Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα πληρώνω μεσω revolut και τραβαει απο κει τα χρήματα

 

τα χρήματα του alipay πως θα τα καταναλωσω? θα τα τραβηξει πρωτα στην επομενη αγορα ?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι μόνο μια προσπάθεια έκανα η οποία απέτυχε διότι δεν δέχθηκε την κάρτα αλλά μετά είχα τρεις χρεώσεις στον λογαριασμό της revolut. Η κατάσταση και στις τρεις συναλλαγές που εμφανίζονται είναι pending.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά μίλησα με την υποστήριξη της revolut και τα χρήματα πιστωθηκαν σήμερα στον λογαριασμό μου(πολύ γρήγορα ομολογώ).

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Link to comment
Share on other sites

τωρα πληρώνω μεσω revolut και τραβαει απο κει τα χρήματα

 

τα χρήματα του alipay πως θα τα καταναλωσω? θα τα τραβηξει πρωτα στην επομενη αγορα ?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Δεν ξερω σε αυτη την περιπτωση τι γινεται..

Εγω δεν εβαλα ποτε λεφτα στο Alipay μονο την καρτα εκανα add και προχωρησα στην αγορα απο το aliexpress μεσω της revolut.

Link to comment
Share on other sites

mol για να σε καταλάβω,τωρα έκανες σύνδεση την κάρτα με το alipay?

Πριν πληρωνες βάζοντας τα στοιχεία της κάρτας,σαν Visa ή MasterCard?

Άν ναι ίσως γι'αυτο σού ζήτησε τον λογαριασμό σου εκεί.

Λογικά είναι τό email που έχεις στο Ali.

Αν τό είχες όμως από παλιά,την σύνδεση κάρτας,επρεπε να στα περάσει αυτόματα καί νά φανούν στο Revolut.

Έτσι γίνεται σε μένα εκτός,να μην είμαι αρνητικός,παει να κερδίσει χρόνο.:mad:

Link to comment
Share on other sites

1. mol για να σε καταλάβω,τωρα έκανες σύνδεση την κάρτα με το alipay?

2. Πριν πληρωνες βάζοντας τα στοιχεία της κάρτας,σαν Visa ή MasterCard?

Άν ναι ίσως γι'αυτο σού ζήτησε τον λογαριασμό σου εκεί.

3. Λογικά είναι τό email που έχεις στο Ali.

4. Αν τό είχες όμως από παλιά,την σύνδεση κάρτας,επρεπε να στα περάσει αυτόματα καί νά φανούν στο Revolut.

5. Έτσι γίνεται σε μένα εκτός,να μην είμαι αρνητικός,παει να κερδίσει χρόνο.:mad:

 

1. ναι

2. ναι

3. ακριβως το ιδιο

4. σε αλλη περιπτωση με refund (ακυρωση παραγγελια βασικα) μπηκαν απευθειας στην ρεβολουτ, χωρις να ζητησει alipay account

5. μαλλον κατι τετοιο γινεται. προσωπικα ομως δε με απασχολει, αρκει να παρω τα χρηματα και να μπορω να τα χρησιμοποιησω φυσικα!

Link to comment
Share on other sites

4. σε αλλη περιπτωση με refund (ακυρωση παραγγελια βασικα) μπηκαν απευθειας στην ρεβολουτ, χωρις να ζητησει alipay account

5. μαλλον κατι τετοιο γινεται. προσωπικα ομως δε με απασχολει, αρκει να παρω τα χρηματα και να μπορω να τα χρησιμοποιησω φυσικα!

 

Να σταθώ σε αυτά μόνο,

Όπως και παλιά έτσι καί τώρα έπρεπε να έβλεπε την συναλλαγή καί νά στα περνούσε άμεσα στην κάρτα,ασχετα με το alipay.

Στείλε τού,αφου το εφτιαξες,το email αυτό καί προειδοποίησε τον ότι ή επόμενη κίνηση σου είναι αναφορά μέσα στο Ali.

Μετά παίξε μόνο από εκεί για να βρεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

οκ

κατι αλλο. μπορω να αλλαξω ενα feedback που εχω δωσει?

 

Μπορείς να προσθέσεις σχόλια,αν καί δέν το εχω κάνει έως τώρα γι'αυτο δεν είμαι σίγουρος αν μπορείς παράλληλα να του αλλάξεις καί τα αστέρια.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μιλησω απ ευθειας με ali, και οχι με πωλητη? γινεται?

Ειχα παραγγειλει κατι απο εκει, και δεν το πειρα ποτε. Τα ελτα μου ειπαν οτι ηταν ανοιγμενο η αδειο. Μου εστειλα, εγγραφο οτι δεν το εχω παραλαβει. Το εστειλα στον πωλητη, και μου λει περιμενε εχω μιλησει με ali , δεν μπορω νακανω κατι αλλο.

Ανοιγω dιspute , κανω και extend τις μερες για προστασία...

Ο πωλητης δεν με ενημερωνει , η δεν θελει ή δεν εχει οντως καποιο νεοτερο. Εγω τον ενοχλω συνεχεια.

Τι αλλο μπορω να κανω για παρω πισω τα λεφτα ή να μου ξαναστειλει το πακετο. Εχω πληρωσει με Amex,οποτε δεν μπορω να μιλησω με paypal για να το τελειωνα πιο γρηγορα.

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μιλησω απ ευθειας με ali, και οχι με πωλητη? γινεται?

Ειχα παραγγειλει κατι απο εκει, και δεν το πειρα ποτε. Τα ελτα μου ειπαν οτι ηταν ανοιγμενο η αδειο. Μου εστειλα, εγγραφο οτι δεν το εχω παραλαβει. Το εστειλα στον πωλητη, και μου λει περιμενε εχω μιλησει με ali , δεν μπορω νακανω κατι αλλο.

Ανοιγω dιspute , κανω και extend τις μερες για προστασία...

Ο πωλητης δεν με ενημερωνει , η δεν θελει ή δεν εχει οντως καποιο νεοτερο. Εγω τον ενοχλω συνεχεια.

Τι αλλο μπορω να κανω για παρω πισω τα λεφτα ή να μου ξαναστειλει το πακετο. Εχω πληρωσει με Amex,οποτε δεν μπορω να μιλησω με paypal για να το τελειωνα πιο γρηγορα.

Καμια ιδεα?

 

Το πακέτο δεν το έχεις λάβει λογικά?

Στο Ali μπορείς να μιλήσεις μέσω live chat.Δωσε το id της συναλλαγής ή αν έχεις ανοίξει dispute..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά υπάρχει πρόβλημα με viva wallet card?...ενώ πριν 12 μέρες αγόρασα με την ίδια κάρτα κινητό, τώρα προσπαθώ να περάσω μια μικρή παραγγελία και δεν μου τη δέχεται?:(
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο δεν το έχεις λάβει λογικά?

Στο Ali μπορείς να μιλήσεις μέσω live chat.Δωσε το id της συναλλαγής ή αν έχεις ανοίξει dispute..

 

οχι δεν το εχω λαβει, το κρατησαν στο εαροδρομιο για επιστροφη.

live chat που ειναι ακριβως στη σελιδα?

στο chat μεσα στην παραγγελεια μου βγαζει τον πωλητη... ?

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω λαβει, το κρατησαν στο εαροδρομιο για επιστροφη.

live chat που ειναι ακριβως στη σελιδα?

στο chat μεσα στην παραγγελεια μου βγαζει τον πωλητη... ?

 

Από την στιγμή που δεν έχεις λάβει το δέμα καί εχεις ανοίξει dispute,μιλας μόνο μέσω Ali.

Τώρα για να μάθεις τι παίζει με αυτήν την υπόθεση πας στην ενότητα customer service,ε επιλέξεις εκεί για το τί θες να ρωτήσεις καί μετά σού βγάζει την δυνατότητα μετά για την συνομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που δεν έχεις λάβει το δέμα καί εχεις ανοίξει dispute,μιλας μόνο μέσω Ali.

Τώρα για να μάθεις τι παίζει με αυτήν την υπόθεση πας στην ενότητα customer service,ε επιλέξεις εκεί για το τί θες να ρωτήσεις καί μετά σού βγάζει την δυνατότητα μετά για την συνομιλία.

 

ok..thanks..

 

ειμαι στην αναμονη... 5 ειναι πριν απο εμενα... :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Δεν παρελαβα αντικειμενο 3 μερες πριν λήξουν οι 60 της προστασίας και ανοιξα dispute.

Ο πωλητής απο μονος του έκανε extend time 15 μερες ακομα λεγοντας μου αν δεν παραλάβω κλπ κλπ. και επίσης να κλείσω το dispute.

Οκ δεν δεν έχω προβλημα να περιμένω μιας και δεν το βιαζομαι ιδιαιτερα το αντικείμενο.

Το θέμα είναι ότι στο status μου βγαζει κάποια κουμπια και δεν ξερω αν πρέπει να πατήσω καποιο ή να περιμένω(?)

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=65480&d=1465997196

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

πάτησε το "accept" και οπλίσου με υπομονή. Θα έρθει...

 

Δε θα έχω πρόβλημα με το Dispute που ήδη έχω ανοίξει?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Δεν παρελαβα αντικειμενο 3 μερες πριν λήξουν οι 60 της προστασίας και ανοιξα dispute.

Ο πωλητής απο μονος του έκανε extend time 15 μερες ακομα λεγοντας μου αν δεν παραλάβω κλπ κλπ. και επίσης να κλείσω το dispute.

Οκ δεν δεν έχω προβλημα να περιμένω μιας και δεν το βιαζομαι ιδιαιτερα το αντικείμενο.

Το θέμα είναι ότι στο status μου βγαζει κάποια κουμπια και δεν ξερω αν πρέπει να πατήσω καποιο ή να περιμένω(?)

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=65480&d=1465997196

Αν θες να μπορεις να ξαναανοιξεις το dispute το κανεις cancel.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με κάρτα american express σταμάτησε η υποστήριξη στο αλί εξπρές σήμερα μπήκε ο αδερφός μου και μου είπε ότι δεν υπάρχει κάρτα αμέρικαν εξπρές για αγορές μόνο visa και mastercard ! επίσης προστέθηκε και η επιλογή bank transfer. το έχετε δοκιμάσει? τώρα πώς αγοράζουμε από το aliexpress διάβασα ότι ένας χρήστης είχε πρόβλημα με τη viva wallet υπάρχει πρόβλημα με τη κάρτα να μη τη βγάλω ? . καλύτερα να κάνω αγορά μέσω revolut ? που την ξέρω?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με κάρτα american express σταμάτησε η υποστήριξη στο αλί εξπρές σήμερα μπήκε ο αδερφός μου και μου είπε ότι δεν υπάρχει κάρτα αμέρικαν εξπρές για αγορές μόνο visa και mastercard ! επίσης προστέθηκε και η επιλογή bank transfer. το έχετε δοκιμάσει? τώρα πώς αγοράζουμε από το aliexpress διάβασα ότι ένας χρήστης είχε πρόβλημα με τη viva wallet υπάρχει πρόβλημα με τη κάρτα να μη τη βγάλω ? . καλύτερα να κάνω αγορά μέσω revolut ? που την ξέρω?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160616/5e419f25a141d85101c4f97446fb9bc7.jpg

Εγώ το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

viva wallet εμένα δεν πιάνει εδώ και 10 μέρες...και δεν πιάνει γενικά (gearbest, paypall κλπ)...η revolut στο Ali περνάει κανονικότατα...amex δεν βλέπω ούτε εγώ στα options πληρωμής...
Link to comment
Share on other sites

viva wallet εμένα δεν πιάνει εδώ και 10 μέρες...και δεν πιάνει γενικά (gearbest, paypall κλπ)...η revolut στο Ali περνάει κανονικότατα...amex δεν βλέπω ούτε εγώ στα options πληρωμής...

Ρε παιδιά... στο alipay δεν βλέπετε amex;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...