Jump to content

[Επίσημο] Sony Smartwatch 2


junglist
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντωνη εβαλα offline watches την κυριακη στις ~04:00 με 59% μπαταρια, αυτη την ωρα ειμαι με 37% μπαταρια, πολυ καλα δηλαδη ;)

Η χρηση που εκανα ειναι : εκλεινα το bluetooth οταν κοιμομουν (~16 ωρες κλειστο bluetooth) και ειχα ελαχιστες εισερχομενες κλησεις. Στις εξερχομενες που κανω απο το τηλεφωνο εχω επιλεξει να μην ανοιγει το ρολοι.

 

Πρέπει να συναντηθούμε μια μέρα να δούμε εκείνο το hack με την επικάλυψη των widget αν δουλεύει σε εσένα, γιατί έχω σκάσει εγώ που δεν μπορώ να το πετύχω

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 85
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν λες το watchwidgets τότε θα σου πρότεινα να βάλεις τα offline watches και τα widgets της ημερομηνίας που έχουν ελάχιστη κατανάλωση

Δεν το εχω δοκιμασει ακομα :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει ακομα :(

Αν θες κατέβασε τα αρχεία από το XDA και το δοκιμάζουμε μαζί.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δοκιμασα το WatchIt! , μου το ρυθμισε ο Αντωνης (nnik_1969) πολυ καλη εφαρμογη αλλα υπαρχει ενα προβλημα με το viber, καθε φορα που αποσυνδεεται - γινετε συνδεση -συνδεεται το viber ερχετε ειδοποιηση στο ρολοι. Αν υπαρχει καποια ρυθμιση ετσι ωστε να μην ερχονται <<αχρηστες>> ειδοποιησεις ας μου πειτε :)

Εβαλα παλι το light flow pro και δουλευει σωστα το viber

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflow&hl=el

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το WatchIt! , μου το ρυθμισε ο Αντωνης (nnik_1969) πολυ καλη εφαρμογη αλλα υπαρχει ενα προβλημα με το viber, καθε φορα που αποσυνδεεται - γινετε συνδεση -συνδεεται το viber ερχετε ειδοποιηση στο ρολοι. Αν υπαρχει καποια ρυθμιση ετσι ωστε να μην ερχονται <<αχρηστες>> ειδοποιησεις ας μου πειτε :)

Εβαλα παλι το light flow pro και δουλευει σωστα το viber

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflow&hl=el

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για λύση χωρίς το light flow ας μου πει να την γράψω..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ηρθε ενα update σημερα. Εχει κολλησει και δεν το περναει με τιποτα. Ειναι κολλημενο το ρολοι και δεν μπορω να κανω τιποτα.

 

Edit Οκ έφτιαξε με παρατεταμένο πάτημα του on off

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ενα update σημερα. Εχει κολλησει και δεν το περναει με τιποτα. Ειναι κολλημενο το ρολοι και δεν μπορω να κανω τιποτα.

 

Edit Οκ έφτιαξε με παρατεταμένο πάτημα του on off

Κανονισε! Χααχαχ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ενα update σημερα. Εχει κολλησει και δεν το περναει με τιποτα. Ειναι κολλημενο το ρολοι και δεν μπορω να κανω τιποτα.

 

Edit Οκ έφτιαξε με παρατεταμένο πάτημα του on off

Είδες τίποτα καινουριο , άξιο λογου;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κανονισε! Χααχαχ

:lol::lol::lol:

Είδες τίποτα καινουριο , άξιο λογου;

bug fixes ηταν το update.

Δεν μπορω/δεν θυμαμαι να φτιαξω την <οψη> στην οθονη του οπως την ειχα πριν. Μικρο το κακο, δεν θα ασχοληθω με λεπτομεριες, σε 20 ημερες θα το εχει στο χερι του ο Κωνσταντινος ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς κανένα πείραγμα στο sw, προηγούμενη βδομάδα έκανε 2 φορές μεσα σε λίγες μέρες το εξής:

Ξαφνικά reboot ενώ ήταν σε standby και μετά είχε χάσει το pair.

Έπρεπε να το σβήσω από το κινητό και να το ξαναπερασω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το ρολοι αντιμετωπιζει προβλήματα συμβατότητας με kitkat 4.4.4 ?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Το ρολοι αντιμετωπιζει προβλήματα συμβατότητας με kitkat 4.4.4 ?

Κανένα θέμα με το nexus 4

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους

χτες αποφασισα να κανω την αναβαθμιση της εφαρμογης που υπηρχει για το sw 2 και ενω ολοκληρωθηκε απο τοτε εχω μεγαλο προβλημα με το ρολοι , ανοιξει για 2-3 λεπτα και ξεκινησε μονο του να κανει επανεκκινηση φορτωνει το λογοτυπο της Sony βγαζει μια μπαρα προοδου που γεμιζει και αμεσως ξανα πεταει το λογοτυπο της Sony και παλι μια απο τα ιδια. Εκανα αναβαθμιση μεσω του PC Companion και του support zone αλλα μια απο τα ιδια , ανοιγει για 2-3 λεπτα και ξεκιναει παλι τις επανεκκινησεις , εχει κανεις αλλος προβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Το εκανε και το δικο μου και λυιηκε με απεγκατασταση της εφαρμογης, ξανα εγκατάσταση και συνδεση του ρολογιού
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους

χτες αποφασισα να κανω την αναβαθμιση της εφαρμογης που υπηρχει για το sw 2 και ενω ολοκληρωθηκε απο τοτε εχω μεγαλο προβλημα με το ρολοι , ανοιξει για 2-3 λεπτα και ξεκινησε μονο του να κανει επανεκκινηση φορτωνει το λογοτυπο της Sony βγαζει μια μπαρα προοδου που γεμιζει και αμεσως ξανα πεταει το λογοτυπο της Sony και παλι μια απο τα ιδια. Εκανα αναβαθμιση μεσω του PC Companion και του support zone αλλα μια απο τα ιδια , ανοιγει για 2-3 λεπτα και ξεκιναει παλι τις επανεκκινησεις , εχει κανεις αλλος προβλημα ;

To ιδιο επαθα και εγω μετα την αναβαθμιση. Το πηγα στην Arvato και μολις το ειδε η γυναικα στη ρεσεψιον εκανε "πφφφφ, και αλλο ρολοι". Τελικα ενα ανθρωπος εκει που περιμενε για να παραλαβει το δικο του sw2 με το ιδιο προβλημα μου ειπε οτι ηταν θεμα της Sony γιατι υπηρχε καποιο λαθος στο Firmware με την τελευταια αναβαθμιση. Εμενα τελικα δεν μου το δεχτηκαν παρολο που τους ζητησα κοστολογιο, γιατι το ειχα παρει απο το καταστημα εκτος Ευρωπης. Βρεθηκε λυση τελικα?

Edited by nickmostro

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Παίδες και εγώ τα ίδια, το έχω στο service προς το παρόν και περιμένω! Νόμισα ρε μαμωτο ότι έκανα κάτι λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Το εκανε και το δικο μου και λυιηκε με απεγκατασταση της εφαρμογης, ξανα εγκατάσταση και συνδεση του ρολογιού

That s right..:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδια

το ρολοι μου απο χθες εχει αποσυνδεθει απο το κινητο μου και κανει συνεια επανεκινιση

πειτε μου σας παρακαλω τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα, κρατησε πατημενο το πλαινο κουμπι για 10-15 δευτερολεπτα.

Επισης απεγκατεστησε της εφαρμογες απο το τηλεφωνο σου που το συνοδευουν και μετα κανε συνδεση και εγκατασταση σαν να συνδεεται πρωτη φορα.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδια

το ρολοι μου απο χθες εχει αποσυνδεθει απο το κινητο μου και κανει συνεια επανεκινιση

πειτε μου σας παρακαλω τι να κανω;

 

Kαλημερα ,

το πηρα χθες μεταχειρισμενο και στα καλα καθουμενα κανει και μενα αυτο με τις επανεκινησεις.

Δεν μπορω να κανω κατι γιατι μολις βγαζει το Logo Sony, γινεται γκρι οθονη και μετα βγαζει μια μπαρα που γεμιζει και παλι ξανα τα ιδια.

το παω πισω Service ?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Το πας στο Service :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Οσον αφορα το προβλημα μου που ανεφερα πιο πανω,

To πηγα στο Sony Service , Δωδεκανησου στη Θεσσαλονικη, πολυ εξυπηρετικοι,

και σε μολις 20 λεπτα ημουν τελειωμενος.

Το προβλημα εγκειται σε ενα bug που εχει σε ενα watchface που ειναι ψηφιακο με κιτρινο λιγο χρωμα στην ημερομηνια αν δεν κανω λαθος.Αν το επιλεξεις το ρολοι μπαινει σε bootloop.

Τραγικο λαθος της Sony αποψη μου,καθως ενα τοσο απλο πραγμα το οποια ξεχασαν να ελέγξουν βγαζει "off" το ρολοι.

Anyway, τελος καλο ολα καλα. :cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...