Jump to content

Ulefone U9592 (octa)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest coolicool
Eγώ το περιμένω το κινητό και το πήρα από εδώ

http://www.coolicool.com/ulefone-u9592-mtk6592-17ghz-octa-core-50-inch-fwvga-screen-android-42-3g-smartphone-g-32798

όποιος ενδιαφέρετε να το παραγγείλει να μου στείλει πμ για κουπόνι

 

thank you,my friend, please feel free to contact me if you have any problems with your phone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 63
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

thank you,my friend, please feel free to contact me if you have any problems with your phone.

 

Ok thanks you for the fast shipping

Edited by manolisg10
Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το τοσο καιρο και ακομα δεν εχει παραλαβει κανενας να μας πει τι παιζει με αυτο το κινητο!!! Ειδικα απο θεμα οθονης, μπαταριας, ποιοτητας ηχου - ακουστικου, gps και καμερας η οποια εμενα δε με απασχολει καθολου!!!
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ρε ****το τοσο καιρο και ακομα δεν εχει παραλαβει κανενας να μας πει τι παιζει με αυτο το κινητο!!! Ειδικα απο θεμα οθονης, μπαταριας, ποιοτητας ηχου - ακουστικου, gps και καμερας η οποια εμενα δε με απασχολει καθολου!!!

 

Την προηγούμενη εβδομάδα το παράγγειλα εγώ και θα το έχω την άλλη εβδομάδα οπότε υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια..εκανα εγγραφη σημερα γιατι ειδα οτι ασχολειστε με θεματα που με ενδιαφερουν.οποτε καλως σας βρηκα.

Αγορασα χθες το συγκεκριμενο κινητο απο το geekbuying 153 ευρω τελικη τιμη μαζι με την προμηθεια του paypal..

Δινουν κ ενα ρολοι δωρο:)

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο τους κλωνους αγορασα ενα σταρ με 2 γιγα μνημη το οποιο το εδωσα στην γυναικα μου.

Το μονο που με προβληματιζει ειναι η μπαταρι του γιατι δεν στελνουν 2η.Εψαξα λιγο κ δν βρηκα να πουλαν ξεχωριστα ισως επειδη ειναι καινουργιο μοντελο..Αν καποιος το εχει στα χερια του ας μας πει εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εψαχνα να το βρω σε μπλε και παραλιγο να το αγοραζα αλλα με κερδισε το elephone p9 water.

http://www.coolicool.com/ulefone-u9592-mtk6592-17ghz-octa-core-50-inch-fwvga-screen-android-42-3g-smartphone-g-32798

Σε τιμη σκιζει παντως

Μερικες φωτος του σε "μπλε" (μαυρο ειναι βασικα :P)

https://www.dropbox.com/sh/bb07z14xa7ga0tz/1o99rxIHpQ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πρελαβα το κινητό!!!! Μου ήρθε σε15 ημέρες από την παραγγελία από coolicool και ήταν άψογοι καλή συσκευασία και προστασία για το τηλέφωνο. Μου ήρθε με δύο μπαταρίες!!!!!!! και θήκη flip cover το πήρα σε σκούρο μπλε σαν μαύρο είναι και + ένα screen protector hansfree φορτιστή. Το κινητό είναι όπως το S4 λίγο πιο μεγάλο σε διαστάσεις και βάρος και με αρκετά καλή κατασκευή το καπάκι πίσω κουμπώνει πολύ καλά και θα έλεγα ότι θέλει λίγο προσοχή στο άνοιγμα να μην σπάσει κατά λάθος γιατί ειναι πολύ καλά κουμπωμένο. Η Room είναι όπως και του S4 αρκετά γρήγορη και χωρίς κανένα κόλλημα πουθενά. Εκεί που είχα κάποιους ενδοιασμούς ήταν η οθόνη που και αυτή είναι πολύ καλή και φωτεινή με καλά χρώματα και χωρίς να πιξελιαζει. Το GPS με το που το άνοιξα κλείδωσε 8 δορυφόρους πλοήγηση δεν έκανα για κάτι περισσότερο. Το ηχειο είναι πολύ καλό και δεν χρειάζεται καμία παρέμβαση. Η κάμερα είναι καλή 8 mp τραβάει καλές φωτογραφίες ημέρα που το δοκίμασα. Από όσο το δοκίμασα είναι πολύ γρήγορο σαν να δουλεύεις ένα S4 σε ταχύτητα και λειτουργίες. Από μπαταρία θα σας πω μετά που θα το φορτίσω. Για τα χρήματα που πλήρωσα 175$ μου βγήκε έμενα τα αξίζει και με το παραπάνω φυσικά ο χρόνος θα δείξει πως θα πάει αυτές είναι οι πρώτες εντυπώσεις........

Επανέρχομαι για το wifi πολύ δυνατό ήθελα να το δοκιμάσω πρώτα στα δύσκολα για να σας πω στον 4ο είναι το modem στον 6ο πάει σφαίρα θα

ανεβάζω και κάποιες φώτο τις έχω μικρύνει λίγο είναι vfm αγορά με διαφορά!!!!!!!

Μετά από χρήση μερικών ημερών μπορώ να πω ότι η μπαταρία κρατάει δύο ημέρες με νορμάλ χρήση και μια αν το λιώσεις η κάμερα σε σκοτάδι δεν τα πάει καθόλου καλά και το φλας απλά ανύπαρκτο ... εντάξη δικαιολογιμένο από ένα κινητό octa core και σε τέτοια τιμή σίγουρα δεν θα ήταν και σε όλα τέλειο αλλά μικρό το κακό κανένα άλλο όμως προβλημα !!!!!!!!!!!!

Edited by manolisg10
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.merimobiles.com/greece-warehouse/

Αποστολή με ACS από αποθήκη τους στην Ελλάδα!! παράδοση σε 1-5μέρες χωρίς τελωνείο και κόστος €144,22.

Το χτυπάω άμεσα.........

Link to comment
Share on other sites

http://www.merimobiles.com/greece-warehouse/

Αποστολή με ACS από αποθήκη τους στην Ελλάδα!! παράδοση σε 1-5μέρες χωρίς τελωνείο και κόστος €144,22.

Το χτυπάω άμεσα.........

Βαλε και συν €18.16 εξοδα μεταφορας για ACS ......και ερχετε χωρις 2η μπαταρια ,χωρις θηκη ,και χωρις ζελατινα οθονης...που ειναι εξτρα

Link to comment
Share on other sites

Βαλε και συν €18.16 εξοδα μεταφορας για ACS ......και ερχετε χωρις 2η μπαταρια ,χωρις θηκη ,και χωρις ζελατινα οθονης...που ειναι εξτρα

 

Συμφωνώ απόλυτα και ένα δεύτερο που παρήγγειλα και αυτό από http://www.coolicool.com/ulefone-u9592-mtk6592-17ghz-octa-core-50-inch-fwvga-screen-android-42-3g-smartphone-g-32798 εδώ το πήρα μιας και ήταν άψογοι στο πρώτο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά για την σημερινή!

 

Τώρα που έχετε κάποιο καιρό το τηλέφωνο, τι εντυπώσεις έχετε; Γιατί μου αρέσει μεν, αλλά σε κλώνους πάντα ακούω για προβλήματα στην ποιότητα (κουμπιά που φεύγουν, λήψη, μπαταρία)... Ελπίζω να έχει βγει καλό!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά για την σημερινή!

 

Τώρα που έχετε κάποιο καιρό το τηλέφωνο, τι εντυπώσεις έχετε; Γιατί μου αρέσει μεν, αλλά σε κλώνους πάντα ακούω για προβλήματα στην ποιότητα (κουμπιά που φεύγουν, λήψη, μπαταρία)... Ελπίζω να έχει βγει καλό!

 

Για το κινητό έχω γράψει πιο πάνω. Δεν είναι κλώνος του s4 απλά του μοιάζει είναι λίγο μεγαλύτερο και πιο βαρύ όπως δεν έχει και τα προβλήματα που είχαν οι κλώνοι

Link to comment
Share on other sites

Βαλε και συν €18.16 εξοδα μεταφορας για ACS ......και ερχετε χωρις 2η μπαταρια ,χωρις θηκη ,και χωρις ζελατινα οθονης...που ειναι εξτρα

 

Συμφερει ομως αυτους που το χρειαζονται αμεσα...

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Αν πάω για κάτι πιο φθηνό (4 πήρυνο), προτείνεις κάποιο με αυτό το σουλούπι; Για το Jiake i9500W έχεις άποψη; Είναι στα 91.17 ευρώ.

http://www.geekbuying.com/item/JIAKE-I9500W-5-0inch-MTK6582-Quad-Core-1-3GHz-Smartphone-1GB-4GB-8-0MP-Camera-Android-4-2-3G-GPS---Black-323969.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Αν πάω για κάτι πιο φθηνό (4 πήρυνο), προτείνεις κάποιο με αυτό το σουλούπι; Για το Jiake i9500W έχεις άποψη; Είναι στα 91.17 ευρώ.

http://www.geekbuying.com/item/JIAKE-I9500W-5-0inch-MTK6582-Quad-Core-1-3GHz-Smartphone-1GB-4GB-8-0MP-Camera-Android-4-2-3G-GPS---Black-323969.html

 

Ας μην βγαίνουμε εδώ off topic, απευθύνσου στο γενικό θέμα για τέτοιες απορίες... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. θα ηθελα να μου πειτε της εντυπώσεις σας καθως και αν εχει την ελληνικη γλωσσα.. ευχαριστω εκ το προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. θα ηθελα να μου πειτε της εντυπώσεις σας καθως και αν εχει την ελληνικη γλωσσα.. ευχαριστω εκ το προτέρων!

 

Το κινητό έχει ελληνικά και για τα χρήματα που κοστίζει είναι πολύ καλό το μόνο αρνητικό είναι ότι το βράδυ χωρίς καλό φωτισμό οι φωτογραφίες είναι χάλια γιατί το φλας είναι ανύπαρκτο. Εγώ περιμένω και δεύτερο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση! η οθονη ειναι καλη ποιοτητα ? και απο πιο site προτείνεις να το αγοράσω ?

 

Η οθόνη είναι αρκετά καλή με ζωντανά χρώματα . Εγώ τα έχω πάρει από εδώ

http://www.coolicool.com/ulefone-u9592-mtk6592-17ghz-octa-core-50-inch-fwvga-screen-android-42-3g-smartphone-g-32798

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το τηλεφωνο απο το minideal αλλά του έστειλα μήνυμα και μου είπαν οτι το τηλεφωνο δεν του έχουν κανει root θα δουλεύει στην Ελλάδα ; Υπαρχει τρόπος να του κανω εγω ;
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα το τηλεφωνο απο το minideal αλλά του έστειλα μήνυμα και μου είπαν οτι το τηλεφωνο δεν του έχουν κανει root θα δουλεύει στην Ελλάδα ; Υπαρχει τρόπος να του κανω εγω ;

 

Το root δεν έχει καμία σχέση με το αν δουλεύει το τηλέφωνο. Το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά όσο για το root είναι μια εύκολη διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν έχει rout τι παραπάνω έχει ?

 

Τίποτα παραπάνω το root είναι για να έχεις πρόσβαση στη room να μπορείς να βγάλεις καποιες εφαρμογές και να περάσεις νέα room αν ψάξεις στο φόρουμ θα βρεις αρκετές απαντήσεις ....

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δυστυχώς μάλλον θα είναι η μελλοντική αναβάθμιση, αφού αμφιβάλλω ότι θα ασχοληθούν ROM developers με το κινητό για να βγάλουν κάτι (πχ Cyanogen/MIUI κλπ).

Επίσης δεν ξέρω τι δυνατότητες υπάρχουν για recovery (ενδεχομένως να υπάρχει κάτι generic για τα MTK).

Για τα λεφτά του πάντως μια χαρά είναι!

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...