχο για πάνω από 300 $ μέσα στο 2010 (κάτι ψήνεται, κάτι ψήνεται ... ).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε που θα βγουμε ολοι γνωστοι :cool:

 

ειχα Μελετη στη χρονια μου, αλλα σε αλλο τμημα

τελειωσα το '07

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και γω την παρέα. Σας διαβάζω καιρό (κάπου κάποτε είχα κάνει και ένα πόστ στο thread) απο μήλα αχλαδια και λοιπά οπωροποκηπευτικά δεν σκαμπάζω αλλά μαρέσει η παρέα σας.

 

Καλές γιορτές απο μένα. Στέφανος.:D

 

Υ.Γ. Αλέξανδρε (soom) όπως βλέπει σας ξέρω απο δω.:p

 

γεια σου Στέφανε!!!!

 

Θα σε μυήσουμε στην τέχνη κηπουρικης... Δεν γλιτωνεις!!! :):)

 

Καλές γιορτές και σε σένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδια και από εδώ.Μόλις γράφτηκα στο FB και είπα να σας πώ και από δώ μια καλησπέρα.Μπράβο για την παρέα που έχετε φτιάξει.....
Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε που θα βγουμε ολοι γνωστοι :cool:

 

ειχα Μελετη στη χρονια μου, αλλα σε αλλο τμημα

τελειωσα το '07

 

Μαργαρίτα, αυτός είναι!!!

 

Ρε όταν λέμε ότι είναι μικρός ο κόσμος. Είναι μικρός.

 

Και βεβαίως αυτό που λέει και ο Κώστας. Έξι άνθρωποι μας χωρίζουν από οποιονδήποτε άλλο στον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραααααααααααααααααα

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Κοιταχτε που θα βγουμε ολοι γνωστοι :cool:

ειχα Μελετη στη χρονια μου, αλλα σε αλλο τμημα τελειωσα το '07

 

Εσυ πας για κοκκινη καρτα :ban:, εχει περασει τοση ωρα και ακομη να κανεις εγγραφη στο αντιστοιχο group του FB :whistle:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι δυστυχώς δυσάρεστο.. Όπως έλεγα και με τον Κώστα-kkalog μέσω email, πέθανε ο Κακαουνάκης.. :( Πολύ στενοχωρήθηκα.....

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_30/12/2009_316486

 

Σας αφήνω προς το παρόν....

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι δυστυχώς δυσάρεστο.. Όπως έλεγα και με τον Κώστα-kkalog μέσω email, πέθανε ο Κακαουνάκης.. :( Πολύ στενοχωρήθηκα.....

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_30/12/2009_316486

 

Σας αφήνω προς το παρόν....

Όντως πολύ δυσάρεστο. Το είχα γράψει και γώ νωρίτερα.:(

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3030381#post3030381

Link to comment
Share on other sites

πώπω γυρισα σπιτι,ανοιγω μια σελιδα με ειδησεις το βλεπω και λεω μπα πλακα θα`ναι..και διαβαζω παρακατω και μένω "παγωτό"

 

Ping!! Και καλο καφε Βιργινια :)

 

ευχαριστώ,αν και τελικά αλλαγή σχεδίων..

πήγαμε σπίτι μιας φίλης,και βρέθηκα με ενα3χρονο αγκαλιά μου όλη νύχτα να θέλει να του χαιδεύω τη πλάτη και τα μαλλιά και να τον ταίζω τούρτα :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

http://itunes.apple.com/gr/app/pandorabox-download-paid-apps/id309326551?mt=8

εχει κατεβασει κανεις αυτη τν εφαρμογη!? καλησπερα.!

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα αρχικά στην εφαρμογή των νέων. Μετά στο newsstand στην καθημερινή και το επιβεβαίωσα... :(
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φανατικος κατοχος Ν95, οταν πραγματικα το προηγουμενης γενιας Iphone δεν ειχε ΚΑΜΜΙΑ σχεση με το Ν95 και το τι προσφερε για την τιμη αγορας του, εχω να πω τα εξης.

 

Πριν λιγες μερες εκανα δωρο το HTC Magic στην κοπελια μου και πραγματικα ενθουσιαστηκα με το λογισμικο, την ταχυτητα και της δυνατοτητες του. Οι εφαρμογες στις οποιες εχω προσβαση εγω, δεν μενω στην Ελλαδα, ειναι λιγες. Αλλα αυτο μου εδωσε ...εμπνευση και λιμπιστηκα το Iphone 3gs. Τι να πω , το βρηκα ΕΝΤΕΛΩΣ καινουριο (εκδοση 32GB) για 640 ευρω...Το τσιμπησα απο περιεργεια θελοντας να κανω ενα δωρο στον εαυτο μου. Ξενιστηκα λιγο με την απουσια πληκτρων , ενοιωσα λιγο ανασφαλεια, αλλα, μετα απο 1 μερα ΛΙΩΣΙΜΑΤΟΣ εχω να πω τα εξης.

 

- Symbian, δεν συγκρινονται με το λογισμικο του Iphone, αρκετες φορες θυμαμαι τα Windows 95 οταν ΄χτυπαω' τα κουτακια.

- Symbian, εχουν πολυ καλυτερα τεχνικα χαρακτηριστικα / τιμη αγορας.

- Αndroid 1.5.. Εχουν μελλον, εμεινα ευχαριστημενος απο την ταχυτητα και με το ποσο integrated ηταν ολες οι εφαρμογες στο λειτουργικο συστημα.

 

Το Iphone δεν ειναι τηλεφωνο. Ειναι ΚΑΙ τηλεφωνο. Ενοιωσα λιγο αβολα περνοντας απο το Νοκια Ν95 σε αυτο, ενοιωθα να λειπει το τηλεφωνο. Το συνηθισα γρηγορα.

Αυτο που εκανα αμεσως ειναι να βαλω πακετο Ιντερνετ στη συσκευη με δωρεαν traffic.. 500ΜB δωρεαν και 4 ευρω το μηνα μου κοστιζουν.

 

Με ποια συσκευη θα το αλλαζα, με καμμια οσο κρατω το Ν95 και το Iphone λιγα πραγματα με συγκινουν πλεον , το HD2 της ΗΤC ειναι τοσο μεγαλο σε μεγεθος που το συγκρινω σχεδον με το ASUS ΕΕΕPC που εχω, το οποιο παρεπιπτοντως τρεχει Leopard και ειναι και ολοασπρο:lol: Τωρα με την αγορα του Iphone πηρα και τα απαραιτητα αυτοκολλητακια ετσι για να ολοκληρωθει...η εγχειρηση...:)

Audi Q7 4.2 FSI

[sIGPIC][/sIGPIC]

The prince of Whales and me!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...