Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.sammobile.com/2015/11/25/samsung-uk-no-android-lollipop-update-for-the-galaxy-tab-pro-8-4/

Ορίστε και απο άλλο επίσημο σαιτ. Τώρα σίγουρα ξέρουμε. Και όπως ειπε και ενας φιλος πιο πριν:"ουτε βιδα απο Samsung":@

Θα πάρει update !!! άσε να γραφει ....http://samsung.youmobile.org/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ηταν να παρει θα ειχε παρει, http://www.sammobile.com/2015/11/25/samsung-uk-no-android-lollipop-update-for-the-galaxy-tab-pro-8-4/ τα ιδια ειχε κανει με S2, S3 κλπ αντιστοιχα για Gelly bean & Kitkat , παντως αν ηταν να παρει και να γινει χειροτερο καλυτερα ετσι, το ταμπλετ πεταει, ευκαιρια για πειραματισμους με Cyaogen κλπ

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η κατάσταση είναι σαν τη σοφή ρήση του γέροντα «Θα είναι σα να έχει πάρει Lollipop αλλά δεν θα την πάρει». Αν επιμείνουν σ' αυτό το παλινδρομικό κρυφτούλι τότε ας πάω στο CM που υπόσχεται σταθερά υποστήριξη για το 8.4.

 

Ποτέ ξανά Samsung και το λέω με απογοήτευση γιατί το μηχανάκι είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνουν τέτοια λαλακία με το 8.4 τέρμα η Samsung και για μένα.

Όσο γι' αυτό που λέει ο Alex, ήταν σε pending και γύρισε πίσω σε testing! Οπότε τίποτα δεν είναι σίγουρο. Μπορεί να βγει κανένα fail και άντε γεια!

Καλά την επομένη έχω βάλει CM. Δεν υπάρχει περίπτωση!

Και φυσικά samsung ..... ούτε hands free!!

 

Ε μα, τους μαλ....

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Kαι το 10αρι που ειναι σε pending τοσους μηνες δεν παει πισω. Υποτιθεται οτι ειναι ετοιμο το update. Γιατι δεν το δινουν? Ειναι συναισθηματικα δεμενοι και δεν μπορουν να το αποχωριστουν?

 

Μας βλεπω ολους στον κουβα μ'αυτους τους γελοιους. Eχε χαρη που δεν με ειχε πεισει το Nexus 9. Αλλα εχω αρχισει και το σκυλομετανιωνω.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Τώρα όσο και official και να λέει το site δεν ξέρω αν όντως είναι. Πάντως με αυτή την είδηση, μέχρι να εκπνεύσει το 15 μπορούμε να ελπίζουμε! (αν και είναι από τον Ιούλιο)

 

"Samsung has confirmed that Samsung Galaxy TabPRO series (12.2, 10.1, 8.4) official Android 5.1.1 Lollipop updates has passed final testing stage and should start rolling-out by the end of the year (Q3 - Q4 2015) (Note: 3rd Quarter is July - August - September and 4th Quarter is October - November - December )." (πηγή)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το 10.1.αν δεν δώσει update δεν θα ξαναπάρω ούτε βίδα απο τη samsung.Δεν φτάνει που καταστρέφουν τα μηχανήματα με το απαίσιο software ( touchwiz.bloatware) τους δεν μας δίνουν και κάνα update που να τα διορθώνει.
Link to comment
Share on other sites

Ποσο late 2015;;;

Παραμονη Πρωτοχρονιας;;;

Θελω να ρουταρω αλλα φοβαμαι μην χασω εγγυηση μιας και διαβαζω οτι βγαζει προβληματα hardware.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ναι, χαιρετίσματα για το 2015, τουλαχιστον για το 8.4 που πηγε πισω στο testing. Οσα είναι ακομη στο pending, ισως εχουν κάποια ελπίδα.

 

Εν το μεταξύ θα είναι δεύτερη φορά στο καπάκι για μένα αν την πατήσω. Είχα το lg v500 που και αυτό πήρε "from the three the longer" και τώρα το Τ320.

Έχω κατι απίστευτα νεύρα. Για δεύτερη φορά ρε μαμωτο?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχετε τρελαθεί όλοι σας που δεν θα πάρει lollipop.καλύτερα θα χαλάσει ένα εκπληκτικό ταμπλετ.

Είδαμε κ το note 3(την ίδια cpu & gpu εχουν ) που πήρε την 5.0 τι καταλάβαμε. Ανεπαλληλα προβλήματα με αντάλλαγμα 1 κλικ καλύτερη ταχύτητα.προσωπικά αναγκαστικά να βάλω custom rom & kernel & recovery για να μην έχω προβλήματα ούτε τίποτα.

Οπότε η προσωπική μου άποψη καλύτερα να μείνει στην kitkat.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχετε τρελαθεί όλοι σας που δεν θα πάρει lollipop.καλύτερα θα χαλάσει ένα εκπληκτικό ταμπλετ.

Είδαμε κ το note 3(την ίδια cpu & gpu εχουν ) που πήρε την 5.0 τι καταλάβαμε. Ανεπαλληλα προβλήματα με αντάλλαγμα 1 κλικ καλύτερη ταχύτητα.προσωπικά αναγκαστικά να βάλω custom rom & kernel & recovery για να μην έχω προβλήματα ούτε τίποτα.

Οπότε η προσωπική μου άποψη καλύτερα να μείνει στην kitkat.

άλλο 5.0.x και άλλο 5.1.1 πίστεψε με !! (οι 5.0.X έχουν memory leak ..στις custom τo έχουν λύσει οι develop του xda)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχετε τρελαθεί όλοι σας που δεν θα πάρει lollipop.καλύτερα θα χαλάσει ένα εκπληκτικό ταμπλετ.

Είδαμε κ το note 3(την ίδια cpu & gpu εχουν ) που πήρε την 5.0 τι καταλάβαμε. Ανεπαλληλα προβλήματα με αντάλλαγμα 1 κλικ καλύτερη ταχύτητα.προσωπικά αναγκαστικά να βάλω custom rom & kernel & recovery για να μην έχω προβλήματα ούτε τίποτα.

Οπότε η προσωπική μου άποψη καλύτερα να μείνει στην kitkat.

 

Πρωτα απ'ολα θα παρει την 5.1 Δευτερον το ενδεχομενο και να παρει αναβαθμιση και να μην εχει προβληματα δεν το εχουμε κατα νου ε?

 

Και μαλιστα σε ενα tablet που δεν εχει παρει ουτε ενα update! Η κοροιδια σε ολο της το μεγαλειο.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ'ολα θα παρει την 5.1 Δευτερον το ενδεχομενο και να παρει αναβαθμιση και να μην εχει προβληματα δεν το εχουμε κατα νου ε?

 

Και μαλιστα σε ενα tablet που δεν εχει παρει ουτε ενα update! Η κοροιδια σε ολο της το μεγαλειο.

Μακάρι να πάρει αναβαθμιση κ να ειναι καλη δεν λέω αλλά προσωπικά νομίζω ότι κ έτσι να μείνει είναι ένα εκπληκτικό tablet.απλά official update και εξαιρετικο σπάνιο.

Βέβαια καλοδεχουμενο ένα update.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν να πάρει την 5.0 δεν θα το κουβεντιαζα καν. Μιλαμε για την 5.1.1 τωρα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να πάρει update και να ελαφρύνει το magazine interface.ακόμα καλύτερα θα ήταν να μπορούσαμε να το ξεφορτωθούμε μαζί με όλη τη σαβούρα που το έχει φορτώσει η Samsung.θα το έκανα ρούτ για να τα ξεφορτωθώ όλα αλλά έχω 20 μήνες εγγύηση και δεν θέλω να την χάσω.υπομονή και θα δούμε.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να πάρει αναβαθμιση κ να ειναι καλη δεν λέω αλλά προσωπικά νομίζω ότι κ έτσι να μείνει είναι ένα εκπληκτικό tablet.απλά official update και εξαιρετικο σπάνιο.

Βέβαια καλοδεχουμενο ένα update.

 

To εκπληκτικο tablet ειναι υποκειμενικο για τον καθενα. Διοτι εγω μολις το πρωτοανοιξα και ειδα τι lag και τι σαβουρα ειχε, εκανα κανα μισαωρο για να το στρωσω καπως.

 

Τελοσπαντων σου ξαναλεω: Συσκευη που δεν εχει παρει ουτε ενα update στον κυκλο ζωης της=κοροιδια και γελοιοτητα εκ μερους της εταιρειας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι το να μην έχει δώσει ούτε ένα update σε ένα από τα κορυφαία της tablet είναι απαράδεκτο.πάντως και εγώ έκανα αρκετές ημέρες μέχρι να το φέρω στα μέτρα μου και να μην πολύ λαγκάρει.και για να ξεφορτωθώ το magazine interface έχω βάλει τον nova launcher.εύχομαι κάποτε να πάρει αναβάθμιση και να γίνει λίγο πιο ελαφρύ.
Link to comment
Share on other sites

Κρατιέμαι μέχρι να μαθουμε οριστικά τι θα γίνει. Την επομένη εχω βάλει cm

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα δυστυχως τα εκανα μπαχαλο και το ταμπλετ δεν μπουταρει καθολου.Μπορειτε να με βοηθησετε να του περασω Ελληνικη επισημη ρομ.Δεν μπορω να την βρω πουθενα.Του περασα την cyn13 την τελευταια,αλλα ειχα προβλημα με το play store(εβγαινε ειδοποιηση πως σταματουσε) και απο τοτε τα διαλυσα ολα.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Στο sammobile δεν την βρίσκεις?

Αν θέλεις ντε και καλά την Ελληνική μπορώ να την ανεβασω το απόγευμα που θα είμαι σπίτι. Αλλιως πέρνα την btu που σου δείνει ο φίλος από πάνω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα UK μιας και παιρνεις τα update απ τις πρώτες!

υπάρχει στο sammobile και η ελληνική.

 

Βέβαια όταν βγει η λολιποπ ( λέμε τώρα...:lol:) το factory reset δε το γλυτώνουμε.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

Update?

Τι είναι αυτό? Τρώγεται?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευxαριστω πολυ για την βοηθεια.Tην περασα μπουταρει κανονικα,αλλα κολλαει στο λογοτυπο SAMSUNG.Τι σημαινει αυτο;

Ειδα οτι εχει το KNOX WARRANTY ΣΕ 0χ1.Σημαινει οτι φανεται πλεον η αλλαγη recovery;

Edited by gkpapad

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

ναι, με το που περνάς custom recovery το KNOX γίνεται 1.

 

κολλάει στο 'samsung', το άφησες αρκετή ώρα;;; το 1ο boot αργεί γενικά.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...