Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μάλλον μπερδεύτηκες εδώ μιλάμε για aliexpress

 

για revolut θέλω να την γεμίσω μέσω ebanking για το αλι

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για revolut θέλω να την γεμίσω μέσω ebanking για το αλι

Οκ δες εδώ όλες τις πληροφορίες αναλυτικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις μπαινεται κανονικα στο Aliexpress; δεν μπορω να κανω login. μπορω να βλεπω τα προιοντα μια χαρα, αλλα εαν πατησω να συνδεθω, να δω τις αγορες μου κτλ, αντι να βγαινει το παραθυρο login μου βγαζει ΑΠΟΤΥΧΙΑ.

Αποτυχία ασφαλούς σύνδεσης

 

Η σύνδεση στο login.aliexpress.com τερματίστηκε απρόσμενα. Μερικά από τα δεδομένα μπορεί να μην έχουν μεταφερθεί.

 

Αυτο μου το κανει απο τοτε που ειχαν αλλαγη χρονου και νομιζα οτι θα ειχαν προβληματα στον server τους λογο αργιων.

 

Ειμαι με Firefox.

Δοκιμασα με τον Chrome και μπαινει κανονικα.

Οποτε απενεργοποιω το AdBlock στο Firefox, και τιποτα παλι.

Edited by pakis7361
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις μπαινεται κανονικα στο Aliexpress; δεν μπορω να κανω login. μπορω να βλεπω τα προιοντα μια χαρα, αλλα εαν πατησω να συνδεθω, να δω τις αγορες μου κτλ, αντι να βγαινει το παραθυρο login μου βγαζει ΑΠΟΤΥΧΙΑ.

Αποτυχία ασφαλούς σύνδεσης

 

Η σύνδεση στο login.aliexpress.com τερματίστηκε απρόσμενα. Μερικά από τα δεδομένα μπορεί να μην έχουν μεταφερθεί.

 

Αυτο μου το κανει απο τοτε που ειχαν αλλαγη χρονου και νομιζα οτι θα ειχαν προβληματα στον server τους λογο αργιων.

 

Ειμαι με Firefox.

Δοκιμασα με τον Chrome και μπαινει κανονικα.

Οποτε απενεργοποιω το AdBlock στο Firefox, και τιποτα παλι.

 

Mε chrome μπαινω κανονικα!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. εστειλα λεφτα στην καρτα revolut. Οταν εμφανιστουν στην καρτα ,μετα πρεπει να τη συνδεσω με alipay για να κανω αγορες απο aliexpress?

πηγα στο site της alipay και ειδα στα ρωσικα να κανω λογαριασμο. κανω κατι λαθος? ποιο ειναι το site?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. εστειλα λεφτα στην καρτα revolut. Οταν εμφανιστουν στην καρτα ,μετα πρεπει να τη συνδεσω με alipay για να κανω αγορες απο aliexpress?

πηγα στο site της alipay και ειδα στα ρωσικα να κανω λογαριασμο. κανω κατι λαθος? ποιο ειναι το site?

Εγώ έχω κάνει αγορές χωρίς να συνδέσω τη revolut με το alipay. http://www.aliexpress.com/

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει αγορές χωρίς να συνδέσω τη revolut με το alipay. http://www.aliexpress.com/

 

Όχι το site Aliexpress ,αλλά του alipay:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι το site Aliexpress ,αλλά του alipay:lol:

Κάνεις sign in στο λογαριασμό σου μετά κάνεις κλικ στο my aliexpress. Από κει πας δεξιά που λέει alipay και πατάς το βελάκι να σου βγάλει account.

Edited by mcde

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις sign in στο λογαριασμό σου μετά κάνεις κλικ στο my aliexpress. Από κει πας δεξιά που λέει alipay και πατάς το βελάκι να σου βγάλει account.

 

Εννοείς φτιάχνω λογαριασμό στο Aliexpress ,κ μετά μέσω αυτού δημιουργώ account στο alipay, και μετά αγοράζω?

Link to comment
Share on other sites

Οχι,αγοραζεις κανονικα με την καρτα σου την Revolut και απλα σε ρωταει το aliexpress αν θες να την αποθηκευσεις στο alipay για να μην συμπληρωνεις καθε φορα τα στοιχεια σου,για μενα καντο γιατι εχει και προστασια αγορων μεσω alipay οπως ειναι το παυπαλ,ενα οκ πατας και εισαι ετοιμος:cool:
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτο το RN129271002MY. Αποτι μου ειπαν περασε απο Ελλαδα και παει Ισραηλ. Εστειλα μνμ στον πωλητη.

http://i67.tinypic.com/i2ozls.jpg

Εχω ακομα 25 μερες μεχρι να ληξει το purchase protection. Τι να κανω να ανοιξω dispute απο τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις τι θα σου απαντησει,γιατι φαινεται οτι δεν εκανες εσυ λαθος,στην τελικη τα λεφτα δεν τα χανεις,αναλογα με τι τροπο πληρωσες,αλιπαυ?
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτο το RN129271002MY. Αποτι μου ειπαν περασε απο Ελλαδα και παει Ισραηλ. Εστειλα μνμ στον πωλητη.

http://i67.tinypic.com/i2ozls.jpg

Εχω ακομα 25 μερες μεχρι να ληξει το purchase protection. Τι να κανω να ανοιξω dispute απο τωρα;

 

Άνοιξε....Αφού το πακέτο ειναι κάπου ανάμεσα Ελλαδα-ισραηλ δεν πρόκειται να το παρεις το δεμα.

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε....Αφού το πακέτο ειναι κάπου ανάμεσα Ελλαδα-ισραηλ δεν πρόκειται να το παρεις το δεμα.

 

Αφού γράφει ὀτι πηγαίνει Ελλάδα, τί dispute να ανοίξει; Αφού είναι συστημένο το πακέτο. Ας περιμένει λίγο να δει όταν γίνει η διαμετακομιδή των δεμάτων και πάρει το δρόμο του.

 

Η ευκολία με την οποία μπορεί κάποιος να ανοίξει dispute, να ζητήσει έκπτωση, επαναποστολή ή επιστροφή χρημάτων από τα κινέζικα μαγαζιά, δεν είναι κάτι το οποίο πρέπει να καταχρώμαστε...

Το ότι σήμερα μας εξυπηρετούν δεν σημαίνει ότι θα συνεχίσει να γίνεται για πάντα... Δυστυχώς βλέπω ότι η κατάχρηση των δυνατοτήτων αυτών δίνει και παίρνει στην Ελλάδα, και σύντομα θα μπούμε και εμείς στη μαύρη λίστα και θα βλέπουμε "shipment worldwide except Italy and Greece" :-)

Link to comment
Share on other sites

Αφού γράφει ὀτι πηγαίνει Ελλάδα, τί dispute να ανοίξει; Αφού είναι συστημένο το πακέτο. Ας περιμένει λίγο να δει όταν γίνει η διαμετακομιδή των δεμάτων και πάρει το δρόμο του.

 

Η ευκολία με την οποία μπορεί κάποιος να ανοίξει dispute, να ζητήσει έκπτωση, επαναποστολή ή επιστροφή χρημάτων από τα κινέζικα μαγαζιά, δεν είναι κάτι το οποίο πρέπει να καταχρώμαστε...

Το ότι σήμερα μας εξυπηρετούν δεν σημαίνει ότι θα συνεχίσει να γίνεται για πάντα... Δυστυχώς βλέπω ότι η κατάχρηση των δυνατοτήτων αυτών δίνει και παίρνει στην Ελλάδα, και σύντομα θα μπούμε και εμείς στη μαύρη λίστα και θα βλέπουμε "shipment worldwide except Italy and Greece" :-)

 

Έχει δίκιο σε ότι λέει dispute αν δεν βγαζετε άκρη με τον Seller !!!

Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής λέει να περιμένω μια βδομάδα να ρωτήσει το δικό του ταχυδρομείο.

Σκέφτομαι να αφήσουν να περάσουν οι 20 από τις 25 μέρες και αν στο μεταξύ δεν έχω άλλα νέα από τον πωλητή τότε θα ανοίξω dispute.

 

Αύριο θα πάω και στα ΕΛΤΑ να δω τι θα μου πουν και αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής λέει να περιμένω μια βδομάδα να ρωτήσει το δικό του ταχυδρομείο.

Σκέφτομαι να αφήσουν να περάσουν οι 20 από τις 25 μέρες και αν στο μεταξύ δεν έχω άλλα νέα από τον πωλητή τότε θα ανοίξω dispute.

 

Αύριο θα πάω και στα ΕΛΤΑ να δω τι θα μου πουν και αυτοί.

 

Τα ΕΛΤΑ θα σου πουν ό,τι λέει και στο σύστημά τους, εδώ:

http://www.elta.gr/en-us/personal/tracktrace.aspx

 

Ότι δηλαδή το δέμα σου είναι από τις 17 στην Αθήνα και όπου να είναι θα σου έρθει σπίτι...

Από τις 5 του μήνα που σου το έστειλε θέλεις να ανοίξεις dispute σε είκοσι μέρες μέσα;

Θα το επαναλάβω, μην καταχράστε τις δυνατότητες και την εξυπηρέτηση των online αγορών....

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να εξαντλουμε τα χρονικά όρια που μας δίνονται και μετά να ανοίγουμε dispute.

Αυτό είναι και το τίμημα όταν αγοράζουμε φτηνά από Κίνα. Η καθυστέρηση.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τα ΕΛΤΑ θα σου πουν ό,τι λέει και στο σύστημά τους, εδώ:

http://www.elta.gr/en-us/personal/tracktrace.aspx

 

Ότι δηλαδή το δέμα σου είναι από τις 17 στην Αθήνα και όπου να είναι θα σου έρθει σπίτι...

Από τις 5 του μήνα που σου το έστειλε θέλεις να ανοίξεις dispute σε είκοσι μέρες μέσα;

Θα το επαναλάβω, μην καταχράστε τις δυνατότητες και την εξυπηρέτηση των online αγορών....

Λάθος κατάλαβες. Σε 25 μέρες θα κλείσουν 60 ημέρες από τότε που μου το έκανε dispatch.

Στις 20/1 το παρήγγειλα.

Δε θέλω σε καμία περίπτωση να καταχραστω τίποτα, για αυτό λέω 5 μέρες πριν λήξει το 60ημερο και αν δε μου έχει έρθει το δέμα, να ανοίξω dispute.

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

Να ζητήσεις παράταση χρόνου... φίλος έπαθε ακριβώς το ίδιο, το δέμα πήγε στο ισραήλ αλλά γύρισε πίσω !

Οχι dispute

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να πληρώσω ένα προιόν στο aliexpress, εφόσον δεν υποστηρίζει paypal?

 

Με την καρτα σου κανονικα αλλα τωρα με τα cc πρεπει να βρεις καρτα που να μπορεις.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...