Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσανατολιζομουν να το πάρω απο βδομάδα αλλά από οτι βλέπω στο skroutz 266€ και πάνω! Παει πολύ.. Άλλο 205€ πριν μια εβδομαδα κ άλλο 266€
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες μετά την αναβάθμιση έχετε παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με το κλείδωμα των δορυφόρων του gps; Εμένα αργεί να κλειδώσει εκνευριστικά πολύ,και έχω την εντύπωση ότι το κάνει μετά την αναβάθμιση... Δείτε το και πείτε μου χρόνο κλειδώματος και αν έχετε δεί κάποια διαφορά γιατί είναι και το σέρβις που το είχα στείλει (για το wifi) στη μέση και δεν ξέρω μήπως προέκειψε κάτι από εκεί. Στην ταράτσα κλειδώνει κάπως γρήγορα 40-50 δευτ. αλλα στο αυτοκίνητο αργεί πάρα πάρα πολύ.

 

Κάποια απάντηση;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Cyanogen έχει περάσει κανείς στο PRO του; Αν ναι, πως πηγαίνει;

Απ'οτι ειδα στις αξιολογησεις στο skroutz, ενας εγραφε οτι με τη stock λαγγαρε και θερμαινοταν, ενω με cm δουλευε αψογα,με σωστες θερμοκρασιες και νομιζω οτι ειχε πει και για την μπαταρια οτι εγινε καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι ειδα στις αξιολογησεις στο skroutz, ενας εγραφε οτι με τη stock λαγγαρε και θερμαινοταν, ενω με cm δουλευε αψογα,με σωστες θερμοκρασιες και νομιζω οτι ειχε πει και για την μπαταρια οτι εγινε καλυτερη.

 

Τίποτα δε λαγκάρει μην λέμε ότι ναναι ....

Βγάζεις τα πολλά widget και ότι έχει το magazine και πετάνε όλα και μανίσιο , ουτε παίδεμα με άλλες Rom ούτε τίποτα.

Οταν βγει και η Lolipop θα είναι άκομη καλύτερο ! :D

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια σε ολους σας, αλλα παω για sony z3! μακραν καλυτερη μπαταρια που με νοιαζει κυριως, αλλα και γενικοτερα!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια σε ολους σας, αλλα παω για sony z3! μακραν καλυτερη μπαταρια που με νοιαζει κυριως, αλλα και γενικοτερα!

 

Διπλάσια τιμή , έχει όμως ... :D

Τώρα : Xiaomi Poco F3 128GB,Nvidia Shield K1,Ipad Air, Ainol Fire, Ipad 3,Xbox Series S,Xbox 360,Wii U ,3DsXL,Psp,Ps2,Ps1,Spectrum 48k,Amiga 1200,Amiga 1200 Tower 040+PPC

Παλιά : Poco F3 128GB, Samsung S7 Edge,Note 4,Note 3,Samsung tab pro 8.4,Samsung S3,Iphone 4,Nexus 7,Samsung Galaxy tab 10.1,Ainol Aurora II,Yinlips YDPG18,Archos 80 G9 250 Gb, Haipad M7

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειδα.. :-( Θα περιμενω να πεσει ακομα αρκετα. Προς το παρον βολευομαι με το tab 3 8.0 το οποιο με τις καταλληλες τροποποιησεις μου παει απιστευτα καλα!! !!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, υπάρχει μόνο σε 4 μαγαζιά όλα κι όλα στο σκρούτζ...

Όσα το φέρανε, το "διώξανε" και δε το ξαναφέρανε...Μήπως σημαίνει κάτι αυτό;

GT-i9195 Επιτέλους! :) και... KitKat inside!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, υπάρχει μόνο σε 4 μαγαζιά όλα κι όλα στο σκρούτζ...

Όσα το φέρανε, το "διώξανε" και δε το ξαναφέρανε...Μήπως σημαίνει κάτι αυτό;

 

Προφανώς με τα 200€ που το έβαλαν πούλησε.

Και εγώ εκεί το πήρα και χτες είδα ότι ανέβηκε μπαμ-μπαμ στα 280€.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 10.1 και σήμερα το πήγα 2φορα στο saturn λόγω του ότι όπως και την πρώτη φορά έτσι και τώρα στον Chrome πολλές φορές παγώνει και δεν μου ανοίγει σελίδες (το ίδιο παρατήρησα και με άλλους browser). Άλλες εφαρμογές που θέλουν ίντερνετ δουλεύουν κανονικά. Για να δούμε τι θα γίνει αυτήν την φορά. Παρατήρησε κάνεις άλλος τέτοια θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, υπάρχει μόνο σε 4 μαγαζιά όλα κι όλα στο σκρούτζ...

Όσα το φέρανε, το "διώξανε" και δε το ξαναφέρανε...Μήπως σημαίνει κάτι αυτό;

 

Απλά τερματίστηκε η παραγωγή του καθώς αντικαταστάθηκε από τη σειρά S και τώρα αυτά που βλέπεις είναι τα τελευταία κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,ειμαι αναμεσα στο tab pro 8.4 και των tab pro 10.1 kai note 10.1 LTE 2014 ποιο θα μου προτεινατε σημερα για αγορα? ειδα και εγω οτι το 8.4 το σταματησανε γιατι ηρθε η σειρα S η οποια μου φαινεται πολυ ακριβη για αυτα που προσφερει (150ευρω πανω απο το tab pro)...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως και 279 που έχει αυτή την στιγμή στα media markt είναι καλά, αναλογικά με αυτά που προσφέρει αυτό το ταμπλετ. Εγώ ήμουν από τους τελευταίους τυχερούς που το αγόρασα στα 205 ευρώ στις αρχές Οκτωβρίου. Είμαι απόλυτα ευχαριστημενος, όλα δουλεύουν ρολόι.!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως και 279 που έχει αυτή την στιγμή στα media markt είναι καλά, αναλογικά με αυτά που προσφέρει αυτό το ταμπλετ. Εγώ ήμουν από τους τελευταίους τυχερούς που το αγόρασα στα 205 ευρώ στις αρχές Οκτωβρίου. Είμαι απόλυτα ευχαριστημενος, όλα δουλεύουν ρολόι.!

 

αξιζει ομως τωρα η να παω σε αυτα που προανεφερα σε μεγαλυτερη βεβαια τιμη 300 ευρω το 10,1 και 400 ευρω note 10.1 2014

Link to comment
Share on other sites

αξιζει ομως τωρα η να παω σε αυτα που προανεφερα σε μεγαλυτερη βεβαια τιμη 300 ευρω το 10,1 και 400 ευρω note 10.1 2014

 

Εξαρτάται από το για τι χρήση θες να του κάνεις. Το Note είναι πολύ "επαγγελματικό" για τα γούστα μου, το 10.1 LTE ναι μεν πολύ καλό αλλά όταν διάλεξα το 8.4" κοίταζα τρία πράματα: 1. Οθόνη 2. Επεξεργαστής 3. Φορητότητα (δηλαδή ευχρηστία). Είχα σκεφτεί το απλό και καλό Tab 8" λόγω και της χαμηλής τιμής αλλά το 8.4" επισκίασε ακόμα και τις δύσκολες προσδοκίες μου. Ευχαριστιέσαι οθόνη, μπαταρία και όλα τα άλλα πλεονεκτήματα που έχουν αναφερθεί σε τόσες σελίδες εδώ αλλά πάντα και με τα κλασικά μειονεκτήματα της Σάμι μέσα σε αποδεκτά πλαίσια. Συγκρίνεις τρία πολύ διαφορετικά μοντέλα χωρίς να ξεκαθαρίζεις για τι χρήση το θες το υποψήφιο σου τάμπλετ.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφέρει η μεγαλύτερη οθόνη, πιστεύω πως αξίζει. Ειδικά ο snap dragon 800 αποτελεί εγγύηση. Σφαίρα το ταμπλετ, άσε που θα έχεις και αγορά προϊόντος από επίσημη αλυσίδα, οπότε σε πιθανόν ελαττωματική συσκευή θα έχεις άμεση αντικατασταση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

αξιζει ομως τωρα η να παω σε αυτα που προανεφερα σε μεγαλυτερη βεβαια τιμη 300 ευρω το 10,1 και 400 ευρω note 10.1 2014

Το S + όλα τα wifi "φορανε" το Exynos 5420 το οποίο έχει αποδειχθεί ανεπαρκής ...(στη Κορέα κυκλοφόρησε το S με το 5433 με Mali T-760 ....καταλάβανε την μαλα...) θα σου συνιστούσα να πας σε κάτι με snapdragon .....

Link to comment
Share on other sites

Το S + όλα τα wifi "φορανε" το Exynos 5420 το οποίο έχει αποδειχθεί ανεπαρκής ...(στη Κορέα κυκλοφόρησε το S με το 5433 με Mali T-760 ....καταλάβανε την μαλα...) θα σου συνιστούσα να πας σε κάτι με snapdragon .....

ευχαριστω πολυ φιλε μου οποτε θα κινηθω σε κατι με snapdragon να ειμαι σιγουρος,ξερεις αν το 10.1 φοραει κ εκεινο snapdragon? ξερω οτι το 8.4 οπως κ το note 2014 to LTE τον φορανε

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου οποτε θα κινηθω σε κατι με snapdragon να ειμαι σιγουρος,ξερεις αν το 10.1 φοραει κ εκεινο snapdragon? ξερω οτι το 8.4 οπως κ το note 2014 to LTE τον φορανε

Όλα τα lte (ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ S !!) φοράνε snapdragon .... τα pro + note 10.1 2014

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου οποτε θα κινηθω σε κατι με snapdragon να ειμαι σιγουρος,ξερεις αν το 10.1 φοραει κ εκεινο snapdragon? ξερω οτι το 8.4 οπως κ το note 2014 to LTE τον φορανε

 

Κάνε τις αναζητήσεις και των τριών μοντέλων στο gsmarena για να συγκρίνεις τα specs, δες τα σχετικά τόπικ εδώ για την κάθε συσκευή και θα πάρεις μια πρώτη ιδέα για το τι θα περιμένεις από την κάθε συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τις αναζητήσεις και των τριών μοντέλων στο gsmarena για να συγκρίνεις τα specs, δες τα σχετικά τόπικ εδώ για την κάθε συσκευή και θα πάρεις μια πρώτη ιδέα για το τι θα περιμένεις από την κάθε συσκευή.

Το gsmarena αναφέρει ότι το S lte υπάρχει με snapdragon (πρέπει να κυκλοφόρησε μόνο στην Αμερική ......) Το S στην Ευρώπη και στην Ελλάδα μόνο με exynos !!!!! πάρα πολλές εταιρείες (στη Ελλάδα) στα Χαρακτηριστικά το S lte το έχουν με snapdragon (το οποίο είναι λάθος ) . Πολύ το αγόρασαν και το ανακάλυψαν μετά ....

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστω πολύ ολους,τελικά πήρα το Tab pro 10.1 στα 299ευρω απο πλαισιο. Μου φάνηκε το καλυτερο σε μέγεθος αλλά κ βάρος (πιο ελαφρυ απο το note 2014) δεν έχει τον snapdragon αλλα οκ :) καλός μπήκα στην παρέα σας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καταναλώνει και σε εσάς το σύστημα Android τόση πολλή μπαταρία...;;;;; Μήπως να κάνω μια επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων...;;;; περίεργα πράγματα...
Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καταναλώνει και σε εσάς το σύστημα Android τόση πολλή μπαταρία...;;;;; Μήπως να κάνω μια επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων...;;;; περίεργα πράγματα...

 

Κάθε φορά είναι πρώτο το σύστημα;Εμένα από ότι έχω προσέξει πάντα ειναι πρώτη η οθόνη και με διαφορά πχ 50% οθόνη 18% σύστημα,μήπως έκανε κάποια διεργασία όπως backup η κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...