Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ευχαριστώ πολύ με βγάλατε από δύσκολη θέση!!! Καλημέρα και καλή συνέχεια! :D

 

Πήρα τηλ. στα ΕΛΤΑ και μου είπαν "εχθές έφτασε; Έχετε μέλλον κύριε να το λάβετε"

Οπότε μάλλον θα κοιτάξω για επιστροφή των χρημάτων...

Ευχαριστώ....

 

Πως θα κοιτάξεις για επιστροφή χρημάτων, αφού το δέμα έφτασε Ελλάδα και φαίνεται στο tracking.... Ακόμα και χαμηλής προτεραιότητας να το έστειλαν σε καμμιά εβδομάδα θα σου'ρθει, παρακολούθα το από το site των ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως θα κοιτάξεις για επιστροφή χρημάτων, αφού το δέμα έφτασε Ελλάδα και φαίνεται στο tracking.... Ακόμα και χαμηλής προτεραιότητας να το έστειλαν σε καμμιά εβδομάδα θα σου'ρθει, παρακολούθα το από το site των ΕΛΤΑ.

Θα μπω στη διαδικασια να κάνω "open dispute" αφου όταν εγώ παραλάβω το δέμα πιθανοτατα να μη μου χρειαζεται πλεον. Έχω περιθώριο μέχρι τη Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπω στη διαδικασια να κάνω "open dispute" αφου όταν εγώ παραλάβω το δέμα πιθανοτατα να μη μου χρειαζεται πλεον. Έχω περιθώριο μέχρι τη Κυριακή.

 

Φίλε μου τώρα το είδα το μύνημά σου, ελπίζω να το έκανες αφού όντως σου έληγε η διορία... το πιθανότερο είνια ο πωλητής να σου κάνει extend delivery protection μέχρι να παραλάβεις και όλα θα είναι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημεσια αφου σαν χωρα αποστολης φαινεται η αγγλια!!!!!!!!

 

Σε καμία αποστολή που διακινείται με ενδιάμεσους σταθμούς (transit) δεν διαφοροποιείται η χώρα προέλευσης...

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]56714[/ATTACH]

Έφτασε στην Ελλάδα, εμπειρικα πόσο καιρό θα μείνει στο τελωνείο; κινδυνεύω να πληρώσω φόρο;

Το δέμα στάλθηκε με Chinapost

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν ειναι τεραστιο το πακετο δεν θα πληρωσεις τιποτα .

Εκει θα μεινιε 1 μερα συνηθως

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]56714[/ATTACH]

Έφτασε στην Ελλάδα, εμπειρικα πόσο καιρό θα μείνει στο τελωνείο; κινδυνεύω να πληρώσω φόρο;

Το δέμα στάλθηκε με Chinapost

Εάν δεν δεις ότι βγήκε μετά από 2-3 ώρες από το τελωνείο, μάλλον θα φορολογηθεί ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές είναι μέσα, αντε να δούμε.

Παίζει να το παραλάβω μέχρι τέλους εβδομάδας;

Η αγορά αφορά οθόνη multimedia για αυτοκίνητο

Edited by nikoseggo
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές είναι μέσα, αντε να δούμε.

Παίζει να το παραλάβω μέχρι τέλους εβδομάδας;

Η αγορά αφορά οθόνη multimedia για αυτοκίνητο

Εάν εννοείς cd player 2din γιά την κονσόλα, πολύ φοβάμαι ότι δεν θα γλυτώσεις τον φόρο ...

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ακριβως λεω και εγω. Η αποστολη γινεται α. Κινα - αγγλια με dhl οπου εκει παραλαμβανει καποιος συνεργατης του κινεζου, και β. Αγγλια - ελλαδα με fedex, αρα υοσιαστικα 2 αποστολες......
Link to comment
Share on other sites

Εάν εννοείς cd player 3din γιά την κονσόλα, πολύ φοβάμαι ότι δεν θα γλυτώσεις τον φόρο ...

Γιατί ποσό μιλάμε;

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον οχι , εκατσε πολυ στο τελωνειο

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Πώς έχει η διαδικασία; θα πληρώσω τον φόρο κατά την παραλαβή;

 

Στα ΕΛΤΑ θα πληρωσεις

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Πώς έχει η διαδικασία; θα πληρώσω τον φόρο κατά την παραλαβή;

Νικο καλημερα, οταν εχεις νεα γραψε και εδω να μαθουμε τι εγινε :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται φίλε

Μόλις παρέλαβα, τελικά δεν πλήρωσα φόρο, ουφ :)

Το βράδυ θα έχει άνοιγμα με βιντεοσκοπηση

Edited by athanaso77
Αφαίρεση φωτογραφίας
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

ανοιξα dispute, επειδη το εξαρτημα που αγορασα δεν δουλευε. Ο πωλητης συμφωνησε να μου επιστρεψει το 80% των χρηματων. Μου ζητα ομως να ακυρωσω το dispute,το οποιο ληγει σε επτα ημερες.

Εγω σκεφτομαι να εξανλησω τις επτα ημερες μεχρι να μπουνε τα χρηματα στον λογαριασμο μου.

Ειμαι σωστος? Κι αν δεν μπουνε στις επτα μερες, τι κανω?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

ανοιξα dispute, επειδη το εξαρτημα που αγορασα δεν δουλευε. Ο πωλητης συμφωνησε να μου επιστρεψει το 80% των χρηματων. Μου ζητα ομως να ακυρωσω το dispute,το οποιο ληγει σε επτα ημερες.

Εγω σκεφτομαι να εξανλησω τις επτα ημερες μεχρι να μπουνε τα χρηματα στον λογαριασμο μου.

Ειμαι σωστος? Κι αν δεν μπουνε στις επτα μερες, τι κανω?

 

Εχουμε ξαναπει .

Καμμια απευθειας συνναλαγη με τον πωλητη .

Το οποιο Refund πρεπει να το λαβεις μεσω του συστηματος του Aliexpress .

Αμα το ακυρωσεις δεν εχεις καποιο αλλο τροπο να λαβεις τα χρηματα σου .

Επισης θα σε συμβουλευα να "φωτογραφησεις" αυτη την απαντηση και να την βαλεις σας στοιχειο στο dispute Που εχεις ανοιξει .

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε ξαναπει .

Καμμια απευθειας συνναλαγη με τον πωλητη .

Το οποιο Refund πρεπει να το λαβεις μεσω του συστηματος του Aliexpress .

Αμα το ακυρωσεις δεν εχεις καποιο αλλο τροπο να λαβεις τα χρηματα σου .

Επισης θα σε συμβουλευα να "φωτογραφησεις" αυτη την απαντηση και να την βαλεις σας στοιχειο στο dispute Που εχεις ανοιξει .

 

σε ευχαριστω για την απαντηση. Τι εννοεις μεσω του συστηματος? Η συνομιλια μου γινεται μεσω της σελιδας του προιοντος.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση. Τι εννοεις μεσω του συστηματος? Η συνομιλια μου γινεται μεσω της σελιδας του προιοντος.

 

Απο την στιγμη που ανοιξες dispute ολη η επικοινωνια πρεπει να γινει απο το dispute

http://i.imgur.com/0Nbfz1o.png

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγνώμη αν στην ερώτηση που θα κάνω έχουν ξαναδοθεί απαντησεις απλα πονοκεφαλιασα να ψάχνω στις σελίδες απάντηση..η ερώτηση είναι η εξης..θέλω να αγοράσω κινητό με μέγιστη αξία τα 100 ευρώ.στις επιλογές αποστολής μου λέει αποστολή μέσω singapoor post.Να υποθέσω είναι το ταχυδρομείο εκεί...θα περάσει απο τελωνείο αν το παραγγειλω??Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγνώμη αν στην ερώτηση που θα κάνω έχουν ξαναδοθεί απαντησεις απλα πονοκεφαλιασα να ψάχνω στις σελίδες απάντηση..η ερώτηση είναι η εξης..θέλω να αγοράσω κινητό με μέγιστη αξία τα 100 ευρώ.στις επιλογές αποστολής μου λέει αποστολή μέσω singapoor post.Να υποθέσω είναι το ταχυδρομείο εκεί...θα περάσει απο τελωνείο αν το παραγγειλω??Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

E, δεν πονοκεφαλιασες και πολυ ε? Εχει συζητηθει χιλιαδες φορες.....

Λοιπον

Σχετικα με το τελωνειο τιποτα δεν ειναι σιγουρο. Απλα με απλο ταχυδρομειο, εχεις λιγοτερες πιθανοτητες να ... περασεις απο το ταμειο!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...