Jump to content

Alcatel One Touch Idol X+ (TCL s960)


eimai_kala
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως τα παει απο μπαταρία παιδια??

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 747
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε προσοχή στο Link που έχεις.Δεν έχει feedback score ο πωλητής

 

Εγω το πήρα από εδώ με singapore post.Ένας φίλος που πήρε από το ίδιο μαγαζί με το δικό μου, το πήρε με dhl και εμπλεξε με τελωνείο.

Έχω ψωνίσει και άλλη μία φορά από το συγκεκριμένο μαγαζί και πάλι έμεινα ευχαριστημένος και το κυριότερο χωρίς τελωνειο με singapore post.

 

λες απο εδω,απο που,λινκ δεν εχει

Link to comment
Share on other sites

λες απο εδω,απο που,λινκ δεν εχει

 

Εγώ πήρα και άλλο από εδώ

http://www.aliexpress.com/snapshot/6024806626.html

εγώ την πάτησα με την dhl γιατί αυτοί οι ηλ@@οι δεν έκαναν ότι τους είπα

http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-TCL-idol-X-S960-Octa-Core-Smart-phone-MTK6592-2GHz-5-inch-IPS-FHD/1111377174.html

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα και άλλο από εδώ

http://www.aliexpress.com/snapshot/6024806626.html

εγώ την πάτησα με την dhl γιατί αυτοί οι ηλ@@οι δεν έκαναν ότι τους είπα

http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-TCL-idol-X-S960-Octa-Core-Smart-phone-MTK6592-2GHz-5-inch-IPS-FHD/1111377174.html

 

Καλησπέρα

 

Και εγώ παρήγγειλα απο το συγκεκριμένο κατάστημα (Eternal Team.) το TCL S 950 το έβαλα & εγώ να μου το στείλει όντως με DHL μιας και ηταν 7€ επιπλέον το shipping οποτε είπα γιατί όχι, είχα ήδη στείλει ομως μνμ στο πωλήτη πριν κανω την αγορά & αφου την έκανα να μου το στείλει "σαν δώρο" για να μην έχω θέμα με το τελώνείο φυσικά & μου είπε ότι θα του δηλώσει αξία 90€ το ελάχιστο που μπορεί & δεν θα έχω πρόβλημα & πλήρωσα τελικα 80€ (24€ φόρος & τα υπόλοιπα για τη DHL & καλά μου είπε δεν τους επιτρέπει το aliexpress (μλκ παρήγγειλα τα χριστουγεννα άλλο ένα TCL για ένα φίλο ακριβότερο & με DHL & δεν πλήρωσε τίποτα επιπλέον & του το φέρανε στα χερια του κανονικα ) & τώρα άνοιξα dispute στο site λογικα δεν θα βγει τπτ το ξέρω αλλά δεν θα πάρει και αυτός τα λεφτά άμεσα. Εχει & πολύ καλό feedback και απορώ γιατί κάνει βλακείες. Πάντως για το φίλο που γράφει ότι με singapore post δεν θα έχει πρόβλημα κάπου διάβασα ότι αν το πακέτο αναφέρει τιμή με ότι & αν έρθει το τελωνείο τα "τσιμπάει". Δείτε & τι μου έγραψε ο πωλήτης κιόλας για να ξέρετε "we declare the low value for you on the invoice for you ,and if we declare the real value as aliexpress request,then you will be collected more taxes,wish you kindly understand it ,thanks

Jessie-Eternal team "

Sorry that you paid custom tax. But it is charged by your country custom office, not us, not the shipping company.

 

And as a citizen, it is the your duty to pay it. Moreover, according to aliexpress' rule, it is the buyer' s rule to pay the custom tax, you can check it here: http://help.aliexpress.com/customs_related_issues.html

 

So hope you can understand and close the dispute.

 

Best regards

Sophy-Eternalteam

Edited by euzin500
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Και εγώ παρήγγειλα απο το συγκεκριμένο κατάστημα (Eternal Team.) το TCL S 950 το έβαλα & εγώ να μου το στείλει όντως με DHL μιας και ηταν 7€ επιπλέον το shipping οποτε είπα γιατί όχι, είχα ήδη στείλει ομως μνμ στο πωλήτη πριν κανω την αγορά & αφου την έκανα να μου το στείλει "σαν δώρο" για να μην έχω θέμα με το τελώνείο φυσικά & μου είπε ότι θα του δηλώσει αξία 90€ το ελάχιστο που μπορεί & δεν θα έχω πρόβλημα & πλήρωσα τελικα 80€ (24€ φόρος & τα υπόλοιπα για τη DHL & καλά μου είπε δεν τους επιτρέπει το aliexpress (μλκ παρήγγειλα τα χριστουγεννα άλλο ένα TCL για ένα φίλο ακριβότερο & με DHL & δεν πλήρωσε τίποτα επιπλέον & του το φέρανε στα χερια του κανονικα ) & τώρα άνοιξα dispute στο site λογικα δεν θα βγει τπτ το ξέρω αλλά δεν θα πάρει και αυτός τα λεφτά άμεσα. Εχει & πολύ καλό feedback και απορώ γιατί κάνει βλακείες. Πάντως για το φίλο που γράφει ότι με singapore post δεν θα έχει πρόβλημα κάπου διάβασα ότι αν το πακέτο αναφέρει τιμή με ότι & αν έρθει το τελωνείο τα "τσιμπάει". Δείτε & τι μου έγραψε ο πωλήτης κιόλας για να ξέρετε "we declare the low value for you on the invoice for you ,and if we declare the real value as aliexpress request,then you will be collected more taxes,wish you kindly understand it ,thanks

Jessie-Eternal team "

 

Εγώ την πάτησα γιατί ο βλ@@κ@ς είχε συμφωνήση να βάλει στο πακέτο 28$ και γιαυτό το πήρα dhl διαφορετικά δεν θα το έκανα για κανένα λόγο . Και εγώ του έχω ανοίξει dispute και του το τραβάω έτσι για σπάσιμο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Η συγκεκριμένη συσκευή μου αρέσει πολύ, θα ήθελα να την παραγγείλω!! Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός, αλλά είναι λόγω της ανασφάλειας μη χάσουμε τα χρήματα, αλλά και η πρώτη παραγγελία τηλεφώνου που κανω! Κάποιος αξιόπιστος πωλητής από aliexpress;(λίγο που κοίταξα, εκεί έχει τις πιο χαμηλές τιμές) για να μην μπλέξω με τελωνείο είναι καλύτερα να έρθει με singapore post;; για να είναι root πρέπει να το ζητήσω; πρέπει να προσέξω κάτι άλλο;;;
Link to comment
Share on other sites

Με μία μέτρια χρήση περίπου στην μιάμιση με δύο ημέρες.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση...Να δώσω και ενα Link που βρηκα σημερα για αγορα του κινητού! Δεν εχω αγορασει ποτε απο αυτο το site οποτε δεν ξερώ αν ειναι εμπιστο η οχι ... Link

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι! Θέλω να ρωτήσω όσους το έχουν ή ξέρουν να απαντήσουν να μου πούνε πως είναι το κινητό από gps γιατί είναι πολύ σημαντικό για μένα!!! ΑΑΑ και αν επίσης έρχεται με εγκαταστημένη ελληνική γλωσσά και google play
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι! Θέλω να ρωτήσω όσους το έχουν ή ξέρουν να απαντήσουν να μου πούνε πως είναι το κινητό από gps γιατί είναι πολύ σημαντικό για μένα!!!

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου:

1. η οθόνη πως σας φαίνεται σε σχέση με άλλες συσκευές που έχετε δοκιμάσει? έχει καμμία σχέση με του idol s950?

2. για αυτονομία κανένα νεότερο?

3. το λογισμικό μήπως είναι lewa os παραλλαγή του android? ελληνικά έχει ε?

4. από ηχητική απόδοση σε μουσική όλα οκ?

5. ποιότητα κλήσεων (ηχητική απόδοση και σήμα)?

γιατί σε αρκετά mtk χάνεται συχνά το σήμα στην 1 ή και στις 2 σιμ σε άσχετα χρονικά σημεία.

5. wifi strength ok?

6. η συσκευασία εκτός από το κινητό και το φορτιστή έχει τπτ άλλο? πχ ακουστικά,ζελατίνα, θήκη?

7. το ράδιο παίζει χωρίς ακουστικά?

8. η μπαταρία τελικά είναι 2000 ή 2500? γιατί ότι να ναι λέει στο merimobiles,,.,

 

για κάμερα και gps δεν ρωτάω γιατί από ότι κατάλαβα είναι σε καλά επίπεδα και τα 2

 

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου:

1. η οθόνη πως σας φαίνεται σε σχέση με άλλες συσκευές που έχετε δοκιμάσει? έχει καμμία σχέση με του idol s950?

2. για αυτονομία κανένα νεότερο?

3. το λογισμικό μήπως είναι lewa os παραλλαγή του android? ελληνικά έχει ε?

4. από ηχητική απόδοση σε μουσική όλα οκ?

5. ποιότητα κλήσεων (ηχητική απόδοση και σήμα)?

γιατί σε αρκετά mtk χάνεται συχνά το σήμα στην 1 ή και στις 2 σιμ σε άσχετα χρονικά σημεία.

5. wifi strength ok?

6. η συσκευασία εκτός από το κινητό και το φορτιστή έχει τπτ άλλο? πχ ακουστικά,ζελατίνα, θήκη?

7. το ράδιο παίζει χωρίς ακουστικά?

8. η μπαταρία τελικά είναι 2000 ή 2500? γιατί ότι να ναι λέει στο merimobiles,,.,

 

για κάμερα και gps δεν ρωτάω γιατί από ότι κατάλαβα είναι σε καλά επίπεδα και τα 2

 

ευχαριστώ πολύ

 

Φίλε καλημέρα.

1. Η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή σε σχέση με το s3 που έχω.Το s950 δεν το έχω δει.

2. Από αυτονομία ειναι πολύ καλό.Ειχα πει σε προηγούμενο post για 1& 1/2 ημέρες αλλά τώρα μπορώ να πω για δύο.

3. το λογισμικό ειναι το lewa os.Βέβαια έχει βγει και miui rom στα κινέζικα site.

4. Ο ήχος ειναι αρκετα καλός

5. Το wifi ειναι πολύ καλό.Στην δουλειά μου με το s3 σε κάποια σημεία δεν μπορώ να συνδεθώ ενώ με το tcl πάντα

6. Η συσκευασια από το eternal team που το πήρα ειχε:ακουστικά, φορτιστή(σε συνδυασμό με το καλώδιο usb),καλώδιο usb.Extra μου έστειλαν αντάπτορα για το δικό μας ρευμα, θήκη πλαστική για το πίσω μέρος του τηλεφώνου και καλώδιο otc

7. οχι δεν παίζει

8. Η μπαταρία ειναι 2500

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολύ φίλε μου!

αύριο λογικά το παίρνω..

έχεις παρατηρήσει κανένα αρνητικό μέχρι τώρα???

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολύ φίλε μου!

αύριο λογικά το παίρνω..

έχεις παρατηρήσει κανένα αρνητικό μέχρι τώρα???

 

από πού θα παραγγείλεις; έχεις κάνει σύγκριση τιμών;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολύ φίλε μου!

αύριο λογικά το παίρνω..

έχεις παρατηρήσει κανένα αρνητικό μέχρι τώρα???

 

Μεχρι στιγμής οχι.Το μόνο που με προβληματιζει ειναι η μικρή κοινότητα που απευθύνεται.Εννοω τον περιορισμό των rom κλπ

Edited by nsourm
Link to comment
Share on other sites

από πού θα παραγγείλεις; έχεις κάνει σύγκριση τιμών;

Από merimobiles στα 250 περίπου. Εκεί παίζει και αλλού. Το μόνο κουλό που είδα είναι στο etotalk που βγαίνει στα 300!!

 

Μεχρι στιγμής οχι.Το μόνο που με προβληματιζει ειναι η μικρή κοινότητα που απευθύνεται.Εννοω τον περιορισμό των rom κλπ

 

Δεν είσαι ευχαριστημένος από το lewa os? Να σε ρωτήσω έχει πλήρη ελληνικά? Και κάτι τελευταίο τα ακουστικά που είναι από jbl είναι καλά πως τα βλέπεις??

Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή γράφεις ότι αγόρασες και από αυτόν, Ποια είναι η εμπειρία σου γιατί μου κάνει νερά ο συγκεκριμένος πωλητής. Το 1ο tracking number που μου έδωσε δεν ήταν έγκυρο και το 2ο αναφέρει Shipping information received.

Εσύ παρέλαβες?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γράφεις ότι αγόρασες και από αυτόν, Ποια είναι η εμπειρία σου γιατί μου κάνει νερά ο συγκεκριμένος πωλητής. Το 1ο tracking number που μου έδωσε δεν ήταν έγκυρο και το 2ο αναφέρει Shipping information received.

Εσύ παρέλαβες?

 

Ακόμα δεν παρέλαβα είναι εντάξη ο τύπος τα ίδια μου είχαν κάνει εμένα από ΕΤ με το traking εκτός την ταλαιπωρία που τραβηξα .......

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν παρέλαβα είναι εντάξη ο τύπος τα ίδια μου είχαν κάνει εμένα από ΕΤ με το traking εκτός την ταλαιπωρία που τραβηξα .......

 

Ας ελπίσουμε να αποδειχθεί εντάξει :)

 

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να περάσουμε τα gapps χωρίς root? Δεν θα ήθελα να το σκαλίσω καθόλου το κινητό αν έρθει με την επίσημη rom.

Σε αυτό το link

http://www.androidiani.com/forum/alcatel-modding/387607-giuda-root-recovery-per-tcl-idol-x-s960.html

αναφέρουν ότι η TCL S960_AnZhi_FastRom_v1.2 προέρχεται από την επίσημη της Alcatel. Την έχει δοκιμάσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση...Να δώσω και ενα Link που βρηκα σημερα για αγορα του κινητού! Δεν εχω αγορασει ποτε απο αυτο το site οποτε δεν ξερώ αν ειναι εμπιστο η οχι ... Link

 

Ψάχνοντας λιγάκι το prcfrog.com που παραθέτεις πρόσεξα ότι ιδιοκτήτρια είναι μια Emily Wang που είναι ιδιοκτήτρια της ΕΤ που βρίσκουμε στο Ali express. Εκτός βέβαια αν είναι συνωνυμία απλά. Πάντως δέχεται και PayPal και έχει την χαμηλότερη τιμή της αγοράς.. Χμ..

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν μπερδέψει λιγάκι στα specs:

 

CPU:

MTK6592, Cortex A7 octa core, 2.0GHz

....

Features and highlights:

Quad Core processor

 

Μόλις ολοκλήρωσα την παραγγελία μου από το merimobiles.com.

Μιλάω από την Πέμπτη μαζί τους και τελικά:

1. Διόρθωσαν τα λάθη στα χαρακτηριστικά του κινητού (quad==>octa, 2000==>2500mah)

2. Τους έστειλα το link από το prcfrog.com που παρέθεσε ένας φίλος και ζήτησα price match και εδώ και μία ώρα η τιμή έχει πέσει από τα 255 στα 235!

3. Επίσης κάνοντας νέο account παίρνετε κουπόνι έκπτωσης 3.60ευρώ άρα η τιμή πέφτει στα 231και κάτι ψιλά!

http://www.merimobiles.com/tcl-idol-x-s960t-5inch-16gb-smartphone_p/meri8518.htm

Επομένως αν θέλετε πλέον υπάρχει και λύση με paypal από αξιόπιστο μαγαζί σε επίπεδα τιμής aliexpress! Ενδεικτικά να αναφέρω ότι:

etotalk==> 308 ευρω

to2c==> 294 ευρώ

geekbuying==>308 ευρώ

Edited by EGRANEROE
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου τελικά (σε 7 μέρες από την παραγγελία ¨))

Όλα καλά - άψογο κινητό - απόκριση καλή - άνετο στο κράτημα.

Ήρθε την S960_X1 που αν καταλαβαίνω καλά είναι βασισμένη σε alcatel rom χωρίς root με κινέζικο recovery αλλά στην τύχη πέτυχα την σωστή επιλογή για reset.

Το μόνο που ΔΕΝ παίζει μέχρι στιγμής είναι το location με wifi ή 3g (αν γνωρίζει κανείς ας βοηθήσει).

Όπως είπα φοβερές εντυπώσεις ΕΚΤΟΣ από το ότι δεν υποστηρίζουν και οι 2 κάρτες 3G. Το ήθελα ΚΑΙ για αυτό το λόγο δικαρτο :(

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου τελικά (σε 7 μέρες από την παραγγελία ¨))

Όλα καλά - άψογο κινητό - απόκριση καλή - άνετο στο κράτημα.

Ήρθε την S960_X1 που αν καταλαβαίνω καλά είναι βασισμένη σε alcatel rom χωρίς root με κινέζικο recovery αλλά στην τύχη πέτυχα την σωστή επιλογή για reset.

Το μόνο που ΔΕΝ παίζει μέχρι στιγμής είναι το location με wifi ή 3g (αν γνωρίζει κανείς ας βοηθήσει).

Όπως είπα φοβερές εντυπώσεις ΕΚΤΟΣ από το ότι δεν υποστηρίζουν και οι 2 κάρτες 3G. Το ήθελα ΚΑΙ για αυτό το λόγο δικαρτο :(

 

English recovery,root και roms εδώ αν θες:

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-english-version-of-cwm-for-tcl-idol-x-s960-rom-root-and-gapps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...