Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το story

 

Έχω ένα κινητό Lenovo K3 Note με ραγισμένη οθόνη, που δούλευε παρά το ράγισμα αλλά είπα να την διορθώσω για να μην χειροτερέψει.

 

Παρήγγειλα αυτό το ανταλλακτικό από το Aliexpress.

(Ήταν 2η απόπειρα παραγγελίας μετά από περιπέτεια στην πρώτη παραγγελία από προφανώς άλλον πωλητή)

 

Ήρθε χθες. Το πήγα σήμερα νωρίς το πρωί σε τεχνικό, το πέρασε αλλά το ανταλλακτικό ήταν ελαττωματικό.

Το αποτέλεσμα ήταν να μην έχω κινητό καθώς ούτε το παλιό μπορούσε πλέον να μπει καθώς χάλασε κατά την εξαγωγή του (ήταν κολλημένο).

 

 

Οι προβληματισμοί

 

Προφανώς και θα ανοίξω case αλλά έχω διάφορους προβληματισμούς που θα ήθελα να ρωτήσω μήπως και αποφύγω κάποιο λάθος από την πλευρά μου:

 

 


 

  1. Πώς θα αποδείξω πως είναι ελαττωματικό αν ο αγοραστής το αμφισβητήσει? Προφανώς δεν γίνεται να βάλω τον τεχνικό να τραβήξει βίντεο, είναι γελοίο.
  2. Αν για να το αποδείξω ζητήσει να το στείλω πίσω να το δει, θα πρέπει να περιμένω να φτάσει, να το δει αυτός και μετά να μου στείλει άλλο? Δηλαδή κανα 3μηνο αναμονή?
  3. Θα πρέπει να ζητήσω άμεσο refund και να μου στείλει άλλο που θα ξαναπληρώσω (ώστε να έχει ασφάλεια alipay) ή καλύπτομαι αν ζητήσω κατευθείαν καινούριο λόγω του case? (ρωτάω για να μην καθυστερούμε ακόμα περισσότερο και με τα refunds)
  4. Με τα μεταφορικά αν μου ζητήσει να το στείλω πίσω να το ελέγξει τί γίνεται? Αυτό το πράμα κάνει 20 ευρώ και τα μεταφορικά θα στοιχίσουν 10 και δεν είναι συναλλαγή με paypal αλλά με alipay.
  5. Αν ζητήσει να το στείλω να το ελέγξει πώς ξέρω πως δεν θα προφασιστεί πως δουλεύει?

 

1. Video θα σου ζητηθεί και δεν γίνεται χωρίς !

2. Δεν δεχεσαι να το στειλεις πισω ζητας full refund αφου έχει αποδείξει το 1.

3. Αφου παρεις refund κανεις τα λεφτα σου οτι θες

4. δες 2.

5. δες 2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. Video θα σου ζητηθεί και δεν γίνεται χωρίς !

2. Δεν δεχεσαι να το στειλεις πισω ζητας full refund αφου έχει αποδείξει το 1.

3. Αφου παρεις refund κανεις τα λεφτα σου οτι θες

4. δες 2.

5. δες 2.

 

Τί βίντεο ρε συ, θα πάω να πω στον τεχνικό δηλαδή ξαναβάλτο και τράβα και βίντεο?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Τί βίντεο ρε συ, θα πάω να πω στον τεχνικό δηλαδή ξαναβάλτο και τράβα και βίντεο?

 

Αυτό έπρεπε να το είχες σκεφτεί όταν θα γινόταν η επισκευή. Αν δεν έχεις αποδείξεις ο Αλι δεν θα σε δικαιώσει και έγγυται στην προσωπικη σου διαπραγμάτευση με τον πωλητή αν θα τον πείσεις.

Link to comment
Share on other sites

σκέτο τζάμι δεν ήταν ???

 

τι πρόβλημα να υπάρχει ένα κομμάτι γυαλί δεν είναι? ?

 

η οθόνη κάτι θα έπαθε όταν ξεκόλλησε ανάβει δείχνει κάτι? ?

 

χωρίς το γυαλί δούλευε? ?

Link to comment
Share on other sites

σκέτο τζάμι δεν ήταν ???

 

τι πρόβλημα να υπάρχει ένα κομμάτι γυαλί δεν είναι? ?

 

η οθόνη κάτι θα έπαθε όταν ξεκόλλησε ανάβει δείχνει κάτι? ?

 

χωρίς το γυαλί δούλευε? ?

 

δεν νομιζω να αγορασε φιλε μου ενα τζαμι το digitιzer αγορασε

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια υπάρχει και το ενδεχόμενο να μην ήταν ελαττωματικό το digitizer αλλά ο τεχνικός.... :X
Link to comment
Share on other sites

Κατά πλειοψηφία όταν αγοράζουμε ένα νέο ανταλλακτικό τό δοκιμάζουν πρώτα πρίν τήν εγκατάσταση. Στήν τωρινή περίπτωση μπόρεσε εύκολα να γίνει δοκιμή χωρίς να διαλυθεί όλο το κινητό.

Γιά να κερδίσεις την επιστροφή χρημάτων πρέπει με κάθε τρόπο να γίνεις πειστικός, αναλυτικά αναφέρει τά πάντα, ενεργειες αλλά καί τι θέμα έχει τώρα αλλά στελνεις φωτός καί βίντεο αν χρειάζεται.

Ξαναλεω αναφέρεις τα πάντα όσο πιο αναλυτικά καί απλά μπορείς, σαν να μιλάς σε μικρό παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έπρεπε να το είχες σκεφτεί όταν θα γινόταν η επισκευή. Αν δεν έχεις αποδείξεις ο Αλι δεν θα σε δικαιώσει και έγγυται στην προσωπικη σου διαπραγμάτευση με τον πωλητή αν θα τον πείσεις.

 

Δεν το σκέφτηκα εκείνη την ώρα αλλά ούτε είχα και την τεχνική δυνατότητα καθώς δεν είχα άλλο κινητό και αυτό ήταν υπό επισκευή.

 

σκέτο τζάμι δεν ήταν ???

 

τι πρόβλημα να υπάρχει ένα κομμάτι γυαλί δεν είναι? ?

 

η οθόνη κάτι θα έπαθε όταν ξεκόλλησε ανάβει δείχνει κάτι? ?

 

χωρίς το γυαλί δούλευε? ?

 

Ήταν digitizer, φαίνεται κι απ το link.

 

Βέβαια υπάρχει και το ενδεχόμενο να μην ήταν ελαττωματικό το digitizer αλλά ο τεχνικός.... :X

 

Αυτό δεν μπορώ να το ξέρω αλλά γενικά δεν ήταν τεχνικός που βρήκα στον δρόμο.

Έχει μαγαζί και κάνει συνεχώς τέτοιες επισκευές.

Εξαρχής μου είχε πει πως δεν μπορεί να εγγυηθεί για το ανταλλακτικό αφού το πήγα εγώ.

Επίσης μου είπε πως στα ανταλλακτικά από κίνα ένα 10-20% έχουν τέτοια θέματα.

 

Κατά πλειοψηφία όταν αγοράζουμε ένα νέο ανταλλακτικό τό δοκιμάζουν πρώτα πρίν τήν εγκατάσταση. Στήν τωρινή περίπτωση μπόρεσε εύκολα να γίνει δοκιμή χωρίς να διαλυθεί όλο το κινητό.

Γιά να κερδίσεις την επιστροφή χρημάτων πρέπει με κάθε τρόπο να γίνεις πειστικός, αναλυτικά αναφέρει τά πάντα, ενεργειες αλλά καί τι θέμα έχει τώρα αλλά στελνεις φωτός καί βίντεο αν χρειάζεται.

Ξαναλεω αναφέρεις τα πάντα όσο πιο αναλυτικά καί απλά μπορείς, σαν να μιλάς σε μικρό παιδί.

 

Ο τεχνικός μου είπε πως δεν γινόταν να μην διαλυθεί το κινητό γιατί στο μοντέλο αυτό το digitizer είναι ενσωματωμένο με κόλλα οπότε για να βγει το παλιό αναγκαστικά σπάει λίγο.

 

Να γίνω πειστικός αλλά αναρωτιέμαι πως.

Εγώ θα πω με λεπτομέρειες ακριβώς αυτά που έγιναν, από κει και πέρα δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

Αν ισχύει το 10-20% που είπε το τεχνικός τότε,

1ον είναι απατεώνες γενικότερα που πουλάνε τέτοια σαβούρα και λένε ότι είναι δοκιμασμένα

2ον θα πρέπει να δείξουν καλή διάθεση και να το αντικαταστήσουν.

 

 

Αν ζητήσουν να το στείλω για να το δουν δύο είναι οι προβληματισμοί μου:

1. Τα μεταφορικά που θα είναι ίσα με το μισό κόστος του ανταλλακτικού.

2. Αν θα πει αλήθεια ο κινέζος όταν το παραλάβει για έλεγχο.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρουσιάζεις ότι αγορασες είναι πακέτο τζαμί-lcd μαζί, έτσι?Αν είναι έτσι δε χρειάζεται να το διαλύσεις !

Άν είναι μόνο τζαμί τους ναι!!

Link to comment
Share on other sites

Το story

 

Έχω ένα κινητό Lenovo K3 Note με ραγισμένη οθόνη, που δούλευε παρά το ράγισμα αλλά είπα να την διορθώσω για να μην χειροτερέψει.

 

Παρήγγειλα αυτό το ανταλλακτικό από το Aliexpress.

(Ήταν 2η απόπειρα παραγγελίας μετά από περιπέτεια στην πρώτη παραγγελία από προφανώς άλλον πωλητή)

 

Ήρθε χθες. Το πήγα σήμερα νωρίς το πρωί σε τεχνικό, το πέρασε αλλά το ανταλλακτικό ήταν ελαττωματικό.

Το αποτέλεσμα ήταν να μην έχω κινητό καθώς ούτε το παλιό μπορούσε πλέον να μπει καθώς χάλασε κατά την εξαγωγή του (ήταν κολλημένο).

 

 

Οι προβληματισμοί

 

Προφανώς και θα ανοίξω case αλλά έχω διάφορους προβληματισμούς που θα ήθελα να ρωτήσω μήπως και αποφύγω κάποιο λάθος από την πλευρά μου:

 

 


 

  1. Πώς θα αποδείξω πως είναι ελαττωματικό αν ο αγοραστής το αμφισβητήσει? Προφανώς δεν γίνεται να βάλω τον τεχνικό να τραβήξει βίντεο, είναι γελοίο.
  2. Αν για να το αποδείξω ζητήσει να το στείλω πίσω να το δει, θα πρέπει να περιμένω να φτάσει, να το δει αυτός και μετά να μου στείλει άλλο? Δηλαδή κανα 3μηνο αναμονή?
  3. Θα πρέπει να ζητήσω άμεσο refund και να μου στείλει άλλο που θα ξαναπληρώσω (ώστε να έχει ασφάλεια alipay) ή καλύπτομαι αν ζητήσω κατευθείαν καινούριο λόγω του case? (ρωτάω για να μην καθυστερούμε ακόμα περισσότερο και με τα refunds)
  4. Με τα μεταφορικά αν μου ζητήσει να το στείλω πίσω να το ελέγξει τί γίνεται? Αυτό το πράμα κάνει 20 ευρώ και τα μεταφορικά θα στοιχίσουν 10 και δεν είναι συναλλαγή με paypal αλλά με alipay.
  5. Αν ζητήσει να το στείλω να το ελέγξει πώς ξέρω πως δεν θα προφασιστεί πως δουλεύει?

1. Ο τεχνικός που το πήγες δεν πρέπει να αποκαλείται τεχνικός αν δε μπορεί να βγάλει την παλιά οθόνη χωρίς να τη σπάσει, εκτός αν ήταν εκατοντάδες θρύψαλα το τζάμι. Ακόμη και σπασμένο τζάμι πάντως, στο K3 note βγαίνει εύκολα απ το σασί χωρίς ζημιά στην LCD, το χω κάνει, έχει εύκολη ξεκόλληση.

2. Με 6$ παραπάνω μπορουσες ν αφοράσεις από γνωστότερο έμπορο την οθόνη να χεις το κεφάλι σου ήσυχο (πχ Vifocal). Όταν θες τέτοιο ανταλλακτικό, δεν αγοράζεις το φθηνότερο που θα βρεις, αλλιώς πολλαπλασιάζεις εκθετικά το ρίσκο να σου ρθει ελλατωματικό. Και ταλαιπωρήσαι κατά την προσπάθεια να πάρεις refund απ τον πωλητή. Αν θες 100% ήσυχο το κεφάλι σου με 10-15€ παραπάνω το αγοράζεις κι από ελλάδα με εγγύηση. Στείλε μου πμ αν σ ενδιαφέρει, είμαι τεχνικος σε μαγαζί

3. Όσον αφορά το ali, στείλτου βίντεο οτι η οθόνη δε δουλεύει. Μόνο τότε έχεις ελπίδα να σου κάνει refund.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως έχουμε πει από Aliexpress πολύ μεγάλη προσοχή ειδικά εάν είναι πολλών εκατοντάδων ευρώ και όχι μικρο αξίες. Δείτε ένα πρόσφατο video για να καταλάβετε τι θα παθαίνατε εάν από την χαρά σας ανοίγατε βιαστικά το δέμα !

Το μαγαζί που έκανε αυτό δεν είναι μικρομάγαζο αλλά από τα μεγάλα του Aliexpress.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που παρουσιάζεις ότι αγορασες είναι πακέτο τζαμί-lcd μαζί, έτσι?Αν είναι έτσι δε χρειάζεται να το διαλύσεις !

Άν είναι μόνο τζαμί τους ναι!!

 

Ναι είναι τζάμι και lcd μαζί.

Ο τεχνικός μου είπε πως σε κάποια μοντέλα αυτό το part είναι με κλιψάκια (όπως π.χ. στο iphone) οπότε βγαίνει εύκολα χωρίς να το διαλύσεις ενώ σε κάποια άλλα είναι κολλημένο με κόλλα οπότε για να βγει το παλιό αναγκαστικά σπάει έστω και λίγο αλλά αυτό το λίγο που σπάει το καθιστά άχρηστο για νέα χρήση ακόμη κι αν παλιά δούλευε όπως το δικό μου.

 

1. Ο τεχνικός που το πήγες δεν πρέπει να αποκαλείται τεχνικός αν δε μπορεί να βγάλει την παλιά οθόνη χωρίς να τη σπάσει, εκτός αν ήταν εκατοντάδες θρύψαλα το τζάμι. Ακόμη και σπασμένο τζάμι πάντως, στο K3 note βγαίνει εύκολα απ το σασί χωρίς ζημιά στην LCD, το χω κάνει, έχει εύκολη ξεκόλληση.

2. Με 6$ παραπάνω μπορουσες ν αφοράσεις από γνωστότερο έμπορο την οθόνη να χεις το κεφάλι σου ήσυχο (πχ Vifocal). Όταν θες τέτοιο ανταλλακτικό, δεν αγοράζεις το φθηνότερο που θα βρεις, αλλιώς πολλαπλασιάζεις εκθετικά το ρίσκο να σου ρθει ελλατωματικό. Και ταλαιπωρήσαι κατά την προσπάθεια να πάρεις refund απ τον πωλητή. Αν θες 100% ήσυχο το κεφάλι σου με 10-15€ παραπάνω το αγοράζεις κι από ελλάδα με εγγύηση. Στείλε μου πμ αν σ ενδιαφέρει, είμαι τεχνικος σε μαγαζί

3. Όσον αφορά το ali, στείλτου βίντεο οτι η οθόνη δε δουλεύει. Μόνο τότε έχεις ελπίδα να σου κάνει refund.

 

1.

Δεν ήταν εκατοντάδες θρύψαλα, δες εδώ πως ήταν.

Μου είπε πως επειδή ήταν κολλημένο με κόλλα αναγκαστικά έσπασε περισσότερο κατά την αφαίρεση.

Μου είπε επίσης πως έχει μεγάλη εμπειρία κτλ και όντως στο μαγαζί του είδα πάρα πολλά κομμάτια με σπασμένη οθόνη που περίμεναν για αλλάγή.

Τώρα δεν ξέρω αν στην περίπτωσή μου έκανε βλακεία και μετά τα μπάλωσε λέγοντάς μου παραμύθια.

 

2.

Δεν είχα ιδέα φίλε, ο ίδιος τεχνικός μου είχε πει 80 ευρώ για όλη την επισκευή αν το παρήγγελνε αυτός.

Υπέθεσα πως ως μη σχετικό ήθελε να με εκμεταλευτεί και θα έδινε τα 20 για ανταλλακτικό όμως έκανα εγώ και θα κρατούσε τα 60. Έτσι αποφάσισα να πάρω μόνος μου το ανταλλακτικό και να του το πάω εγώ. Δεν περίμενα να παίζει ρόλο ο προμηθευτεής καθώς υπέθεσα πως όλα αυτά απ τον ίδιο κατασκευστή παράγονται. Και τώρα που το λες δηλαδή πάλι μου φάινεται παράξενο που παίζει ρόλο από ποιον προμηθευτή θα το πάρεις.

Από Ελλάδα είχα ψάξει και δεν είχα βρει, είχα βρει μόνο το τζάμι.

(σου έστειλα pm αφού έχεις μαγαζί να δούμε αν μπορεί να γίνει κάτι)

 

3.

Βίντεο πως να στείλω? Δεν σκέφτηκα να τραβήξω εκείνη την ώρα ούτε και είχα άλλο κινητό.

Τώρα δεν είναι συνδεδεμένα και φυσικά δεν έχω τις τεχνικές γνωσεις για να κάνω οτιδήποτε.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

 

Βίντεο πως να στείλω? Δεν σκέφτηκα να τραβήξω εκείνη την ώρα ούτε και είχα άλλο κινητό.

.

 

Την ιδια απορια εχω κι εγω.

Ποιος τεχνιτης θα σου επιτρεψει να βιντεοσκοπησεις την ωρα που δουλευει στο εργαστηριο του?

Και φυσικα δεν νομιζω οτι θα πηρε 2-3 λεπτα αλλα πολυ παραπανω!

(Απορια εκφραζω μπας και βρουμε λυση).

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι πακέτο lcd-digitizer το δοκιμάζεις πρόχειρα τοποθετώντας στο νέο τη motherboard+battery,απλά για να ανάψει χωρίς να το κανείς όλο εγκατάσταση, χωρίς το frame.Αυτό στο προτείνουν μερικοί πωλητές.

any, τώρα ότι έγινε έγινε, οαντα υπαρχει η πρωτη φορα,κοιτά να στειλεις αποδείξεις ότι ήταν μουφα αυτό που σού έστειλε με όλα τα στοιχεία για να πάρεις τα χρήματα σού, αυτό έχει σημασία. Όσο για βίντεο τραβά αυτό που πρέπει να δεί ο καθένας για να πειστεί και ανεβασε,YouTube.

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια απορια εχω κι εγω.

Ποιος τεχνιτης θα σου επιτρεψει να βιντεοσκοπησεις την ωρα που δουλευει στο εργαστηριο του?

Και φυσικα δεν νομιζω οτι θα πηρε 2-3 λεπτα αλλα πολυ παραπανω!

(Απορια εκφραζω μπας και βρουμε λυση).

 

ε κοίτα όταν προέκυψε το πρόβλημα, αν το έλεγα στον τεχνικό ίσως μου έκανε την χάρη, γιατί ήμουν μαζί του στο εργαστήριο και μου το δειχνε.

Αλλά δεν το σκέφτηκα και δεν είχα και μέσο βιντεοσκόπησης μαζί μου.

Ίσως να έπρεπε να μου το προτείνει αυτός.

 

Αφού είναι πακέτο lcd-digitizer το δοκιμάζεις πρόχειρα τοποθετώντας στο νέο τη motherboard+battery,απλά για να ανάψει χωρίς να το κανείς όλο εγκατάσταση, χωρίς το frame.Αυτό στο προτείνουν μερικοί πωλητές.

any, τώρα ότι έγινε έγινε, οαντα υπαρχει η πρωτη φορα,κοιτά να στειλεις αποδείξεις ότι ήταν μουφα αυτό που σού έστειλε με όλα τα στοιχεία για να πάρεις τα χρήματα σού, αυτό έχει σημασία. Όσο για βίντεο τραβά αυτό που πρέπει να δεί ο καθένας για να πειστεί και ανεβασε,YouTube.

 

Ναι οκ όμως πως να τραβήξω βίντεο τώρα που το ανταλλακτικό και το κινητο είναι αποσυνδεμένα κι εγώ δεν έχω τεχνικές γνώσεις για να τα συνδέσω και να τραβήξω το βίντεο?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

ε κοίτα όταν προέκυψε το πρόβλημα, αν το έλεγα στον τεχνικό ίσως μου έκανε την χάρη, γιατί ήμουν μαζί του στο εργαστήριο και μου το δειχνε.

Αλλά δεν το σκέφτηκα και δεν είχα και μέσο βιντεοσκόπησης μαζί μου.

Ίσως να έπρεπε να μου το προτείνει αυτός.

 

 

 

Ναι οκ όμως πως να τραβήξω βίντεο τώρα που το ανταλλακτικό και το κινητο είναι αποσυνδεμένα κι εγώ δεν έχω τεχνικές γνώσεις για να τα συνδέσω και να τραβήξω το βίντεο?

 

Θα πας πάλι πισω στο τεχνικο μαζί με μία άλλη κάμερα ή κινητό και θα τον παρακαλεσεις να αφιερωσει 5 λεπτά και να βιντεοσκοπησεις που το συνδεει και βαζει την μπαταρια και δεν αναβει. Αν θέλει να σε βοηθήσει θα το κάνει διότι φαντάζομαι έχεις πληρωσει ήδη τον τεχνικό άσχετα με το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ όμως πως να τραβήξω βίντεο τώρα που το ανταλλακτικό και το κινητο είναι αποσυνδεμένα κι εγώ δεν έχω τεχνικές γνώσεις για να τα συνδέσω και να τραβήξω το βίντεο?

 

Μπες στο YouTube καί ψάξε βάση κινητού γιά αλλαγή LCD,θα βρείς βοήθεια για να το συνδέσεις.

Πίστεψε μέ δεν είναι καί κάτι δύσκολο αρκεί να δώσεις λίγο προσοχή.

Κανένας δεν γεννήθηκε μέ γνώσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πας πάλι πισω στο τεχνικο μαζί με μία άλλη κάμερα ή κινητό και θα τον παρακαλεσεις να αφιερωσει 5 λεπτά και να βιντεοσκοπησεις που το συνδεει και βαζει την μπαταρια και δεν αναβει. Αν θέλει να σε βοηθήσει θα το κάνει διότι φαντάζομαι έχεις πληρωσει ήδη τον τεχνικό άσχετα με το αποτέλεσμα.

 

Ναι τον πλήρωσα κάτι λίγα που ζήτησε.

Μάλλον αυτό θα γίνει αναγκαστικά.

 

Μπες στο YouTube καί ψάξε βάση κινητού γιά αλλαγή LCD,θα βρείς βοήθεια για να το συνδέσεις.

Πίστεψε μέ δεν είναι καί κάτι δύσκολο αρκεί να δώσεις λίγο προσοχή.

Κανένας δεν γεννήθηκε μέ γνώσεις!!

 

Ναι δεν έχω πρόβλημα να το ψάξω και να προσπαθήσω απλά φοβάμαι μην κάνω καμιά ζημιά και χειροτερέψουν τα πράματα.

 

Εδώ είναι και οι εικόνες από την τωρινή κατάσταση:

 

http://s2.postimg.org/d2m5j5s9x/IMG_20151220_175852.jpg

 

http://s2.postimg.org/hzzq49u91/IMG_20151220_175917.jpg

 

http://s2.postimg.org/4lmn88nl1/IMG_20151220_175954.jpg

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μεσα απο την σχετικη συζητηση βρεθηκε καποιος τροπος να λυθει το προβλημα του φιλου αλλα αλλα και τυχον παρομοιο που θα εμφανισθει στο μελλον.

Μας βλεπω ολους σε λιγο καιρο να φτανουμε επιπεδο Στεφανο Σαντρινι στην σκηνοθεσια και βιντεοσκοπηση! :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μεσα απο την σχετικη συζητηση βρεθηκε καποιος τροπος να λυθει το προβλημα του φιλου αλλα αλλα και τυχον παρομοιο που θα εμφανισθει στο μελλον.

Μας βλεπω ολους σε λιγο καιρο να φτανουμε επιπεδο Στεφανο Σαντρινι στην σκηνοθεσια και βιντεοσκοπηση! :)

 

Προς το παρόν έστειλα ένα μήνυμα στον κινέζο που του την λέω και ζητάω refund να δούμε τι θα μου πει, μήπως 1/100000 δεν ζητήσει βίντεο.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Επιδη δεν βρισκω καποιο θεμα για την revolut να ρωτισω εδω που εχω ενα προβλημα , εδω και μια βδομαδα εστειλα τα λευτα αλλα ακομα δειχνει μηδεν ο λογαριασμος. Δεν εχουν μπει. Τι μπορει να παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Επιδη δεν βρισκω καποιο θεμα για την revolut να ρωτισω εδω που εχω ενα προβλημα , εδω και μια βδομαδα εστειλα τα λευτα αλλα ακομα δειχνει μηδεν ο λογαριασμος. Δεν εχουν μπει. Τι μπορει να παιζει?

 

Κάποιες φορές αργούν υπερβολικά, στείλε mail εδώ,support@revolut.com

Καλό έναι να περάσεις καί αντίγραφο συναλλαγής από την τράπεζα σου και μια Φότο του προφίλ σου για να μήν στα ζητάνε πιο μετά.

Να σκεφτείς τα πέρασα εγώ Τρίτη και μέχρι Παρασκευή δέν είχα νέα ,μετά το μνμ που έστειλα Σάββατο τα πέρασαν σε λίγες ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Επιδη δεν βρισκω καποιο θεμα για την revolut να ρωτισω εδω που εχω ενα προβλημα , εδω και μια βδομαδα εστειλα τα λευτα αλλα ακομα δειχνει μηδεν ο λογαριασμος. Δεν εχουν μπει. Τι μπορει να παιζει?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=1434&page=914

 

Μπορεις να κοιταξεις και εδω!:)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

**σημαντικο ειναι ο λογαρισμος απο οπου θα μεταφερθουν τα χρηματα να ειναι στο ιδιο ονομα με αυτο που εχει η καρτα στο revolut .

Εαν οχι τοτε μπορει εκει να εχεις κολλησει.

Anyway οπως σου ειπαν παραπανω στειλε μήνυμα και ρωτα τους

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο site http://aliholic.com

ειδικά εδώ έχει κάποια κουφά http://aliholic.com/category/geeky/

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...