Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο αρχες Ιουνιου που εχω το Tablet, εχω βαλει μια 64αρα Kingston UC1 και δεν εχω καποιο προβλημα.

 

Ευχαριστω θα βαλω μια trancend 64gb Uhs-1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα,εχει βαλει κανεις 64gb microsd να πει αν δουλευει? Γιατι σε ενα galaxy s3 που ειχα μου την ειχε καψει.Σκεφτομαι να βαλω μια kingston 64 gb class 10 καιφοβαμαι μην την καψει η μην κανει αργο το tablet,με την 32 gb που εχω πανε ολα καλα αλλα θελω και αλλο χωρο.

 

Σε s4 ειχα μια transcent 64gb, την οποια μετεφερα πλεον στο νοτε 3. Επισης στο tab pro 8.4 εχω 64gb της samsung. Σε ολες τις περιπτωσεις χωρις κανενα θεμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα... έχω το tablet εδώ και 1 μήνα... σε γενικές γραμμές πολύ ευχαριστημενος...

Το μονο θέμα είναι ότι. στο φάκελο. (τα αρχεία μου) δεν μπορώ να επιλέξω κάτι στους υποφακελους... ενω μπαίνει κανονικά. και τους δείχνει, αν τους διαλέξεις, είναι σαν να ειναι άδειοι.... Καμία ιδεα??

Επίσης οταν το κρατάω portrait, στη αριστερή πλευρά λίγο πάνω από τη μέση, έτσι και το πιεζεις τρίζει απίστευτα.... . εχει παρατηρήσει κανείς άλλος τέτοια τριξιματά??

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εχει rootαρει κανεις το tablet χωρις να γραψει το knox?

Κάτι είχα διαβάσει στο xda αλλά δεν ασχολήθηκα, αν βρείς κάτι, πες μας. .

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είχα διαβάσει στο xda αλλά δεν ασχολήθηκα, αν βρείς κάτι, πες μας. .

 

Δεν έχω το συγκεκριμένο τάμπλετ αλλά βρήκα αυτό.

 

:!:Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά ωστέ να ξέρω ότι δουλεύει :!:

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το συγκεκριμένο τάμπλετ αλλά βρήκα αυτό.

 

:!:Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά ωστέ να ξέρω ότι δουλεύει :!:

 

Τελειος φιλε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το συγκεκριμένο τάμπλετ αλλά βρήκα αυτό.

 

:!:Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά ωστέ να ξέρω ότι δουλεύει :!:

 

Ξέρουμε αν δουλεύει κ για το galaxy tab s?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τρεις μήνες με το tablet η μπαταρία είναι αρκετά καλή για τα δικά μου δεδομένα. Σε κάθε περίπτωση έχω δεδομένες 5,5+ ώρες με χρήση κατά βάση σερφάρισμα, ανάγνωση αρχείων Word ή pdf και κανένα παιχνιδάκι.

Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι εξαιρετικά βολικό και τρομερά χρηστικό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι ενα τσακ απο την αγορα του απλα διαβασα αρκετα και θα ηθελα να μου προτεινετε θηκη και καρτα μνημης... 32 ή 64 ;;;

επισης να του βαλω σκριν προτεκτορ ή οχι ; (παλι προτεινετε)

και ακομα ενα τελευταιο, αν μπορει να παιρνει διαφορετικα προφιλ για καθε χρηστη ;;;

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Edited by Eddy_Gordo

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για τους φίλους που ρωτάνε για μπαταρία και κάρτα sd.

 

Έχω το tabpro 8.4

Κάρτα φοράω μια http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00I4ZMNY4?pc_redir=1407309834&robot_redir=1 Την ίδια έχω και στο Sony

Z1c. Όλα άψογα μέχρι στιγμής.

 

Η μπαταρία είναι μεγάλος μπελάς για μένα και το σοβαρότερο πρόβλημα της συσκευής. Όταν είναι σε αναμονή και με την εξοικονόμηση ενέργειας ενεργοποιημένη όλα άψογα. Πχ 2 μέρες τώρα που δεν το έχω ακουμπήσει έπεσε γύρω στο 5%!!!

 

Όταν το χρησιμοποιώ (διάβασμα pdf, browsing, μουσική) βγάζει δεν βγάζει 4 ώρες συνεχόμενα.

 

Έχει δε εδώ και μια βδομάδα, δεν μπορεί να φορτίσει κανονικά. Αν πχ είναι στο 10 ή 20% και το βάλεις στον φορτιστή πάει μέχρι περίπου 60% και κολλάει εκεί. Του έκανα ήδη 3 factory reset απτό recovery mode αλλά συνεχίζει τα ίδια. Ο μόνος τρόπος να φορτίσει σωστά είναι να το φτάσω να κλείσει μόνο του στο 2% μετά από χρήση και αφού κλείσει να το φορτίσω κλειστό μέχρι 100%. Άλλο τρόπο δεν βρήκα.

 

Παρεπιπτωντος, έχει κανείς ιδέα γιατί το κάνει αυτό; Και αν διορθώνεται κάπως;Δεν πιστεύω ότι είναι καλό να το φτάνω κάθε φορά στο2%. Ξέρω ότι αυτές οι μπαταρίες θέλουν φόρτιση από 20-30% και πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για τους φίλους που ρωτάνε για μπαταρία και κάρτα sd.

 

Έχω το tabpro 8.4

Κάρτα φοράω μια http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00I4ZMNY4?pc_redir=1407309834&robot_redir=1 Την ίδια έχω και στο Sony

Z1c. Όλα άψογα μέχρι στιγμής.

 

Η μπαταρία είναι μεγάλος μπελάς για μένα και το σοβαρότερο πρόβλημα της συσκευής. Όταν είναι σε αναμονή και με την εξοικονόμηση ενέργειας ενεργοποιημένη όλα άψογα. Πχ 2 μέρες τώρα που δεν το έχω ακουμπήσει έπεσε γύρω στο 5%!!!

 

Όταν το χρησιμοποιώ (διάβασμα pdf, browsing, μουσική) βγάζει δεν βγάζει 4 ώρες συνεχόμενα.

 

Έχει δε εδώ και μια βδομάδα, δεν μπορεί να φορτίσει κανονικά. Αν πχ είναι στο 10 ή 20% και το βάλεις στον φορτιστή πάει μέχρι περίπου 60% και κολλάει εκεί. Του έκανα ήδη 3 factory reset απτό recovery mode αλλά συνεχίζει τα ίδια. Ο μόνος τρόπος να φορτίσει σωστά είναι να το φτάσω να κλείσει μόνο του στο 2% μετά από χρήση και αφού κλείσει να το φορτίσω κλειστό μέχρι 100%. Άλλο τρόπο δεν βρήκα.

 

Παρεπιπτωντος, έχει κανείς ιδέα γιατί το κάνει αυτό; Και αν διορθώνεται κάπως;Δεν πιστεύω ότι είναι καλό να το φτάνω κάθε φορά στο2%. Ξέρω ότι αυτές οι μπαταρίες θέλουν φόρτιση από 20-30% και πάνω...

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα με τη μπαταρία το έβαζα να φορτίσει και κόλλαγε πχ στο 45% άμα έβγαζα το βύσμα από το tablet φορτιζε μέχρι να ξανά κολλήσει και η μπαταρία του με έβγαζε το πολύ 4 ώρες το πήγα στο service smartec στο Χαϊδάρι και μου κάνανε αλλαγή μπαταρίας ( έτσι μου είπανε τουλάχιστον ) και μου δώσανε και φορτιστή και καλώδιο από τότε όλα καλά με την φωρτισει και η μπαταρία με βγάζει με την ίδια χρήση 7 με 8 ώρες και μια φορά που το μόνο που έκανα με το tablet ήταν να βλέπω ταινίες με 40% φωτεινότητα με έβγαλε 12,5 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους! Θέλω να αγοράσω το tabletaki είχα πριν το LG g pad να προχωρήσω στην αγορά είναι εξίσου καλό όπως το LG?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι ενα τσακ απο την αγορα του απλα διαβασα αρκετα και θα ηθελα να μου προτεινετε θηκη και καρτα μνημης... 32 ή 64 ;;;

επισης να του βαλω σκριν προτεκτορ ή οχι ; (παλι προτεινετε)

και ακομα ενα τελευταιο, αν μπορει να παιρνει διαφορετικα προφιλ για καθε χρηστη ;;;

 

ευχαριστω προκαταβολικα

 

κανεις ; καμια ιδεα εστω και με πμ ; :worry:

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το πήρα προχθές και δεν έχω βγάλει άκρη τι γίνεται με τη δυνατότητα tethering?

Το έχει ψάξει κάποιος?

ΜΟΝΟ ΘΡΥΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι παλευω να μεγαλωσω τη γραμματοσειρα στον browser και δε βγαζω ακρη....δεν βρισκω ρυθμισεις στον browser

Εχω ενεργοποιησει και τη μεγαλυτερη γραμματοσειρα απο τις γενικες ρυθμισεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το πήρα προχθές και δεν έχω βγάλει άκρη τι γίνεται με τη δυνατότητα tethering?

Το έχει ψάξει κάποιος?

 

Πιο μοντελο εχεις;wifi η lte;και που θελεις να δωσεις ιντερνετ μεσω techering;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Πιο μοντελο εχεις;wifi η lte;και που θελεις να δωσεις ιντερνετ μεσω techering;

Έχω το wifi και θέλω να πάρω Internet από άλλη συσκευή Android

ΜΟΝΟ ΘΡΥΛΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Έχω το wifi και θέλω να πάρω Internet από άλλη συσκευή Android

 

Πρεπει να ενεργοποιησεις απτην αλλη συσκευη το techering μεσω wifi(βαλε και ενα ssid & pass που θελεις εσυ) και να συνδεθεις απτο ταμπλετ σου κανονικα.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Μπορεί κάποιος να πει ένα κατάστημα από το skroutz που είναι αξιόπιστο για να παραγγείλω το tablet?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Μπορεί κάποιος να πει ένα κατάστημα από το skroutz που είναι αξιόπιστο για να παραγγείλω το tablet?

 

Kaizershop. Το εχω παρει απο εκει καθως και παρα πολλα κινητα χωρις κανενα προβλημα. Δεν μου ετυχε και κατι να σου πω την αληθεια αλλα ακουω και απο αλλα παιδια οτι ειναι πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...