Jump to content

Motorola Moto X


Shuffle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Moto X ρουταρεται εύκολα;

 

1 click δεν έχει, αλλά ας είναι καλά το xda!

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερωτηση στους κατοχους.

 

Υπαρχει η επιλογη στο breathing 'χωρις οριο';

Για να μην παταμε το power button οταν θελουμε να το ξεκλειδωσουμε.

 

Τι εννοείς?

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Εξακολουθώ να μην σε καταλαβαίνω, αλλά ναι, με το active display on δεν χρειαζεται να πατάς το κουμπί για να ανοίγει η οθόνη.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να μην σε καταλαβαίνω, αλλά ναι, με το active display on δεν χρειαζεται να πατάς το κουμπί για να ανοίγει η οθόνη.

 

 

Ναι, τη κλειδαρια την βλεπουμε σε διαφορα βιντεο να 'αναπνεει'.

Αυτο μπορει ν αλλαξει και να μεινει σταθερο η μονο οταν ερχονται ειδοποησεις;

 

Τωρα εγινα κατανοητος; :)

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο το vs που κάνεις.

Εγώ επειδή είμαι του software θα πήγαινα απευθείας στο X.

Βλέπω και τον μικρο αδερφό που έχω ότι μπορεί να τα βάλει με ναυαρχίδες στο χαλαρό (μόνο στη κάμερα υστερεί) και γι αυτό ίσως.

 

Κανε ότι λέει η καρδιά σου ;)

Μου τη δίνουν μερικές ανοησίες της Motorola, βλ. η δυσκολία να βγάλεις την κάρτα SIM και το γεγονός ότι είναι nano-SIM.

Aκόμα το σκέφτομαι, αλλά είμαι πλέον σχεδόν έτοιμος για Z1 Compact.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To Moto X καιρο το λιβανιζω γιατι εχει πολλα πραγματα που μου αρεσουν αλλα η τιμη στην Ευρωπη ακομα δε βοηθαει.

Συντομα θα ειμαι US, το τηλεφωνο εκει ειναι συνεχως "on sale" καθε μηνα κανουν κατι μπας και ξεστοκαρουν. Σε μια τιμη <300ε λοιπον θα το σκεφτω αλλα μονο ετσι.

 

Η καμερα αληθεια εχει βελτιωθει μετα απο καποιο fw update; Οποιος εχει αποψη ας βοηθησει γιατι στα περισσοτερα reviews οταν βγηκε το τηλεφωνο λεγαν πως η δουλεια που κανει ειναι απαραδεκτη για "flagship" κινητο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα , τωρα κανα 2 μερες κα8ομαι και χαλβαδιαζω το μοτο χ , ειναι αλη8εια τοσο σβελτο το ατιμο?

δηλαδη εβλεπα και αυτο το βιντεακι

και σε παρα πολλες εργασιες οχι μονο ειναι ιδιο με το 5αρι αλλα και ελαχιστα πιο γρηγορο...
Link to comment
Share on other sites

ειπαμε απο την αρχη το κινητο παει αερα και η μπαταρια σε βγαζει 1.5 μερα χαλαρα,

 

εμενα που ειναι αμερικανικο GSM unlocked, μου βγαζει δικτυο 4G (δε ξερω γιατι) και στα settings-> phone status-> signal status-> HSDPA+

 

τωρα το active display αναπνεει ολη την ωρα και σου αναβει την οθονη για 3 seconds (μονο τα Pixels που εχουν notification) καθε 6 seconds. Αρα εχεις ενα κυκλο 9 sec 3 ενεργο και 6 μαυρη οθονη.

 

οταν ειναι ενεργο πατας οθονη και εχεις preview απο ολα τα notiicagtions σου.

 

Επισης χωρις να αγγιξεις το τηλ του λες "οκ google now - what's up" και σου διαβαζει τα notifications σου, (στα ελληνικα διαβαζει ενα ενα τα γραμματα)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν φαίνεται να έχει πολλή συμμετοχή αυτό το θέμα.

 

Βλέπω ότι πλέον το κινητό (η έκδοση των 16GB) είναι περίπου στα 300€ από expansys. Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτή την τιμή; Έχει κάποιο ελάττωμα το κινητό και δεν το προτιμάει ο κόσμος;

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται να έχει πολλή συμμετοχή αυτό το θέμα.

 

 

 

Βλέπω ότι πλέον το κινητό (η έκδοση των 16GB) είναι περίπου στα 300€ από expansys. Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτή την τιμή; Έχει κάποιο ελάττωμα το κινητό και δεν το προτιμάει ο κόσμος;

 

 

Αλλοι ειναι οι λογοι που δε το προτιμανε φιλτατε.

Ενα απλο παραδειγμα... Δεν εχει πολυ καιρο που ηρθε Ευρωπη.

Ασε που μολις ακουνε μερικοι οτι ειναι διπυρηνο φευγουν.

Το κινητο ειναι αξιολογο με αρκετα ατου.

Link to comment
Share on other sites

Σ αυτά τα λεφτά παίρνεις και Nexus 5 ... Αλλά τα μαγικά του Χ δεν τα κανει το Νέξους, είναι όμως πιο future-proof νομιζω το Νεξους
Link to comment
Share on other sites

Στα ίδια λεφτά παίρνεις και Galaxy S4 πλέον με καλύτερα χαρακτηριστικά, μόνο που έχει bloatware της Sammy και πιο αραιές αναβαθμίσεις. Επίσης είναι κάπως μεγαλύτερο σε σχέση με το Moto X που το θεωρείς compact και μάλλον ιδανικό για κοπέλα.

 

Γνωρίζουμε πότε θα βγει το επόμενο;

Link to comment
Share on other sites

Στα ίδια λεφτά παίρνεις και Galaxy S4 πλέον με καλύτερα χαρακτηριστικά, μόνο που έχει bloatware της Sammy και πιο αραιές αναβαθμίσεις. Επίσης είναι κάπως μεγαλύτερο σε σχέση με το Moto X που το θεωρείς compact και μάλλον ιδανικό για κοπέλα.

 

Γνωρίζουμε πότε θα βγει το επόμενο;

 

Το καλοκαίρι είπε η μοτορόλα.

Link to comment
Share on other sites

ο κοσμος δε το προτιμαει γιατι δε το ξερει και γιατι δεν εισαγεται στο Ελλαντα,

αν θες μικρο σχετικα κινητο που θα το λειτουργεις με ενα χερι και δε θα κολωνει πουθενα το Χ ειναι μονοδρομος

 

το κινητο πεταει, ρεσταρτ εχω να κανω 3 βδομαδες και του πινω το αιμα,

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησε η αρχικη ονομασια Moto X + 1 ως αντικαταστατη του Moto X. θα βγει καλοκαιρι αλλα σιγα σιγα θα αρχισουν να εμφανιζονται πληροφοριες
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να έχει την ίδια υλοποίηση ίντσας /μεγέθους και να έρθει πολύ πιο γρήγορα στην Ευρώπη η νέα έκδοση του X.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια βρισκω ενα απο αγγλια που λεει ειναι κλειδωμενο στη βονταφον,αυτο γινεται να το ξεκλειδωσω αν το παρω για να δουλεψει κοσμοτε?
Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

παιδια βρισκω ενα απο αγγλια που λεει ειναι κλειδωμενο στη βονταφον,αυτο γινεται να το ξεκλειδωσω αν το παρω για να δουλεψει κοσμοτε?

 

Δε ξέρω τι τρόποι υπάρχουν αλλά αν το πας στους καρχαρίες Vodafone, ote τότε θα σου πάρουν περίπου 50€.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει στα crazy sundays

 

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.007831&sid=1

 

Μας επεισες βρε e-shop. Αμα εχετε εσεις χαζες Κυριακες, αυτοι τι να πουνε;;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί από που στέλνουν και με τι; ΕΛΤΑ συστημένο;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί από που στέλνουν και με τι; ΕΛΤΑ συστημένο;

 

Αν σ ενδιαφέρει μπορείς να ενημερωθείς από τις πληροφορίες του site.

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να έχει την ίδια υλοποίηση ίντσας /μεγέθους και να έρθει πολύ πιο γρήγορα στην Ευρώπη η νέα έκδοση του X.

 

Πάμε για οριακά στις 5" και 1080p με τα γνωστά ελάχιστα bezel που μας έχει μάθει η εταιρεία!:D

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Μου τη δίνουν μερικές ανοησίες της Motorola, βλ. η δυσκολία να βγάλεις την κάρτα SIM και το γεγονός ότι είναι nano-SIM.

Aκόμα το σκέφτομαι, αλλά είμαι πλέον σχεδόν έτοιμος για Z1 Compact.

 

Αν και εδώ είναι το νήμα του moto x Αν είσαι έτοιμος για το ζ1 compact πάρτο δεν θα το μετανιώσεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola Moto X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...