Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά από τη χρήση που έχετε κάνει όσοι το έχετε καιρό να παραγγείλω tempered glass ή δεν χρειάζεται? Απ'ότι είσαι στα specs δεν φαίνεται να έχει gorilla glass.

 

Ανάλογα με τη χρήση αλλά γιά μένα μιά καλή θήκη και είσαι οκ.Εγώ έχω πάρει αυτή http://www.ebay.com/itm/261536209142?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT πάρα πολύ καλή θήκη και κάνει και on-off ανοίγοντας και κλείνοντας την. Όλα τα καινούργια τάμπετς δέν βλέπω να έχουν gorilla glass.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον έχεις δίκιο, εφόσον υπάρχει θήκη είναι ίσως περιττή η μεμβράνη/tempered glass. Από θήκη σκεφτόμουν αρχικά την original book cover αλλά πολλά τα χρήματα (50 ευρώ) και γενικά μου αρέσει να πιάνω την συσκευή σκέτη. Σκέφτομαι θήκη με φερμουάρ να μπαίνει ολόκληρο μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις δίκιο, εφόσον υπάρχει θήκη είναι ίσως περιττή η μεμβράνη/tempered glass. Από θήκη σκεφτόμουν αρχικά την original book cover αλλά πολλά τα χρήματα (50 ευρώ) και γενικά μου αρέσει να πιάνω την συσκευή σκέτη. Σκέφτομαι θήκη με φερμουάρ να μπαίνει ολόκληρο μέσα.[/quote

 

Το έχω ξαναποστάρει θα λένε ότι κάνω διαφήμιση στα εν λόγω καταστήματα -jumbo 2-2,5 euro- και χωράει ίσα ίσα,έχει και κάποιες άλλες θήκες γιά να βάλεις και το τηλ. σου η ότι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σ'ευχαριστώ πολύ για τον ενδιαφέρον σου! 10.1 είναι το συγκεκριμένο αν έχει θήκες για το μέγεθος αυτό θα περάσω να δω.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις δίκιο, εφόσον υπάρχει θήκη είναι ίσως περιττή η μεμβράνη/tempered glass. Από θήκη σκεφτόμουν αρχικά την original book cover αλλά πολλά τα χρήματα (50 ευρώ) και γενικά μου αρέσει να πιάνω την συσκευή σκέτη. Σκέφτομαι θήκη με φερμουάρ να μπαίνει ολόκληρο μέσα.[/quote

 

Το έχω ξαναποστάρει θα λένε ότι κάνω διαφήμιση στα εν λόγω καταστήματα -jumbo 2-2,5 euro- και χωράει ίσα ίσα,έχει και κάποιες άλλες θήκες γιά να βάλεις και το τηλ. σου η ότι άλλο...

 

ειναι σκληρη φιλε?δωσε μια φωτο αν σου ειναι ευκολο με μισοβγαλμενο το ταμπλετ να δω πως ειναι,ευχαριστω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Την πήρα σήμερα. Είναι λίγο πιο μεγάλη από το tablet αλλά κάνει τη δουλειά της νομίζω για 4,99 ευρώ. θα έλεγα πως είναι ημίσκληρη lol . Ούτε πολύ σκληρή , ούτε λυγίζει με το παραμικρό.

 

Ορίστε και οι φωτό ελπίζω να βοήθησα.

Edited by Above_beyond
Link to comment
Share on other sites

 

ειναι σκληρη φιλε?δωσε μια φωτο αν σου ειναι ευκολο με μισοβγαλμενο το ταμπλετ να δω πως ειναι,ευχαριστω

 

Αυτή είναι γιά το 8.4 και είναι μαλακή,λίγο πιό μεγάλη δεξιά-αριστερά,πάνω-κάτω είναι ίσα-ίσα

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις δίκιο, εφόσον υπάρχει θήκη είναι ίσως περιττή η μεμβράνη/tempered glass. Από θήκη σκεφτόμουν αρχικά την original book cover αλλά πολλά τα χρήματα (50 ευρώ) και γενικά μου αρέσει να πιάνω την συσκευή σκέτη. Σκέφτομαι θήκη με φερμουάρ να μπαίνει ολόκληρο μέσα.

 

Την πηρα 35 ευρω απ το eshop, αν κ ακριβη αξιζει καθε ευρω.

πολυ καλη ποιοτητα, εφαρμογη κ look.

Link to comment
Share on other sites

Κάνα νέο για lollipop?

Και εγώ έχω αυτή την απορία, τόσες μέρες και δεν έχουμε ακούσει τίποτα ακόμα...

 

Την πηρα 35 ευρω απ το eshop, αν κ ακριβη αξιζει καθε ευρω.

πολυ καλη ποιοτητα, εφαρμογη κ look.

Εγώ έχω αγοράσει τη θήκη Rock για το αντίστοιχο μοντέλο (8.4) στα 23€ και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος. Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, πολύ λεπτή και κομσή ενώ ακόμη απενεργοποιείται/ενεργοποιείται η οθόνη με το άνοιγμα/κλείσιμο. Επίσης την έχω σε μαύρο χρώμα για να μην λερώνεται και να κάνει αντίθεση με το άσπρο χρώμα του tablel.

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδιά, τη μία την έχω και είναι τεράστια και η άλλη μεγάλη φαίνεται, όχι τόσο φυσικά. Θα δείξει!
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους με υγεία!

 

Προσπάθησα να δω μια ταινία (avi). Ενώ η ταινία παίζει κανονικά δεν έχω ήχο και μου βγάζει την εξής ειδοποίηση: "Μη υποστηριζόμενο codec ήχου". Τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους με υγεία!

 

Προσπάθησα να δω μια ταινία (avi). Ενώ η ταινία παίζει κανονικά δεν έχω ήχο και μου βγάζει την εξής ειδοποίηση: "Μη υποστηριζόμενο codec ήχου". Τι πρέπει να κάνω?

 

MX player και ξερό ψωμί... γιά δοκίμασε τον:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους με υγεία!

 

Προσπάθησα να δω μια ταινία (avi). Ενώ η ταινία παίζει κανονικά δεν έχω ήχο και μου βγάζει την εξής ειδοποίηση: "Μη υποστηριζόμενο codec ήχου". Τι πρέπει να κάνω?

Αν και έχει απαντηθεί Πολλές φορές.... θα χρειαστείς mx-player και codec για ήχο( ac3,dts) από εδώ http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254 (κατέβασε το 1 ,το neon )

Link to comment
Share on other sites

towelroot για tab pro 10.1 lte παιζει? το apk που κατεβασα,εγκατεστησα,μου λεει δεν ειναι συμβατο το phone

Μάλλον έχει να κάνει με τον kernel,ψάξε το λίγο... Εμένα μετά την αναβάθμιση στο 8,4 μού έγραφε το ίδιο και φλάσσαρα τον παλαιότερο kernel και όλα καλά:)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει να κάνει με τον kernel,ψάξε το λίγο... Εμένα μετά την αναβάθμιση στο 8,4 μού έγραφε το ίδιο και φλάσσαρα τον παλαιότερο kernel και όλα καλά:)

 

ναι με τον kernel ειχε θεμα!κατεβασα τροποποιημενο απο xda και μεσω odin τον φλασαρα, και το towelroot δουλεψε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς αν το Microsoft Wedge Mobile Keyboard (http://www.microsoft.com/hardware/el-gr/p/wedge-mobile-keyboard) δουλεύει στο τάμπλετ μας;

 

Ναι, είναι συμβατό με android γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μετα τη χτεσινη πληρη φορτιση απο το 10% ολο το βραδυ το επομενο πρωι η συσκευη δεν ανοιγε.(ειχε κλεισει ενω φορτιζε ανοιχτη)μετα απο πολλες προσπαθειες να το ανοιξω εντελει ανοιξε μετα απο 15 λεπτα προσπαθειων.εχει καποιος αλλος παρομοιο περιστατικο?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όχι, διάβασε όμως μερικές σελίδες πίσω έχουν αναφερθεί κάποια θέματα με την επαφή της μπαταρίας, αν μπορείς να ανοίξεις το πίσω καπάκι, εφόσον στο κάνει ξανά ίσως είναι μια λύση
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ψηνόμουνα να πάρω και εγώ το 10,1 αλλά κοιτώντας το Σκρουτζ βλέπω ότι το 12,2 είναι φθηνότερο έχει περισσότερη RAM 3Gb και 32 gb μνήμη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω βέβαια για τι χρήση το θέλεις το tablet αλλά 12,2 νομίζω ότι είναι πολλές ίντσες. Οι 10 κατά τη γνώμη μου είναι το όριο για σερφάρισμα και ευκολία μεταφοράς σε ταξίδια κλπ. Μετά πας προς φορητό υπολογιστή μεριά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...