Jump to content

All about Pebble SmartWatch : Εφαρμογές, watchfaces, tips!


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει η δυνατότητα απενεργοποίησης της δόνησης του pebble ποτέ χάνεται η σύνδεση με το κινητό; έχω την εντύπωση ότι παλιότερα είχα δει αυτή την επιλογή αλλά όσο κ αν ψάχνω τώρα εφαρμογή κ ρολόι δε βρίσκω τίποτα τέτοιο! Θυμάμαι λάθος;

ψάξε στις ρυθμίσεις του watchface που χρησιμοποιείς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε όλους,

Να κάνω μια ερώτηση,γίνετε στη notification bar του android να βλέπουμε πόση μπαταρία έχει το ρολόι?

Για να τη βλέπεις στο τηλέφωνο ξέρω ότι υπάρχει extension του dashclock

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη μπαταρία, να ενημερωσω οτι η τριτη φόρτιση μου έβαλε 6 μέρες, συνέχεια ανοιχτό, συνδεδεμένο με το κινητό συνέχεια, χωρίς όμως εγκατεστημένες εφαρμογές, απλα λαμβάνοντας ειδοποιήσεις..
Link to comment
Share on other sites

Custom Firmware για υποστήριξη ελληνικών βάλατε?

έχει βγει 1-2 μέρες τώρα αλλά με τα γεγονότα δεν πρόλαβα να ασχοληθώ.

Δεν είναι από Pebblebits, αλλά ο developer έχει χρησιμοποιήσει language packs από το PEbblebits.

δείτε και τις φωτό

 

http://forums.getpebble.com/discussion/comment/146611/#Comment_146611

Link to comment
Share on other sites

Custom Firmware για υποστήριξη ελληνικών βάλατε?

έχει βγει 1-2 μέρες τώρα αλλά με τα γεγονότα δεν πρόλαβα να ασχοληθώ.

Δεν είναι από Pebblebits, αλλά ο developer έχει χρησιμοποιήσει language packs από το PEbblebits.

δείτε και τις φωτό

 

http://forums.getpebble.com/discussion/comment/146611/#Comment_146611

 

Ωραιο φαινεται.Καλο νεο αυτό.

Εγώ έλαβα ενημέρωση (και καλά ) απο την pebble πως σε μελοντικα updates θα προσπαθήσουν να βάλουν ελληνικά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Custom Firmware για υποστήριξη ελληνικών βάλατε?

έχει βγει 1-2 μέρες τώρα αλλά με τα γεγονότα δεν πρόλαβα να ασχοληθώ.

Δεν είναι από Pebblebits, αλλά ο developer έχει χρησιμοποιήσει language packs από το PEbblebits.

δείτε και τις φωτό

 

http://forums.getpebble.com/discussion/comment/146611/#Comment_146611

Οχι δεν το ειχα δει. Θα τη δοκιμασω!

 

Την έβαλα και φαίνεται να είναι οκ! Δε μπορώ να καταλάβω την εμποδίζει τη pebble να έχει προεγκατεστημένη την υποστήριξη Ελληνικών χαρακτήρων από τη στιγμή που γίνεται με custom firmware! Εν πάσει περιπτώσει, το ρολογάκι πλέον αρχίζει να αποκτάει νόημα και χρηστικότητα...

Να επιστήσω την προσοχή σε όλους τους νυν και μελλοντικούς κατόχους, καθώς η μεταλλική γκρι επιφάνεια περιμετρικά την οθόνης χαράζει εύκολα! Το δικό μου έχει αποκτήσει πολλά "παράσημα", εν αντιθέσει (ευτυχώς) με την οθόνη, η οποία φαίνεται να αντέχει.

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη αντίδραση από του Ρώσου στην επίσημη αναβάθμιση στην έκδοση 3.1 με νέο ανεπίσημο firmware

http://forums.getpebble.com/discussion/comment/147255/#Comment_147255

Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη αντίδραση από του Ρώσου στην επίσημη αναβάθμιση στην έκδοση 3.1 με νέο ανεπίσημο firmware

http://forums.getpebble.com/discussion/comment/147255/#Comment_147255

Να'σαι καλά για την ενημέρωση!... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα σε όλους,

Να κάνω μια ερώτηση,σε τελείως άσπρο φόντο στην κάτω μεριά είναι κάπως κιτρινοπό,δεν μπορώ να θυμηθώ αν ήταν έτσι ή έγινε τώρα

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι και το δικο μου. Το ειδα τη δευτερη-τριτη μερα που το αγορασα οταν εψαχνα στις ρυθμισεις. Εψαξα και ειδα οτι στην αρχη (οταν βγηκε το steel) δεχονταν doa αλλα μετα δεν τα εκαναν doa.

Κακο αλλα φαινεται μονο σε λευκο φοντο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συγνώμη προκαταβολικά εάν το post κριθεί εκτός θέματος.

 

Έχει βρει κάποιος εναλλακτικό τρόπο πληρωμής, π.χ. μέσω τραπεζικού εμβάσματος, για παραγγελία συσκευής pebble;

Υπάρχει το γνωστό πρόβλημα μη αποδοχής πιστωτικών και χρεωστικών καρτών για on-line αγορές.

Όποιος γνωρίζει κάτι ας μας διαφωτίσει..

 

Ευχαριστίες!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως με Ελληνικη καρτα δεν γινετε τιποτα. Θα πρεπει να βρεις καποιον/α με καρτα ξενης χωρας για να μπορεσεις να αγορασεις.

 

Εχω το ρολοι απο τα τελη απριλιου, οταν το παρελαβα περασα τα ελληνικα απο το pebblebits και ολα καλα.

Πριν 2-3 εβδομαδες εκανα στο τηλεφωνο μου hard reset κατεβασα παλι ολες της εφαρμογες μου και το ρυθμησα ολο απο την αρχη.

Η γκαφα που εκανα ειναι οτι στην εφαρμογη της pebble ειχα τικαρισμενο το αυτοματο update.

Την τελευταια φορα το αφησα να φτασει στο 10% μπαταρια, εκει εμεινε για σχεδον μια ημερα χωρις να σβησει απο μπαταρια και μετα το εβαλα στο ρευμα και φορτισε κανονικα.

Ηρθε ενα update και το περαστηκε αυτοματα.

Μετα για το λογο οτι δεν ειχα ελληνικα εφτιαξα ενα ελληνικο firmware και το περασα.

Αργοτερα, την ιδια μερα εκανε και ενα αυτοματο update recovery νομιζω ηταν και εκει ηρθε το μεγαλο προβλημα.

Εχω σφλαμα 0xfe504502, το ρολοι δεν ανοιγει κανονικα και μετα απο πολλες προσπαθιες μου βγαζει σφαλματα 0xfe504503 και 0xfe504504.

Απο αυτα που διαβασα ο κωδικος 502 με το σφαλμα ειναι bad firmware flash .

Διαβασα και καποιους τροπους εδω http://forums.getpebble.com/discussion/4737/pebble-hung-0xfe504502/p1 αλλα δεν τα καταφερα.

Απο αυτα που διαβαζω παει για RMA http://forums.getpebble.com/discussion/18659/brand-new-steel-error-0xfe504502-now-hung-in-recovery-mode-wont-connect

 

Εστειλε ο θοδωρης (tpal) μεσα απο την εφαρμογη της pebble στο support ενα mail με το προβλημα και φωτογραφιες και περιμενουμε απαντηση.

 

Λετε να υπαρχει προβλημα και να μην μου το καλυψουν ? Ξερετε τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις ?

Ρωταω γιατι τα αγγλικα μου ειναι τουριστικα/πεζοδρομειου και δεν ξερω τη συμπεριφορα της pebble σε RMA

 

Ευχαριστω για την οποια απαντηση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ρολοι απο τα τελη απριλιου, οταν το παρελαβα περασα τα ελληνικα απο το pebblebits και ολα καλα.

 

Μήπως θυμάσαι σε πόσο καιρό έφτασε στα χέρια σου η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Νέο ανεπίσημο firmware με ελληνικά για την έκδοση 3.2 του Pebble Time που φέρνει αρκετά ωραία πραγματάκια, όπως ρύθμιση του μεγεθους γραμματοσειράς στις ειδοποιήσεις, ρύθμιση για τη διάρκεια του backlight, για την ένταση της δόνησης κ.α.

Pebble Time Firmware 3.2 Release Notes

 

New Backlight settings: Adjust intensity and time-out duration.

New Font Size settings: Adjust the displayed font size in notifications, layouts, and other areas of the system.

New Vibration settings: Adjust the vibration strength for notifications, incoming calls, alerts, etc. Default vibration setting is less strong than the previous default.

Music (Android): Added support for most music players (e.g. Pandora, Spotify, Songza), improved display of track metadata, play/pause detection (app now displays separate pause and play icons to match current playback status).

Notifications: A collection of improvements and fixes to enhance the notifications experience, including a new Dismiss All action.

Bug fixes and stability improvements.

To update: Select Menu » Support » Update Your Pebble within the Pebble Time app for iOS or Android.

 

https://mega.co.nz/#!cEtRwT5R!_Oa97AuLwrW7t1lVwo8HHHjsMcmuf757VYvUyKeN1Cc

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα. Καινουργιος κατοχος κ εγω του ρολογιου. Ποια εφαρμογη πρεπει να βαλω για να μου ερχονται κ οι ειδοποιησεις απο email κτλ?? Εβαλα το glance αλλα δεν αναγνωριζει τα ελληνικα. Εβαλα κανονικα το firmware με ελληνικα αλλα το glance δε τ'αναγνωριζει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα. Καινουργιος κατοχος κ εγω του ρολογιου. Ποια εφαρμογη πρεπει να βαλω για να μου ερχονται κ οι ειδοποιησεις απο email κτλ?? Εβαλα το glance αλλα δεν αναγνωριζει τα ελληνικα. Εβαλα κανονικα το firmware με ελληνικα αλλα το glance δε τ'αναγνωριζει.

 

δεν χρειάζεσαι καμιά extra εφαρμογή για να λαμβάνεις ειδοποιήσεις, είτε στα ελληνικά είτε σε άλλη γλώσσα, από τη στιγμή που έχεις βάλει και custom firmware. απλά από τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων του κινητού σου θα πρέπει να δώσεις δικαιώματα στην εφαρμογή της pebble να στέλνει ειδοποιήσεις

https://goo.gl/photos/aFSXxfQZBYRrBkdM7

Edited by psybill
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτη τι στιγμη το pebble steel εχει 179,99 ευρω με το δερματινο λουρακι και 214,98 ευρω με μπρασελε.

Νομιζω πως οσοι παρουν με το μπρασελε στο κουτι εχει και το δερματινο λουρακι δηλαδη και τα δυο.

 

https://getpebble.com/shop/pebble_steel

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nα θυμησω το προβλημα που ειχα

Εχω το ρολοι απο τα τελη απριλιου, οταν το παρελαβα περασα τα ελληνικα απο το pebblebits και ολα καλα.

Πριν 2-3 εβδομαδες εκανα στο τηλεφωνο μου hard reset κατεβασα παλι ολες της εφαρμογες μου και το ρυθμησα ολο απο την αρχη.

Η γκαφα που εκανα ειναι οτι στην εφαρμογη της pebble ειχα τικαρισμενο το αυτοματο update.

Την τελευταια φορα το αφησα να φτασει στο 10% μπαταρια, εκει εμεινε για σχεδον μια ημερα χωρις να σβησει απο μπαταρια και μετα το εβαλα στο ρευμα και φορτισε κανονικα.

Ηρθε ενα update και το περαστηκε αυτοματα.

Μετα για το λογο οτι δεν ειχα ελληνικα εφτιαξα ενα ελληνικο firmware και το περασα.

Αργοτερα, την ιδια μερα εκανε και ενα αυτοματο update recovery νομιζω ηταν και εκει ηρθε το μεγαλο προβλημα.

Εχω σφλαμα 0xfe504502, το ρολοι δεν ανοιγει κανονικα και μετα απο πολλες προσπαθιες μου βγαζει σφαλματα 0xfe504503 και 0xfe504504.

Απο αυτα που διαβασα ο κωδικος 502 με το σφαλμα ειναι bad firmware flash .

Διαβασα και καποιους τροπους εδω http://forums.getpebble.com/discussion/4737/pebble-hung-0xfe504502/p1 αλλα δεν τα καταφερα.

Απο αυτα που διαβαζω παει για RMA http://forums.getpebble.com/discussion/18659/brand-new-steel-error-0xfe504502-now-hung-in-recovery-mode-wont-connect

 

Εστειλε ο θοδωρης (tpal) μεσα απο την εφαρμογη της pebble στο support ενα mail με το προβλημα και φωτογραφιες και περιμενουμε απαντηση.

 

Λετε να υπαρχει προβλημα και να μην μου το καλυψουν ? Ξερετε τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις ?

Ρωταω γιατι τα αγγλικα μου ειναι τουριστικα/πεζοδρομειου και δεν ξερω τη συμπεριφορα της pebble σε RMA

 

Ευχαριστω για την οποια απαντηση.

Μετα απο αρκετα mail και διαφορα αποδεικτικα που μου ζητησαν και τους εστειλα αποφασισαν και μου εστειλα ενα καινουριο ρολοι στα πλαισια της εγγυησης και δεν μου ζητησαν να στειλω πισω το μπρικαρισμενο ρολοι.

Το νεο pebble steel το παρελαβα σημερα και ηρθε απο την Ασια με sg post.

 

Να γραψω ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο μου θοδωρη (tpal) που με βοηθησε στην επικοινωνια με την pebble και που οτι εκανε το εκανε με ευχαριστηση και το αντιμετωπισε σαν να ηταν δικο του το προβλημα. Θοδωρη σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :bow::respect:

 

Επισης ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο την pebble για το λογο οτι αντικατεστησε το προβληματικο ρολοι. Εδω να πω οτι, οταν στειλαμε το πρωτο mail ηρθε απαντηση μετα απο δεκα ημερες περιπου, μετα οι ερωτησεις και οι απαντησεις ηταν σχεδον καθημερινες και βραδυνες ωρες. Καθε μερα ζητουσαν και απο ενα ''στοιχειο'' αντι να τα ζητησουν ολα κατευθειαν και το αποκορυφωμα ηταν που μου ζητησαν να γραψω σε ενα λευκο χαρτι τον αριθμο case να το βαλω διπλα απο την πισω πλευρα στο ρολοι και να βγαλω φωτογραφια που να φενεται καθαρα ο αριθμος case και το sn απο το ρολοι στη φωτογραφια.

 

Τωρα,,,, για να μην το μπρικαρω και αυτο θελω να βαλω παλι Ελληνικα απο pebblebits

Αυτη τι στιγμη το ρολοι εχει Firmware v2.9.1 και Recovery v1.5.5

Εφτιαξα ενα Ελληνικο απο pebblebits και βλεπω οτι ''ονομαστηκε'' 2.9.1-v2_0-caller_id2+caller_cutfix-1110111-sym+sym2+en+el.pbz

Μπορειτε να δειτε οσοι εχετε το steel και εχετε φτιαξει Ελληνικο πως το ονομαζει ?

Αν ειναι οκ το δικο μου που εφτιαξα να το περασω.

 

Ευχαριστω για την οποια απαντηση.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για να μην χαλάσω πολυ τη ροη.

Θανάση δεν έκανα τίποτα χαρά μου που βοήθησα. Πραγματικά μόλις έστειλαν το tracking number μετα από πολλά emails και πληροφορίες που ζήτησαν ένιωσα σαν να ήταν δικό μου. Δεν ζήτησαν πισω τίποτα και μου έκανε τρομερή εντύπωση. Με τον Θανάση είχαμε μπει ήδη στη διαδικασία και στην σκέψη που θα το στείλουμε και πόσες μέρες θα τραβηχτουμε. Ένα μεγάλο μπράβο σε αυτή την εταιρεία. Άντε και τα ελληνικά by default να τελειώνουμε.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι εκεί στην pebble να βάλουν ελληνικά γιατί τώρα δεν την παλεύω με τα τετραγωνάκια και φοβάμαι να βάλω την ελληνική που εφτιαξα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο Pebble Time μου πάντως έβαλα την δοκιμαστική που έχουν βάλει προσωρινά στο Pebblebits και δουλεύει στα βασικά - ελληνικά δηλαδη. Και γενικά εχω κανει πάνω απο 20 φορές εγκατάσταση φτιαγμένης Rom απο εκει χωρίς πρόβλημα.

 

Παρόλα αυτά τωρα τρέχω την 3.3 στο PT χωρίς ελληνικά και μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Απο την Pebble δεν περιμένω σύντομα ελληνικά. Απο τον Pebblebits περιμένω να γυρίσει απο διακοπές ομως εδώ και 2 μήνες περίπου :p

 

Edit: έβαλα την 3.2 που έδωσαν απο πάνω. Με ελληνικά, thanks! Αν υπάρχει και η 3.3 θα ηταν τέλεια. ;)

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια ευχαριστω για τις απαντησεις !

 

Σημερα ειναι κυριακη φλασαρουμε απ'το πρωι :lol:

Περασα αυτη που εφτιαξα απο pebblebits με ελληνικα (2.9.1-v2_0-caller_id2+caller_cutfix-1110111-sym+sym2+en+el.pbz) πριν 4-5 ωρες και ολα κομπλε ! Φτου-φτου σκορδα !

 

Να πω οτι το καινουριο που μου εστειλαν εχει ελαχιστη κιτρινιλα στο κατω μερος, ειναι πολυ καλυτερο απο το αλλο που ειχα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο Pebble Time μου πάντως έβαλα την δοκιμαστική που έχουν βάλει προσωρινά στο Pebblebits και δουλεύει στα βασικά - ελληνικά δηλαδη. Και γενικά εχω κανει πάνω απο 20 φορές εγκατάσταση φτιαγμένης Rom απο εκει χωρίς πρόβλημα.

 

Παρόλα αυτά τωρα τρέχω την 3.3 στο PT χωρίς ελληνικά και μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Απο την Pebble δεν περιμένω σύντομα ελληνικά. Απο τον Pebblebits περιμένω να γυρίσει απο διακοπές ομως εδώ και 2 μήνες περίπου :p

 

Edit: έβαλα την 3.2 που έδωσαν απο πάνω. Με ελληνικά, thanks! Αν υπάρχει και η 3.3 θα ηταν τέλεια. ;)

@Mythozz

Δεν ξέρω αν το έχεις ήδη βρει (sorry είχα μερικές μέρες να μπω εδώ), αλλά υπάρχει από την πρώτη κιόλας ημέρα κυκλοφορίας του 3.3 και ανεπίσημο firmware.

Το pebblebits είχε βάλει τα Link των παλαιότερων εκδόσεων αλλά δεν τα ενημερώνει. Μέχρι να αρχίσει ξανά να βγάζει firmware το pebblebits με το γνωστό τρόπο, καλό είναι να παρακολουθούμε αυτό το θέμα στο επίσημο forum της pebble

 

http://forums.getpebble.com/discussion/4738/pebble-in-russian-beta1/p80

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρήκα και εγώ απο εκει. Το εχω βάλει εδω και 5-6 μερες και ειναι άψογο μεχρι στιγμής ;)

 

Κάπου εκει βέβαια είδα και κάτι language packs ελληνικά σε .pbl format τα κατεβάζω αλλα δεν τα ανοίγει με την εφαρμογή Pebble για να τα εγκαταστήσει.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...