Jump to content

ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΤΗΝ PSTN


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aυτές τις ημέρες έχω αγανακτήσει με τις ταχύτητες τις οποίες μπαίνω στο Internet.

Είμαι συνδρομητής στην ΟΤΕΝΕΤ και από την περιοχή που μπαίνω είχα σύνδεση σταθερή στα 42.667 kbps.Τους τελευταίους 3 μήνες η είσοδος μου στο διαδύκτιο είναι 38.000 kbps ή 40.000 kbps :wacko: Απελπισία σκετη... :mad:

Δεν φταίει ο υπολογιστής.Είναι καινούριος.Τί στο καλό μπορεί να είναι;

 

Γραμμή ADSL ακόμη δεν παρέχεται στην περιοχή μου.

Την περιμένω με ανυπομονησία! Άντε να δούμε... :confused:

VODAFONE CU (Huawei Ascend 7)

Triple Play FORTHNET (Σταθερο-Ιντερνετ-NOVA start pack)

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε ISP, η OTEnet είναι αντικειμενικά η πιο αργή και η συγχρόνως η ακριβότερη. :!:

Προτίμησε Forthnet ή οποιαδήποτε άλλη τέλος πάντων.

Αν θες πάρε και μια netkey της 4net να δεις διαφορά στην ταχύτητα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω μπαινω με μια ασχετη την acis net και ποιανω ταχυτητες 46,6 - 45,2 - και το χαμηλότερο 44 :)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Τότε παλιά που είχα PSTN έπιανα με HOL σχεδόν πάντα 50666, σπανίως 49333.

Με OTEnet γύρω στα 40-44.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ από το ένα pc (το παλιό) μπαίνω με 46-50

ενώ από το καινούργιο 38-42

κουλό?

(forthnet και τα δυο, έχω δοκιμάσει και οτενετ αλλά οι ταχύτητες μια από τα ίδια)

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να παιζει ρολο το ποσο καλος ειναι ο υπολογιστης. κυρίως παιζει ρολο η γραμμη καi το modem. αν ειναι V90 ή v92.παλιότερα με 200 pentium εμπαινα στα 44 και με τον 1200 amd που εχω τωρα μπαινω σχεδον με την ιδια ταχύτητα και λίγο παραπάνω. πάντως στο download η ταχύτητα φτανει και τα 5,70kb/sec οχι κι ασχημα...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αν σκοπευεις να αλλαξεις συνδεση παρε μια ΝΕΤκαρτα της acn και δες τι ταχυτητες εχει,εγω ΠΑΝΤΑ μπενω με 52.0 και με 40 ευρω για 4 μηνες :)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στην Κυπρο η ΑΤΗΚ προμηθευόμαστε σύνδεση ΡSTN 56k και το μεγιστο που ενονώμαστε είναι 49.2 kbs :( :(

Rockford Fosgate

Vicious Car Audio For Fanatics

Link to comment
Share on other sites

έτσι και αλλιώς η τιμή πυο εμφανίζεται αλλάζει κατά την διάρκεια της σύνδεσης

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RFteam ( 6 Σεπ. 2004 , 12:23)

 

Εδώ στην Κυπρο η ΑΤΗΚ προμηθευόμαστε σύνδεση ΡSTN 56k και το μεγιστο που ενονώμαστε είναι 49.2 kbs :( :(

 

Εσείς στην Κύπρο να μην παραπονιέστε γιατί ακούω κάτι τρελά χαμηλές τιμές για DSL και τρελαίνομαι :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 ( 6 Σεπ. 2004 , 00:01)

 

δεν νομίζω να παιζει ρολο το ποσο καλος ειναι ο υπολογιστης. κυρίως παιζει ρολο η γραμμη καi το modem. αν ειναι V90 ή v92.παλιότερα με 200 pentium εμπαινα στα 44 και με τον 1200 amd που εχω τωρα μπαινω σχεδον με την ιδια ταχύτητα και λίγο παραπάνω. πάντως στο download η ταχύτητα φτανει και τα 5,70kb/sec οχι κι ασχημα...

 

το modem του παλιού είναι crypto 56k pci V.90

του καινούργιου torando 56k pci V.92 upgradable...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zipperant (11 Σεπ. 2004 , 17:23)

 

egw me 52k me panafonet... :D sykies menw..thessalonikis

 

 

Χρησιμοποιώ κι εγώ μερικές φορές panafonet, αλλά έχει πρόβλημα και δεν εμφανίζει ορισμένες ώρες (πχ νύχτα) κάποιες σελίδες : πχ mail.yahoo.com ,

eett.gr κλπ

Έχεις αντίστοιχο πρόβλημα?

Η ταχύτητα σύνδεσης στο pc μου με panafonet είναι συνήθως στα 44.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...

 

Σημερα πηρα μια καρτα ΑCN (ΝΕΤκαρτα) αλλα μια απο τα ιδια...

Ειμαι σιγουρος πως ειναι θεμα γραμμης.Πιστευω πως ο ΟΤΕ πρεπει να προβει (οχι μονο στην δικη μου) στην αναβαθμιση του δυκτιου της στην περιοχη μου.Αντε γιατι...αντε! :mad:

 

Θα κανω μια συνδρομη και στην FORTHNET και θα δουμε τυχον διαφορες.Παντως ενα απεραντο ΑΙΣΧΟΣ προς τον ΟΤΕ και τις "υψηλης ποιοτητος υπηρεσιες τηλεπικοινωνιων" :mad:

ΑΙΣΧΟΣ... :angry:

VODAFONE CU (Huawei Ascend 7)

Triple Play FORTHNET (Σταθερο-Ιντερνετ-NOVA start pack)

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρεί ένα site στο οποίο μετράω ταχύτητα

http://internet.sunrise.ch/it/adsl/ads_ser_speed.asp

 

Συνήθως μου βγάζει 42 kbps

Link to comment
Share on other sites

Hδη λειτουργω με μια ΝΕΤκαρτα της ΑCN και μπορω να πω ανεπιφυλακτα πως υπαρχει μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα.Αν και στον υπολογιστη μου δηλωνει πως μπαινει με 40.000 kbps ειναι σαν να μπαινω με 42.667 kbps (οπως και παλιοτερα...).Οποτε το προβλημα εντοπιζεται και στον φορεα!

Οποτε μετα την καρτα παμε βουρ για νεα συνδρομη! :cool:

ειπαμε αντιο στην COSMOTE (πριν 4 χρονια) :p

λεμε αντιο στον ΟΤΕ κι ας χειριζομαστε το "ΑΠΑΡΧΑΙΟΜΕΝΟ" δυκτιο της :p :p

Τωρα λεμε αντιο και στην ΟΤΕΝΕΤ...!!! :D :lol: Eιναι για πολλα γελια!

VODAFONE CU (Huawei Ascend 7)

Triple Play FORTHNET (Σταθερο-Ιντερνετ-NOVA start pack)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dingoMan (19 Σεπ. 2004 , 03:18)

 

Hδη λειτουργω με μια ΝΕΤκαρτα της ΑCN και μπορω να πω ανεπιφυλακτα πως υπαρχει μεγαλη διαφορα στην ταχυτητα.Αν και στον υπολογιστη μου δηλωνει πως μπαινει με 40.000 kbps ειναι σαν να μπαινω με 42.667 kbps (οπως και παλιοτερα...).Οποτε το προβλημα εντοπιζεται και στον φορεα!

Οποτε μετα την καρτα παμε βουρ για νεα συνδρομη! :cool:

ειπαμε αντιο στην COSMOTE (πριν 4 χρονια) :p

λεμε αντιο στον ΟΤΕ κι ας χειριζομαστε το "ΑΠΑΡΧΑΙΟΜΕΝΟ" δυκτιο της :p :p

Τωρα λεμε αντιο και στην ΟΤΕΝΕΤ...!!! :D :lol: Eιναι για πολλα γελια!

 

 

Έτσι. ;)

(Αν θες πάντως τη γνώμη μου δοκίμασε και Fortnet πριν καταλήξεις στην ACN.)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (19 Σεπ. 2004 , 13:10)

 

Έτσι. ;)

(Αν θες πάντως τη γνώμη μου δοκίμασε και Fortnet πριν καταλήξεις στην ACN.)

 

 

Και η acn είναι πάρα πολύ καλή. Εγώ βέβαια έχω adsl 384/128 με την acn αλλά έχω δοκιμάσει και pstn/isdn με τον ίδιο κωδικό. Πάντως στο adsl έχω δοκιμάσει και forthnet και ήταν χάλια μαύρα... Καλά, για otenet δεν το συζητάμε σε adsl. Είχα demo 384/128 και η ταχύτα δεν ήταν ΠΟΤΕ σταθερή. Στα download οι διακυμάνσεις ήταν κάπως έτσι: 46,1 , 38, 20, 36,9 , 15, 47, 35 ( τα 47 τα έπιανε αρχές Ιουλίου όταν δεν είχε ρίξει ο ΟΤΕ τις ταχύτητες στα dslam siemens ) . Την ίδια στιγμή με 384/128 acn οι ταχύτητα ήταν σταθερότατη. Στα downloads οι ταχύτητες ήταν έτσι: 46 , 47,9 , 46 , 47,9... Αφήστε που η otenet είναι πανάκριβη. Για pstn/isdn η forthnet είναι μια χαρά. Για pstn/isdn θα επέλεγα ή forthnet ή acn. Επίσης μακριά από Teledome... Μπορεί οι τιμές να είναι αρκετά φθηνές αλλά από ταχύτητες είναι μαύρο χάλι. Και επίσης αν πιάσετε γραμμή με Teledome σφυρίχτε μου :p

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η ACN καλή ήταν, μέχρι που έβγαλε την συμπίεση από το ISDN και δεν ξανασχολήθηκα...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...