Jump to content

Προβλήματα με GPS


gsir
 Κοινοποίηση

Εσύ έχεις θέμα με το gps;  

266 members have voted

  1. 1. Εσύ έχεις θέμα με το gps;

    • Ναι
    • Όχι
    • Δεν χρησιμοποιώ το gps για πλοήγηση
    • Eίχα πρόβλημα που λύθηκε με αντικατάσταση συσκευής


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το GPS. Για να βοηθήσω η συσκευή είναι πολωνική unbranded, παρτίδα 401, από το Kaiser Shop 3ης Σεπτεμβρίου 1. Άρα δεν είναι τόσο θέμα παρτίδας όσο τύχης...
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως βλεπω ποια παρτιδα ειναι

αριθμο κατασκευης εχει το JDQ39b

Δες τα τρια πρωτα ψηφια του S/N που αναγραφεται στο κουτι.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δοκίμασα σήμερα με τρέξιμο στο endomondo που είναι δύσκολες συνθήκες και δούλεψε πολύ καλά, με sygic με πολλές δοκιμές κανένα πρόβλημα επίσης. 401

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπόψη πάντα ανοικτά τα δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το GPS. Για να βοηθήσω η συσκευή είναι πολωνική unbranded, παρτίδα 401, από το Kaiser Shop 3ης Σεπτεμβρίου 1. Άρα δεν είναι τόσο θέμα παρτίδας όσο τύχης...

Μια απο τα ιδια κα το δικο μου Τσεχικο , παρτιδα 311 απο mobilehellas , κανενα προβλημα με το gps. Βεβαια να πω οτι χρησιμοποιω και το gps fix ταυτοχρονα , αλλα χωρις δεδομενα ανοιχτα. Το τηλεφωνο (το δικο μου τουλαχιστον ) αλλου πασχει. Στη φωτογραφια..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια κα το δικο μου Τσεχικο , παρτιδα 311 απο mobilehellas , κανενα προβλημα με το gps. Βεβαια να πω οτι χρησιμοποιω και το gps fix ταυτοχρονα , αλλα χωρις δεδομενα ανοιχτα. Το τηλεφωνο (το δικο μου τουλαχιστον ) αλλου πασχει. Στη φωτογραφια..

 

Δεν θα το λέγα αυτό για την κάμερά του πάντως.

Που σε έχει προβληματίσει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το λέγα αυτό για την κάμερά του πάντως.

Που σε έχει προβληματίσει;

Σε νυχτερινες ληψεις οταν τολμω να κανω zoom τοτε χανεται η εστιαση.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια κα το δικο μου Τσεχικο , παρτιδα 311 απο mobilehellas , κανενα προβλημα με το gps. Βεβαια να πω οτι χρησιμοποιω και το gps fix ταυτοχρονα , αλλα χωρις δεδομενα ανοιχτα. Το τηλεφωνο (το δικο μου τουλαχιστον ) αλλου πασχει. Στη φωτογραφια..

 

Εννοείται με κλειστά δεδομένα και χωρίς gps fix ή τέλος πάντων κάποιο πρόγραμμα που να κλειδώνει δορυφόρους. :)

Το δικό μου δεν έχει γενικά κανένα απολύτως πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2201668&page=17 και το s3 έχει 17 σελίδες για gps fix...Αυτό σημαίνει ότι δεν είναι αντικειμενικό αυτό που λες σχετικά με τα προβλήματα του gps. Σε ένα φόρουμ με 1000αδες χρήστες, το να έχεις 19 σελίδες με προβλήματα, σημαίνει ότι περίπου το 0,1% έχουν το πρόβλημα.....

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα το δικο μου(αγγλικό 16αρι απο Mobile 14) για επισκευή τη Δευτερα μιας και είχα αποσυνδεσεις κατα την πλοήγηση. Μπηκα στο site της Procordia (service LG) εδωσα το ΙΜΕΙ και ειδα το στάτους της βλάβης waiting spare repart..(λογικά πλακέτα). Πήρα τηλ και μου παν οτι δεν έχουν και περιμένουν παραλαβή αλλα δεν ξέρουν πότε..

Θέλω να ρωτήσω οποιος το έδωσε για service και του αλλάξανε πλακέτα πόσο καιρό χρειάστηκε να περιμένει?Σημαντικό επίσης ,λύθηκε το προβλημα με τo gps??

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα το δικο μου(αγγλικό 16αρι απο Mobile 14) για επισκευή τη Δευτερα μιας και είχα αποσυνδεσεις κατα την πλοήγηση. Μπηκα στο site της Procordia (service LG) εδωσα το ΙΜΕΙ και ειδα το στάτους της βλάβης waiting spare repart..(λογικά πλακέτα). Πήρα τηλ και μου παν οτι δεν έχουν και περιμένουν παραλαβή αλλα δεν ξέρουν πότε..

Θέλω να ρωτήσω οποιος το έδωσε για service και του αλλάξανε πλακέτα πόσο καιρό χρειάστηκε να περιμένει?Σημαντικό επίσης ,λύθηκε το προβλημα με τo gps??

Εχει αναφερθει πολλακις οτι οσοι ειχαν προβλημα και τους αλλαξαν πλακετα μετα δουλευε οπως επρεπε.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει πολλακις οτι οσοι ειχαν προβλημα και τους αλλαξαν πλακετα μετα δουλευε οπως επρεπε.

 

Δεν εχει αναφερθεί πολλάκις φίλε μου..2 χρήστες σε ολοκληρο το θέμα ανεφεραν για αλλαγή πλακέτας και οτι δουλεψε καλα..Οι περισσότεροι με προσωπικο πείραγμα των πόλων της κεραίας αναφέρουν ότι είδαν βελτίωση και περισσότερο με αντικατάσταση με νέα συσκευή .Επίσης έκανα 2 ερωτήσεις κι επίσης αναφέρομουν σ αυτους που έχουν αλλάξει πλακέτα.Το θέμα ειναι εσυ γιατι βιάστηκες να απαντήσεις??

Link to comment
Share on other sites

s/n: 401

 

πρεπει να είναι γαλλικο

401 συμαινει οτι κατασκευαστηκε τον Ιανουαριο του 2014.

 

Το απο που ειναι το τσεκαρεις απο τα 3 γραμματα ή/και αριθμους που ειναι στο κουτι πανω απο 'κει που αναγραφει το χρωμα της συσκευης.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα το δικο μου(αγγλικό 16αρι απο Mobile 14) για επισκευή τη Δευτερα μιας και είχα αποσυνδεσεις κατα την πλοήγηση. Μπηκα στο site της Procordia (service LG) εδωσα το ΙΜΕΙ και ειδα το στάτους της βλάβης waiting spare repart..(λογικά πλακέτα). Πήρα τηλ και μου παν οτι δεν έχουν και περιμένουν παραλαβή αλλα δεν ξέρουν πότε..

Θέλω να ρωτήσω οποιος το έδωσε για service και του αλλάξανε πλακέτα πόσο καιρό χρειάστηκε να περιμένει?Σημαντικό επίσης ,λύθηκε το προβλημα με τo gps??

 

φιλε και εγω σημερα τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι περιμενουν ενα εξαρτημα...καταλαβα παμε για την αλλη βδομαδα!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα το δικο μου(αγγλικό 16αρι απο Mobile 14) για επισκευή τη Δευτερα μιας και είχα αποσυνδεσεις κατα την πλοήγηση. Μπηκα στο site της Procordia (service LG) εδωσα το ΙΜΕΙ και ειδα το στάτους της βλάβης waiting spare repart..(λογικά πλακέτα). Πήρα τηλ και μου παν οτι δεν έχουν και περιμένουν παραλαβή αλλα δεν ξέρουν πότε..

Θέλω να ρωτήσω οποιος το έδωσε για service και του αλλάξανε πλακέτα πόσο καιρό χρειάστηκε να περιμένει?Σημαντικό επίσης ,λύθηκε το προβλημα με τo gps??

Εμένα μου άλλαξαν mainboard σε 3 ημέρες και το πρόβλημα που είχα με το gps λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άλλαξαν mainboard σε 3 ημέρες και το πρόβλημα που είχα με το gps λύθηκε.

 

μακαρι φιλε και εμας να λυθει το θεμα με τις αποσυνδεσεις με το ανταλακτικο που λες!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

φιλε και εγω σημερα τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι περιμενουν ενα εξαρτημα...καταλαβα παμε για την αλλη βδομαδα!

 

Δυστυχώς φίλε ,απο οτι καταλαβα και απο το τηλ που τους πήρα πάμε απο βδομαδα κι αν..

@vfragos Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!

αυτη την στιγμη ειμαι κατοχος ενος galaxy s2 και σκεφτομαι πολυ σοβαρα την αγορα του 32gb G2!!

διαβασα ολο το topic και βλεπω βλεπω μια εμμονη στο sygic!!

προσωπικα εχω το navigon οπως και φιλος με G2 αγορασμενο απο kaisershop!

μην νομιζετε οτι λοκαρει αμεσως το s2 αναλογα τα κεφια του!!

την μια θα λοκαρει αμεσως και την αλλη θελει restart το κινητο για να πιασει!!

παντως αυτο που με ενοχλησε ειναι οτι δεν υπαρχει εγγυηση στα 32gb!!

εαν το αγορασω θα ειναι απο καταστημα vodafone(φιλου) αρα η τιμη δεν θα ειναι καταλογου!!

Edited by serkos

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

ναι η vodafone δεν φερνει!!

αλλα τα μαγαζια συνεργαζονται και με αλλους προμηθευτες

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Εχθές δοκίμασα το gps του G2 δίπλα με ενα mls q tolk το G2 με sygic διαδρομή Φλώρινα- Θεσσαλονίκη εκανα επίτηδες και Αλλαγή πορείας το G2 ηταν ποιο άμεσο μονο καθυστερούσε στην εκτός προγραμματισμένης πορειας 2-3 δευτερόλεπτα και οταν έφτασα στον προορισμό ήμουν ακριβώς στον αριθμό τις οδού ,το mls με ειχε δείξει οτι έφτασα πριν 50 μέτρα.μετα τα δοκίμασα προς Χορτιάτη εκει σε καποιο σημείο εχασαν και τα δύο σημα ίσως λογο της αεροπορίας εκει;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άλλαξαν mainboard σε 3 ημέρες και το πρόβλημα που είχα με το gps λύθηκε.

 

Μου ήρθε το κινητό μου άλλαξαν και εμένα την mainboard μέχρι στιγμής σε διαδρομή 20 λεπτών δούλεψε χωρίς αποσύνδεση θα το δουλέψω σε μεγάλες διαδρομές και θα κάνω και σύγκριση με rundastick και θα ξανά επιστρέψω.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουν και εγω για G2 να δοκιμασω γιατι εχω τσαντιστει με την samsung...Αλλα με ολα αυτα που διαβαζω με το gps ψιλοφοβαμαι...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...