Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.doctorandroid.gr/2014/08/root-galaxy-tab-pro-84-101-samsung-knox.html

Και δεν θα γράψει ο knox... έπειτα titanium backup γιά να πετάξεις η να παγώσεις-ακόμη καλύτερα-την σαβούρα και είσαι έτοιμος.

Καί αν έχεις κάποια απορία εδώ είμαστε.

 

Όλα μου φαίνονται λίγο κινέζικα αλλά αν μπορείς δώσε λίγο τα φώτα σου έστω και με πμ

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς παίζει full?

 

Καλύπτει όλη την επιφάνεια!

 

Μόλις δοκίμασα cast από YouTube, παίζει απευθείας στην τηλεόραση και full screen αππ το ταμπ.. Τι συμβαίνει?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. αφού περάσεις το kernel wifi υπάρχει;(την διαδικασία αυτή με το kernel χρησιμοποιείται για rom από συγκεκριμένη ημερομηνία και μετα ) ... όλες οι συσκευές Samsung που χρησιμοποιουν το towelroot και kernel χάνουν το wifi ..και αφου το κάνεις root Πρέπει να περάσεις το kernel της αρχικής rom ( της original ..που φόραγε αρχικά) για να το επαναφέρεις..

 

Εγώ δέν είχα κανένα πρόβλημα με το wifi και έκανα ρουτ και πρίν και μετά την αναβάθμιση,(το είχα στείλει σέρβις και το ξερούταρα)απλά μετά την αναβάθμιση το towelroot έγραφε ότι είναι ασύμβατο με την παρούσα έκδοση και φλάσσαρα μέσω odin τον παλιό kernel(τον ίδιο έχω και τώρα)

το wifi σε όλες τις φάσεις ήταν μιά χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δέν είχα κανένα πρόβλημα με το wifi και έκανα ρουτ και πρίν και μετά την αναβάθμιση,(το είχα στείλει σέρβις και το ξερούταρα)απλά μετά την αναβάθμιση το towelroot έγραφε ότι είναι ασύμβατο με την παρούσα έκδοση και φλάσσαρα μέσω odin τον παλιό kernel(τον ίδιο έχω και τώρα)

το wifi σε όλες τις φάσεις ήταν μιά χαρά...

όπου δουλεύει.. όλα καλά τότε (σε s4 ,s5,note,10.1 2014,note 3 ............κλπ .. χρειάζονται 2 kernel ..εάν παλιό για το root και το original για wifi)

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει όλη την επιφάνεια!

 

Μόλις δοκίμασα cast από YouTube, παίζει απευθείας στην τηλεόραση και full screen αππ το ταμπ.. Τι συμβαίνει?

 

Μου κάνει εντύπωση που καλύπτει όλη την οθόνη.... γιατί η τηλεόραση έχει αναλογία 16/9 ενώ το tablet μας έχει 16/10 δηλαδή η πρέπει να σου κόβει πάνω-κάτω(με μεγέθυνση) η πρέπει να έχει κενό δεξιά-αριστερά :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει όλη την επιφάνεια!

 

Μόλις δοκίμασα cast από YouTube, παίζει απευθείας στην τηλεόραση και full screen αππ το ταμπ.. Τι συμβαίνει?

μήπως μπερδεύεσαι και εννοείς μέσο dlna....

stream mirroring δεν γίνεται full ( το έχω δοκιμάσει και ενσύρματο και ασύρματα )

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πίσω από το service (2η φορά) και μου είπαν δεν βρήκαν τίποτα ελαττωματικό στη μπαταρία!!

Και στη πρώτη φόρτιση που έκανα σταμάτησε στο 64%!!

Πως παίρνω screenshot (εκτός από το να σύρω τη παλάμη από αριστερά προς τα δεξιά) για να τους τα τριψω στη μούρη?

Και το θέμα με 2-3 μαύρες τελίτσες στην οθόνη πάνω από το home button, πολύ περίεργο. Όταν μου το επιστρέφουν δεν υπάρχουν και μετά από κανά 2 μέρες εμφανίζονται.

 

Επίσης, εγκατέστησα το skype και ενώ κάνω sign out, μου κάνει πάλι log-in μόνο του!! Το επανεγκατέστησα, και ξανά το ίδια. Τι μπορεί να φταίει? Θέμα έκδοσης?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το skype το παρατήρησα και γω αποψε. Τελειως απαραδεκτο. Ειναι θεμα της εκδοσης προφανως ,σημερα εγινε η αναβαθμιση. Το εβγαλα γιατί δε το χρησιμοποιουσα ετσι και αλλιως
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πίσω από το service (2η φορά) και μου είπαν δεν βρήκαν τίποτα ελαττωματικό στη μπαταρία!!

Και στη πρώτη φόρτιση που έκανα σταμάτησε στο 64%!!

Πως παίρνω screenshot (εκτός από το να σύρω τη παλάμη από αριστερά προς τα δεξιά) για να τους τα τριψω στη μούρη?

Και το θέμα με 2-3 μαύρες τελίτσες στην οθόνη πάνω από το home button, πολύ περίεργο. Όταν μου το επιστρέφουν δεν υπάρχουν και μετά από κανά 2 μέρες εμφανίζονται.

 

Επίσης, εγκατέστησα το skype και ενώ κάνω sign out, μου κάνει πάλι log-in μόνο του!! Το επανεγκατέστησα, και ξανά το ίδια. Τι μπορεί να φταίει? Θέμα έκδοσης?

Με το screenshot στη συγκεκριμένη περίπτωση (της μπαταρίας) δεν νομίζω να μπορείς να αποδείξεις κάτι.

Να πας εκεί και να απαιτήσεις να το φορτίσουν μπροστά σου!!! (για εναλλακτικό τρόπο screenshot που ρώτησες,πατάς ταυτόχρονα τα πλήκτρα power + home button).Αλήθεια, σε πιο service το έχεις πάει?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν αποδεικνύω κάτι αλλά επειδή πάνε να με βγάλουν τρελό, λες και έχω λόγο να πω ψέματα και να μένω χωρίς tablet τουλάχιστον 1 βδομάδα (είμαι Ολλανδία, το πάω στα Mediamarkt που το αγόρασα και το στέλνουν Amsterdam).

Το περίεργο είναι πως και σε μένα κάποιες φορές μπορεί να φορτίσει μέχρι 100% αλλά σπάνια. Ίσως σε αυτούς το κάνει (προφανώς το δοκιμάζουν 1 φορά), ίσως παίζει ρόλο και αν το φορτίζουν κλειστό, ότι είναι με factory reset, τι να πω. Το να το φορτίσουν μπροστά μου εννοείς να περιμένω κανά 2-3ώρο?? :P

Το θέμα είναι να τους πείσω να ανοίξουν το καπάκι, να βγάλουν βάλουν τη μπαταρία. Κάτι που στη 2η φορά που τους το πήγα και το ζήτησα, δε το έκαναν γιατί λέει δε βρήκαν κάποιο θέμα.

Forums δε διαβάζουν, άλλα tablet με παρόμοιο πρόβλημα δεν έχουν δεχτεί??

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν αποδεικνύω κάτι αλλά επειδή πάνε να με βγάλουν τρελό, λες και έχω λόγο να πω ψέματα και να μένω χωρίς tablet τουλάχιστον 1 βδομάδα (είμαι Ολλανδία, το πάω στα Mediamarkt που το αγόρασα και το στέλνουν Amsterdam).

Το περίεργο είναι πως και σε μένα κάποιες φορές μπορεί να φορτίσει μέχρι 100% αλλά σπάνια. Ίσως σε αυτούς το κάνει (προφανώς το δοκιμάζουν 1 φορά), ίσως παίζει ρόλο και αν το φορτίζουν κλειστό, ότι είναι με factory reset, τι να πω. Το να το φορτίσουν μπροστά μου εννοείς να περιμένω κανά 2-3ώρο?? :P

Το θέμα είναι να τους πείσω να ανοίξουν το καπάκι, να βγάλουν βάλουν τη μπαταρία. Κάτι που στη 2η φορά που τους το πήγα και το ζήτησα, δε το έκαναν γιατί λέει δε βρήκαν κάποιο θέμα.

Forums δε διαβάζουν, άλλα tablet με παρόμοιο πρόβλημα δεν έχουν δεχτεί??

Καταλαβαίνω το φόβο να ανοίξεις ενα καινούργιο μηχάνημα αλλα το συγκεκριμένο πρόβλημα λύνεται μέχρι στιγμής μόνο με επανατοποθετηση της μπαταρίας.

Ειλικρινά και εγω τρεμαμενος το άνοιξα έχοντας και αρκετή επαγγελματική εμπειρία σε σέρβις ηλεκτρονικών γιατι δεν μπορούσα να παίζω με φορτιστές και να μην ξέρω αμα θα φτάσει στο 50 60 70 % η μπαταρία.

Πάρε κουράγιο δες ενα βιντεακι στο YouTube στη τελικη δωσε και ενα ευρώ για να πάρεις ενα κατσαβιδακι σιλικόνης και είσαι έτοιμος.

Αν σου φαίνεται δύσκολο βρες κάποιον με πείρα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Για κάποιο ανεξηγητο λόγο ενώ έχω απενεργοποιησει τα πάντα σχετικά με την οθόνη του ταμπλετ κ έχω βάλει να σβήνει μετά από 30 λέπτα. Η οθόνη σβήνει συνεχώς. Έχω ξεχάσει κάτι ή πάω γ σέρβις? (όλες οι λειτουργίες smart stay smart pause κτλ είναι απενεργοποιημενες)
Link to comment
Share on other sites

Τι την θες την ρημαδα, στις περισσότερες συσκευές δεν έχει κάτσει καλά από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα (βλ.s5,g3) διχάζονται οι απόψεις, οπότε δεν αξίζει προσωρινά. ....άποψή μου βέβαια ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για λολιποπ σε ελληνικο ταμπ προ εχουμε καμια πληροφορια??

 

Είμαι με CyanogenMod 12 εδώ και μερικές μέρες και οι εντυπώσεις μου είναι αρκετά καλές. Κάποια bugs υπάρχουν αλλά γενικά είναι πολύ γρήγορη, σίγουρα καλύτερη από stock για τα γούστα μου. Βέβαια είναι nightlies ακόμα, οπότε ίσως θες να περιμένεις τις stable.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με CyanogenMod 12 εδώ και μερικές μέρες και οι εντυπώσεις μου είναι αρκετά καλές. Κάποια bugs υπάρχουν αλλά γενικά είναι πολύ γρήγορη, σίγουρα καλύτερη από stock για τα γούστα μου. Βέβαια είναι nightlies ακόμα, οπότε ίσως θες να περιμένεις τις stable.

 

Κατά σύμπτωση τώρα έβλεπα αυτό

και αναρωτιόμουν αν αξίζει τελικά τον κόπο να προχωρήσω στο CyanogenMod 12. Όταν λες για κάποια bugs μπορείς ν΄αναφερθείς συγκεκριμένα;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αν γνωριζει καποιος, με iroot μπορω να κανω root χωρις να πειραξω knox?

Ρωταω για iroot γιατι δε χρειαζεταο old kernel- μου λενε

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αν γνωριζει καποιος, με iroot μπορω να κανω root χωρις να πειραξω knox?

Ρωταω για iroot γιατι δε χρειαζεταο old kernel- μου λενε

Για root με knox 0 μόνο σε συσκευές με snapdragon!!! και μόνο με Towelroot !!!

το root με Towelroot για συσκευές με kernel πριν από 2/7/14 δεν χρειάζονται old kernel (χρειάζεται μόνο σε συσκευές με rom πέρα από αυτήν την ημερομηνία.. )

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πηρα το update προσφατα, ειδα οτι ολοι λενε οτι θελει old kernel για να μπορεσω να κανω με towelroot, και knox 0- σωστα?

Με iroot δε γινεται?μονο towelroot?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πηρα το update προσφατα, ειδα οτι ολοι λενε οτι θελει old kernel για να μπορεσω να κανω με towelroot, και knox 0- σωστα?

Με iroot δε γινεται?μονο towelroot?

Εγώ σου γράφω με τι γίνεται σίγουρα ..εάν θέλεις να πειραματιστεις .... (iroot είναι πολύ δημοφιλής για κινητά από Κίνα ...με συγκεκριμένο επεξεργαστή)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου γράφω με τι γίνεται σίγουρα ..εάν θέλεις να πειραματιστεις .... (iroot είναι πολύ δημοφιλής για κινητά από Κίνα ...με συγκεκριμένο επεξεργαστή)

 

Thanx anyway

Link to comment
Share on other sites

Κατά σύμπτωση τώρα έβλεπα αυτό
και αναρωτιόμουν αν αξίζει τελικά τον κόπο να προχωρήσω στο CyanogenMod 12. Όταν λες για κάποια bugs μπορείς ν΄αναφερθείς συγκεκριμένα;

 

Πχ καποιες nightlies δε τα πανε πολυ καλα με τη μπαταρια. Στην 12-2 που ειμαι τωρα ολα ειναι καλα αλλα δεν μπορεις να εισαι παντα σιγουρος. Απο ξεκαθαρα bugs, δεν παιζουν καλα τα βιντεο σε browsers, στο reddit sync, κολλαει η εικονα ενω συνεχιζει ο ηχος. Η εφαρμογη του youtube και οι video players δουλευουν μια χαρα οποτε ολα τα βιντεο τα περναω στον vlc και ειμαι ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

Πχ καποιες nightlies δε τα πανε πολυ καλα με τη μπαταρια. Στην 12-2 που ειμαι τωρα ολα ειναι καλα αλλα δεν μπορεις να εισαι παντα σιγουρος. Απο ξεκαθαρα bugs, δεν παιζουν καλα τα βιντεο σε browsers, στο reddit sync, κολλαει η εικονα ενω συνεχιζει ο ηχος. Η εφαρμογη του youtube και οι video players δουλευουν μια χαρα οποτε ολα τα βιντεο τα περναω στον vlc και ειμαι ενταξει.

 

Αυτά που λες ούτως ή άλλως δεν με απασχολούν οπότε θα τολμήσω να βάλω το CM12. Σ' ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Α και ένα άλλο bug είναι πως τις συσκευές bluetooth πρέπει να τις κανείς pair κάθε φορα που τις συνδέεις, σα να τις ξεχνάει δηλαδή. Θα πρότεινα να περασεις την 12-02 και όχι νεότερη γιατί διαβάζω για ψιλοπροβληματα στο xda. Εγώ σε αυτή έχω μείνει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...