Jump to content

[Επίσημο] Sony Smartwatch 2


junglist
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα ήρθε στο κινητό και την πραγματοποίησα, νέα αναβάθμιση για το SW2. Μέχρι στιγμής, σταμάτησαν οι αποσυνδέσεις και επανήλθαν ρυθμίσεις και εμφανίσεις ρολογιού. Θα ενημερώσω για οποιαδήποτε αλλαγή. Μήπως και τελικά "έστρωσε" αναπιστρεπτί...
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 85
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα.

Πως γινεται update το ρολοι.

Υπαρχει καποιος οδηγος.

Και επισης σαν μεταχειρισμενο με ποιο τροπο μπορω να κανω hardware reset ωστε να το ξεκινησω σπο την αρχη?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδιά σας παίζει το κινητό με Android 5.1?

Έβαλα χτες νέα Ρομ και τα watchfaces δεν τα βγάζει

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά αξίζει για αγορά το εν λόγω ρολόι για κάποιον με Xiaomi και OnePlus; Θα έχω ασυμβατότητες; Από αυτονομία;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει για αγορά το εν λόγω ρολόι για κάποιον με Xiaomi και OnePlus; Θα έχω ασυμβατότητες; Από αυτονομία;

Aν θυμαμαι καλα το ειχα μαζι με oneplus, μπορει να κανω και λαθος :O

Λογικα δεν θα εχεις προβλημα με το oneplus ουτε και με το xiaomi, κατεβαζεις τις απαραιτητες εφαρμογες συνδεσιμοτητας ( Smart Connect και μετα οποια αλλη θελεις και ολα οκ

Μπαταρια μου εβγαζε περιπου 2 ημερες + , 24ωρες το 24ωρο ανοικτο και συνδεδεμενο απο το πρωι στις 8 εως αργα το βραδυ. Φυσικα ειναι και θεμα το ποσες ειδοποιησεις θα ερχονται στο ρολοι.

Νομιζω πως μπορεις να το εχεις συνδεδεμενο μονο με ενα τηλεφωνο, αν θες να το συνδεσεις με δευτερο τηλεφωνο θα πρεπει να κανεις ''επαναφορα'' στο ρολοι.

Παντος και που το πουλησα δεν μπορω να πω οτι μου ελειψε, μετα απο 48ωρες το ειχα ξεχασει εντελος.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά καλησπέρα.

Eίμαι κάτοχος των εξής συσκευών:

 

SONY E4 4G

SONY SMARTWATCH2

SONY BLUETOOTH SBH 20

 

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής:

Oταν με καλούν και δεχτώ την κλήση από το ρολόι , μου απενεργοποιεί τον ήχο από το Bluetooth ακουστικό , δηλαδή το αχρηστεύει .

Έτσι αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ hands free ακουστικό που δεν με εξυπηρετεί καθόλου, επειδή μιλάω πολλές ώρες.

Αντιμετώπισε κάποιος φίλος το ίδιο θέμα ?

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα! Έχω ορισμένες απορίες

Αρχικά πιστεύετε αξίζει ακόμα;

Διάβασα πολύ καλά λόγια γενικά σε xda και σε διάφορα reviews στο YouTube σε σημείο που μερικοί "το προτιμούν ακόμα και σε σχέση με πιο νέα smartwatches" (κυρίως λόγω μπαταρίας, αν κατάλαβα καλά). Θα ήθελα μια ακόμα γνώμη εδώ μιας και φαίνεται να είναι αρκετά "φθηνό" και το σκέφτομαι για αγορά.

Βασικός λόγος που το θέλω είναι για ειδοποιήσεις εφαρμογών (όπως messenger, viber κτλ). Και εννοώ να μπορώ να διαβάζω το μήνυμα και όχι να παίρνω μια ειδοποίηση τύπου "έχετε ένα νέο μήνυμα" και, ΊΣΩΣ με λίγη τύχη :p , να μπορώ να απαντάω κιόλας. Έχω αυτή την δυνατότητα;

Τέλος, διάβασα πως το λουράκι είναι λίγο χαλαρό και υπήρχαν περιστατικά όπου η συσκευή "έφευγε" και υπήρχαν ατυχήματα :p . Έχει τύχει τίποτα παρόμοιο σε εσάς;

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω δεν αξίζει αν την συγκρίνεις με τα ακριβά νέα μοντέλα όπως moto 360, που φοράνε το android wear.

 

Αν μου το συγκρίνεις με κάτι κινέζικα των 50€, ναι δεν υπάρχει σύγκριση, το sw2 είναι πολύ καλύτερο.

 

Η μπαταρία όντως κρατάει αρκετές μέρες, αλλά οι ειδοποιήσεις για αυτά που θες δεν ξέρω πώς εμφανίζονται.

Του messenger βγαίνουν χωρίς το περιεχόμενο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω ορισμένες απορίες

Αρχικά πιστεύετε αξίζει ακόμα;

Διάβασα πολύ καλά λόγια γενικά σε xda και σε διάφορα reviews στο YouTube σε σημείο που μερικοί "το προτιμούν ακόμα και σε σχέση με πιο νέα smartwatches" (κυρίως λόγω μπαταρίας, αν κατάλαβα καλά). Θα ήθελα μια ακόμα γνώμη εδώ μιας και φαίνεται να είναι αρκετά "φθηνό" και το σκέφτομαι για αγορά.

Βασικός λόγος που το θέλω είναι για ειδοποιήσεις εφαρμογών (όπως messenger, viber κτλ). Και εννοώ να μπορώ να διαβάζω το μήνυμα και όχι να παίρνω μια ειδοποίηση τύπου "έχετε ένα νέο μήνυμα" και, ΊΣΩΣ με λίγη τύχη :p , να μπορώ να απαντάω κιόλας. Έχω αυτή την δυνατότητα;

Τέλος, διάβασα πως το λουράκι είναι λίγο χαλαρό και υπήρχαν περιστατικά όπου η συσκευή "έφευγε" και υπήρχαν ατυχήματα :p . Έχει τύχει τίποτα παρόμοιο σε εσάς;

 

Ευχαριστώ! :)

Η μπαταρία εμένα μου κρατούσε 3 ημέρες αλλά ακόμα κι έτσι θεωρώ ότι το moto 360 που έχω είναι πολύ ανώτερο. Αν τα βάλεις δίπλα δίπλα θα σου φανεί το sw2 λίγο απαρχαιομενο, λίγο χοντροκομμενο, σαν να κοιτάς κινητό του 2008 ένα πράγμα..

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία εμένα μου κρατούσε 3 ημέρες αλλά ακόμα κι έτσι θεωρώ ότι το moto 360 που έχω είναι πολύ ανώτερο. Αν τα βάλεις δίπλα δίπλα θα σου φανεί το sw2 λίγο απαρχαιομενο, λίγο χοντροκομμενο, σαν να κοιτάς κινητό του 2008 ένα πράγμα..

Βέβαια, πόσο κάνει το ένα και πόσο το άλλο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα στην παρέα.

εδώ και μία εβδομάδα έχω κερδίσει σε διαγωνισμό της COSMOTE το παραπάνω smartwatch. Ενώ όμως συνδέεται κανονικά με το κινητό μου (xiaomi note 5,5) δεν παίρνει τις εφαρμογές που κατεβάζω από το κινητό στο ρολόι ( έχω κατεβάσει κανονικα και το smart connect kai to smartwatch2 ). Εχω ακυρώσει και ξανακατεβάσει 2-3 εφαρμογές αλλά και πάλι τίποτα. Σε Γερμανό μου είπαν ότι μάλλον δεν υπάρχει συμβατότητα ρολογιού και κινητού.

Καμμία ιδέα:wacko:

XIAOMI REDMI NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...