Jump to content

Alcatel One Touch Idol X+ (TCL s960)


eimai_kala
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα στα media markt αργυρουπολης και δεν εχουν ιδεα για αυτη τη θηκη. Εσυ σε πια media markt το πηρες?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 747
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγα στα media markt αργυρουπολης και δεν εχουν ιδεα για αυτη τη θηκη. Εσυ σε πια media markt το πηρες?

 

Googlare και θα βρεις κατάστημα με θήκες στην Ελλάδα. Easy.... y νομίζω ότι απαγορεύεται η δημοσίευση του ονόματος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει πολύχρωμες θήκες για την πίσω πλευρά αλλά και flip case. Το κατάστημα που ανέφερες εδώ και ένα μήνα λέει ότι θα φέρει σε μια βδομάδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι δημοσιεύσεις στο φόρουμ ακολουθούν την παλιά ώρα ή μου φαίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

UPDATE 1: Το gps λοκάρε την πρώτη φορά στα 20δευτερόλεπτα (έχω εγκαταστήσει το fastergps). Navigon και Sygic κανονικά λειτουργούν.

UPDATE 2: Με Camera ICS+, Camera 2 και Scientific Camera Pro βλέπει κανονικά τα 13mpx.

 

Συγγνωμη που επαναφερω ενα παλιο ποστ αλλα το Navigon που λες οτι λειτουργει κανονικα, οταν βλεπω τον χαρτη και τον μετακινω, εμενα μου κολλαει αρκετα.. Σαν να εχω ενα πολυ αργο κινητο. Μηπως ξερεις πως μπορω να το διορθωσω; Ή μηπως και εσενα ετσι κανει;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πήρε το μάτι μου σε μαγαζί με 229 ευρώ στο ίντερνετ .Ενώ στην πρώτη σελίδα το είχε 269 από 279 μπαίνοντας στη σελίδα έγραφε 229.Δεν ξέρω αν ήταν λάθος ψαξτο. Μιλάμε για σκρουτζομαγαζο.

 

http://www.flipkart.com/alcatel-onetouch-idol-x/p/itmduztgfudqfaax?pid=MOBDVW9DGHSUNPU2&utm_campaign=EM-MAIVJDFDYBQCB55&utm_medium=email&utm_source=promoCD&utm_content=click&affid=EM-MAIVJDFDYBQCB55&cmpid=email_promoCD_EM-MAIVJDFDYBQCB55

 

195 ευρο αλλα νομιζω δεν στελνουν ελλαδα...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που επαναφερω ενα παλιο ποστ αλλα το Navigon που λες οτι λειτουργει κανονικα, οταν βλεπω τον χαρτη και τον μετακινω, εμενα μου κολλαει αρκετα.. Σαν να εχω ενα πολυ αργο κινητο. Μηπως ξερεις πως μπορω να το διορθωσω; Ή μηπως και εσενα ετσι κανει;

 

Ερώτηση. Πως καταλάβενεις ότι βγάζει όντως καλύτερες φώτο και βλέπει όντως 13mp ενώ το onboard βλέπει λιγότερα??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Googlare και θα βρεις κατάστημα με θήκες στην Ελλάδα. Easy.... y νομίζω ότι απαγορεύεται η δημοσίευση του ονόματος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει πολύχρωμες θήκες για την πίσω πλευρά αλλά και flip case. Το κατάστημα που ανέφερες εδώ και ένα μήνα λέει ότι θα φέρει σε μια βδομάδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι δημοσιεύσεις στο φόρουμ ακολουθούν την παλιά ώρα ή μου φαίνεται;

 

 

Τις δικές μου θήκες τις παρηγγειλα απο ebay. Τσεκαρε το και εκεί .

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο Media Markt σήμερα στα 278 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Ωραία οθόνη με περασμένη την 4.4

Με τον αποθηκευτικό χώρο είστε ευχαριστημένοι ή είναι πολύ λίγος;

Το ότι είναι οκταπύρηνο που φαίνεται η διαφορά με ένα τετραπύρηνο;

Αν έχω 2 νούμερα περασμένα στο τηλέφωνο και έχω και στα 2 ίντερνετ δεδομένα πως μπορώ να αξιοποιώ και τα 2 αφού μόνο σε 1 υποστηρίζει 3G; Υπάρχει τρόπος να επιλέγω σε ποιά σιμ θέλω το 3G ή πρέπει να αλλάζω συνέχεια τις θέσεις στις κάρτες;

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο Media Markt σήμερα στα 278 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Ωραία οθόνη με περασμένη την 4.4

Με τον αποθηκευτικό χώρο είστε ευχαριστημένοι ή είναι πολύ λίγος;

Το ότι είναι οκταπύρηνο που φαίνεται η διαφορά με ένα τετραπύρηνο;

Αν έχω 2 νούμερα περασμένα στο τηλέφωνο και έχω και στα 2 ίντερνετ δεδομένα πως μπορώ να αξιοποιώ και τα 2 αφού μόνο σε 1 υποστηρίζει 3G; Υπάρχει τρόπος να επιλέγω σε ποιά σιμ θέλω το 3G ή πρέπει να αλλάζω συνέχεια τις θέσεις στις κάρτες;

 

Και στις δυο μπορεί να υποστηρίζει 3g απλά επιλέγεις απο την διαχείριση sim στο menu ποια κάρτα θα χρησιμοποιείς για δεδομένα κάθε φορά. Όσο για τον αποθηκευτικό χώρο για μένα ειναι οκ , αλλα δεν έχω περασμένα τπτ παιχνίδια .για την ταχύτητα το μόνο που μπορω να πω ειναι οτι λειτουργεί γρήγορα απροβλημάτιστα και χωρις lag.

Όλα αυτά χωρις κιτ κατ έκδοση .. εισαι σίγουρος οτι αυτό που είδες είχε την 4.4?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είδα την σελίδα της Media Markt λέει έκδοση 4.2

Πιθανόν να μην πρόσεξα καλά. Θα το τσεκάρω την Δευτέρα εκ νέου.

Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είδα την σελίδα της Media Markt λέει έκδοση 4.2

Πιθανόν να μην πρόσεξα καλά. Θα το τσεκάρω την Δευτέρα εκ νέου.

 

99% ειναι η 4.2:mad: ακόμη...

Περιμενω την 4.4

 

Ελεος ρε alcatel . Φέρτε την και απο δω μεριά.

Link to comment
Share on other sites

Ενας λόγος που δεν ξαναγορασα αλκατελ δεν υπάρχει καμία μια καμία υποστήριξη απο την ελληνική αντιπροσωπεία τα τηλέφωνα στέκονται επαξια δίπλα σε οποιοδήποτε άλλο της αγοράς.
απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Ενας λόγος που δεν ξαναγορασα αλκατελ δεν υπάρχει καμία μια καμία υποστήριξη απο την ελληνική αντιπροσωπεία τα τηλέφωνα στέκονται επαξια δίπλα σε οποιοδήποτε άλλο της αγοράς.

 

Μάλλον έχεις δίκιο..:(.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που το έβαλα στο μάτι και μου αρέσει σαν τηλέφωνο να μην κάνω την κίνηση να το πάρω;

Βασικά έχω το Pop C5 με 512 Ram και είναι αρκετά αξιόλογο αλλά του λείπει μνήμη και ανάλυση οθόνης. Αυτό φαίνεται πολύ καλό και το μόνο αρνητικό που βλέπω είναι παλαιά έκδοση λογισμικού για τα μέτρα του.

Αξίζει να το πάρω; Γιατί μία εταιρεία που προωθεί χρόνια τηλέφωνα στην Ελλάδα τα απαξιώνει και δεν τα αναβαθμίζει δεν το καταλαβαίνω.

Τελικά 1 ηχείο έχει ή 2 όπως έχω διαβάσει κάπου; Ο ήχος κλήσης και η μουσική ακούγονται δυνατά και καθαρά;

Ευχαριστώ.

Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που το έβαλα στο μάτι και μου αρέσει σαν τηλέφωνο να μην κάνω την κίνηση να το πάρω;

Βασικά έχω το Pop C5 με 512 Ram και είναι αρκετά αξιόλογο αλλά του λείπει μνήμη και ανάλυση οθόνης. Αυτό φαίνεται πολύ καλό και το μόνο αρνητικό που βλέπω είναι παλαιά έκδοση λογισμικού για τα μέτρα του.

Αξίζει να το πάρω; Γιατί μία εταιρεία που προωθεί χρόνια τηλέφωνα στην Ελλάδα τα απαξιώνει και δεν τα αναβαθμίζει δεν το καταλαβαίνω.

Τελικά 1 ηχείο έχει ή 2 όπως έχω διαβάσει κάπου; Ο ήχος κλήσης και η μουσική ακούγονται δυνατά και καθαρά;

Ευχαριστώ.

 

Σε γενικές γραμμές το κινητο ειναι οκ. Καλη οθόνη και ευκρίνεια , και γρήγορο. 1 ηχείο εχει αλλα παίζει καλα. Κάμερα για 13 mp δεν ειμαι ευχαριστημένος.

 

Το θεμα με το software ειναι οτι ενώ σε άλλες χώρες εκτός Ευρώπης απ όσο καταλαβαίνω εχει βγει με κιτ κατ, εδώ η αντιπροσωπεία ούτε καν... Γνωρίζει αν και ποτε θα την δώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Ας έδιναν τουλάχιστον την 4.3 που είναι καλή έκδοση καλύτερη από την 4.2

Αν δεν κάνω λάθος είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η Alcatel αυτό το μοντέλο.

Τουλάχιστον στα δίκαρτα για τα λεφτά του πιστεύω είναι το τιμιότερο όλων.

Link to comment
Share on other sites

Ας έδιναν τουλάχιστον την 4.3 που είναι καλή έκδοση καλύτερη από την 4.2

Αν δεν κάνω λάθος είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η Alcatel αυτό το μοντέλο.

Τουλάχιστον στα δίκαρτα για τα λεφτά του πιστεύω είναι το τιμιότερο όλων.

 

Δεν ρίχνει πενιά η εταιρεία για τα κινητά της σε θέμα software το ίδιο πάθαμε κι όσοι είχαν αγοράσει το 997 το οποίο ανέβαζε αρκετή θερμοκρασία και με την 412 το πρόβλημα λυνοταν αναγκαστήκαμε και αλλάξαμε την ρομ από την ελληνική σε γερμανική για να διορθοσουμε το πρόβλημα δυστυχώς η αντιπροσωπεια αλκατελ στην Ελλάδα δεν ασχολείται με τίποτα άλλο παρά μόνο να πουλάει κινητά μαγαζακι δηλαδή .

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να δεις αν σε κανα άλλο κράτος έχει πάρει αναβάθμιση και θα αναγκαστείς να βάλεις από κει με το router και όλα τα υπόλοιπα

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι ρε στις.

 

Έχω κανε αντιστοίχιση κάποιων τηλ. αριθμών με την sim 1 .

 

Εντούτοις , οταν θελω να πάρω τηλ τους συγκεκριμένους αριθμούς γιατί με "ρωτάει" ποια sim θελω να χρησιμοποιήσω ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ρίχνει πενιά η εταιρεία για τα κινητά της σε θέμα software το ίδιο πάθαμε κι όσοι είχαν αγοράσει το 997 το οποίο ανέβαζε αρκετή θερμοκρασία και με την 412 το πρόβλημα λυνοταν αναγκαστήκαμε και αλλάξαμε την ρομ από την ελληνική σε γερμανική για να διορθοσουμε το πρόβλημα δυστυχώς η αντιπροσωπεια αλκατελ στην Ελλάδα δεν ασχολείται με τίποτα άλλο παρά μόνο να πουλάει κινητά μαγαζακι δηλαδή .

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να δεις αν σε κανα άλλο κράτος έχει πάρει αναβάθμιση και θα αναγκαστείς να βάλεις από κει με το router και όλα τα υπόλοιπα

 

Κοιτούσα το site alcatel Ελλάδας και το idol X plus δεν είναι υπάρχει...

http://www.alcatelonetouch.com/gr/support/download.html

Άντε γεια..

Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα το site alcatel Ελλάδας και το idol X plus δεν είναι υπάρχει...

http://www.alcatelonetouch.com/gr/support/download.html

Άντε γεια..

Θέλω να το πάρω σαν συσκευή αλλά με αυτά που διαβάζω το σκέφτομαι πολύ.

Εγώ ρωτάω τώρα...

Άντε και μένει με την 4.2.2 (που δεν το πιστεύω ένα τέτοιο τηλέφωνο να το ξεχάσουν) δεν είναι πάλι ένα πολύ καλό τηλέφωνο και αξιόπιστο με καλές δυνατότητες για τα χρήματά του;

Και αν όλοι εμείς πάρουμε από ένα τηλέφωνο στην Alcatel Ελλάδος και τους πρεσάρουμε να ασχοληθούν λίγο με την συγκεκριμένη συσκευή δεν θα το λάβουν υπόψιν τους οι υπεύθυνοι;

Λέω τώρα εγώ...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το πάρω σαν συσκευή αλλά με αυτά που διαβάζω το σκέφτομαι πολύ.

Εγώ ρωτάω τώρα...

Άντε και μένει με την 4.2.2 (που δεν το πιστεύω ένα τέτοιο τηλέφωνο να το ξεχάσουν) δεν είναι πάλι ένα πολύ καλό τηλέφωνο και αξιόπιστο με καλές δυνατότητες για τα χρήματά του;

Και αν όλοι εμείς πάρουμε από ένα τηλέφωνο στην Alcatel Ελλάδος και τους πρεσάρουμε να ασχοληθούν λίγο με την συγκεκριμένη συσκευή δεν θα το λάβουν υπόψιν τους οι υπεύθυνοι;

Λέω τώρα εγώ...:mad:

 

Μάλλον δεν υπάρχει τμήμα υποστήριξης software στην Ελλάδα θα πεις πως το διαπιστωσες!!!!

Στο παρελθόν είχα αγοράσει την 997 την 8080easy sride και την c5

Ποτέ μα ποτέ δεν πήραν τα τηλέφωνα αυτά μια ενημέρωση ποτέ είναι δυνατόν; σε ερωτήσεις που καναμε στην εταιρία δεν γνώριζαν.

Σαν συσκευες αξιζουν και με το παραπάνω

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περιμεντε λιγο αποτι λενε θα ερθει το Huawei honor 6 Ευρωπη, για οσους δε θελουν να παραγγειλουν απο κινα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περιμεντε λιγο αποτι λενε θα ερθει το Huawei honor 6 Ευρωπη, για οσους δε θελουν να παραγγειλουν απο κινα...

 

Τι σχέση έχει αυτο με το θέμα;

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει αυτο με το θέμα;

Για οσους σκεφτονται να παρουν το alcatel...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...