Jump to content

All about Pebble SmartWatch : Εφαρμογές, watchfaces, tips!


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός pebble steel. Να το αγοράσω απο το επίσημο site? Βλέπω οτι έχει επιλογή για αγορά απο Ευρώπη, οποτε να υποθέσω οτι δε θα χρεωθώ με τελωνεία κ πρόσθετους φόρους; Σωστα; Έχει αγοράσει κάποιος απο το eshop της pebble για να το επιβεβαιώσει;
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός pebble steel. Να το αγοράσω απο το επίσημο site? Βλέπω οτι έχει επιλογή για αγορά απο Ευρώπη, οποτε να υποθέσω οτι δε θα χρεωθώ με τελωνεία κ πρόσθετους φόρους; Σωστα; Έχει αγοράσει κάποιος απο το eshop της pebble για να το επιβεβαιώσει;

 

Ναι κανένα πρόβλημα. Δεν έχει άλλες χρεώσεις (τελωνεία κλπ) αφού το στέλνουν από Ευρώπη.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο Pebble Time, με έγχρωμη e-paper οθόνη 64 χρωμάτων (30 fps)

Πιο ενδιαφέρουσα είναι η steel έκδοση!

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο Pebble Time, με έγχρωμη e-paper οθόνη 64 χρωμάτων (30 fps)

Πιο ενδιαφέρον είναι η steel έκδοση!

 

Στανταρ το επόμενο smartwatch μου. Αν μάθεις με Pebble δεν αλλάζεις ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Έχω το Steel. Το μόνο κακό είναι ότι δεν φεύγει η ειδοποίηση από το notification bar είναι δεν είναι συνδεμενο το ρολόι. Εκνευριστικό σε σημείο που το έβγαλα.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Έχω το Steel. Το μόνο κακό είναι ότι δεν φεύγει η ειδοποίηση από το notification bar είναι δεν είναι συνδεμενο το ρολόι. Εκνευριστικό σε σημείο που το έβγαλα.

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Βρες το Pebble App - κάνε untick το Show notifications.

 

Done ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Το είχα κάνει αλλά είναι ωραίο να βλέπεις την κατάσταση όσο είναι συνδεδεμένο. Τέλος πάντων. Με εκνεύρισε και το άφησα για λίγο στην άκρη β
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Το είχα κάνει αλλά είναι ωραίο να βλέπεις την κατάσταση όσο είναι συνδεδεμένο. Τέλος πάντων. Με εκνεύρισε και το άφησα για λίγο στην άκρη β

 

Βασικά αυτό που λες δεν είναι θέμα της εφαρμογής. Περιορισμός του ANdroid είναι που θέλει να έχει στο προσκήνιο τα always active apps.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βρήκε νέο firmware 2.9.1 για τα pebble και pebble steel

Επίσης και ανανεώθηκε το custom firmware με τα Ελληνικά (από εδώ: http://pebblebits.com/)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά. Από που μπορούμε να αγοράσουμε με ασφάλεια το pebble το απλό?υπάρχει Ευρώπη ώστε να μην έχουμε θέμα με τελωνείο?
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Από που μπορούμε να αγοράσουμε με ασφάλεια το pebble το απλό?υπάρχει Ευρώπη ώστε να μην έχουμε θέμα με τελωνείο?

Από το http://eu.getpebble.com/

Η αποστολή γίνεται από Ευρώπη και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τελωνεία.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Από το http://eu.getpebble.com/

Η αποστολή γίνεται από Ευρώπη και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τελωνεία.

Ω ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν το ήξερα. Καλημέρα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα ένα μαύρο steel. Ηρθε σε 5 μέρες (από Ολλανδία)

Είναι πολύ πιο διακριτικό από ότι φοβόμουν. Ηρθε και με τα δύο λουράκια (δέρμα και μέταλλο)

Πέρασα τα Ελληνικά από το pebblebits. Μέχρι τώρα όλα καλά δείχνουν!

Καλησπερα

Οταν εκανες παραγγελια το εστελνε και με τα δυο λουρακια (δερμα και μεταλλο) ή εκανες συμπληρωματικη ? Τωρα βλεπω οτι το μαυρο steel το εχει με το δερματινο λουρακι μονο για αυτο ρωταω.

Ευχαριστω

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Οταν εκανες παραγγελια το εστελνε και με τα δυο λουρακια (δερμα και μεταλλο) ή εκανες συμπληρωματικη ? Τωρα βλεπω οτι το μαυρο steel το εχει με το δερματινο λουρακι μονο για αυτο ρωταω.

Ευχαριστω

Ηταν λίγο πιο ακριβό και ήταν με τα δύο λουράκια.

Στείλε τους ένα e-mail για να είσαι σίγουρος

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ηταν λίγο πιο ακριβό και ήταν με τα δύο λουράκια.

Στείλε τους ένα e-mail για να είσαι σίγουρος

Μου ηρθε η απαντηση

 

Jason replied:

Hello,

 

Thank you for your interest in Pebble Steel.

 

The metal bands are available as a separate purchase. The stock Pebble Steel is equipped with a leather band.

 

Have a great week.

Best wishes,

Jason

 

:(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η απαντηση

 

Jason replied:

Hello,

 

Thank you for your interest in Pebble Steel.

 

The metal bands are available as a separate purchase. The stock Pebble Steel is equipped with a leather band.

 

Have a great week.

Best wishes,

Jason

 

:(

 

Το δερμάτινο εμένα δεν μου άρεσε. Πολύ λεπτό και δεν νομίζω να έχει μεγάλη αντοχή στο χρόνο. (ειδικά με τον αναπόφευκτο ιδρώτα του καλοκαιριού της Ελλάδας)

Το μεταλλικό είναι σαφώς καλύτερο. Αν και αυτό είναι πολύ λεπτό (καμία σχέση με τα κανονικά ρολόγια) και στην αρχή με χάλασε λίγο, ταιριάζει τελικά με το ρολόι (που είναι σχετικά μικρό)

 

Το ερώτημα βέβαια είναι αν αξίζει να περιμένει κανείς για το pebble time που θα βγεί σε λίγο καιρό και είναι σαφώς ανώτερο....

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε ουτε εγω δεν μπορω τα δερματινα λουρακια λογο του ιδρωτα και ισως να κραταει οσμες.

Τα pebble time νομιζω θα αρχησουν να τα στελνουν το Μαιο. Για το λογο οτι το/α smartwatch με βολευουν τωρα που καλοκαιριασε και κυκλοφορω με το μηχανακι (βλεπω ποιος/α με καλει και αναλογως σταματαω να μιλησω ή οχι) δεν μπορω να κανω υπομονη για το time.

Εκανα παραγγελια το μαυρο steel, δυστυχως δεν εχουν διαθεσιμο το μαυρο μεταλλικο λουρακι, τους εστειλα mail και ρωτησα ποτε θα το εχουν διαθεσιμο. Καποια αλλα μεταλλικα λουρακια που ειδα στο amazon και στο ebay στα 15-18 ευρω γραφουν καποιοι χρηστες οτι ξεβαφουν/φθειρονται σε καποια σημεια. Στο δικο σου εχεις δει φθορα ? Υπαρχει καποια καλη προταση ?

Ευχαριστω και παλι :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε ουτε εγω δεν μπορω τα δερματινα λουρακια λογο του ιδρωτα και ισως να κραταει οσμες.

Τα pebble time νομιζω θα αρχησουν να τα στελνουν το Μαιο. Για το λογο οτι το/α smartwatch με βολευουν τωρα που καλοκαιριασε και κυκλοφορω με το μηχανακι (βλεπω ποιος/α με καλει και αναλογως σταματαω να μιλησω ή οχι) δεν μπορω να κανω υπομονη για το time.

Εκανα παραγγελια το μαυρο steel, δυστυχως δεν εχουν διαθεσιμο το μαυρο μεταλλικο λουρακι, τους εστειλα mail και ρωτησα ποτε θα το εχουν διαθεσιμο. Καποια αλλα μεταλλικα λουρακια που ειδα στο amazon και στο ebay στα 15-18 ευρω γραφουν καποιοι χρηστες οτι ξεβαφουν/φθειρονται σε καποια σημεια. Στο δικο σου εχεις δει φθορα ? Υπαρχει καποια καλη προταση ?

Ευχαριστω και παλι :)

 

Εχω και εγώ το μαύρο, το θεώρησα πιο διακριτικό. Ούτε το ρολόι ούτε το μεταλλικό λουράκι έχει πάθει τίποτα, αν και έχει φάει αρκετά χτυπήματα (λόγο δουλειάς)

Γενικά έχει πολύ καλή βαφή.

Για εναλλακτικά λουράκια δεν το έχω ψάξει καθόλου. Από ότι θυμάμαι υπάρχει το "μαμά"¨και στο amazon.de

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι !

Πολύ καλό αυτό !

Μου απάντησαν για τη διαθεσιμότητα στο μαύρο μπρασελε

Hi,

 

Thank you for your response.

 

We are hoping to have metal band stock by the end of the month. Be sure to keep an eye on our website for availability.

 

Have a great day.

 

Best wishes,*

Jason

Θα περιμένω να εμφανιστεί εκεί και θα κάνω παραγγελία

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Να κάνω μια ερώτηση,μπορώ να μιλάω απο το bluetooth ενώ είναι συνδεδεμένο το ρολόι?

Ναι κανονικά. ;)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

το ακουστικό θα είναι συνδεδεμένο με το κινητό ή με το ρολόι?

Με το κινητό και το ρολόι με το κινητό. Έχω ένα mw600 και το δούλεψα χθες έτσι. Όλα κομπλέ.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...