Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τόσο στο θέμα της ευαισθησίας, όσο και στο σήμα του wifi, προσωπικά είμαι απολυτα ευχαριστημενος, μάλιστα το wifi του πιάνει σε σημεία όπου χάνεται το σήμα σε ένα άλλο ταμπλετακι που έχω και στο κινητό καμιά φορά.

 

Ποιο firmware έχεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα παρέλαβα αυτή τη θήκη:

 

http://www.ebay.com/itm/111388278883?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=410370141310&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Όμως δεν ταιριάζει καθώς είναι πολύ μικρή ενώ στην περιγραφή έγραφε ..for samsung galaxy tab pro 8.4. Άνοιξα dispute και περιμένω.

 

Η επόμενη που θα πάρω θα ειναι η καμμιά από αυτές που προτείνατε στις προηγούμενες σελίδες η από κάποιο αξιόπιστο κινέζικο κατάστημα όπως το pandawill η to geekbying.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς 3.4.0

Μαλλον τον kernel εννοεί.

 

Οποιος κατεβασε την αναβαθμιση των 270 ΜΒ μπορει να μου απαντησει αν χανεται το root κι αν ναι θελει περασμα του παλιου kernel για να ξαναπαιξει το root;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

χαθηκα λιγο με τις τελευταιες σελιδες..τι παιζει με το update?μου ηρθε και μενα

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να μεταφέρεις εικόνα/ήχο υπάρχουν δύο τρόποι:

 

Ενσύρματα μέσω MHL adapter (κι ενός καλωδίου HDMI):

http://www.ebay.com/itm/Hotsale-Micro-USB-MHL-To-HDTV-HDMI-Adapter-Converter-For-Samsung-S-III-i9300-/221262376603?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item338443ee9b

 

Ασύρματα μέσω Miracast adapter:

http://www.ebay.com/itm/Miracast-Wifi-Display-Dongle-Receiver-1080P-HDMI-Wireless-IPUSH-AirPlay-DLNA-CM-/261504256137?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item3ce2de4889

 

FM δεν έχει το GTP.

 

απο το δευτερο δεν ενθουσιαστηκα

 

σκεφτομαι να δοκιμασω το πρωτο,ειναι και τζαμπα.

 

ειναι plug and play?το κουμπωνεις,βαζεις το hmdi σου και τελος?

μπαινει και σε αλλα κινητα η ταμπλετ?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκε και σε μένα η ενημέρωση με τον νέο kernel αλλά μου φόρτωσε και τρία γερμανικά και προφανώς ανεπιθύμητα προγραμματάκια, ευτυχώς όλα απεγκαταστάσιμα.

 

kaufDA

Cewe smartphoto

pizza.de (!!)

 

Πάντως αναρωτιέμαι που κάποιος εντόπισε αμέσως (χωρίς να το αφήσει να περάσουν μερικές μέρες) πρόβλημα με την κατανάλωση μπαταρίας! Ε φυσικά, εμένα μου έφαγε περίπου 25% -30% μόνο για να κατεβάσει και να εγκαταστήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τον kernel εννοεί.

 

Οποιος κατεβασε την αναβαθμιση των 270 ΜΒ μπορει να μου απαντησει αν χανεται το root κι αν ναι θελει περασμα του παλιου kernel για να ξαναπαιξει το root;

 

Έχω ανεβάσει τον παλιο kernel για να κάνεις ρουτ φλασαρεις με odin και είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκε και σε μένα η ενημέρωση με τον νέο kernel αλλά μου φόρτωσε και τρία γερμανικά και προφανώς ανεπιθύμητα προγραμματάκια, ευτυχώς όλα απεγκαταστάσιμα.

 

kaufDA

Cewe smartphoto

pizza.de (!!)

 

Πάντως αναρωτιέμαι που κάποιος εντόπισε αμέσως (χωρίς να το αφήσει να περάσουν μερικές μέρες) πρόβλημα με την κατανάλωση μπαταρίας! Ε φυσικά, εμένα μου έφαγε περίπου 25% -30% μόνο για να κατεβάσει και να εγκαταστήσει.

εμενα παντως 10% καταναλωσε, πριν λιγο το εκανα

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως 10% καταναλωσε, πριν λιγο το εκανα

 

Παίζουν πάντα πολλοί διαφορετικοί παράγοντες, από την κατάσταση του δικτύου μέχρι για το αν θα αφήνεις ήσυχο το τάμπλετ να κάνει τη δουλειά του. Γι αυτό με εξέπλησε που πρώτη "κακή" παρατήρηση ήταν η μπαταρία χωρίς καν να ξέρουμε τι αλλαγές έγιναν και να το προβάρουμε.

 

Και να κάνω μια γενικότερη παρατήρηση, το τάμπλετ δεν με πρόδωσε ποτέ, ούτε από μπαταρία ούτε από wifi ούτε και από τα διαβόητα λαγκ. Φαίνεται πως έχω το κοκαλάκι της νυχτερίδας.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκε και σε μένα η ενημέρωση με τον νέο kernel αλλά μου φόρτωσε και τρία γερμανικά και προφανώς ανεπιθύμητα προγραμματάκια, ευτυχώς όλα απεγκαταστάσιμα.

 

kaufDA

Cewe smartphoto

pizza.de (!!)

 

Πάντως αναρωτιέμαι που κάποιος εντόπισε αμέσως (χωρίς να το αφήσει να περάσουν μερικές μέρες) πρόβλημα με την κατανάλωση μπαταρίας! Ε φυσικά, εμένα μου έφαγε περίπου 25% -30% μόνο για να κατεβάσει και να εγκαταστήσει.

 

Τα ίδια πρόσθεσε και σε εμενα. Εγώ την αναβαθμισε την έκανα χθες βράδυ αφού είχε φορτίσει 100% και αφού τελείωσε και έκανε αναβαθμίσεις και ινστολ είχε φτάσει 86%

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ μπορούμε να παρουμε και να εγκαταστησουμε με root??Επίσης δουλεύει το root keeper?

 

Εμένα το κατέβαζε στην αρχή αλλά μετά στην εγκατάσταση έβγαζε error.Μετά από 2-3 απόπειρες δεν το κατέβαζε καν,έβγαζε ότι η συσκευή έχει πειραχτει.Το ξερουταρα έκανε το ιδιο,άλλαξα το status με wanam xposed σε official από custom που ήταν αλλά πάλι τζίφος.

 

Τελικά το πέρασα με το kies χωρίς περαιτέρω δυσκολίες.

Link to comment
Share on other sites

οσοι κανατε την αναβαθμιση μετα την εγκατασταση κανατε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων??

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι τον Kernel εννοούσα, τελικά αξίζει η αναβάθμιση, να την κάνω. Σε εμένα όλα λειτουργούν θαυμάσια, όσο για τα γερμανικά, τα έχει προ εγκατεστημενα ίσως επειδή είναι γερμανική η συσκευή μου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγα 24ωρα με το νέο update μπορώ να πω ότι είναι ένα κλικ πιο ομαλή η χρήση του. Χαρακτηριστικο παράδειγμα (που πρόσεξα εγώ τουλάχιστον ) είναι τα animation μέσα στις εφαρμογές πχ στο play store με material design όταν πατάω τις τρεις γραμμές για να πάω στις εφαρμογές μου η κίνηση είναι ρευστή ενώ πριν έκανε μικροσπασιματα.

Ήταν το πρώτο που παρατήρησα αφού χτύπαγε άσχημα στο μάτι συγκρινομενο με το xperia z1 που εχω. Το ίδιο και στο tapatalk και στο καινούριο gmail.

Άλλαξε το εικονίδιο του gps και έγινε τοποθεσία, προστέθηκε ένα βέλος στο πληκτρολόγιο για να προσθετεις λέξεις που δεν έχει το λεξικό ,εμφανίστηκε εικονίδιο για "παιδικο" Mode και κάτι άχρηστες για εμάς γερμανικές εφαρμογές (λόγω προέλευσης της συσκευής )

Η μπαταρία μου φαίνεται ίδια ,ομοίως και το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Θέλω να βλέπω δίσκους ntfs με ανταπτορα και δυστυχώς δεν το κάνει. Τι κάνουμε;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Θέλω να βλέπω δίσκους ntfs με ανταπτορα και δυστυχώς δεν το κάνει. Τι κάνουμε;;;

 

Με Root: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paragon.mounter&hl=en

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα εδω με το απντειτ,φαινεται να πηγαινει καλυτερα,θα δειξει ομως..κανα γλυφιτζουρακι θα παρουμε??

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το ταμπλετακι το έχω λίγες μέρες και οι εντυπώσεις μου είναι εξαιρετικές!Πολύ γρήγορο με super οθόνη! Έχω όμως 3 ερωτήσεις:

 

 

1) Όταν το φορτίζω κάνει να το χρησιμοποιώ ή θα κάνω ζημιά στην μπαταρία του?

2) Το κουπόνι με τα 25 ευρώ για το Google play πως το παίρνουμε? Έκανα εγγραφή στην εφαρμογή Samsung apps αλλά δεν μου ήρθε κάποιο email...

3) Από που μπορούμε να κατεβάσουμε το office τώρα που είναι και δωρεάν? Δεν λέω καλή η εφαρμογή της Samsung για ανάγνωση και επεξεργασία word/Excel αλλά θέλω να δοκιμάσω και το office της Microsoft.

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αυτές οι φθηνές θήκες flip με τα μαγνητακια που υπάρχουν στο skroutz (15-20€) λέτε να είναι καλές? Δώσαμε 210 για το ταμπλετακι μην δώσουμε και άλλα 40 για θήκη κρίμα είναι...

 

ΥΓ: Μέχρι στιγμής πάντως η μπαταρία με έχει αφήσει ικανοποιημενο. 9 ώρες οθόνης με αρκετό browsing και πολύ ζωγραφική. (με τη φωτεινότητα στο 15-20% και το βράδυ με κλειστά τα φώτα χαμηλωμένη τελείως)

 

ωραιος!οταν τα λεγα εγω δε με πιστευανε!!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Την πήρε και το δικό μου, τίποτε το ιδιαίτερο, οι διαφορές όπως της ανέφερε το μέλος geomos
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος ροοτ τη συσκευή;;με ποιό πρόγραμμα;;

 

Αν έχεις πάρει το τελευταίο update πρέπει να περάσεις τον προηγούμενο kernel και του κάνεις root με το Towelroot, ειδάλλως μόνο Towelroot + SuperSU μετά (και το...ΚΝΟΧ τέλειο κορίτσια...) :p

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε το ίδιο πρόβλημα με εμένα με την εξωτερικη sd στο κιτκατ δηλαδή δεν μπορείς ούτε να σβήσεις ούτε να μετονομάσεις ούτε να αντιγράψεις ούτε τίποτα άλλο με οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή εκτός της μαμάς (πάλι καλά που με samsung μπορείς,γιατί με άλλες συσκευές δεν γίνεται) είναι θέμα google-kitkat :mad:, σας έχω την ΛΥΣΗ:D

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix

Προσοχή είναι μόνο γιά ρούτ συσκευές

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...