Jump to content

[Επίσημο] Sony Smartwatch 2


junglist
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από χτες είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου gadget.

Αρχικά να πω ότι μου το δώσανε ως δώρο και δεν ήταν κάτι που είχα στα υπόψη να αγοράσω.

Όμως η αλήθεια είναι ότι σιγά σιγά αποκτά ενδιαφέρον η χρήση του.

 

Το πιο σημαντικό πλεονέκτημα είναι ότι σε αποδεσμευει από το να τσεκάρεις συνέχεια το κινητό για ημερολόγιο, sms, fb chat ή μπορείς και να απαντάς σε κλήσεις, εφόσον έχεις bt headset.

Αυτό βοηθάει σε κάποιες περιπτώσεις όπως όταν είσαι μια συνάντηση ή κάπου και δεν θες να δούνε ότι τσεκάρεις το κινητό σου συνέχεια (πχ business meeting), όταν κάνεις κάποιο σπορ (πχ τρέξιμο, ποδηλασία) ή όταν οδηγας αυτοκίνητο ή μηχανή.

Σε όλες αυτές τις περιπτώσεις, μόνο που νιώθεις την δόνηση στον καρπό, καταλαβαίνεις ότι έχεις ειδοποίηση για κάτι.

Το ποιες εφαρμογές θα σου δίνουν ειδοποίηση, το ορίζεις εσύ φυσικά.

 

Και μερικές φωτογραφίες

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 85
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι κινητό,οπότε κακώς μεταφέρθηκε στην ενότητα των κινητών.

Νομίζω καλύτερα εκεί που ήταν στα γενικά Sony.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και dumb phone είναι όμως. Ωστόσο τρέχει android οπότε ταιριάζει καλύτερα εδώ.

Το πιο σωστό από όλα βέβαια είναι να μετακινηθεί στα αξεσουάρ επειδή περί αυτού πρόκειται. ;)

 

Συνεχίζουμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια τελικά το προϊόν είναι πολύ καλό το σύνδεσα με ενα LG G2 είναι φοβερό το συστήνουν να το παρέταξε και εσυς το πήρα απο τα public αυτά τα λεμε
Link to comment
Share on other sites

έχουμε κανένα νέο για το επερχομενο update?

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τι στο update service της sony σας βγάζει συνέχεια οτι έχει update?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

έχουμε κανένα νέο για το επερχομενο update?

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τι στο update service της sony σας βγάζει συνέχεια οτι έχει update?

Για ποιο update λες;

Και τι προσφέρει;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να απανταει κλησης η και να περνει τηλεφωνο αυτη η εφαρμογη τα κανει ολα!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nixi.smartwatch.callhandlingpro

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να απανταει κλησης η και να περνει τηλεφωνο αυτη η εφαρμογη τα κανει ολα!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nixi.smartwatch.callhandlingpro

 

Την είχα δει από την αρχή, αλλά θέλει πληρωμή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Την είχα δει από την αρχή, αλλά θέλει πληρωμή.

Να έχεις σκάσει πόσα για smartwatch και να κολλάς στα 3€ της εφαρμογής. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και με κινέζικο dualisim τετραπυρινο, βασικά δεν το περίμενα να συγχρονιστεί!

 

 

Παιδια τελικά το προϊόν είναι πολύ καλό το σύνδεσα με ενα LG G2 είναι φοβερό το συστήνουν να το παρέταξε και εσυς το πήρα απο τα public αυτά τα λεμε
Link to comment
Share on other sites

Να έχεις σκάσει πόσα για smartwatch και να κολλάς στα 3€ της εφαρμογής. :p

Nα είχες διαβάσει το 1ο ποστ του παρόν νήματος, ώστε να ήξερες ότι μου το έκαναν δώρο. :p

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και το update.

Προς το παρόν η μεγάλη σημαντική διαφορά είναι ότι αλλάζεις την αρχική οθόνη.

Πρόσθεσα σε όποιο σημείο ήθελα την ώρα, την ημέρα, το ποσοστό μπαταρίας, τον καιρό και τις ειδοποιήσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όσα παιδιά ενδιαφέρονται για συζητήσεις και συγκρίσεις για όλα τα smartwatches ας επισκεφτούν το παρακάτω thread :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=390592

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα, μια ερώτηση έχω για τους κατόχους. Το πλαϊνο κουμπι στο δικό σας κάνει τον ίδιο θόρυβο με το δικό μου

Ευχαριστώ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις Θανάση!!

 

Αχ, το θέλω τόσο πολύ αλλά κολλάω στην υψηλή τιμή του...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειναι το πρωτο μου θα το δουλεψω πρωτα λιγες ημερες και μετα θα γραψω τη γνωμη μου, θα δω και θα διαβασω στο ιντερνετ για να το μαθω καλυτερα ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειναι το πρωτο μου θα το δουλεψω πρωτα λιγες ημερες και μετα θα γραψω τη γνωμη μου, θα δω και θα διαβασω στο ιντερνετ για να το μαθω καλυτερα ;)

 

Και φυσικα πες μας τι παιζει απο αυτονομια!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ένα, μια ερώτηση έχω για τους κατόχους. Το πλαϊνο κουμπι στο δικό σας κάνει τον ίδιο θόρυβο με το δικό μου

Ευχαριστώ

 

Ναι και μένα έτσι κάνει, αλλά δεν το χτυπήσει τόσες φορές ποτέ για να το έχω προσέξει! :-P

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μένα έτσι κάνει, αλλά δεν το χτυπήσει τόσες φορές ποτέ για να το έχω προσέξει! :-P

:lol::lol: Ωραιος, ευχαριστω για την απαντηση :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν κάνει τέτοιο θόρυβο πάντως αν το χτυπήσω έτσι. Δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα πάντως σε όσους κάνει

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

junglist + karthan7 vs nnik_1969 = 2-1

Έγινε Αντώνη ευχαριστώ, θα το δεις και από κοντά :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όντως, με την πρώτη ευκαιρία θα το τσεκάρω

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Θα γραψω λιγα λογια με την προσωπικη μου αποψη, αν κανω καπου λαθος παρακαλω να με διορθωσετε ή αν υπαρχει καποια αλλη προταση/λυση/δοκιμη ας μου την πειτε :)

29-4 το παρελαβα, το μεσημερι το εβαλα στο ρευμα για να κανω την πρωτη φορτιση και το απογευμα τις ιδιας ημερας το εβγαλα απο το ρευμα και το ψαχουλευα.

Το πρωτο βραδυ τι εκλεισα γιατι δεν το ειχα ψαξει αρκετα και δεν ηθελα να δονειται το χερι μου στον υπνο μου. το επομενο πρωι το ανοιξα και ειχα 90% μπαταρια.

Στις 8-10 ωρες οταν κοιμαμαι και εχω κλειστο το bluetooth χανει ~2-3% μπαταρια.

Εχω κανει μεχρι στιγμης ~10-15 επανεκκινησεις.

Αυτη τι στιγμη εχω 14% μπαταρια.

Το εχω συνδεσει με το huawei 3c στο οποιο εχω cυstοm rom, το αναφερω γιατι ισως να φταιει το τηλεφωνο ισως να φταιει η cυstοm rom στα προβληματα που θα γραψω ποιο κατω. Παντος, σημερα θα γυρισω με recovery στη μαμισια rom για να δω αν υπαρχουν ακομα τα προβληματα.

Η εφαρμογη που προταθηκε (smartwatch callhandling pro) ειναι πολυ ωραια για να απανταω σε κλησεις, ομως ειναι πολυ αργη στις διαφορες εντολες/αναζητησεις, τωρα αλλαξα την επιλογη στο dialer/ search setting και το εβαλα στο αριθμητικο για να δω πως θα τα παει. Επισης δοκιμαζω και αυτον τον dialer.

Αρκετες φορες μου κανει στιγμιαια αποσυνδεση - συνδεση με το τηλεφωνο, αυτο ειδα οτι μου το κανει οταν ειμαι σε μια καφετερια/μπαρ οπου μπορει να υπαρχουν πολλες συσκευες με ανοικτα bluetooth, επισης μου το κανει και στο σπιτι μου μαλλον λογο του bluetooth στο laptop.

Η συχνοτητα που μπορει να το κανει ειναι πχ 3-4 φορες στο πενταλεπτο ή 1 φορα τις 2-3-4 ωρες :confused:

Μερικες φορες εκανε αποσυνδεση και μετα δεν μπορεσε να συνδεθει ουτε με off-on το bluetooth και εκανα επανεκκινηση το ρολοι. Μερικες φορες ''σκαλωνει'' το bluetooth στο τηλεφωνο και θελει επανεκκινηση το τηλεφωνο, αυτος ειναι και ο λογος που εγραψα στην αρχη οτι ισως να φταιει η rom που εχω στο τηλεφωνο μου.

Στα ''θεματα'' αυτα θα επανελθω σε λιγες ημερες.

 

Ειδα καποια βιντεακια στο ιντερνετ που το βαζουν σε λεκανη με νερο, ειναι full αδιαβροχο ή ειναι μονο για λιγα νερα ?

Με την ασφαλεια τι γινεται ? δηλαδη μπορει καποιος αλλος να το ''εντοπισει'' με το bluetooth και να συνδεθει ?

 

Σαν μια πρωτη αποψη θα πω οτι για οσους εχουν μηχανακι/μηχανη ειναι ενα καλο γκατζετ για να μην χρειαστει να σταματησουν σε ''ακυρες'' εισερχομενες κλησεις ή οσοι κυκλοφορουν σε μετρο/συγκοινωνια να μην βγαλουν το τηλεφωνο απο την τσεπη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θανάση, στιγμιαίες αποσυνδέσεις συμβαίνουν και σε εμένα στο Νοτε 3 αλλά είναι ελάχιστες, όπως και τα κολληματα που αναφέρεις τα οποία είναι ακόμα πιο σπάνια.

Να συνδεθεί αλλος δεν γίνεται. Το smartwatch είναι dedicated μόνο για ένα κινητό. Θέλει να ακυρώσεις εντελώς τη σύνδεση με το ένα για να συνδεθεί με άλλο

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...