Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω μια γνωστή που παίρνει επίτηδες ψαράκια σε κατάσταση εγκυμοσύνης κι έχει γεμίσει τον κόσμο και το σπίτι της πολύχρωμα νεογέννητα ... :lol:

Μήπως θέλει να γεμίσει και αγαπησιάρικα χνουδωτά τροκτικά? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω ενα προβλημα:!:

Εδωσα στο σκυλο μου ενα αρκουδακι να παιζει και αυτη το βαζει αναμεσα στο ποδια τις και ξερετε...πανω κατω ολη μερα..βγαζει και τι γλωσσα κτλ και στο τελος λαχανιαζει κιολας. Μονο τσιγαρο που δεν αναβει

Μηπως πρεπει να τη ζευγαρωσω; Ειναι 2.5 χρονων περιπου...Ειναι νορμαλ αυτο;

I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα:!:

Εδωσα στο σκυλο μου ενα αρκουδακι να παιζει και αυτη το βαζει αναμεσα στο ποδια τις και ξερετε...πανω κατω ολη μερα..βγαζει και τι γλωσσα κτλ και στο τελος λαχανιαζει κιολας. Μονο τσιγαρο που δεν αναβει

Μηπως πρεπει να τη ζευγαρωσω; Ειναι 2.5 χρονων περιπου...Ειναι νορμαλ αυτο;

 

Είναι σύνηθες πολλά σκυλάκια το κάνουν ... μην σε τρομάζει.. απλά τσέκαρε με τον κτηνίατρό σου μην έχει καμιά μόλυνση,κτλ στα γεννητικά του όργανα, γιατί το'χω ακούσει κι αυτό να συμβαίνει κ το σκυλάκι να "τρίβεται" ουσιαστικά για να ανακουφιστεί... αν και είναι στην "εφηβεία" του τώρα κι έχει ορμές ... !!! :)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα:!:

Εδωσα στο σκυλο μου ενα αρκουδακι να παιζει και αυτη το βαζει αναμεσα στο ποδια τις και ξερετε...πανω κατω ολη μερα..βγαζει και τι γλωσσα κτλ και στο τελος λαχανιαζει κιολας. Μονο τσιγαρο που δεν αναβει

Μηπως πρεπει να τη ζευγαρωσω; Ειναι 2.5 χρονων περιπου...Ειναι νορμαλ αυτο;

 

να μην σε ανησυχει...εμενα "ξεσπαει" σε μια μπαλα:lol: ο δικος μου βεβαια ειναι αγορακι,οποτε αν ενδιαφερεσαι εδω ειμαστε ...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να τα στειρωνετε ρε παιδια τα σκυλακια και τα γατακια;

Θελω να πω, υποφερουν τα ερμα ετσι.

Εκτος κι αν θελετε να τα ζευγαρωσετε καποια στιγμη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο δικος μου ειναι ηδη 10 ετων,λιγο μεγαλος για στειρωση..αλλωστε τις μπερμπαντιες του τις κανει οταν το σκαει απο το εξοχικο..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δύο κυνηγόσκυλα (τριγυρνάνε στην αυλή και στο οικόπεδο και το βράδι ο μικρός κοιμάται εντός σπιτιού) ένα θηλυκό (5χρονών) ένα αρσενικό - ο γιός της- (14μηνών). Η θηλυκιά όταν ο μικρός πάει να την μυρίσει επιτίθεται .. Ο μικρός τα πρωινά τον έχω δει που'χει "ορέξεις" αλλά το μόνο που κάνει είναι να καθαρίζει την περιοχή .. τπτ παραπέρα .. Δεν θέλουμε να τα υποβάλλουμε σε αυτή τη διαδικασία .. άλλωστε όσο μπορούμε και περνάει από το χέρι μας δεν την αφήνουμε απλά να ζευγαρώσει. ούτως η άλλως το σπίτι είναι θωρακισμένο .. και οτιδήποτε άλλο ζωντανό ων .. "του γαβγίζουμε, γιατί προστατεύουμε τα αφεντικά μας .." ;)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
πούλησέ τα .. ή χάρισε τα σε γνωστούς ... ή βάλε τα σε αγγελία ...

 

έχω μια γνωστή που παίρνει επίτηδες ψαράκια σε κατάσταση εγκυμοσύνης κι έχει γεμίσει τον κόσμο και το σπίτι της πολύχρωμα νεογέννητα ... :lol:

 

μια χαρα την βρισκω,εξυπνο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
γνωριζει κανεις που μπορω να κανω καταγγελια για κακοποιηση ζωου(οχι σκυλου ή γατας ομως)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
γνωριζει κανεις που μπορω να κανω καταγγελια για κακοποιηση ζωου(οχι σκυλου ή γατας ομως)

 

 

Για τί ζώο μιλάς???

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

περασε ενας μηνας και δυστυχως το ζωακι ψοφησε..

 

οποτε δεν εχει νοημα πλεον

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Που μπορω να βρω συριακα χαμστερ στην Θεσσαλονικη?

Εχω παρει σε ποσα pet shops αλλα ολοι μου λενε οτι δεν εχουν συριακα αλλα μονο τα νανο ή τα ρωσικα.......

Ας με βοηθησει καποιος γιατι εχω κουραστει...... :(

 

Ενα συριακο χαμστερ δεν μπορω να βρω στην Θεσσαλονικη......

 

Ελεος...... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

δεν μενω θεσσαλονικη για να σου πω απο που να το παρεις αλλα με μια αναζητηση βρηκα αυτα:

http://www.my-pet.gr/content/view/39/70/lang,el/

http://www.petcorner.gr/index.php?view=article&catid=16%3A-a-&id=37%3A2008-10-14-00-46-26&format=pdf&option=com_content&Itemid=68

http://hamsterakia.blogspot.com/

ετσι ωστε οταν καταφερεις να το βρεις να το μεγαλωσεις σωστα και πολυ αγαπη!!!

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω συριακα χαμστερ στην Θεσσαλονικη?

Εχω παρει σε ποσα pet shops αλλα ολοι μου λενε οτι δεν εχουν συριακα αλλα μονο τα νανο ή τα ρωσικα.......

Ας με βοηθησει καποιος γιατι εχω κουραστει...... :(

 

Ενα συριακο χαμστερ δεν μπορω να βρω στην Θεσσαλονικη......

 

Ελεος...... :wacko:

 

Πρέπει να έχουν στο Quiko...εγώ όποτε πηγαίνω βλέπω να έχουν πολλά είδη απο χαμστερ... Βέβαια δεν ξέρω να τα ξεχωρίζω καλά, εγώ ινδικό χοιρίδιο έχω, αλλά δεν πιστευω να μην έχουν!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ας βάλω κι εγώ μερικές φωτογραφίες με τα μικρά τερατάκια που γέννησε η σκύλα μου. Για να καταφέρω να τα βγάλω μια φωτογραφία της προκοπής, χωρίς να τρέχουν πάνω κάτω, χρειάστηκε πάνω από μια ώρα παιχνιδιού (μέχρι που αποφάσισαν να ξεκουραστούν λιγάκι :lol:)! Η ράτσα τους είναι Επανιέλ Μπρετόν.:)

http://farm3.static.flickr.com/2531/4232689934_2efe6333a7_b.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2715/4232689938_55b3b5e739_b.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2735/4232689942_556f149aac_b.jpg

http://farm5.static.flickr.com/4019/4232689946_9ba723193d_b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την Δευτέρα που μας πέρασε "έχασα" το θηλυκό μου σκυλί ... τη Λίζα μου ..

Δυστυχώς στην σύγχρονη Ελλάδα, εκείνη του 2010, υπάρχουν κάποιοι απ-άνθρωποι .. που ενοχλούνται από την παρουσία σκύλων ή άλλων ζώων .. κι έτσι .. ετοιμάζουν ένα δηλητήριο, μία φόλα, ή ότι άλλο τρόπο εφευρίσκουν ... και σπέρνουν το θάνατο.

Οι τελευταίες της ώρες ήταν πολύ θλιβερές και συγκίνησαν μια ολόκληρη γειτονιά .. δεν άξιζε να έχει τέτοιον θάνατο .. κι αυτό που δεν άξιζε για όλους εμάς ήταν που δεν βρήκαμε το κορμί της για να το θάψουμε και να το θρηνήσουμε όπως πρέπει .. (το γιατί ακόμα ψάχνουμε να το μάθουμε.. είναι κι αυτό άλλος ένας γρίφος στην υπόθεση) ..

Σίγουρα πάντως, στην τελευταία της στιγμή, έψαξε να μας βρει .. για να τη σώσουμε (την είχαμε στο εξοχικό, περίπου 20 χλμ μακριά από το σπίτι, πηγαίνανε οι δικοί μου καθημερινά 2 φορές τη μέρα) .. αλλά μάταια .. παρέλυσε ... κι έμεινε εκεί ... εκείνο το βράδυ της Δευτέρας ...

Άφησε πίσω της .. ένα μικρούλι, τον Tippy .. μόλις 1 μήνα και κάτι ... τουλάχιστον βρήκε παρηγοριά στην αγκαλιά του Emo (από προηγούμενη γέννα της Λίζας) και οι δικοί μου .. βρήκαν παρηγοριά στον Tippy, και όλοι μαζί προσπαθούμε να συνέλθουμε ..

 

Δεν έχω λόγια, κι εγώ ακόμα προσπαθώ να συνέλθω .. ο χρόνος θα βοηθήσει πιστεύω ..

Αγαπάτε τα ζώα σας, παιδιά, κι όσο μπορείτε προστατεύετέ τα .. Αφού η κοινωνία δεν κάνει κάτι γι' αυτούς τους δολοφόνους ... ας γίνουμε εμείς υπερπροστατευτικοί με τα ζώα μας..

Όποιος δεν έχει παιδεία.. καλύτερα ας έχει πόδια .. να τρέχει ... μακριά..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια.

εφοσον δε το βρηκατε το σκυλακι,αποκλειεις να σας το εκλεψαν?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

υποθετω με το "εχασα" εννοει οτι το σκοτωσαν...

κριμα...κριμα...μισανθρωποι δολοφονοι. κ ο νομος τι κανει; θεωρει τη δολοφονια ζωου, φθορα ξενης ιδιοκτησιας...τι να πεις...

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

Ας βάλω κι εγώ μερικές φωτογραφίες με τα μικρά τερατάκια που γέννησε η σκύλα μου. Για να καταφέρω να τα βγάλω μια φωτογραφία της προκοπής, χωρίς να τρέχουν πάνω κάτω, χρειάστηκε πάνω από μια ώρα παιχνιδιού (μέχρι που αποφάσισαν να ξεκουραστούν λιγάκι :lol:)! Η ράτσα τους είναι Επανιέλ Μπρετόν.:)

http://farm3.static.flickr.com/2531/4232689934_2efe6333a7_b.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2715/4232689938_55b3b5e739_b.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2735/4232689942_556f149aac_b.jpg

http://farm5.static.flickr.com/4019/4232689946_9ba723193d_b.jpg

 

Είναι πανέμορφα να σου ζήσουν!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

υποθετω με το "εχασα" εννοει οτι το σκοτωσαν...

κριμα...κριμα...μισανθρωποι δολοφονοι. κ ο νομος τι κανει; θεωρει τη δολοφονια ζωου, φθορα ξενης ιδιοκτησιας...τι να πεις...

 

μα αφου γραφει πως δεν βρηκαν καν το σωμα του σκυλου για να το θαψουνε...:confused::cry:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

μα αφου γραφει πως δεν βρηκαν καν το σωμα του σκυλου για να το θαψουνε...:confused::cry:

 

τηλεφώνησαν στους δικούς μου ότι ήταν νεκρό σε κάποιο σημείο, εντός 20 λεπτών το κορμί του ήταν εξαφανισμένο..

αποκλείεται να μας το έκλεψαν .. διότι .. στις 6.30 μ.μ. της Δευτέρας είχε πεθάνει .. αλλά δεν μας ειδοποίησε κανείς, παρά μόνο την Τρίτη το πρωί, ο γείτονας πηγαίνοντας στο διπλανό κτήμα.....

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει παρανοϊκός στη γειτονιά αυτή ... μόλις πληροφορήθηκα ότι έχουν πεθάνει άλλα 6 σκυλιά από προχτές!! 'Ολοι όσοι είδαν το δικό μου να σβήνει εκείνη τη μέρα, θρηνούν τώρα και τα δικά τους σκυλιά..

Ετοιμάζονται για καταγγελία και δράση όλοι όσοι μένουν στην περιοχή ...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

τζιζους κραηστ δηλαδη... κουραγιο κοπελια...ενημερωστε οργανωσεις κλπ, κανετε τον να πει ημαρτον. κ βεβαια, δικηγορο...
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...