Jump to content

Alcatel One Touch Idol X+ (TCL s960)


eimai_kala
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω διαβαζουμε και γραφουμε για το Alcatel One Touch Idol X+ (TCL s960) :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 747
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πήρα τελικά δεν άντεξα...

Θα το τσεκάρω και με την πρώτη ευκαιρία θα γράψω γενικές εντυπώσεις για το κινητάκι μας.

Πήρα το άσπρο και μοιάζει λίγο με iPhone στην γραμμή του.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά δεν άντεξα...

Θα το τσεκάρω και με την πρώτη ευκαιρία θα γράψω γενικές εντυπώσεις για το κινητάκι μας.

Πήρα το άσπρο και μοιάζει λίγο με iPhone στην γραμμή του.

Καλοριζικο να το χαρεις είναι αξιόλογο κινητό

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά δεν άντεξα...

Θα το τσεκάρω και με την πρώτη ευκαιρία θα γράψω γενικές εντυπώσεις για το κινητάκι μας.

Πήρα το άσπρο και μοιάζει λίγο με iPhone στην γραμμή του.

Με γεια! Πλάκα πλάκα επειδή διαβάζω τα ανάλογα forums άλλων κινητών, είναι απ'τα κινητά που έχει βγάλει τα λιγότερα προβλήματα. Τυχαίο, δεν ξέρω, αυτό βλέπω. Περιμένουμε εντυπώσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά δεν άντεξα...

Θα το τσεκάρω και με την πρώτη ευκαιρία θα γράψω γενικές εντυπώσεις για το κινητάκι μας.

Πήρα το άσπρο και μοιάζει λίγο με iPhone στην γραμμή του.

 

Καλορίζικο φίλε .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τα σχόλια.

Λοιπόν το κινητό είναι καλύτερο από ότι το φανταζόμουν. Τιμή προς απόδοση παίρνει άριστα. Γενικές εντυπώσεις για την συσκευή.

Στα θετικά:

- Καταπληκτική οθόνη, καταπληκτική φωτεινότητα.

- Στιλάτο, ελαφρύ με καλή αίσθηση στο χέρι (κράτημα) και καλή ποιότητα κατασκευής.

- Πολύ καλή ακουστική στην ομιλία και τα ηχεία στο κάτω μέρος έχουν καθαρό και δυνατό ήχο ειδικά στην μουσική.

- Είναι δίκαρτο και δεν υπάρχουν αξιόλογα δίκαρτα με αυτές τις δυνατότητες όπως το συγκεκριμένο πιστεύω.

- Η μπαταρία του θέλει στρώσιμο αλλά φαίνεται αξιόλογη με καλές αναμονές ακόμη και σε έντονη χρήση.

- Γρήγορο στις εντολές με περίσσεια μνήμη Ram που το καθιστά δυνατό εργαλείο.

- Τα ακουστικά που συνοδεύουν την συσκευασία είναι απίστευτα καλά με καλή απόδοση ήχου σε ομιλία και μουσική.

Στα αρνητικά:

- Η κάμερα δεν με ενθουσίασε θα έλεγα ίσως να πρέπει να παίξεις με τις ρυθμίσεις για μέγιστο αποτέλεσμα. Δεν είδα ρύθμιση για να φωτογραφίσεις πολύ κοντινό αντικείμενο για να εστιάσει. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

- Η ένταση στην ομιλία είναι κάπως χαμηλή με ακουστικά ενσύρματα ή bluetooth. Θα ήθελα ένα κλικ μεγαλύτερης έντασης.

- Η έκδοση λογισμικού 4.2.2 Θα ήθελα την 4.3 που είναι καλύτερη και θα ταίριαζε περισσότερο.

- Θα έπρεπε να υποστηρίζει πιστεύω ταχύτητες 4G

Σε γενικές γραμμές το τηλέφωνο είναι ίσως η καλύτερη επιλογή για κάποιον που θέλει ένα όμορφο τηλέφωνο με δύο κάρτες και με πολύ δυνατά χαρακτηριστικά και σε τίμια τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.έχει δοκιμάσει κάνεις να συνδέσει με το καλώδιο με tv για να δει τις φωτο? Δεν μπορώ να δω τους φακέλους σωστά.τις βγάζει όλες μπερδεμένες με άκυρη ταξινόμηση..
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών της Alcatel και μου είπαν περιμένουν αναβάθμιση για το κινητάκι μας που αναμένεται τις επόμενες εβδομάδες αλλά η καθυστέρηση οφείλετε στην μετάφραση του λογισμικού στην γλώσσα μας και κάτι τέτοια. Όποιος θέλει το επιβεβαιώνει στο 2112111551.
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών της Alcatel και μου είπαν περιμένουν αναβάθμιση για το κινητάκι μας που αναμένεται τις επόμενες εβδομάδες αλλά η καθυστέρηση οφείλετε στην μετάφραση του λογισμικού στην γλώσσα μας και κάτι τέτοια. Όποιος θέλει το επιβεβαιώνει στο 2112111551.

 

Για ποια εκδοση λες; Γιατι η 4.4.2 έχει ηδη βγει για το κινητο και με ελληνικα και χωρις προβληματα. Έχεις μαθει μήπως κατι για Android Lollipop;

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι αναβάθμιση που εννοείς ότι ήδη υπάρχει και λειτουργεί αφορά ρουταρισμενα κινητά γιατι Η αναβάθμιση από το λογισμικό του κινητού δεν έχει ακόμα βγει ..

Έκτός αν σου έχει έρθει και μας το κρύβεις !!

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών της Alcatel και μου είπαν περιμένουν αναβάθμιση για το κινητάκι μας που αναμένεται τις επόμενες εβδομάδες αλλά η καθυστέρηση οφείλετε στην μετάφραση του λογισμικού στην γλώσσα μας και κάτι τέτοια. Όποιος θέλει το επιβεβαιώνει στο 2112111551.

 

Αντε να δούμε ...εχει γίνει σαπουνόπερα ...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δούμε ...εχει γίνει σαπουνόπερα ...:lol::lol:

 

Η γνωστή απάντηση κάθε φορά παιδιά

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να πάρο το κινητό σε λίγο καιρό και θέλω να ρωτήσω κάτι , όταν έχει μέσα την μια sim και θέλεις να βάλεις και την δεύτερη κανεις κάποια διαδικασία η βάζεις και την δεύτερη sim κατευθείαν μέσα ?
Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να πάρο το κινητό σε λίγο καιρό και θέλω να ρωτήσω κάτι , όταν έχει μέσα την μια sim και θέλεις να βάλεις και την δεύτερη κανεις κάποια διαδικασία η βάζεις και την δεύτερη sim κατευθείαν μέσα ?

Να το πάρεις φίλε όλα είναι απλά και κατανοητά.

Μπορείς να το έχεις με 1 ή με 2 sim χωρίς διαδικασίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για ποια εκδοση λες; Γιατι η 4.4.2 έχει ηδη βγει για το κινητο και με ελληνικα και χωρις προβληματα. Έχεις μαθει μήπως κατι για Android Lollipop;
΄

Όχι δεν εννοούσε την Lolipop. Την 4.4

Γενικά κομπιάζουν να σου πουν κάτι με σιγουριά γιατί και αυτοί δεν ενημερώνονται κάτι με ακρίβεια.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την εφαρμογή no led. Εδώ λόγω του ότι έχει το δικό του led βλέπω δεν λειτουργεί σωστά και θέλω μία εφαρμογή σε περίπτωση που δεν ακούσω κλήση ή μήνυμα να με ειδοποιεί με ηχητικό σήμα ή δόνηση κάθε τόσο όπως έκανε το no led. Υπάρχει κάτι; Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την εφαρμογή no led. Εδώ λόγω του ότι έχει το δικό του led βλέπω δεν λειτουργεί σωστά και θέλω μία εφαρμογή σε περίπτωση που δεν ακούσω κλήση ή μήνυμα να με ειδοποιεί με ηχητικό σήμα ή δόνηση κάθε τόσο όπως έκανε το no led. Υπάρχει κάτι;

Την no led την είχα στην αρχή και όντως δε δούλεψε σωστά σε αυτή τη συσκευή.Η δική του led εφαρμογή όμως λειτουργεί κανονικά και σε ειδοποιεί με το άσπρο λεντακι να αναβοσβήνει όταν έχεις κλήση,μην κκλπ.τσέκαρε τις ρυθμίσεις μήπως πείραξες κάτι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άκυρο..Εσύ θες ειδοποίηση με δόνηση..σορυ δεν το πρόσεξα!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το led κάνει καλή δουλειά αλλά δεν με καλύπτει όταν είμαι στη δουλειά καθώς θέλει κάθε τόσο να βλέπεις το τηλέφωνο.

Το no led δουλεύει άλλα όχι σε όλες τις εφαρμογές του με το κινητό μας.

Τώρα δοκιμάζω το Led Actor που και αυτό έχει ελλείψεις σε ήχο και δόνηση και λειτουργεί οπτικά.

Κάτι άλλο ρε παιδιά... Σε κατάσταση αναμονής έχει στο δεξί πλήκτρο αφής την επιλογή Διαχείριση αρχικής οθόνης. Δεν λειτουργεί σωστά ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά. Στο Note 2 αλλάζεις εύκολα θέσεις στις σελίδες. Εδώ μόνο κεντρική οθόνη σου αφήνει να επιλέξεις. Εγώ θέλω να μετακινώ τις θέσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το led κάνει καλή δουλειά αλλά δεν με καλύπτει όταν είμαι στη δουλειά καθώς θέλει κάθε τόσο να βλέπεις το τηλέφωνο.

Το no led δουλεύει άλλα όχι σε όλες τις εφαρμογές του με το κινητό μας.

Τώρα δοκιμάζω το Led Actor που και αυτό έχει ελλείψεις σε ήχο και δόνηση και λειτουργεί οπτικά.

Κάτι άλλο ρε παιδιά... Σε κατάσταση αναμονής έχει στο δεξί πλήκτρο αφής την επιλογή Διαχείριση αρχικής οθόνης. Δεν λειτουργεί σωστά ή εγώ δεν κάνω κάτι σωστά. Στο Note 2 αλλάζεις εύκολα θέσεις στις σελίδες. Εδώ μόνο κεντρική οθόνη σου αφήνει να επιλέξεις. Εγώ θέλω να μετακινώ τις θέσεις τους.

Αν κατάλαβα σωστά τι Ρωτάς..δοκίμασε να σύρεις διαγώνια δύο δάκτυλα από τις άκρες προς το κέντρο της οθόνης και σε βάζει σε διαχείριση οθονών!

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκτός αν εννοείς να κλείνεις τις επιμέρους σελίδες οπότε κράτα πατημένο το δεξί πλήκτρο αφής και έτσι μπορείς να τη διαχειριστείς

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα σωστά τι Ρωτάς..δοκίμασε να σύρεις διαγώνια δύο δάκτυλα από τις άκρες προς το κέντρο της οθόνης και σε βάζει σε διαχείριση οθονών!

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εκτός αν εννοείς να κλείνεις τις επιμέρους σελίδες οπότε κράτα πατημένο το δεξί πλήκτρο αφής και έτσι μπορείς να τη διαχειριστείς

Αυτό που ρωτώ είναι: Aφού ανοίξουμε την 'Διαχείριση αρχικής οθόνης' και βλέπουμε όλες τις οθόνες που δημιουργήσαμε με συντομεύσεις από εφαρμογές και windget πως κάνουμε μετακίνηση μίας οθόνης από την πρώτη θέση στην έκτη ή από την δεύτερη στην πέμπτη κ.ο.κ

Στο Note 2 παράδειγμα πατάς επάνω στην οθόνη που θες και την σέρνεις σε όποια θέση θέλεις πάνω κάτω κτλ. Εδώ σου δίνει την δυνατότητα μόνο πατώντας πάνω στο εικονίδιο με το σπιτάκι να διαλέξεις αρχική οθόνη. Εγώ θέλω να αλλάξω θέσεις σε αυτές τις οθόνες. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα..νομίζω δε γίνεται φίλε μου!Ο μόνος τρόπος είναι να μεταφέρεις τα περιεχόμενα της κάθε σελίδας στην διπλανή!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα..νομίζω δε γίνεται φίλε μου!Ο μόνος τρόπος είναι να μεταφέρεις τα περιεχόμενα της κάθε σελίδας στην διπλανή!

Δυστυχώς και εγώ αυτό διαπίστωσα και αυτό έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι εγκατέστησα την Lenovo snap it camera και βγάζει φοβερές φωτο με 13mp και απίστευτα settings! Πολύ καλύτερα από το stock

 

Για να δοκιμάσω και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...