Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Note 4 με custom rom και δουλεύει κανονικά η εφαρμογή της εθνικής. Ζητάει και δικαιώματα superuser μάλιστα. Ο ΟΤΕ δεν δουλεύει σε root συσκευές ούτε με hide my root εφαρμογές.

 

Αυτη η εφαρμογη εχει αναφερθει ξανα στο "Εφαρμογες Android" κι εχει επισημανθει πως δεν ειναι φυσιολογικο να ζηταει δικαιωματα ροοτ. Καλο θα ειναι να δεις τα στοιχεια της εφαρμογης και να επικοινωνησεις με την εθνικη.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτη η εφαρμογη εχει αναφερθει ξανα στο "Εφαρμογες Android" κι εχει επισημανθει πως δεν ειναι φυσιολογικο να ζηταει δικαιωματα ροοτ. Καλο θα ειναι να δεις τα στοιχεια της εφαρμογης και να επικοινωνησεις με την εθνικη.

Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο,πάντως εγώ με ρούτ συσκευή μπήκα στην Εθνική κανονικά μέσω εφαρμογής εννοείται, μου ζήτησε root access και έβαλα και icode 2 φορές και μού έστειλε και κωδικό επιβεβαίωσης...δεν παίζει να μην είναι αυθεντική εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο,πάντως εγώ με ρούτ συσκευή μπήκα στην Εθνική κανονικά μέσω εφαρμογής εννοείται, μου ζήτησε root access και έβαλα και icode 2 φορές και μού έστειλε και κωδικό επιβεβαίωσης...δεν παίζει να μην είναι αυθεντική εφαρμογή...

Ελάτε ρε παιδιά, είναι δυνατόν να θεωρείτε φυσιολογικό το να ζητάει πρόσβαση ρουτ μια εφαρμογή τραπέζης της οποίας σκοπός και δουλειά είναι να επικοινωνεί απλά με τον server της τράπεζας;; Να την κάνει τί την πρόσβαση ρουτ; Για να μπορεί να διαβάζει τους κωδικούς που πληκτρολογείτε και να τους στέλνει στον οποιοσδήποτε κακόβουλο;

Το έχουμε ξανασυζητήσει το θέμα αυτό κι άλλες φορές, ψάξτε τη συσκευή σας για "περίεργες εφαρμογές" που έχετε βάλει και οι όποιες προσπαθούν να εκμεταλλευτούν απ ότι φαίνεται κάποιες αδυναμίες της συγκεκριμένης εφαρμογής.

Προσωπική συμβουλή: μην κάνετε το οτιδήποτε αν έχετε δώσει πρόσβαση ρουτ και επικοινωνήστε με την τράπεζα σας.

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται και χρόνια πολλά.

Η μπαταρία μου τα έχει παίξει,η ένδειξη κάθε φορά δείχνει άλλα,απ το 45 κανει βουτια στο 15 κτλ κτλ.

Για να το στείλω για αλλαγή 1ον το καλύπτει η εγγύηση?

και 2ον πρεπει να τους πάρω ενα τηλέφωνο να τους ενημερώσω για το πρόβλημα ε?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια εχει 6 μηνες ή 1 χρονο εγγυηση, οπότε υπολογισε αν εχεις εγγυηση ή οχι.

Οπως και να χει ενα τηλεφωνο στο επισημο σερβις ειναι το καλυ.τερο

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται και χρόνια πολλά.

Η μπαταρία μου τα έχει παίξει,η ένδειξη κάθε φορά δείχνει άλλα,απ το 45 κανει βουτια στο 15 κτλ κτλ.

Για να το στείλω για αλλαγή 1ον το καλύπτει η εγγύηση?

και 2ον πρεπει να τους πάρω ενα τηλέφωνο να τους ενημερώσω για το πρόβλημα ε?

ευχαριστω

η μπαταρία έχει ένα χρόνο εγγύηση-η συσκευή δύο,αν λοιπόν είσαι κάτω από χρόνο μην το σκέφτεσαι καθόλου στείλε το κατευθείαν...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι για λίγες μέρες κανε μια προσπάθεια και δες τι θα σου πουν. Μπορεί να στο περάσουν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι για λίγες μέρες κανε μια προσπάθεια και δες τι θα σου πουν. Μπορεί να στο περάσουν.
Συμφωνώ με αυτό και έχω την εντύπωση οτι η samsung έχει 2 σέρβις,έτσι αν σου πεί οχι η omniteck π.χ δοκίμασε και το άλλο σέρβις...
Link to comment
Share on other sites

Σωστα, ειναι και η smartec στο Χαϊδάρι.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

http://www.lollipopupdate.xyz/tag/samsung-galaxy-tab-pro-sm-t525-custom-rom

 

ξερει καποις αυτην την ιστσελιδα? ειναι μαιμου?

λεει για lolipop στο tab pro 10.1 lte (t525)

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια ρομ για καθε μοντελο σαμσουνγκ ειναι αυτη που υπαρχει στο sammobile.com. Οτιδηποτε up to date θα ανεβει πρωτα εκει. Αν δεν εχει ανεβει εκει μην ασχολειστε.
Link to comment
Share on other sites

http://www.lollipopupdate.xyz/tag/samsung-galaxy-tab-pro-sm-t525-custom-rom

 

ξερει καποις αυτην την ιστσελιδα? ειναι μαιμου?

λεει για lolipop στο tab pro 10.1 lte (t525)

Δεν ειναι μαιμου ! lollipop είναι αλλά CM (pure android )

 

Καλή Χρονιά να Έχουμε

Link to comment
Share on other sites

Kαλη χρονια.

 

Πιστευω πως ειναι καιρος να χωνεψουμε οτι το update δεν προκειται να δωθει. Δεν υπαρχει ουτε μια δικαιολογια να ειναι τοσους μηνες "ετοιμο" και να μην γινετε release.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά.μάλλον θα πρέπει να πούμε αντίο σε κάποιο update.μας ξέχασε η Samsung και ας σκίσαμε ένα κάρο λεφτά για να πάρουμε το tablet μας.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο παρήγορο είναι ότι τουλάχιστον με την 4.4.2 πάει πολύ καλά η συσκευή μου.Καλή χρονιά σε όλους κ όλες.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο παρήγορο είναι ότι τουλάχιστον με την 4.4.2 πάει πολύ καλά η συσκευή μου.Καλή χρονιά σε όλους κ όλες.

 

 

Φίλε η είμαστε άτυχοι εμείς και δεν τραβάει πολύ το μηχάνημα η δεν ξέρεις τι θα πει πάει καλά.... Χωρίς ίχνος ειρωνείας απλά στο browser και σε ανοίγματα εφαρμογών έχει πολύ lag

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Όλα κομπλέ σε μένα...απο Οκτώβριο 2014 που το έχω δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτα απολύτως μέχρι κ το wifi του, που σε πολλούς είχε θέμα στο δικό μου πιάνει εξαιρετικά...Από browser τον chrome δουλεύω μιας και συγχρονίζει κ με του desktop.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημείωση oi συσκευές που είχα xperia Z ,lg g2 & lg g3 οι τωρινές...ταμπλετ το 1ο μου είναι

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Samsung sucks!!!

Προσωπικά τελείωσα με την κυρία. Αν και υπάρχει ενα s5 για δεύτερο, θα το σπρώξω μόλις βγει το mate 8 και θα πάρει την θεση του το Ρ8.

Μα να μην πάρει ούτε μια αναβάθμιση? Τι διαολο, κανενα Κινέζικο απο καλάθι αγόρασα?

Βρε αντε και .....

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω περίπου ένα χρόνο και πάει πολύ καλά.

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο παρήγορο είναι ότι τουλάχιστον με την 4.4.2 πάει πολύ καλά η συσκευή μου.Καλή χρονιά σε όλους κ όλες.

 

Το "παει πολυ καλα" ειναι πολυ σχετικο και εχει να κανει με το μετρο συγκρισης. Πολυ καλα δεν παει σε καμια περιπτωση. Ουτε καν καλα για μενα με τα παντα στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Κολλήματα δεν μου κάνει το wifi είναι εξαιρετικο όπως και η μπαταρία που μου βγάζει περίπου 8 ώρες χονδρικά.Παιχνίδια beach buggy & manuganu το 1 & 2 για να περνά η ώρα δεν μου έχει κολλήσει ΠΟΤΕ.Κλασσικά Facebook, Internet ως επί το πλείστον αλληλογραφία ενημέρωση διάφορα site κλπ όλα όμορφα γρήγορα και ομαλά. Το επέλεξα λόγω 2Κ ανάλυσης ΌΧΙ Amoled οθόνη που εντυπωσιάζει στα χρώματα διότι ασχολούμαι με φωτογραφία και με ενδιαφέρει η πιστότητα των χρωμάτων και φυσικά επειδή ήταν η καλύτερη επιλογή στα 210 ευρώ παραδοτετο σπίτι. ..και μερικά δείγματα από φώτο ;)

http://postimg.org/image/9pokf6d4z/full/

 

http://postimg.org/image/8kxmwa10z/full/

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι. Και εγώ ασχολούμαι με την φωτογραφία, έχω τις Samsung NX1 και NX500. Η επιλογή του έγινε καθαρά για την οθόνη του σε συνάρτηση πάντα με το κάτω από 250€ κόστος του. Στην αρχή το πήρα για τα παιδιά μου αλλά συχνά το χρησιμοποιώ και για τη φωτογραφία, ως RC για έλεγχο των μηχανών από απόσταση μέσω BT. Edited by CyberDEL

Δημήτρης

Sony Xperia Z3+ - Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...