Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την καρτα σου κανονικα αλλα τωρα με τα cc πρεπει να βρεις καρτα που να μπορεις.

 

δηλαδη απ οτι καταλαβαινω δεν μπορεις να κανεις αγορες μεσω πιστωτικης. γιατι ακομα και το revolut δε δεχεται πιστωτικες. οποτε ή μεσω debit - revolut ή αλλιως ψαχνεις αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις "κάρτα που να δουλεύει'? Άλλο τρόπο πληρωμής δεν μπορω να χρησιμοποίησε;

 

οχι μονο καρτα που να δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω η American Express δούλευει ακόμα και με cc....

Τυχερός όποιος έχει. Εγώ δεν έχω και θέλω να αγορά απο ali αλλά έφαγα πόρτα...

Δυστυχώς δεν δέχονται pay pal, και δεν καταλαβαίνω τον λόγο κιόλας.

Αντε τώρα να δω πως θα αγοράσω....

Με revolut, πλέον δεν άκου και πολύ καλά σχόλια οπότε δεν παίζει να την χρησιμοποιήσω...

Κανένας άλλος τρόπο υπάρχει ?? :confused:

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Αντε τώρα να δω πως θα αγοράσω....

Με revolut, πλέον δεν άκου και πολύ καλά σχόλια οπότε δεν παίζει να την χρησιμοποιήσω...

Κανένας άλλος τρόπο υπάρχει ?? :confused:

Μια χαρά είναι η ρεβολούτ δεδομένου ότι όλες οι εναλλακτικές λύσεις, όπως θα έχεις δει, έχουν κι αυτές τα ελαττώματά τους.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω η American Express δούλευει ακόμα και με cc....

Τυχερός όποιος έχει. Εγώ δεν έχω και θέλω να αγορά απο ali αλλά έφαγα πόρτα...

Δυστυχώς δεν δέχονται pay pal, και δεν καταλαβαίνω τον λόγο κιόλας.

Αντε τώρα να δω πως θα αγοράσω....

Με revolut, πλέον δεν άκου και πολύ καλά σχόλια οπότε δεν παίζει να την χρησιμοποιήσω...

Κανένας άλλος τρόπο υπάρχει ?? :confused:

 

δηλαδή άμα βγάλουμε χρεωστική κάρτα American express θα λειτουργεί κανονικά? ξέρω ότι έχει ετήσιο πάγιο αλλά άμα μου ζητήσει ή revolut πιστοποίηση δεν πρόκειται να το κάνω. αν και έχω και το pay pall balance που μπορώ να χρησιμοποιήσω αλλά σίγουρα εξυπηρετεί να πληρώνεις μια φορά τον χρόνο ένα πάγιο στην κάρτα και να μην πληρώνεις πάγια κάθε φορά που γεμίζεις στην κάρτα όπως το pay pall balance. υπάρχει και ο τρόπος να βάλεις leypay κάτι σαν το revolut είναι και αυτή αλλά θέλει πιστοποίηση με διαβατήριο. για αυτό και δεν θέλω να το κάνω. πιστεύω ότι καλύτερα να βγάλουμε μια κάρτα American express .. αν όντως ισχύει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή άμα βγάλουμε χρεωστική κάρτα American express θα λειτουργεί κανονικά? ξέρω ότι έχει ετήσιο πάγιο αλλά άμα μου ζητήσει ή revolut πιστοποίηση δεν πρόκειται να το κάνω. αν και έχω και το pay pall balance που μπορώ να χρησιμοποιήσω αλλά σίγουρα εξυπηρετεί να πληρώνεις μια φορά τον χρόνο ένα πάγιο στην κάρτα και να μην πληρώνεις πάγια κάθε φορά που γεμίζεις στην κάρτα όπως το pay pall balance. υπάρχει και ο τρόπος να βάλεις leypay κάτι σαν το revolut είναι και αυτή αλλά θέλει πιστοποίηση με διαβατήριο. για αυτό και δεν θέλω να το κάνω. πιστεύω ότι καλύτερα να βγάλουμε μια κάρτα American express .. αν όντως ισχύει.

 

Συνήθως ψωνίζω με revolut αλλά όσες φορές ψώνισα με amex πέρασε κανονικά.

Οσο για το 10ρικο της ετήσιας συνδρομής άνετα το κερδίζεις πίσω με τις προσφορές και τα μπόνους.

Π.χ στα odeon Δευτέρα, Τρίτη , Τετάρτη στο 1 εισιτήριο παίρνεις άλλο 1 δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περιμενει καποιος παραγγελια απο aliexpress με NLpost?γιατι ψιλοκολλησε λιγο να κανει ενημερωση,
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περιμενει καποιος παραγγελια απο aliexpress με NLpost?γιατι ψιλοκολλησε λιγο να κανει ενημερωση,

 

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ] :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Απο 14 φορες που εχω παραλαβει με nlpost τωρα ειναι που μου αργει για αυτο και ρωτησα τον εχω μαθει απο εξω τον οδηγο!:D
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις διαβασει και τον οδηγο γνωριζεις οτι με τα ταχυδρομεια δεν ειναι τιποτα στανταρ. Εδω το τοπικ δεν εχει καμια σχεση με την nlpost.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σχεση με την nlpost??και με τι εχει σχεση?με το τι προσφορες εχει η τι πηρε ο καθενας?εγω νομιζω με τους τροπους αποστολης που παρεχουν οι πωλητες απο το αλι τους πωλητες αν ειναι αξιολογοι,το πως μπορω να παραγγειλω απο αλι κτλπ...

 

 

 

Πολλα προιοντα που εχω αγορασει απο αλι μου τα στελνουν με nlpost γ αυτο και ρωτησα,αν και αποψη μου ειναι σχετικα διαδεδομενο το nlpost στο αλι.

Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο είναι. Από τη στιγμή που φεύγει το δέμα από τον πωλητή είναι θέμα ταχυδρομείου και αφού υπάρχει ενότητα με αποστολές από Κίνα γράφουμε εκεί.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ψωνίζω με revolut αλλά όσες φορές ψώνισα με amex πέρασε κανονικά.

Οσο για το 10ρικο της ετήσιας συνδρομής άνετα το κερδίζεις πίσω με τις προσφορές και τα μπόνους.

Π.χ στα odeon Δευτέρα, Τρίτη , Τετάρτη στο 1 εισιτήριο παίρνεις άλλο 1 δώρο.

 

καλό αυτό! θα κοιτάξω να βγάλω κάρτα χρεωστική American να πληρώσω το πάγιο 10ευρώ τον χρόνο και άμα δω ότι δεν δουλεύει θα την καταργήσω και θα την γυρίσω σε visa ή master card αν και δεν παίρνει καμιά από τις δύο κάρτες. όσο για το μπόνους που κερδίζεις σε τι τράπεζα είσαι ? και τι κάρτα amex έχεις βγάλει? πχ θυμάμαι ότι έχουν συνεργασία με τον ολυμπιακό με την αβ! και διάφορα άλλα .Αυτό με προσφορά στην odeon ομολογώ δεν το ήξερα! μόνο πάγιο 10 ευρώ τον χρόνο έχει? ή και τίποτα άλλο?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλό αυτό! θα κοιτάξω να βγάλω κάρτα χρεωστική American να πληρώσω το πάγιο 10ευρώ τον χρόνο και άμα δω ότι δεν δουλεύει θα την καταργήσω και θα την γυρίσω σε visa ή master card αν και δεν παίρνει καμιά από τις δύο κάρτες. όσο για το μπόνους που κερδίζεις σε τι τράπεζα είσαι ? και τι κάρτα amex έχεις βγάλει? πχ θυμάμαι ότι έχουν συνεργασία με τον ολυμπιακό με την αβ! και διάφορα άλλα .Αυτό με προσφορά στην odeon ομολογώ δεν το ήξερα! μόνο πάγιο 10 ευρώ τον χρόνο έχει? ή και τίποτα άλλο?

 

Alpha bank έχω την πιο κάτω κάρτα

http://www.alpha.gr/page/default.asp?id=9778&la=1

Δεν έχει καμία άλλη χρέωση, μόνο το δεκάρικο.

Συναλλαγή δεν μπορώ να κάνω στο H&M και στο LIDL, σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα που δεν την δέχονται αλλά γενικά δεν είναι μεγάλο πρόβλημα, φυσικά μπορείς να έχεις και απλή visa χρεωστική για τον ίδιο λογαριασμό και έτσι το λύνεις αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Alpha bank έχω την πιο κάτω κάρτα

http://www.alpha.gr/page/default.asp?id=9778&la=1

Δεν έχει καμία άλλη χρέωση, μόνο το δεκάρικο.

Συναλλαγή δεν μπορώ να κάνω στο H&M και στο LIDL, σίγουρα θα υπάρχουν και άλλα που δεν την δέχονται αλλά γενικά δεν είναι μεγάλο πρόβλημα, φυσικά μπορείς να έχεις και απλή visa χρεωστική για τον ίδιο λογαριασμό και έτσι το λύνεις αυτό το πρόβλημα.

 

απο οτι βλεπω παντα μαζευεις ποντους σε ολες τις συνναλαγες με την καρτα , σε καποια καταστηματα που εχουνε συνεργασια εχει περισσοτερους ποντους αλλα σε αλλα 1 ποντο για καθε 1 ευρω , καλυπτει και πληρωμες λογαριασμων μεσω ιντερνετ χρησιμοποιωντας την καρτα; οπως πχ αγορες σε καταστηματα; χρησιμοποιωντας τους κωδικους τις καρτας ; . και απο εκει μαζευω ποντους ;και με αγορες απο το εξωτερικο; ; . και τους ποντους ποσο καιρο ισχυουνε; και τι μπορεις να κερδισεις αμα τους εξαργυρωσεις; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω παντα μαζευεις ποντους σε ολες τις συνναλαγες με την καρτα , σε καποια καταστηματα που εχουνε συνεργασια εχει περισσοτερους ποντους αλλα σε αλλα 1 ποντο για καθε 1 ευρω , καλυπτει και πληρωμες λογαριασμων μεσω ιντερνετ χρησιμοποιωντας την καρτα; οπως πχ αγορες σε καταστηματα; χρησιμοποιωντας τους κωδικους τις καρτας ; . και απο εκει μαζευω ποντους ;και με αγορες απο το εξωτερικο; ; . και τους ποντους ποσο καιρο ισχυουνε; και τι μπορεις να κερδισεις αμα τους εξαργυρωσεις; .

 

Οι πόντοι κρατάνε για δυο χρόνια, κάνω πληρωμές με την κάρτα μέσω ιντερνετ, π.χ πληρώνω τους λογαριασμούς της HOL και vodafone με την amex που μετράει το 1€χ4 πόντους.

Link to comment
Share on other sites

Οι πόντοι κρατάνε για δυο χρόνια, κάνω πληρωμές με την κάρτα μέσω ιντερνετ, π.χ πληρώνω τους λογαριασμούς της HOL και vodafone με την amex που μετράει το 1€χ4 πόντους.

 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση σκέφτομαι και εγώ να βγάλω την κάρτα αυτή. πήρα εχτές τηλέφωνο να ρωτήσω στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπανε ότι έχει να κάνει με το πως έχει δηλώσει ό έμπορος την επιχείρηση του είτε στην visa είτε στην American Express είτε στην master card, και δεν μπορεί να μου εγγυηθεί ότι άμα την βγάλω θα δουλεύει! Άρα είναι πάλι ρίσκο ότι μπορεί να μην δουλέψει για αγορές από το εξωτερικό, εσύ στο Ali express σε όλες τις αγορές σου δεν είχες θέμα? με την amex ? γιατί για το Ali express την θέλουμε να την βγάλουμε περισσότερο εμείς! επίσης ρώτησα πως μαθαίνουμε τους πόντους και τι μπορούμε να κερδίσουμε και μου είπε η υπάλληλός ότι δεν γνωρίζει και να καλέσω αύριο,! επίσης μου είπε ότι θέλει δέκα ημέρες για να βγει η κάρτα και να σταλεί ταχυδρομικά. και ισχύει για 3 χρόνια η κάρτα μετά αλλάζεις το φυσικό πλαστικό. εγώ έχω και την revolut και μπήκα εχτές στο chat και μου έβγαλε ότι τα χρήματα στην Ελλάδα θα μπαίνουν από 3-5 ημέρες, ενώ στην πρώτη φορά που την χρησιμοποίησα μπήκε το εμβάσματα σε λιγότερο από 24 ώρες, φοβάμαι μην στείλω εμβάσμα και μου ζητήσει πιστοποίηση και μετά δεν μπορώ να το κάνω και χάσω τα χρήματα μου. δηλαδή ο revolut είναι ένας κοινόχρηστος λογαριασμός διάβασα στο ίντερνετ που με τον αριθμό κάρτας αντιστοιχεί σε εμένα και τα βάζουν.. φαίνεται πολύ ρίσκο αν ισχύει αυτό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση σκέφτομαι και εγώ να βγάλω την κάρτα αυτή. πήρα εχτές τηλέφωνο να ρωτήσω στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπανε ότι έχει να κάνει με το πως έχει δηλώσει ό έμπορος την επιχείρηση του είτε στην visa είτε στην American Express είτε στην master card, και δεν μπορεί να μου εγγυηθεί ότι άμα την βγάλω θα δουλεύει! Άρα είναι πάλι ρίσκο ότι μπορεί να μην δουλέψει για αγορές από το εξωτερικό, εσύ στο Ali express σε όλες τις αγορές σου δεν είχες θέμα? με την amex ? γιατί για το Ali express την θέλουμε να την βγάλουμε περισσότερο εμείς! επίσης ρώτησα πως μαθαίνουμε τους πόντους και τι μπορούμε να κερδίσουμε και μου είπε η υπάλληλός ότι δεν γνωρίζει και να καλέσω αύριο,! επίσης μου είπε ότι θέλει δέκα ημέρες για να βγει η κάρτα και να σταλεί ταχυδρομικά. και ισχύει για 3 χρόνια η κάρτα μετά αλλάζεις το φυσικό πλαστικό. εγώ έχω και την revolut και μπήκα εχτές στο chat και μου έβγαλε ότι τα χρήματα στην Ελλάδα θα μπαίνουν από 3-5 ημέρες, ενώ στην πρώτη φορά που την χρησιμοποίησα μπήκε το εμβάσματα σε λιγότερο από 24 ώρες, φοβάμαι μην στείλω εμβάσμα και μου ζητήσει πιστοποίηση και μετά δεν μπορώ να το κάνω και χάσω τα χρήματα μου. δηλαδή ο revolut είναι ένας κοινόχρηστος λογαριασμός διάβασα στο ίντερνετ που με τον αριθμό κάρτας αντιστοιχεί σε εμένα και τα βάζουν.. φαίνεται πολύ ρίσκο αν ισχύει αυτό.

Με Revolut αγοράζω από Ali.

Ρίσκο να βγάλεις μια κάρτα που δεν θα σου κοστίσει τίποτε;

Έστειλα μέσω άλφα στην Revolut την Παρασκευή χρήματα και Τρίτη μεσημέρι ήταν στην κάρτα μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα έβγαλα AmEx debit, και σε μια βδομάδα θα την έχω..

Σίγουρα θα περνάει σε περισσότερες αγορές έξω, παρά απο άλλες, πχ Πειραιώς, Alpha...

Revoult την φοβάμαι ακόμα να την δουλεψω.

10 ευρώ το χρόνο για ΑmEx, τα βγάζεις από τα εμβασματα για Revoult, και paypal...

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Με Revolut αγοράζω από Ali.

Ρίσκο να βγάλεις μια κάρτα που δεν θα σου κοστίσει τίποτε;

Έστειλα μέσω άλφα στην Revolut την Παρασκευή χρήματα και Τρίτη μεσημέρι ήταν στην κάρτα μου.

Έτσι. Η κάρτα είναι ότι καλύτερο. Εγώ έστειλα το έμβασμα από εθνική κυριακή βράδυ και τετάρτη πρωί το χρήμα ήταν μέσα!

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Με Revolut αγοράζω από Ali.

Ρίσκο να βγάλεις μια κάρτα που δεν θα σου κοστίσει τίποτε;

Έστειλα μέσω άλφα στην Revolut την Παρασκευή χρήματα και Τρίτη μεσημέρι ήταν στην κάρτα μου.

 

ρίσκο εννοώ να στείλεις εμβάσμα και να μην μπει και να σου ζητήσει πιστοποίηση. .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

819vlYQ.png

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

 

...το on topic πως το εννοείς, με αέρα θε αγορασει ο άλλος απο το Aliexpress ?

 

...και κότσαρες και μια κακόγουστη φώτο, αν νομίζεις οτι ξεφεύγει το θεμα κανε αναφορά

Link to comment
Share on other sites

...το on topic πως το εννοείς, με αέρα θε αγορασει ο άλλος απο το Aliexpress ?

 

...και κότσαρες και μια κακόγουστη φώτο, αν νομίζεις οτι ξεφεύγει το θεμα κανε αναφορά

 

Οι πληρωμές είναι κοινός παρανομαστής όλων των αγορών από οποιοδήποτε σημείο του πλανήτη. Στον Αλι χρησιμοποιείς την πλατφόρμα του το Alipay όπου συνδέεις όσες κάρτες θες. Από αυτό το σημείο και μετά τι κάρτα θα συνδέσεις τι σε συμφέρει και τι όχι κλπ είναι ζήτημα που αφορά πληρωμή μέσω κάρτας και πάλι κοινός παρανομαστής όλων των αγορών σε eshops.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...