Jump to content

Turbo-X G310S


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου επειδή έχω και γω τα ίδια προβλήματα, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις ποια ROM επέλεξες?

....για να κάνω και γω τη δοκιμή μου χωρίς να φοβάμαι μη μου μείνει το τηλέφωνο "ξερό".

Επιπλέον υπάρχει κάπου η αγγλική έκδοση του shuame ή με την κινέζικη έκανες το rooting?

Επίσης αν κάτι πάει στραβά, πως επαναφέρω την εργοστασιακή ROM?. Πρέπει να την έχω κάνει backup πριν το rooting? και αν ναι, πως το κάνω?

TIA

 

Την ρομ που είχε μεσα το κινητό τη στοκ .... Δεν ασχολήθηκα με ρομ...

 

Κινεζικο ηταν το shuame

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ποιά services ???

Δεν πετυχαίνει με τίποτα. Έχω κάνει restore στην εργοστασιακή, τρείς φορές και ξανά shuame.

Μήπως μπορείς να δώσεις λίγο περισσότερες πληροφορίες?

 

Πως κάνεις restore την εργοστασιακή στο g310s??

Είμαι λίγο αρχάριος...

και αν τελικά τα κατάφερες με το shuame, διαφώτισέ με και μένα...

thanks

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιας και ξαναήρθε το κινητό στα χέρια μου (έκανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και χάθηκαν όλα) ... σημερα σχολήθηκα πάλι με το θέμα του playstore...

Ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες:

http://www.computric.com/2012/04/installing-google-play-without-rooting/

και τώρα δουλέυει τζάμι :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ξαναήρθε το κινητό στα χέρια μου (έκανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και χάθηκαν όλα) ... σημερα σχολήθηκα πάλι με το θέμα του playstore...

Ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες:

http://www.computric.com/2012/04/installing-google-play-without-rooting/

και τώρα δουλέυει τζάμι :)

 

Θα το δοκιμάσω και θα ποστάρω ξανά...

Πάντως μιας και ξανασχολήθηκες, ξέρεις με ποιό συνδιασμό πλήκτρων γίνεται επαναφορά εγοστασιακών ρυθμίσεων?

Επίσης και με το Shuame δεν κατάφερα τίποτα με το θέμα rooting... Το παλεύει το παλεύει και στο τέλος αναφέρει ότι "Sorry your mobile is very tough", οπότε αφού εσύ το είχες rootαρει τι δεν κάνω σωστά? Αν θες περιέγραψε λίγο τη διαδικασία που ακολούθησες... αν εβαλες εσύ drivers και ποιούς κλπ...

thanks....

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω και θα ποστάρω ξανά...

Πάντως μιας και ξανασχολήθηκες, ξέρεις με ποιό συνδιασμό πλήκτρων γίνεται επαναφορά εγοστασιακών ρυθμίσεων?

Επίσης και με το Shuame δεν κατάφερα τίποτα με το θέμα rooting... Το παλεύει το παλεύει και στο τέλος αναφέρει ότι "Sorry your mobile is very tough", οπότε αφού εσύ το είχες rootαρει τι δεν κάνω σωστά? Αν θες περιέγραψε λίγο τη διαδικασία που ακολούθησες... αν εβαλες εσύ drivers και ποιούς κλπ...

thanks....

 

Για δοκίμασε να το κάνεις με αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, καλως σας βρισκω

 

εχει κανεις αποψη για το συγκεκριμενο;

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/turbo-x/Turbo-X-G310S-512-plus-4GB-White.htm

 

μπαινω στρατο το Μαιο και θελω να χω ενα smartphone απλα για να μπαινω κανα fb, κανα sportfm κλπ να περναει η ωρα.

Ελαχιστες απαιτησεις εχω δηλ, απλα να εχει σχετικα γρηγορο browsing. Εχει τουλαχιστον αυτο ή ειναι τελειως μουφα;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιπόν ας σας πω την δικη μου άποψη, τοχω κάμποσες ημέρες και τα θετικα υπερτερουν των αρνητικων.

Θα συμφωμησω οτι η καμερα του ειναι μαύρο χάλια. με άριστα το 10 περνει 2,5. Άπλα την περίμενα πολύ ποιο αξιοπρεπεις, τες πα,πάμε ενα βημα παρακάτω, μου αρέσει πολυ τοπως εστησαν το λειτουρικο. Δεν εχουν κκάποια μεροι του λειτουργικου, οπως το γκοογκλε πλει, πραγμα που κανει το τηλ να μην ειναι φαγανα μνήμης. Το θέμα των εφαρμογων φυσικά δεν το ελυσα με το slide me app, αλλα με την εφαρμογή του 1mobile.com.

Από εκει και περα ενα μπράβο στο πως εχουν ρύθμιση το περιβάλλον του λειτουργικου, π. Χ. Οταν πατάω συνεχόμενα το κουμπί αρχικης οθόνης παρατεταμενα μου δείχνει και την εφαρμογή που τρέχει ίδη, πράγμα που την κλινω επιτόπου αμα θέλω. Γενικα πολυ καλο ηχιο, καλη οθόνη και Φωτισμος. Αμα το πάρεις μαύρο εχει ωραια αίσθηση στο χέρι. Κατα εμε αξίζει ακριβώς αυτά που ζητάνε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι έχω αντίθετη άποψη... Μακράν η χειρότερη συσκευή που έχω πιάσει στα χέρια μου.

 

Σκοτεινή οθόνη , χάλια γωνίες θέασης, χρώματα :X , κάμερα γτπ καβάλα, και φυσικά η άρνηση του να πάρει Playstore .... είναι από τα δυσκολότερα τηλέφωνα που δοκίμασα να το περάσω

 

Μακρυά απο αυτό το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειτο να παρει playstore με τίποτε, πρέπει πρώτα να εγκατασησης συμπληρωματικα αρχεία απο google calendar. Αυτη το καμανε αυτο για να μην τρώει το τηλ μνήμη κσι μπαταριά προφανος. Εντάξει μωρέ τοσο χαλια δεν είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω απο ανδροιντ ειχα zte skate & blade, galaxy nexus, thl w8 καιεπειδή κατά λάθος μου το φουνταρε ο επομενος αμέσως κ φτηνος αντηκαταστατεις του w8 ειναι αυτο που εχω τωρα

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

*Παιδιά για τα 79 που έσκασα καλό είναι, άπλα έπρεπε να εχει πιο καλη κάμερα, μλμ δεν το περιμενα τέτοιο χάλι μαύρο. Εαν θες εφαρμογές βαλε το 1mobile.com. για root ψαξε mtk6572.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Root με framaroot και επιλογή Boromir.

Για playstore

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1874285 αλλά μην κάνετε reboot.Αν κάνετε reboot πρέπει να ξανά κάνετε εγκατάσταση απο το system/app. (Στον οδηγό κατεβάστε μόνο το playstore).

Για βελτίωση GPS http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2063255

Επίσης βοηθά και το ram manager pro.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Πληροφοριακά, να προσθέσω ότι το κινητό φαίνεται ότι είναι ένα Citric C3, το οποίο αυτή την στιγμή κυκλοφορεί στα κινέζικα ιντερνετικά καταστήματα με τιμή περίπου 45€, περιλαμβανομένης της αποστολής.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλους!

 

Πήρα το συγκεκριμένο τηλέφωνο για τον πατέρα μου, οπότε θες λόγω "μανίας" θες λόγω ανάγκης για απεξάρτηση από τη μαμά-πλαίσιο, άρχισα να ψάχνω τρόπο να το ρουτάρω. μαθημένος σε πιο γνωστά κινητά είδα κι έπαθα να τα καταφέρω. Είπα λοιπόν να μοιραστώ ό,τι έμαθα με την κοινότητα και να βοηθήσω με αυτόν τον τρόπο τον επόμενο που θα ασχοληθεί με το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

Η παρούσα διαδικασία έγινε σε τηλέφωνο με τα εξής χαρακτηριστικά:

Hardware : MT6572

Model : hexing72_wet_jb3

Build number : OTD.JB3.MP.V1

Build date UTC : 20140303-081525

Android v : 4.2.2

Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V1.P2, 2013/09/05 18:12

Kernel v : 3.4.5 (te@te-desktop) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP Mon Mar 3 16:00:02 CST 2014

 

Τι θα χρειστεί?

1. Οδηγός - driver για το PC (windows 7 - 8 - 8.1) ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ

 

2. Το πρόγραμμα για το φλασάρισμα SP Flash Tool ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ

 

3. Τα απαραίτητα αρχεία συστήματος που θα φλασάρουμε ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ

 

4. Το Super SU κατέβασμα απο ΕΔΩ

 

5. Τις εφαρμογές Google για Android 4.2.2, κατέβασμα από ΕΔΩ

 

 

ΒΗΜΑΤΑ

 

1) Εγκαθιστούμε τον οδηγό - driver (είτε με το εκτελέσιμο αρχείο "Install.bat" που θα βρούμε μέσα στο RAR αρχείο, είτε χειρωνακτικά μέσα από τη διαχείριση των οδηγών των windows) στον υπολογιστή μας.

 

2) Ενεργοποιούμε το (Ρυθμίσεις -> Επιλογές για προγραμματιστές -> Εντοπισμός σφαλμάτων USB (ενεργοποίηση). πατάμε ΟΚ στην ειδοποίηση που βλέπουμε (Να επιτρέπεται ο εντοπισμός σφαλμάτων). Επίσης ενεργοποιούμε την επιλογή "Αναφορές σφαλμάτων μενού λειτουργίας".

 

3) Κάνουμε μια επανεκκίνηση στον υπολογιστή μας για να περάσει σωστά ο οδηγός

 

4) Ξεζιπάρουμε το flash tool, βρίσκουμε το αρχείο "flash_tool.exe", κάνουμε δεκί κλικ και επιλέγουμε "εκτέλεση ως διαχειριστή" και το αφήνουμε ανοικτό. Ενδεχομένως να εμφανιστεί μια ειδοποίηση πως δεν μπορεί να βρεθεί το scatter file. Παταμε ΟΚ και αφήνουμε το πρόγραμμα να ανοίξει.

 

5) Ξεζιπάρουμε τα αρχεία για το rooting & CWM σε ένα φάκελο. Θα δούμε τα εξής αρχεία:

- boot.img

- recovery.img

- MT6572_Android_scatter.txt

 

6. Αποσυνδέουμε το τηλέφωνό μας από το καλώδιο USB και το απενεργοποιούμε. Φροντίζουμε να έχουμε βγάλει την πλάτη του τηλεφώνου γιατί στη συνέχεια θα βγάλουμε και την μπαταρία για λίγο (σε παρακάτω βήμα).

 

6) Στο flashing tool είμαστε στην ετικέτα "Download". Πατάμε το κουμπί "Scatter-loading" και πάμε στο φάκελο πουαναφέραμε στο βήμα 5. Διαλέγουμε το αρχείο "MT6572_Android_scatter.txt". Στη συνέχεια, πατάμε το κουμπί DOWNLOAD.

 

7) Συνδέουμε το τηλέφωνο (απενεργοποιημένο) στο καλώδιο USB, περιμένουμε 3-4 δευτερόλεπτα, αφαιρούμε την μπαταρία για άλλα 3-4 δευτερόλεπτα και την ξαναβάζουμε στη θέση της. Παρατηρούμε ότι γίνεται το φλασάρισμα. Όταν τελειώσει η διεργασία (κρατάει περίπου 8-10 δευτερόλεπτα) εμφανίζεται μια ειδοποίηση ότι όλα είναι ΟΚ. Την κλείνουμε. Αποσυνδέουμε το καλώδιο USB και πάμε να δούμε αν έχει εγκατασταθεί το CWM. Κρατάμε το "Volume+" κουμπί και ταυτόχρονα πατάμε το κουμπί της εκκίνησης της συσκευής (power button) μέχρι να εμφανιστεί το λογότυπο TURBOX. Αφήνουμε τα 2 κουμπιά και αν όλα πήγαν καλά μέσα σε 2-3 δευτερόλεπτα βλέπουμε το μπλέ μενού CWM και στην κορυφή της οθόνης διαβάζουμε "rua1 CWM v5.5.0.4". Πατάμε "reboot system now" για να εγκαταστήσουμε το Super SU και τα Gapps

 

8) Ανοίγουμε το τηλέφωνό μας, το συνδέουμε στο καλώδιο USB και μεταφέρουμε σε αυτό τα δυο αρχεία που κατεβάσαμε (τα έχουμε αφήσει σε μορφή zip και δεν τα έχουμε αποσυμπιέσει), το Super SU και το Gapps σε ένα φάκελο (πχ Downloads). Στη συνέχεια, απενεργοποιούμε το τηλέφωνο.

 

9) Με τον συνδυασμό των δυο πλήκτρων μπαίνουμε στο CWM recovery. Mε το πλήκτρο του ήχου επιλέγουμε "install zip from sdcard" και πατάμε μια φορά το κουμπί της εκκίνησης του τηλεφώνου (power button). Με τον ίδιο τρόπο επιλέγουμε το "choose zip from internal sdcard". Εκεί επιλέγουμε το φάκελο που βάλαμε το Super SU αρχείο (ZIP) και στη συνέχεια επιλέγουμε το αρχείο SuperSU και πατάμε το κουμπί εκκίνησης (power button). Στην επόμενη οθόνη επιλέγουμε τη γραμμή που λέει "Yes - Install SuperSU" και πατάμε ξανά το κουμπί εκκίνησης (power button). Μετά από λίγα δευτερόλεπτα, η διαδικασία θα έχει τελειώσει. Επιλέγουμε την επιλογή "++++Go Back +++" και μετά "reboot system now". To rooting έχει σχεδόν τελειώσει!!!

Ανοίγουμε το τηλέφωνο και πάμε στα εικονίδια των εφαρμογών. Εκεί επιλέγουμε το εικονίδιο SuperSU. Εμφανίζεται η ειδοποίηση "Εγκατάσταση ενός εφεδρικού script...." πατάμε ΟΚ. Στην επόμενη ειδοποίηση στο να ακολουθήσουμε τον developer σε Twitter / Google+ πατάμε το "Όχι ευχαριστώ". Αν είμαστε συνδεδεμένοι ενδέχεται να μας ζητηθεί αναβάθμιση για το SuperSU, καλό θα είναι να το αποδεχτούμε και να κάνουμε ΑΠΛΗ αναβάθμιση και όχι μέσω recovery.

 

10) Με τον ίδιο τρόπο εγκαθιστούμε και τα Gapps. Όταν εκκινήσουμε ξανά το τηλέφωνο, αυτό θα κάνει για λίγη ώρα βελτιστοποίηση των εφαρμογών που έχουμε εγκαταστήσει και θα κάνει ένα γρήγορο setup (γλώσσα, λογαριασμό Google κτλ. Ενδέχεται να εμφανιστούν μερικές φορές ειδοποιήσεις κρασαρίσματος του Google Play ή του Ημερολογίου. αυτά τα προβληματάκια είναι προσωρινά μέχρι να μπούμε στο λογαριασμό Google και να κάνουμε τις όποιες αναβαθμίσεις μας προταθούν.

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν έχω ούτε θα έπαιρνα ποτέ κινητό turbo-x (προσωπικά με προσβάλλει να πουλάνε τόσο ακριβά σχετικά ένα κινητό που δεν έχουν φτιάξει/σχεδιάσει οι ίδιοι και με ένα τόσο κλειστό οικοσύστημα που ανταγωνίζεται αυτό της.... apple) μπράβο σου για τον κόπο σου! Πιστεύω πολλοί θα το βρουν αυτό το topic πολύ χρήσιμο!
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο για τον χρονο που ξοδεψες,για να δωσεις τα φωτα σου,αν και εχω το ιδιο δεν ειμαι ικανπιοιμενος,και δεν θα το προτεινα σε κανενα,μεγαλη κινεζια
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου και συγχαρητήρια για τον κόπο σου. Σε παρακαλώ κάνε update το link στο βήμα "3. Τα απαραίτητα αρχεία συστήματος που θα φλασάρουμε". Είναι το ίδιο με το link στο βήμα "1".

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάει να ξεκινήσει το flashάρισμα (με το που συνδέω την μπαταρία) μου βγάζει το σφάλμα

"PMT changed for the ROM. It must be downloaded" και σταματάει. Καμιά βοήθεια;

Από οτι φαίνεται, κάτι τρέχει με το partitioning του τηλεφώνου.

 

Αριθμός Μοντέλου: G310S

Έκδοση Android: 4.2.2

Kernel: 3.4.5

Έκδοση: OTD.JB3.MP.V1

Προσαρμοσμένη έκδοση: Turbo-X G310S-V1.0

Edited by kted
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάει να ξεκινήσει το flashάρισμα (με το που συνδέω την μπαταρία) μου βγάζει το σφάλμα

"PMT changed for the ROM. It must be downloaded" και σταματάει. Καμιά βοήθεια;

Από οτι φαίνεται, κάτι τρέχει με το partitioning του τηλεφώνου.

 

Αριθμός Μοντέλου: G310S

Έκδοση Android: 4.2.2

Kernel: 3.4.5

Έκδοση: OTD.JB3.MP.V1

Προσαρμοσμένη έκδοση: Turbo-X G310S-V1.0

 

Καλησπέρα.

 

Θα προσπαθήσω να αναπαράγω το πρόβλημα. Θα ήθελα στο μεταξύ να επιβεβαιώσουμε ότι:

α) ο οδηγός - driver έχει εγκατασταθεί σωστά και έχει γίνει επανεκκίνηση του υπολογιστή

β) Κατέβασε το MtkDroidTools, τρέξε το πρόγραμμα ως διαχειριστής και επιβεβαίωσε ότι τα στοιχεία του τηλεφώνου φαίνονται στην πρώτη καρτέλλα του προγράμματος

γ) επιβεβαίωσε πως τρέχεις το flash tool ως διαχειριστής

 

Αν δοκιμάσεις και επιβεβαιώσεις τα 3 παραπάνω, θα δημοσιεύσω ένα σύνδεσμο με όλη τη ROM (περίπου 209 MB συμπιεσμένο και 2,35 GB ασυμπίεστο) ως τελευταία λύση. Ενημέρωσέ με για να δούμε πως θα προχωρήσουμε.

 

Σε ευχαριστώ

Edited by vmaxer1967
Link to comment
Share on other sites

Το DroidTools συνδέεται κανονικά, βγάζει αυτά:

 

Hardware : MT6572

Model : hexing72_wet_jb3

Build number : OTD.JB3.MP.V1

Build date UTC : 20140102-083834

Android v : 4.2.2

Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V1.P2, 2013/09/05 18:12

Kernel v : 3.4.5 (te@te-desktop) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP Thu Jan 2 16:36:39 CST 2014

Link to comment
Share on other sites

Το DroidTools συνδέεται κανονικά, βγάζει αυτά:

 

Hardware : MT6572

Model : hexing72_wet_jb3

Build number : OTD.JB3.MP.V1

Build date UTC : 20140102-083834

Android v : 4.2.2

Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V1.P2, 2013/09/05 18:12

Kernel v : 3.4.5 (te@te-desktop) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP Thu Jan 2 16:36:39 CST 2014

 

Καλησπέρα και συγγνώμη για την καθυστέρηση

 

το σφάλμα μάλλον οφείλεται στο checksum των αρχείων που ναι μεν αποτελούν μέρος της ROM αλλά εμείς δε στέλνουμε στο κινητό. Οπότε έβαλα ό,τι χρειάζεται σε ένα rar αρχείο, το οποίο θα αποσυμπιέσεις σε ένα φάκελο. Στη συνέχεια θα οδηγήσεις το flash πρόγραμμα στο φάκελο αυτό, θα διαλέξεις το MT6572_Android_scatter.txt που υπάρχει μέσα σε αυτό το φάκελο και θα επιλέξεις να φλασάρεις τα BOOTIMG και RECOVERY για αρχή. Αν και αυτό δε δουλέψει, τότε φλάσαρε όλα τα partitions. Ευχομαι καλή επιτυχία.

 

Το ROM θα το βρεις ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγγνώμη για την καθυστέρηση

 

το σφάλμα μάλλον οφείλεται στο checksum των αρχείων που ναι μεν αποτελούν μέρος της ROM αλλά εμείς δε στέλνουμε στο κινητό. Οπότε έβαλα ό,τι χρειάζεται σε ένα rar αρχείο, το οποίο θα αποσυμπιέσεις σε ένα φάκελο. Στη συνέχεια θα οδηγήσεις το flash πρόγραμμα στο φάκελο αυτό, θα διαλέξεις το MT6572_Android_scatter.txt που υπάρχει μέσα σε αυτό το φάκελο και θα επιλέξεις να φλασάρεις τα BOOTIMG και RECOVERY για αρχή. Αν και αυτό δε δουλέψει, τότε φλάσαρε όλα τα partitions. Ευχομαι καλή επιτυχία.

 

Το ROM θα το βρεις ΕΔΩ

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια θα δοκιμασω να βαλω play και εγω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραια θα δοκιμασω να βαλω play και εγω.

 

Εβαλα τα αρχεια στο /system/app το play εμφανιζεται στο μενου αλλα οταν να το ανοιξω με πεταει. (Δυστυχος η εφαρμογη […] σταματησε να λειτουργει). Ηθικο διδαγμα... Το turbox g310 δε δεχεται play

Edited by jim3692
δεν ειχα δει πως εχει και αλλες σελιδες. ειδα μονο την πρωτη και πηφα να γραψω για το framaroot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα!!

Πρόσφατα έπεσε ένα Turbo-X G310s στα χέρια μου με σπασμένο αισθητήρα αφής (Digitizer). Επειδή απο εκεί και πέρα η συσκευή είναι σε καλή κατάσταση, μήπως ξέρει κανείς ποιο είναι το αντίστοιχο κινεζοϊνδικό αδερφάκι του μπας και βρω κανένα ανταλλακτικό γιατί αν το στείλω στο Πλαίσιο, δε νομίζω να αξίζει ιδιαίτερα η επισκευή του....

Ευχαριστώ πολύ!

...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ευχαριστούμε πολύ για τη χρόνο που διέθεσες ! Θέλω κι εγώ να το κάνω στο turbox μου. Λοιπόν, εγώ έχω android 4.0.4 όμως... παίζει κάποιο ρόλο ; Kαι κάτι περαιτέρω. Κατέβασα το flash tool, το άνοιξα με το 7z, βρήκα το flash_tool.exe αλλά όταν πατάω δεξί κλικ δεν μου εμφανίζει αυτό το " εκτέλεση ως διαχειριστή" [ATTACH]51900[/ATTACH] ... τωρα ; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...