Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος princess (24 Οκτ. 2004 , 16:02)

 

εχω δει και τα χειροτερα... Πρωι πρωι η σκουπιδιαρα να αδειαζει τους καδους, αρπαζουν ενα χαρτοκουτο, το πετανε μεσα... οταν καταλαβαν τι περιειχε ηταν αργα... Οι υπαλληλοι του δημου παντως εκαναν μυνηση κατα αγνωστων, η γειτονια κατηγγειλε την κυρια που εβαλε τα γατακια στην κουτα, εγινε ενας ψιλοχαμος... Ο ανθρωπος που εριξε την κουτα στην σκουπιδιαρα ειχε παθει σοκ, μαζι και γω που παρακολουθουσα απο πισω... Αλλα η τυχη των γατιων δυστυχως δεν αλλαξε!

 

Τι μηνυσεις και κουραφεξαλα :mad: :mad: Επρεπε να την ειχατε λυντσαρει ολοι μαζι εκεινη την ωρα,να μη σου πω να τη ριχνατε και μεσα στη σκουπιδιαρα να δει τι ωραια που ειναι. :angry: :angry:
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το λιγότερο που έπρεπε ήταν μια χοντρή μήνυση για να μην πω ότι θα την έριχνα μέσα στην σκουπιδιάρα σα σκουπίδι που είναι.μαζί το είπαμε bel.και τι έγινε με την μήνυση ? το πιο σίγουρο τίποτα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

μονο προστιμο πληρωσε τελικα arfi... κανονικα θα επρεπε να πληρωσει και ψυχικη οδυνη για τον ανθρωπο που πηρε την κουτα (δε θελω να πω για το θεαμα, ολοι εχετε δει σκουπιδιαρες, ολοι εχετε δει πως δουλευει ο μηχανισμος, ολοι εχετε δει εκεινο το λουκι που χρησιμευει σαν "αποχετευση", μπορειτε να φανταστειτε). Κι αν δεν κατηγγειλε η γειτονια ποιος το εκανε, δε θα πληρωνε βεβαια ουτε το προστιμο γιατι μια κουτα διπλα στον καδο μπορει να αφησει ο καθενας.... Ητανε τα μπασταρδα της σιαμεζας της και δεν τα ηθελε!!!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος princess (24 Οκτ. 2004 , 16:16)

 

μονο προστιμο πληρωσε τελικα arfi... κανονικα θα επρεπε να πληρωσει και ψυχικη οδυνη για τον ανθρωπο που πηρε την κουτα (δε θελω να πω για το θεαμα, ολοι εχετε δει σκουπιδιαρες, ολοι εχετε δει πως δουλευει ο μηχανισμος, ολοι εχετε δει εκεινο το λουκι που χρησιμευει σαν "αποχετευση", μπορειτε να φανταστειτε). Κι αν δεν κατηγγειλε η γειτονια ποιος το εκανε, δε θα πληρωνε βεβαια ουτε το προστιμο γιατι μια κουτα διπλα στον καδο μπορει να αφησει ο καθενας.... Ητανε τα μπασταρδα της σιαμεζας της και δεν τα ηθελε!!!!!

 

μπραβο!!!!!και εχει και γατα η κυρια!!!πολυ ωραια :mad:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garfield (24 Οκτ. 2004 , 12:51)

 

Ηξερα ότι στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στη Γερμανία στέλνουνε σκύλους. Τώρα μαθαίνω ότι υπάρχει ανάλογο και για γατούλες και χαίρομαι ιδιαίτερα.

Arfi με συγχωρείς αν σε έθιξα, δεν εννοούσα με τίποτα ότι θα άφηνες τη γατούλα στην τύχη της, ούτε και ήθελα να σε πιέσω να την κρατήσεις. Μερικές φορές έχεις την καλύτερη πρόθεση και σου βγαίνει ας τα να πάνε. Ετσι και σε μένα χτες το βράδι. :(

Ξ έ ρ ω ότι θα κάνεις το καλύτερο για το ψιψίνι όπως κάνεις για Μπέμπη και Αχιλλέα. :)

Lagoudakis δίκιο έχεις για τον κήπο, άλλά το πρότεινα σαν τελευταία λύση, αν δεν γινότανε να το κρατήσεις. Αλλά ευτυχώς, βρέθηκε η τέλεια λύση γι' αυτό! :happy:

Παιδιά καλημέρα, καλή Κυριακή να έχετε, καλή βόλτα να κάνετε με τα ζουζούνια σας και τα ξαναλέμε.

 

ναι βρε το καταλαβα :) να εισαι καλα και καλη Κυριακη ;)
Link to comment
Share on other sites

μα τι πρόστιμο ρε παιδιά φυλακή έπρεπε να πάει...τι πρόστιμο και κουραφέξαλα άντε στο DI@Ολ@ τελικά τι skat@ λαός που είματε...και μετά λέμε για αλβανούς λες και είμαστε καλύτεροι εμείς...μωρέ μας αξίζει ότι και να πάθουμε στο μέλλον και θα πάθουμε πολλά :devil:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

για το γατάκι που έλεγα εχθες...τελικά πάει το ποδαράκι το ένα :o του έκαναν χειρουργείο :(

τώρα είναι καλά :)

 

αφασία είναι , έχει και κάτι γουρλωτά μ΄΄ατια :confused: :p :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (24 Οκτ. 2004 , 17:14)

 

εμενα τον εχει τωρα στο χειρουργιο :( παω σε λιγο να δω τι εγινε και να τον παρω!!!

 

 

όλα θα πάνε καλά...μην ανησυχείς :)

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στους ασθενείς και ενημερώστε μας.

Σήμερα το βράδι κάνω την τελευταία ένεση στη Νέλλη και αυτή τη φορά ελπίζω να κρατήσει η θεραπεία για 3 μήνες. :)

Για τα γατάκια δεν το σχολιάζω, ένα zantac για το στομάχι μου που έφαγε τη γροθιά και θα προσπαθήσω να το καταχωνιάσω τόσο βαθια όσο και τις άλλες φρικαλεότητες που έχω δει - δυστυχώς - πολύ συχνά. :cry:

Παιδιά, να πω κάτι? Αν η κατάσταση δεν διορθώνεται (όπως αυτή με τα γατάκια) γιατί να τα αναφέρουμε? Αν φυσικά μπορούμε να επέμβουμε, δεν το συζητώ. Αλλά αν είναι μόνο για να το μάθουμε, προς τι τόσος πόνος? Δεν ξέρω για σας, αλλά εμένα με τρελλαίνουν όλα αυτά τα φρικαλέα. :( Το έχω αναφέρει και πιο πάνω, έχω χάσει τα μισά μου μαλλιά, από γατάκια που μεγάλωνα και μου τα φολιάσανε στην Αιγινα, και από άλλα περιστατικά! Χτενιζόμουν το πρωί και έπεφταν τούφες κάτω.

Αν πάλι δε γίνεται, δεν πειράζει. Σιχαίνομαι να καταπιέζω τον οποιονδήποτε. Απλά θα τα προσπερνώ και θα προσπαθήσω να μη τα διαβάζω.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως πρεπει να τα λεμε για να ξερουμε και που να κοιταμε... Σιγουρα ειναι οδυνηρο, οπως ειναι και το να διαβαζουμε για τα ζωακια που εχουν προβληματα, περαστικα ελπιζω. Και πρεπει να τα λεμε για να μαθουμε να επεμβαινουμε και να τιμωρουνται καποιοι -εστω με προστιμο, αν το τραβουσε ο ανθρωπος θα της εκανε ζημια βεβαια... Αν κανεις απο τη γειτονια δε μιλουσε τοτε η κυρια θα εμενε κυρια και θα καμαρωνε τη σιαμεζα της -που δεν εφταιγε κι αυτη σε τιποτα....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, έχεις δίκιο. Δικό μου πρόβλημα είναι. Απλά, τόσα χρόνια που ασχολούμαι έχω δει πολλά και οι αντοχές μου έχουν λιγοστέψει. Δεν πειράζει όμως. Κατι θα κάνω γι' αυτό. :)

Ελπίζω να βοηθήσετε όλοι μετά, να κάνω μια μεταμόσχευση μαλλιών, μην είμαι σαν τη Φαλακρή Τραγουδίστρια :D :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (24 Οκτ. 2004 , 01:13)

 

τελικα μου ειπε οτι αυριο θα του κανει χειρουργειο και στον γυψο ο κακομοιρης!!!!θα δω τι θα κανω,αν δεν τον βολεψω σε καποιο σπιτι να ειναι καλα φυσικα θα τον κρατησω σιγα μην τον βγαλω στο δρομο,τι ενα τι δυο.να δω ποσο θα μου παει αυτη η ιστορια,παει η αγορα του Ρ910 :( αλλα δεν πειραζει!!!

 

πραγματικα μπραβοο σου λαγουδακι !! :D

η πραξη σου ηταν οτι καλυτερο ! χερομαι πολυ οταν βλεπω τετοιους ανθρωπους!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (24 Οκτ. 2004 , 18:32)

 

πραγματικα μπραβοο σου λαγουδακι !! :D

η πραξη σου ηταν οτι καλυτερο ! χερομαι πολυ οταν βλεπω τετοιους ανθρωπους!

 

:) :) :) :) :)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μολις τον εφερα απο τον γιατρο τον κακομοιρη :( ειναι ναρκωμενος και κοιμαται και τα 2 ποδια του ειναι στον γυψο!!!!μου ειπε να τον εχω στο κουτακι του για μια εβδομαδα για να μην περπαταει καθολου :( το αστειο ειναι οτι ο σιαμεζος που εχω καθεται ακινητος απο πανω του εδω και 30' και τον βλεπει :wacko:
Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνει βρε...αλλα σκέφτεται:αυτό το άσπρο πράγμα τι είναι?niaaaaaaar
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE (24 Οκτ. 2004 , 21:57)

 

καταλαβαίνει βρε...αλλα σκέφτεται:αυτό το άσπρο πράγμα τι είναι?niaaaaaaar

 

οντως ποιος να ξερει τι περναει απο το μυαλο του :confused:
Link to comment
Share on other sites

τα ζωάκια καταλαβαίνουν...και πολλά malista.mh κοιτάς που τα λέμε ζώα..:)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά, ευτυχώς. Το καημένο τι ταλαιπωρία πέρασε. Τώρα θα ησυχάσει, βρήκε και σπιτάκι... :)

Μια γειτονιά είμαστε (Παγκράτι) αν χρειαστεί να λείψεις μπορούμε να σου κάνουμε και baby sitting στον τραυματία. Γατούλα έχουμε κι εμείς, μας τον φέρνεις και στον προσέχουμε οσο χρειαστεί. Μια καλή πράξη έκανες, να σε βοηθήσουμε όσο μπορούμε. ;)

Link to comment
Share on other sites

a re garlfield eisai asteri :) agapas poly ta zwakia kai eidika tis gatoules pou einai kai h adynamia mou :D
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE (24 Οκτ. 2004 , 22:12)

 

τα ζωάκια καταλαβαίνουν...και πολλά malista.mh κοιτάς που τα λέμε ζώα..:)

 

Συμφωνω απολυτα με αυτο....μαλιστα μερικοι ανθρωποι ειναι περισσοτερο ζωα απο αυτα πολλες φορες... :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω ίντερνετ σπίτι και γιαυτό δεν έγραψα ΣΚ

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τα καλά σας λόγια

Link to comment
Share on other sites

Εμείς εδώ στα Εξάρχεια εκτός από αναρχηκούς έχουμε και πολλούς φιλόζωους. Μια βόλτα στην περιοχή των Εξαρχείων θα σας πείσει αφού δεν πρόκειτε να βρείτε ταλαιπωριμένο ζώο. Στην γειτονιά μου είμαστε πέντε έξι φιλόζωοι και έχουμε αναλάβει και ταήζουμε τα αδέσποτα γατάκια της περιοχής (δεν είναι και λίγα) Η πλάκα είναι ότι εμένα με έχουν μάθει για τα καλά και άν αργίσω το βράδυ να τους ρίξω κονσέρβα έρχονται κάτω από το μπαλκόνι μου και νιαουρίζουν να τα ταϊσω. Κατεβαίνω να τα ταϊσω και μετά αρχίζουν και νιαουρίζουν τα δικά μου από το μπαλκόνι έχει πολύ πλάκα. Ιδικά η άσπρουλα (Μάσα) που δεν ακούει έχει χαρακτηριστικό δυνατό νιαούρισμα ανεβαίνει στα κάγκελα νιαουρίζει και περνάει ο κόσμος από κάτω και την χαζέβει έτσι που είναι όμορφη και ουρλιάζει. :)

 

Στην φώτο τέσσερα μικρά αδέσποτα γατάκια που το έχουν ρίξει στο φαϊ.

 

http://www.interlogos.gr/fun/cats/adespota.jpg

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και μια αλλη δικια μου περιπτωση... :o Πριν απο εναμιση χρονο περιπου,ηρθε ενα πρωι στην πορτα της πολυκατοικιας μας ενας σκυλος ο οποιος βρισκοτανε σε μια αθλια κατασταση...Παρατημενος μαλλον,το τριχωμα του ξερο λερωμενο,το ενα του ποδι χτυπημενο να κουτσενει και απο εμφανιση εμοιαζε πολυ γερικο αφου σκεφτηκαμε οτι θα ειχε φτασει σε ηλικια 15-16 ετων και θα κοντευε στο τελος του και το παρατησανε οποιου αχριοι το κανανε :mad: .Το περνουμε 3 οικογενεις φιλοζωες που ειμαστε, το παμε σε γιατρο,το περιποιηθηκε καταληλα αυτος και μας λεει την ηλικια του......ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΜΗΝΩΝ :blink: :blink: :wacko: !!!!!!!Αν ειναι δυνατον φανταστειτε ταλαιπωρια που ειχε περασει ο κακομοιρης που εμοιαζε 15 χρονων...Τον εμβολιασαμε,τον ταισαμε τον περιποιηθηκαμε,το τριχωμα του ζωντανεψε απιστευτα, :) το ποδι του θεραπευτηκε και τελος τον εχουμε εναμιση χρονο τωρα με δικο του σπιτακι και χωρο στην αυλη της πολυκατοικιας :happy: και ειναι απιστευτα ζωηρος κωβει βολτες συνεχεια και τον εχει μαθει και λατρεψει ολος ο Παπαγος :D .Γιαυτο never give up παιδια λιγη αγαπη θελουνε τα καημενα...Και ειναι και σαινι ο ατιμος με τα λογια να του λεω κατι το καταλαβαινει...Και επειδη μας θυμιζε τον σκυλο απο την Ηλεκτρονικη Αθηνων που ελεγε ''ελα Αλεεεκοοο!!'' τον βγαλαμε Αλεκο... :P Να και μια φωτο του...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/Anduril/28059/331814/0/untitled.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...