Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρακολουθησα τα τελευταια μηνυματα με τα ασχημα που κανουν στα καημενα τα ζωακια μας.πραγματικα κριμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παρακολουθησα τα τελευταια μηνυματα με τα ασχημα που κανουν στα καημενα τα ζωακια μας.πραγματικα κριμα.

 

Δεν ξέρω αν έχεις δει το animal prensict (κάπως λετσι το λένε) στο Animal Channel. Εκεί να δεις κακοποιημένα ζωάκια που σώζει ειδική μονάδα προστασίας ζώων στην Αμερική. Αίσχος πως τα κακοποιούνε!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχεις δει το animal prensict (κάπως λετσι το λένε) στο Animal Channel. Εκεί να δεις κακοποιημένα ζωάκια που σώζει ειδική μονάδα προστασίας ζώων στην Αμερική. Αίσχος πως τα κακοποιούνε!

 

Eδώ κακοποιούνε ανθρώπους , στα ζώα θα κολλήσουν ? :mad: :(

Link to comment
Share on other sites

Nαι woudoulis μονο που ο ανθρωπος σαφως και εχει περισσοτερες δυνατοτητες αμυνας απεναντι σε εναν αλλο ανθρωπο.Η γατα π.χ. τι να σου κανει;Οσο και να σου βγαλει νυχια, οσο και να αγριεψει, αν την περιορισεις σε εναν χωρο και δεν μπορει να το σκασει...την εβαψε!

 

Και να μην πηγαινουμε μακρια...περαν απο τις εταιρειες με τα πειραματα και ολα αυτα, ποσοι γυρω μας δεν βασανιζουν και δεν φαιρονται βαναυσα στα ζωα;:mad:

Εχω ιστοριες απο την δουλεια της μητερας μου απιστευτες!Και δυστυχως ελαχιστες φορες ειτε βρισκεται ο δραστης,ειτε καταγγελεται!

Απο κανεναν δεν ζητησα να τα αγαπησει.Ειλικρινα!

Αλλα τουλαχιστον "απαιτω" να τα σεβονται!:!:

Link to comment
Share on other sites

Πωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!:yahoo: :up:

Τι μου εδειξες τωρα!!!!!!!!!!:D

Τους λατρευω τους παπαγαλους!Ειναι κουκλοι και πανεξυπνα ζωα!!!;)

Να σου ζησει φιλε μου!Ειναι υπεροχος!!!!:happy:

Πράγματι...:)Είναι πολύ έξυπνος ο άτιμος!Εκείνη τη φορά που τον είχα βγάλει έκανε 6 ώρες να μπει στο κλουβί του και δεν μπορούσαν κάτσω στο pc!:lol:Πιανόταν όλη την ώρα απο το ποντίκι και απο την οθόνη γιατί γλιστρούσε πάνω στο γραφείο!:lol:Είχε πολύ γέλιο!Τώρα έχει μάθει το γέλιο της μάνας μου και το κάνει μόλις το ακούσει!:lol::DΛέει καλημέρα,γειά σου,φτερνίζεται(αυτό το έχει μάθει απο εμένα γιατί το πρωί συνήθως το κάνω)!Τρώει τα πάντα,μέχρι και γύρο του έχω δώσει,χοιρινό,μήλα,ροδάκινα,κεράσια,κάστανα,σταφύλια,λάχανο,αυτά θυμάμαι τώρα αλλά του έχω δώσει και άλλα!

Αλλά τώρα έχουμε να τον βγάλουμε πολύ καιρό,γιατί πρέπει να του κόψουμε στην άκρη τα φτερά γιατί πετούσε προς παράθυρα και μπορεί να τραυματιστεί έτσι...!

Όταν πλησιάζω κοντά του ,πλησιάζει,κάθεται και τον χαιδεύω!Μόνο σε μένα όμως!Επίσης γλύφει και το δάχτυλό μου!Σέ όλους τους άλλους απομακρύνεται γιατί τους φοβάται!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιοι οι παπαγαλοι!!! :D

Ειχα και εγω 2 ενα μπλε και ενα πρασινο! Αλλα λογω ζεστης ψοφησαν :(

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιοι οι παπαγαλοι!!! :D

Ειχα και εγω 2 ενα μπλε και ενα πρασινο! Αλλα λογω ζεστης ψοφησαν :(

 

Λόγω ζέστης; εντύπωση μου κάνει.

Λόγω κρύου, είχα ακούσει. Για πόσους βαθμούς μιλάμε;

Ρωτάω επειδή έχω και εγώ παπαγάλους.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω ζέστης; εντύπωση μου κάνει.

Λόγω κρύου, είχα ακούσει. Για πόσους βαθμούς μιλάμε;

Ρωτάω επειδή έχω και εγώ παπαγάλους.

Πράγματι,έτσι είναι!

Πρόβλημα απο το κρύο έχουν περισσότερο γιατί ζουν σε τροπικό περιβάλλον!

Αλλά έχω διαωάσει ότι απο τη ζέστη νιώθουν δυσφορία!;)

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι,έτσι είναι!

Πρόβλημα απο το κρύο έχουν περισσότερο γιατί ζουν σε τροπικό περιβάλλον!

Αλλά έχω διαωάσει ότι απο τη ζέστη νιώθουν δυσφορία!;)

 

Μπορεί, αλλά η συνηθισμένη μέση θερμοκρασία ενός δωματίου δεν νομίζω ότι μπορεί να τους σκοτώσει.

Μάλλον το είχατε παρακάνει με την θέρμανση εκείνες τις μέρες. Αν είσαι σίγουρος ότι αυτή ήταν η αιτία και όχι κάποια αρρώστια.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω ζέστης; εντύπωση μου κάνει.

Λόγω κρύου, είχα ακούσει. Για πόσους βαθμούς μιλάμε;

Ρωτάω επειδή έχω και εγώ παπαγάλους.

Καλοκαιρι ηταν!

Στο σπιτι μεσα ηταν αλλα επειδη ηταν κοντα στο παραθυρο(και προφανως τα χτυπουσε ο ηλιος) ψοφησαν :(

Μιλαμε για 30 βαθμους.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαιρι ηταν!

Στο σπιτι μεσα ηταν αλλα επειδη ηταν κοντα στο παραθυρο(και προφανως τα χτυπουσε ο ηλιος) ψοφησαν :(

Μιλαμε για 30 βαθμους.

 

Α!!!

Έτσι ναι. Αν τα χτυπούσε ο ήλιος είναι δικαιολογημένο. Κακώς βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://users.otenet.gr/~grouso/fofiko31.jpg
τι μουρη ειναι αυτηηηηηηηηηηηηηηη???????

γλυκααααααααα

 

βγαλτο μουριτσα:p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Bαση της δικιας μου γατας που ειναι ρατσας:

1)Απο ζημιες δεν μου εχει κανει τιποτα σπουδαιο...Ουτε τα νυχια της ξυνει σε επιπλα ουτε τιποτα.Οταν θελει να ξυσει τα νυχια παει σε μια συγκεκριμενη καρεκλα το κανει κανα δυο φορες κι αυτο ηταν.Καμια σχεση δηλαδη με κατι αλλες που τους αλλαζουν τα φωτα στο ξυσιμο.

 

2)μπανιο οπως ειναι φυσικο ΔΕΝ χρειαζονται.Ισως οταν ειναι μικρα ακομα ενα τοπικο πλυσιμο σε εκτακτες περιπτωσεις.Π.Χ. η δικια μου που εχει μεγαλο τριχωμα οταν ηταν μικρη εφαγε κατι αλλο απο ξηρα τροφη (φαγητο για γατες αλλα οχι ξηρα τροφη.Ξερεις σαν τονος που ειναι) και δυστυχως ειχε διαρροια.Ε...λογο οτι ειχε μακρυ τριχωμα εγινε λιγο σκα@τα πισω.Εκει αναγκαστικα την επλυνα τοπικα γιαν καθαρισει.

Απο την αλλη ειδικα αν εχουν μακρυ τριχωμα θελουν σιγουρα βουρτσισμα (κανει καλο και στην τριχα),

μετα θελουν καθε τοσο αμπουλες για ψυλλους (δεν ειναι καποια δυσκολη δουλεια) μιας και σχεδον ολες κολλανε ψυλλους,

σε περιπτωση που πινει πολυ γαλα (ή και απο το φαγητο) μπορει να βγαλει σκουλικακια (μικρα ασπρα) με τα κακα της, οποτε θελει ενα χαπακι και τελος, καθαρισμα στα ματια της

καθαρισμα συχνο στην αμμο που θα εχει για ην αναγκη της

και τα εμβολια της

Α!Και μπορει να θελησεις να την στειρωσεις ε!Εγω δεν το εχω κανει...Ο μονος λογος ειναι γιατι αν βρω κι αλλη καθαροαιμη θα την ζευγαρωσω.Αν δω ομως οτι τραβαει πολλες φρικες δεν ξερω τι θα κανω.

 

3)Σαν ζωα ειναι πανεξυπνα, αλλα ειναι και καθικακια και εγωιστες και γι' αυτο κανουν το δικο τους.Μην περιμενεις να πεις στην γατα "κατσε κατω" και να καθισει.

 

4) ειναι η απολυτη συντροφια...κι εγω μονος μενω και πραγματικα μου κραταει απιστευτη συντροφια.Ειδικα οταν την εχω αγκαλια και την χαιδευω ή οταν της μιλαω και νιαουριζει...

 

Δυστυχως οι Περσιας χρειαζονται μπανιο τουλαχιστον 1 φορα το μηνα απο οσο διαβαζω. Και οπως το κοβω θα επιστρατευω γνωστους και φιλους για να καταφερνω να της κανω μπανιο.

Τελευταιες ερωτησεις πριν προβω στην αγορα (ισως επομενη εβδομάδα).

Επειδη λειπω 8-9 ωρες την ημερα απο το σπιτι, τι θα πρεπει να προσεχω εφοσον θα μενει μονο του τοσες ωρες.

Επισης...πως γνωριζουν πως πρεπει να κανουν τσισακια/κακακια στην αμμο; Το εχουν εμφυτο;

 

Οντως η Περσιας που πηρε ο ταξιδιωτης22 ειναι chinchilla που διαφοροποιειται ελαχιστα απο τις κλασσικες Περσίας.

Link to comment
Share on other sites

pedia phra ena skulaki kai exw kollhsei sto pws na to vgalw einai thulhko ti mou proteinetai???

 

Καλό είναι να έχει δύο συλλαβές το όνομά του

Κάνε το τεστ , λέγε του διάφορα και σε όποιο δεις ότι αντιδρά περίεργα πες το έτσι :)

Nα σου ζήσει

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααααααα...

αν καταφερω τελικα θα ανεβασω και τα δικα μου...

εχω ενα τεχνικο προβληματακι-αμάθειας...

ευχαριστω και όλους εσάς για την πολύτιμη βοήθειά σας...:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία.

Ένα κουνέλι μπορεί να ζήσει ελεύθερο στο σπίτι,όπως μια γάτα ή ένας σκύλος;

Ή πρέπει να μένει τις περισσότερες ώρες σε κάποιο κλουβί;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία.

Ένα κουνέλι μπορεί να ζήσει ελεύθερο στο σπίτι,όπως μια γάτα ή ένας σκύλος;

Ή πρέπει να μένει τις περισσότερες ώρες σε κάποιο κλουβί;

Μπορεί με ιδιαίτερη προσοχή να ζήσει ελεύθερο σε ένα δωμάτιο,σε όλο το σπίτι δεν το συνιστώ.Προυπόθεση να μην υπάρχει χαλί στρωμένο,καλώδια στα οποία μπορεί να έχει πρόσβαση,όταν σφουγγαρίζεις να το βάζεις στο κλουβί και επίσης να μην ψεκάζεις ποτέ εκείνο το δωμάτιο με διάφορα σπρέυ :) Ένα κουνέλι,μπορεί άνετα να πηγαίνει για τις ανάγκες του σε συγκεκριμένους χώρους,όπως οι γάτες,οπότε σε αυτό δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα :)
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου λύσετε μια απορία αν και εγώ γνώμη δεν αλλάζω. Πριν λίγες μέρες μου εμφανίστηκε στα μάτια μια μικρή ερυθρότητα και δάκρυζαν και τα δύο μάτια μου και τα νοιώθω λίγο πρησμένα. Επισκέφτηκα παθολόγο και μου είπε ότι ίσως είναι κάποια μόλυνση, είτε επιπεφυκίτιδα που ίσως προέρχεται απο τον σκύλο μου. Του απάντησα ότι έχω αυτόν τον σκύλο εδώ και 6 χρόνια περίπου. Μετά μου είπε ότι δεν φταίει ίσως αυτός, αλλά μου έβαλε την ιδέα, αλλά να το δώσω τον σκύλο αυτό δεν το συζητάμε ούτε για αστείο. Και ερωτάω εγώ τώρα αν μιλήσουμε υποθετικά ότι πρόερχεται απο τον σκύλο και αυτός δεν φεύγει απο το σπίτι, η μόνη λύση που βλέπω είναι να τον ακουμπάω όσο μπορώ πιο λίγο, και να πλένω τα χέρια μου όσο μπορώ καλύτερα. Ακόμα θα ήθελα να πω ότι δεν πιστεώ ότι προέρχεται απο αυτόν γιατί θα είχε εμφανιστεί μέσα στα πρώτα δύο χρόνια.Ακόμα να αναφέρω που ίσως το ξέχασα ότι την τελευταία εβδομάδα περνάω ένα κρύωμα με βήχα και συνάχι έντονο.
Ρούξι Ψυχάρα για πάντα Τριφυλλάρα.
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν νομιζω να οφειλεται στο σκυλο σου αυτο.κι εγω το ειχα παθει πριν λιγο καιρο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου λύσετε μια απορία αν και εγώ γνώμη δεν αλλάζω. Πριν λίγες μέρες μου εμφανίστηκε στα μάτια μια μικρή ερυθρότητα και δάκρυζαν και τα δύο μάτια μου και τα νοιώθω λίγο πρησμένα. Επισκέφτηκα παθολόγο και μου είπε ότι ίσως είναι κάποια μόλυνση, είτε επιπεφυκίτιδα που ίσως προέρχεται απο τον σκύλο μου. Του απάντησα ότι έχω αυτόν τον σκύλο εδώ και 6 χρόνια περίπου. Μετά μου είπε ότι δεν φταίει ίσως αυτός, αλλά μου έβαλε την ιδέα, αλλά να το δώσω τον σκύλο αυτό δεν το συζητάμε ούτε για αστείο. Και ερωτάω εγώ τώρα αν μιλήσουμε υποθετικά ότι πρόερχεται απο τον σκύλο και αυτός δεν φεύγει απο το σπίτι, η μόνη λύση που βλέπω είναι να τον ακουμπάω όσο μπορώ πιο λίγο, και να πλένω τα χέρια μου όσο μπορώ καλύτερα. Ακόμα θα ήθελα να πω ότι δεν πιστεώ ότι προέρχεται απο αυτόν γιατί θα είχε εμφανιστεί μέσα στα πρώτα δύο χρόνια.Ακόμα να αναφέρω που ίσως το ξέχασα ότι την τελευταία εβδομάδα περνάω ένα κρύωμα με βήχα και συνάχι έντονο.
ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...