Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν τα εχω και για πέταμα τα 200 ευρώ (λόγω της απουσίας κάλυψη paypal) ζητώ από όσους έχουν εμπειρία (ειδικά αν έχουν και με το συγκεκριμένο πωλητή) ο συγκεκριμένος φαίνεται αξιόπιστος(?) (λόγω αξιολογήσεων και όγκου παραγγελιών- βέβαια δεν υπάρχουν αξιολογήσεις για το jiayu αλλά από την άλλη και πότε να προλάβαιναν τώρα κυκλοφόρησε).Θέλω να πάρω το advance από εκεί

http://www.aliexpress.com/item/Original-Phone-JIAYU-S3-FDD-LTE-4G-WCDMA-MT6752-Octa-Core-1-7Ghz-2GB-3GB-RAM/32251828548.html

 

Επίσης κάτι που αναφέρατε για μετατροπή πληρωμών σε ευρώ για να μη σου παίρνει η τράπεζα προμήθεια πως γίνεται,είναι ρύθμιση εντός του site ή πρέπει να κάνω alipay/aliwallet και να το προσαρμόσω εκεί;

Φυσικά κι έχεις κάλυψη από το aliexpress, όπως του paypal αλλά καλύτερη. Το μαγαζί είναι μια χαρά. Το νόμισμα πληρωμής το επιλέγεις κατά την πληρωμή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Σχετικά με το aliexpress έχω κάνει διάφορες παραγγελίες κατά καιρούς (όλες καλά εκτός από 1 που ήταν από 11/11 promo αλλά έγινε επιστροφή χρημάτων πάρα ταύτα) ωστόσο ποτέ σε τόσα χρήματα (μέγιστο ήταν γύρω στα 50$ και με "καλύτερη" ισοτιμία eur-usd από τώρα).Γενικά επικρατεί μια άποψη ebay->υπέρ αγοραστή / aliexpress->υπέρ πωλητή (δεν είμαι απόλυτος και όπως ανέφερα από την όχι μεγάλη μου εμπειρία με alie όλα καλά,με ebay έχω πάνω από 5ετία όλα κομπλέ με τους σωστούς χειρισμούς.Άλλωστε ότι το aliexpress σου δίνει tracking number πολύ εύκολα είναι μεγάλο πλεονέκτημα έναντι ebay (και ας είναι και China reg. air mail)

Αυτό που θέλω να ξέρω είναι:

1. Στο Paypal to dispute ήταν 45 ημέρες και απο 29/1 έχει ανακοινωθεί ότι θα γίνει 180 μέρες..Στο alie πόση είναι η κάλυψη?

2.Με τις αγορές ακριβών προϊόντων συνίσταται η καταγραφή βίντεο πριν το άνοιγμα του δέματος ακόμη και απο έναν χρήστη με 98,5% και μεγάλο όγκο συναλλαγών?

3.Υπάρχουν χρήστες εδώ που είχαν customer support για after-sale ή κάνεις αγορά,κάνεις αξιολόγηση και σε 1 μήνα βγάλε τα πέρα μόνος σου?

4.Επιστροφές ελαττωματικών προϊόντων γίνονται με έξοδα αγοραστή (ή σου γίνεται cashback κατά την παραλαβή)?

5.Απλά πληρώνοντας με τη χρεωστική/πιστωτική κάρτα έχεις τις όποιες καλύψεις παρέχονται ή χρειάζεται aliewallet?

 

Όσον αφορά το νόμισμα πληρωμής.

Στο checkout έχω το ποσό αριστερά που απλά μου δίνει τη δυνατότητα να το ανανεώσω και το μεγάλο πλαίσιο που εισάγω τα στοιχεία της κάρτας και παταω απο κάτω pay now.Η ρύθμιση για το νόμισμα που είναι (πάτησα και σε ενα guide στο παράθυρο με τα στοιχεία της κάρτας αλλά δεν αναφέρει κάτι,πολύ συνοπτικός)..

Βρήκα τελικά άκρη στην αρχική σελίδα πάνω δεξιά ΑΛΛΑ αν δεν κάνω λάθος ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ η μετατροπή σε ευρώ γιατί πιστεύω ότι σε χρεώνει ίδια ίσως και λίγο παραπάνω από την τράπεζα (ακόμη και ίδια να είναι προσωπική άποψη να αφήνουμε "εδώ" τις προμήθειες και όχι εκεί,εννοείται εφόσον δεν έχουμε κάποιο όφελος)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Σχετικά με το aliexpress έχω κάνει διάφορες παραγγελίες κατά καιρούς (όλες καλά εκτός από 1 που ήταν από 11/11 promo αλλά έγινε επιστροφή χρημάτων πάρα ταύτα) ωστόσο ποτέ σε τόσα χρήματα (μέγιστο ήταν γύρω στα 50$ και με "καλύτερη" ισοτιμία eur-usd από τώρα).Γενικά επικρατεί μια άποψη ebay->υπέρ αγοραστή / aliexpress->υπέρ πωλητή

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Αντιθέτως εδώ στο forum έχω διαβάσει 2 αναφορές όπου το paypal χειρίστηκε υπόθεση υπέρ του πωλητή, ενώ ο πελάτης είχε το δίκιο.

1. Στο Paypal to dispute ήταν 45 ημέρες και απο 29/1 έχει ανακοινωθεί ότι θα γίνει 180 μέρες..Στο alie πόση είναι η κάλυψη?

2.Με τις αγορές ακριβών προϊόντων συνίσταται η καταγραφή βίντεο πριν το άνοιγμα του δέματος ακόμη και απο έναν χρήστη με 98,5% και μεγάλο όγκο συναλλαγών?

3.Υπάρχουν χρήστες εδώ που είχαν customer support για after-sale ή κάνεις αγορά,κάνεις αξιολόγηση και σε 1 μήνα βγάλε τα πέρα μόνος σου?

4.Επιστροφές ελαττωματικών προϊόντων γίνονται με έξοδα αγοραστή (ή σου γίνεται cashback κατά την παραλαβή)?

5.Απλά πληρώνοντας με τη χρεωστική/πιστωτική κάρτα έχεις τις όποιες καλύψεις παρέχονται ή χρειάζεται aliewallet?

1. Εξαρτάται τον πωλητή. Συνήθως 60 μέρες. Σε κάθε περίπτωση, στην παραγγελια πάνω πάνω βλέπεις πόσος χρόνος απομένει, ενώ σου έρχονται και email ειδοποίησης 3 φορές πριν λήξει ο χρόνος

2. Αυτό ισχύει από οπουδήποτε κι αν αγοράσεις

3. Άλλοι έμποροι είναι σωστοί στο after-sales άλλοι όχι, οπως ισχύει οπουδήποτε άλλωστε

4. Ανάλογα τον έμπορο, όπως ισχύει επίσης οπουδήποτε

5. Δε χρειάζεται aliewallet

Link to comment
Share on other sites

..........

Όσον αφορά το νόμισμα πληρωμής.

Στο checkout έχω το ποσό αριστερά που απλά μου δίνει τη δυνατότητα να το ανανεώσω και το μεγάλο πλαίσιο που εισάγω τα στοιχεία της κάρτας και παταω απο κάτω pay now.Η ρύθμιση για το νόμισμα που είναι (πάτησα και σε ενα guide στο παράθυρο με τα στοιχεία της κάρτας αλλά δεν αναφέρει κάτι,πολύ συνοπτικός)..

Βρήκα τελικά άκρη στην αρχική σελίδα πάνω δεξιά ΑΛΛΑ αν δεν κάνω λάθος ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ η μετατροπή σε ευρώ γιατί πιστεύω ότι σε χρεώνει ίδια ίσως και λίγο παραπάνω από την τράπεζα (ακόμη και ίδια να είναι προσωπική άποψη να αφήνουμε "εδώ" τις προμήθειες και όχι εκεί,εννοείται εφόσον δεν έχουμε κάποιο όφελος)

 

Σωστα στα ειπαν απο πανω

Να συμπηρωσω εδω το εξης για το ερωτημα σου

Εαν για καποιο λογο γινει refund τι γινετε ?

1. Μετατροπη μεσω της τραπεζας σου : Εχασες την προμηθεια που χρεωνει δεν επιστρεφετε ( Έξοδα Συν/γματος )

2. Μετατροπη μεσω Aliexpress : Οτι πληρωσες σου επιστρεφετε !

 

Επισης με αυτο τον προπο ξερεις ακριβως τι θα χρεωθεις και δεν θα ειναι kinder εκλπηξη ! !

 

Έξοδα Συν/γματος

 

http://i.imgur.com/Gw8xJVG.png

http://i.imgur.com/kQAX4wW.png

http://i.imgur.com/8yb98N5.png

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μια κάμερα αλλά έχει κάποιο πρόβλημα στην έναρξη(είμαι σίγουρος ότι είναι από επιστροφή γιατί δεν είχε σε καμία επιφάνεια προστατευτικά φιλμ).

Μίλησα μαζί τους(ωρύονται ότι είναι καινούρια) και μου πρότειναν ή να την στείλω πίσω και να μου επιστρέψουν τα χρήματα ή να την κρατήσω και να μου επιστρέψουν $5,το οποίο δεν συζητώ καν διότι η κάμερα(αξία της $62) ουσιαστικά είναι άχρηστη!

Αν την στείλω πίσω πόσα χρήματα είναι τα μεταφορικά και πως θα εμπιστευτώ ότι θα μου επιστρέψει τα χρήματα;

Μήπως πρέπει να κάνω ήδη Open Dispute;

Έκανα Dispute και μου απάντησε "Pls send the shipping fee receipt picture to me, so I can know the exactly shipping fee, ok,

besides, send the resend package picture and the tracking number to me, ok?When we received the parcel, we will refund it to you right now."

Θέλει δηλαδή να του στείλω φωτό την απόδειξη των εξόδων αποστολής ΕΛΤΑ και φωτογραφία του πακέτου συσκευασμένο ή φωτό την στιγμή της παράδοσης στα ΕΛΤΑ;Θα μου δώσουν και αριθμό καταδίωξης;

Link to comment
Share on other sites

Την απόδειξη γιά τα ταχυδρομικά έξοδα θέλει.

Επίσης, θα το στείλεις συστημένο και θα σου δώσουν αριθμό γιά ανίχνευση.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Την απόδειξη γιά τα ταχυδρομικά έξοδα θέλει.

Επίσης, θα το στείλεις συστημένο και θα σου δώσουν αριθμό γιά ανίχνευση.

Φωτό του πακέτου δηλαδή δεν θέλει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θέλει και φωτογραφία του δέματος και το tracking number που θα σου δώσουν τα ΕΛΤΑ.

(Φρόντισε στην φωτογραφία να φαίνεται καθαρά ο αριθμός)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Φωτό του πακέτου δηλαδή δεν θέλει;

 

Ναι απο την μερια που θα εχει τις διευθηνσεις και το αυτοκολλητο με το Tracking number

 

Με προλαβε ο απο πανω ( μαζι γραφαμε )

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ evansarmor και villasg:bow:

Το θέμα είναι πως πρέπει να δώσω το δέμα,να το ζυγίσει,να κολλήσει το χαρτί με το tracking,να το ζητήσω να μου το δώσει για φωτό...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά μπορείς, πάρε φωτογραφική μαζί σου ή βγάλε με με το τηλέφωνο ... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγγραφή αλλά δεν βλέπω που μπορώ να δηλώσω τον αριθμό της κάρτας , θα χρειάζεται να τον πληκτρολογώ κάθε φορά ;
Link to comment
Share on other sites

Σωστα στα ειπαν απο πανω

Να συμπηρωσω εδω το εξης για το ερωτημα σου

Εαν για καποιο λογο γινει refund τι γινετε ?

1. Μετατροπη μεσω της τραπεζας σου : Εχασες την προμηθεια που χρεωνει δεν επιστρεφετε ( Έξοδα Συν/γματος )

2. Μετατροπη μεσω Aliexpress : Οτι πληρωσες σου επιστρεφετε !

 

Επισης με αυτο τον προπο ξερεις ακριβως τι θα χρεωθεις και δεν θα ειναι kinder εκλπηξη ! !

 

Έξοδα Συν/γματος

 

http://i.imgur.com/Gw8xJVG.png

http://i.imgur.com/kQAX4wW.png

http://i.imgur.com/8yb98N5.png

 

Aliexpres...Paypal...?Κάτι δεν καταλαβαίνω εγώ καλά μάλλον απο το attachment σου.Πάντως όπως είπα βρήκα άκρη και πιστεύω ότι και το aliexpress κρατάει προμήθεια (προμήθεια λέγοντας ότι μετατρέπει την ισοτιμία προς τα πάνω,όπως κάνει και το paypal).Εγώ εξακολουθώ να αφήνω την τράπεζα να κάνει τη μετατροπή,αν κάποιος έχει σοβαρό παράδειγμα (2 ίδια προϊόντα το κάθε 1 με ξεχωριστό τρόπο πληρωμής και τελικό διαφορετικό τρόπο χρέωσης το συζητάμε...βέβαια θα πρέπει αυτό με την ισοτιμία aliexpress να πληρωθεί νομίζω 1 μέρα μετα γιατί οι τράπεζες έχω την αίσθηση χρησιμοποιούν την ισοτιμία 1 μέρα μετά τη συναλλαγή)

Link to comment
Share on other sites

Σου εβαλα ενα δειγμα ( απο αγορα απο Paypal με μετατροπη απο την τραπεζα ) για να δεις την extra χρεωση που σε περιπτωση refund δεν θα παρεις πισω .

Απο Aliexpress δεν εχω γιατι το εχω αφησει να κανει αυτο την μετατροπη .

Εαν θες σωνει και καλα να μαθεις κανε 2 αγορες μικρου ποσου πχ 3$ την μια ταυτοχρονα ( την μια πισω απο την αλλη ) απο το Ali την μια σε € και την αλλη σε $ και δες τι θα εμφανιστει στην καρτουλα σου

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ evansarmor και villasg:bow:

Το θέμα είναι πως πρέπει να δώσω το δέμα,να το ζυγίσει,να κολλήσει το χαρτί με το tracking,να το ζητήσω να μου το δώσει για φωτό...:ninja:

Επανέρχομαι λέγοντας ότι ο πωλητής μου έστειλε email και μου είπε να τον ενημερώσω για τα έξοδα αποστολής,γιατί αν είναι πολλά δεν θα τα πληρώσει.

Εγώ ζύγισα το δέμα,είναι 650gr και το έβαλα στο site των ΕΛΤΑ για αποστολή σε λοιπές χώρες(δεν έχει επιλογή Κίνα),Β' προτεραιότητα και μου έβγαλε 27€:shock:

Είναι όντως τόσα πολλά;Ο πωλητής αποκλείεται να μου τα πληρώσει,τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι λέγοντας ότι ο πωλητής μου έστειλε email και μου είπε να τον ενημερώσω για τα έξοδα αποστολής,γιατί αν είναι πολλά δεν θα τα πληρώσει.

Εγώ ζύγισα το δέμα,είναι 650gr και το έβαλα στο site των ΕΛΤΑ για αποστολή σε λοιπές χώρες(δεν έχει επιλογή Κίνα),Β' προτεραιότητα και μου έβγαλε 27€:shock:

Είναι όντως τόσα πολλά;Ο πωλητής αποκλείεται να μου τα πληρώσει,τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

 

Τι ειναι ?

Εγω που εστειλα tablet 10,1 ειχα δωσει 13 ευρω ( με tracking ).

Τραβα με το δεματακι στα ελτα να στο ζυγισουν να σου πουν οχι απο το Site

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι λέγοντας ότι ο πωλητής μου έστειλε email και μου είπε να τον ενημερώσω για τα έξοδα αποστολής,γιατί αν είναι πολλά δεν θα τα πληρώσει.

Εγώ ζύγισα το δέμα,είναι 650gr και το έβαλα στο site των ΕΛΤΑ για αποστολή σε λοιπές χώρες(δεν έχει επιλογή Κίνα),Β' προτεραιότητα και μου έβγαλε 27€:shock:

Είναι όντως τόσα πολλά;Ο πωλητής αποκλείεται να μου τα πληρώσει,τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;

 

Θα το στείλεις με επιστολικό ταχυδρομείο και όχι σαν δέμα

Θα σου στοιχίσει 15 ευρω μέχρι 1 κιλό .

Αν μπορει να μειωθει στα 500 γραμμάρια είναι 9,20 συστημένο

τιμοκατάλογος http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/18_09_2014_%20site_epistoliko.pdf

Link to comment
Share on other sites

Θα το στείλεις με επιστολικό ταχυδρομείο και όχι σαν δέμα

Θα σου στοιχίσει 15 ευρω μέχρι 1 κιλό .

Αν μπορει να μειωθει στα 500 γραμμάρια είναι 9,20 συστημένο

τιμοκατάλογος http://www.elta.gr/Portals/0/pdf/18_09_2014_%20site_epistoliko.pdf

Σε ευχαριστώ πολύ:bow:

Το είχα ήδη στείλει,δεν ξέρω σαν τι το έβαλε(επιστολικό ή δέμα) και πλήρωσα 15€.

Το θέμα είναι ότι με ρώτησε τι είναι και της είπα μια κάμερα,αλλά αν είναι και έχω πρόβλημα τελωνείου να βάλει είδη σπιτιού,μου απάντησε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και έβαλε κάμερα ως δώρο.

Υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα;

Επίσης αυτός ο άσχετος πωλητής που το παράγγειλα και του έστειλα μήνυμα για την επιστροφή μου γράφει:

1ο μήνυμα "Dear friend,Many thanks for your message.Ok, I have refund the parcel to you, pls have a check, you will get the money by 7-10days.Have a nice day!"

2ο μήνυμα μετά από 5' "Dear ,Sorry, I make a mistake.the platform need you to do: Buyer must return your product within 9 calendar days 23 hour 58 minute 1 second and add tracking details.So pls write the tracking numer, then you will get you refund."

 

Τι εννοεί;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Θέλω να πάρω ένα κινητό από Aliexpress αλλά κολλάω με το θέμα της εγγύησης αν συμβεί κάτι.

Έχει κάποιος εμπειρία σε αυτό το θέμα (της εγγύησης)?

Σε αυτά τα θέματα παρεμβαίνει το Aliexpress?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Θέλω να πάρω ένα κινητό από Aliexpress αλλά κολλάω με το θέμα της εγγύησης αν συμβεί κάτι.

Έχει κάποιος εμπειρία σε αυτό το θέμα (της εγγύησης)?

Σε αυτά τα θέματα παρεμβαίνει το Aliexpress?

Κανείς δεν παρεμβαίνει σε θέματα εγγύησης. Κοινώς, δεν έχεις εγγύηση σε αγορά από Κίνα

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αυτός ο άσχετος πωλητής που το παράγγειλα και του έστειλα μήνυμα για την επιστροφή μου γράφει:

1ο μήνυμα "Dear friend,Many thanks for your message.Ok, I have refund the parcel to you, pls have a check, you will get the money by 7-10days.Have a nice day!"

2ο μήνυμα μετά από 5' "Dear ,Sorry, I make a mistake.the platform need you to do: Buyer must return your product within 9 calendar days 23 hour 58 minute 1 second and add tracking details.So pls write the tracking numer, then you will get you refund."

Τι εννοεί;

Εννοεί ότι πρέπει να παραλάβει το αντικείμενο μέσα σε 10 ημερολογιακές ημέρες γιά να σου επιστρέψει τα χρήματα ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ τα φώτα σας. Εχω παραγγείλει εδώ και 45 μέρες μία θήκη κινητού από ALI και το tr. number που μου έδωσε ο κινέζος

RI276721771CN δεν εμφανίζεται πουθενά :wacko:, πράγμα που παραδέχεται και αυτός. Ετσι κι αλλιώς βεβαια έκανα dispute, που

μου το πρότεινε και αυτός. Ερωτήσεις

 

1) Είναι δυνατόν να το έστειλε και αν μην εμφανίζεται το tr. number ή απλά ο κινέζος μου λέει κινεζιές :mad:

2) Πόσες μέρες μετά και το 5ήμερο που έκανα το dispute ( και το δεχθεί ο πωλητής ) εμφανίζονται τα χρήματα στην κάρτα μου;

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι πρέπει να παραλάβει το αντικείμενο μέσα σε 10 ημερολογιακές ημέρες γιά να σου επιστρέψει τα χρήματα ...

 

Εγω νομιζω οτι μεσα σε 10 ημερες πρεπει να το στειλεις και να υποβαλεις τα tracking details .

Οχι να φτασει σε 10 ημερες .

Το 10ημερο ειναι τα "ορια" που βαζει το Aliexpress για καθε ενεργεια που πρεπει να γινει στο dispute

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρακαλώ τα φώτα σας. Εχω παραγγείλει εδώ και 45 μέρες μία θήκη κινητού από ALI και το tr. number που μου έδωσε ο κινέζος

RI276721771CN δεν εμφανίζεται πουθενά :wacko:, πράγμα που παραδέχεται και αυτός. Ετσι κι αλλιώς βεβαια έκανα dispute, που

μου το πρότεινε και αυτός. Ερωτήσεις

 

1) Είναι δυνατόν να το έστειλε και αν μην εμφανίζεται το tr. number ή απλά ο κινέζος μου λέει κινεζιές :mad:

2) Πόσες μέρες μετά και το 5ήμερο που έκανα το dispute ( και το δεχθεί ο πωλητής ) εμφανίζονται τα χρήματα στην κάρτα μου;

 

Ειναι δυνατον να "χαθηκε" στην διαδρομη .

Να ξερεις οτο το Tracking δεν το παιρνουν οταν πει το δεμα στο ταχυδρομειο ( συνηθως δεν το πανε αυτοι αλλα υπαρχει ενδιαμεση εταιρια ).

Απλα εχουν πολλα tracking ( σκεψου σαν αυτοκολλητακια ) που βαζουν απο ; στην καθε αποστολη και περνιουνται οταν πανε στο ταχυδρομειο .

Αφου σου προτεινε ο ιδιος να κανεις dispute δεν ειναι μαιμουδιαρης .

Σε 3-5 ημερες θα εχεις τα λεφτα πισω .

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το null τι σημαίνει ρε παιδιά;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...