Jump to content

iOcean X7 HD


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην μπερδευεσαι με την ram .1gb ram θα είναι ούτως ή άλλως , ότι και να κάνεις... Άλλα τώρα έχουν χωρίσει τον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής μας από τα 8 ή 4 gb των δύο εκδόσεών σε ένα μόλις 1 GB για εγκατάσταση εφαρμογών και το υπόλοιπο θα το δεις σαν αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου στο file explorer που έχει η Rom του τηλεφώνου.. Στην πρώτη περίπτωση είναι 5,7 και στη δεύτερη 1,7 όπου αυτός ο χώρος είναι μόνο για αποθήκευση αρχείων και όχι εφαρμογών...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ,το καταλαβα αυτο. Εγω που βλεπω στις ρυθμισεις της συσκευης το superuser σημαινει οτι ειχε ερθει ροοταρισμενο το κινητο? Η καμια σχεση?
Link to comment
Share on other sites

Επι της ουσιας δηλαδη η ενοποιηση αποθηκευτικου χωρου σου δινει παραπανω μνημη απο το 1 γιγα ram για να τρεχουν οι εφαρμογες? δεν μπορουμε να το κανουμε στα δικα μας?

Πως μπορω να ξερω βλεποντας μια συσκευη οτι ειναι root ?

 

Υπάρχουν εφαρμογές από το πλειστορ για να το δεις και φυσικά με πιο απλό τρόπο, δες εάν έχεις το εικονίδιο superuser ,supersu στης εγκατηστημενες εφαρμογες σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.!!

Θα ήθελα να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό και δεν μπορώ να το βρω σε κανένα ελληνικό μαγαζί :/

υπάρχει άλλος τρόπος να το πάρω.??

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.!!

Θα ήθελα να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό και δεν μπορώ να το βρω σε κανένα ελληνικό μαγαζί :/

υπάρχει άλλος τρόπος να το πάρω.??

 

Εδώ δοκίμασες? Ξέρω οτι περιμένανε παραλαβή... (ρώτησα για φίλο)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δοκίμασες? Ξέρω οτι περιμένανε παραλαβή... (ρώτησα για φίλο)

 

Έστειλα αρκετά μηνύματα και δεν μου απαντάει κανένας.!

Εντάξει θα τους πάρω ένα τηλ καλλίτερα.!

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική η iOcean! Το ένα μετά το άλλο πήραν αναβαθμίσεις σε 4.4 (KitKat) τα κινητά της, ακόμη και HD που είναι το μικρότερό της! Κάποιοι άλλοι πολύ μεγαλύτεροι (στο όνομα τουλάχιστον) «όπως το πήρες σου μένει», λες και πήρες μίξερ...

 

Και η αναβάθμιση είναι στην επίσημη σελίδα τους, όχι τρέχα γύρευε να την βρεις, κι άντε να ξέρεις αν είναι πειραγμένη ή όχι.

http://www.iocean.cc/Service.html

 

Καλοφτιαγμένες συσκευές καλών επιδόσεων, σε καλές τιμές και με υποστήριξη όσο ελάχιστοι κατασκευαστές -Κινέζοι ή μη-. Νομίζω θα έπρεπε να συστήνονται συχνότερα.

 

εγω στο site βλέπω μόνο την έκδοση 4.2 για το x7. μπορει να βοηθησει κάποιος με του που ειναι η 4.4;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή ετοιμάζουν να βγάλουν αυτές τις ημέρες και νέα αναβάθμιση Android 4.4 για τα X8, G7, X7S και X7 HD.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο.επειδη εχει καιρο να γραφτει κατι εδω θα ηθελα καποιος απο τους κατοχους να γραψει αν ειναι ευχαριστημενος,προβληματα, κτλ.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Απλα γ....ει!

 

Το χω 4-5 μηνες ΜΗΔΕΝ προβληματα

 

Δεν εχω πειραξει την rom. Δεν βρισκω τον λογο αλλωστε

 

Δεν ξερω αν εχει πεσει η τιμη του η τι θα επαιρνα τωρα αν εψαχνα αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το x7s μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Δοκίμασε κανένας σας τις καινούριες ρομ ,που βγήκαν αυτή την εβδομάδα στο επίσημο σαιτ ;Είναι δύο διαφορετικές αναλόγως του σειριακού αριθμού του τηλεφώνου στο πίσω μέρος κάτω από την μπαταρία... Περιμένω εντυπώσεις...
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις μη περιμένεις, επειδή δεν έδωσες λινκ :p

 

Η επίσημη σελίδα από την iOcean: http://www.iocean.cc/Service.html

 

Το επίσημο ιστορικό:

iocean X7HD has different screen driver versions.

Different screen driver version matchs different ROM version.

HOW DO I KNOW?

If the fifth letter counting backwards of the SN is “A” or “J”, please flash the X7HD ROM version 1.

If the fifth letter counting backwards of the SN is “Q”, please flash the X7HD ROM version 2.

For more information, click Details.

 

X7HD 0822 Android 4.4 (version 2)

Upgrade the system by connecting the PC.

(Fix the “APN cannot be edited” issue, delete some pre-installed apps)

>>Download

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια !

Εγω παντως δεν εβγαλα ακρη .

αν καποιος κανει την διαδικασια ας ενημερωσει ..

 

Επισης γνωριζει καποιος αν θα μας δωθει η δυνατοτητα να αναβαθμισουμε απευθειας απο την συσκευη μας ?

Ισχυει τελικα οτι γινεται πιο αργο με το 4.4 ?

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει τελικα οτι γινεται πιο αργο με το 4.4 ?

Δοκιμάζεις την νέα 4,4 και βλέπεις πως σου φαίνεται.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα είναι κι εγώ έτσι σκεφτόμουν για το G4 αλλά σε δυο μέρες το είχα συνηθίσει. Τρία κουμπιά είναι σε δυο μέρες θα πηγαίνει το χέρι σου ασυναίσθητα μη το σκέφτεσαι καν. Συνηθως δεν έχουνε ledακι δεν ειναι θέμα software.

 

 

Tελικά οι λίγοι χρήστες μετά απο κάποιες μέρες χρήσης πως το αξιολογούν;; Η μπαταρία πως τα πάει;; Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το cubot x6 για τη κοπελιά και σκέφτομαι μήπως αυτό πιο δοκιμασμένο και επειδή είναι λιγότερο πλατύ είναι καλύτερο στο χέρι και στη μπαταρία κυρίως από το 8πυρηνο. Αν και το cubot είναι πολύ όμορφο και για μια γυναίκα μετράει :lol::lol:

 

YΓ: πλέον στο to2c μόνο 152,99$ δηλαδή 110€ περίπου πειρασμός

pan82, έχεις το elephone G4? οι εντυπώσεις σου?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
pan82, έχεις το elephone G4? οι εντυπώσεις σου?

 

Εδώ συζητάμε για το X7 HD, αν σε ενδιαφέρει να ενημερωθείς για άλλη συσκευή μπορείς να ρωτήσεις στο δικό της θέμα. Συνεχίζουμε στα της συσκευής του τίτλου και μόνο...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε η μπαταρία με τις 3000 και με την θήκη της.το πρόβλημα είναι ότι δεν μπαίνει μέσα στις θήκες που ήδη έχω....Έχουμε καμία ιδέα;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Kάτι περίεργο που κάνει το τηλέφωνο είναι ξαφνικά σταμάτησε να κατεβάζει από το market, βγάζει σφάλμα "Υπάρχει ελεύθερος χώρος" όταν πας σε μια εφαρμογή να κανεις download. Λέω ευκαιρία να κάνω και αναβάθμιση, οπότε φορματ τη νεότερη έκδοση και όλα από την αρχή και μια χαρά. Ξαφνικά δυο βδομάδες μετά το φορματ το ίδιο μήνυμα και αδυναμία να κατεβάσει και πάλι. Σκέφτηκα μήπως εννοεί δεν υπάρχει αλλά έχει χώρο και αν παω από άλλα μαρκετ να κατεβάσω εφαρμογές τις εγκαθιστά μια χαρά. Έχει τύχει σε κανέναν κάτι τέτοιο;

 

 

pan82, έχεις το elephone G4? οι εντυπώσεις σου?

Για να μη σε αφήσω με την απορία αυτό το post το είχα γράψει πριν κανά 6μηνό και μιλούσα για τη συσκευή που έχω το jiayu G4

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο το μηνυμα το βγαζει σε πολλες συσκευες απ οσο εχω διαβασει.Κατι πρεπει να παιζει με το playstore.το κανει και στο δικο μου thl w100 και σε αλλες συσκευες.Εγω παω στις ρυθμισεις-αποθηκευτικος χωρος και σβηνω τα δεδομενα προσωρινης μνημης.Επειτα εγκαθισταται η εφαρμογη.Ελπιζω να βοηθησα
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτο το μηνυμα το βγαζει σε πολλες συσκευες απ οσο εχω διαβασει.Κατι πρεπει να παιζει με το playstore.το κανει και στο δικο μου thl w100 και σε αλλες συσκευες.Εγω παω στις ρυθμισεις-αποθηκευτικος χωρος και σβηνω τα δεδομενα προσωρινης μνημης.Επειτα εγκαθισταται η εφαρμογη.Ελπιζω να βοηθησα

 

Σωστος ο παικτης,

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα στο forum. Πριν 2 μέρες μου ήρθε το iOcean X7 HD σε μαύρο χρωματάκι,πολύ καλό το τηλέφωνο πολύ γρήγορο γενικά δε βρήκα κάτι αρνητικό,πλην τη γρήγορη εξάντηληση της μπαταρίας όταν το πάς τέζα με wi-fi κτλπ. Σήμερα λοιπόν καταλάθος μου έπεσε στη μπανιέρα μέσα που έτρεχε νερό,ευτυχώς το έβγαλα αμέσως και έβγαλα τη μπαταρία του και το άφησα να στεγνώξει 5-6 λεπτά. Βάζω τη μπαταρία αργότερα και δεν είδα κάτι το παράξενο δούλευαν όλα κανονικά ηχείο,κλήσεις,wi-fi,facebook,μουσική,κάμερα κτλπ όλα κανονικά πλην ότι τώρα το "πλήκτρο" με το βελάκι που δείχνει την αναστροφή δηλαδή για να επιστρέψεις πίσω δεν δουλεύει,δηλαδή το πατάω για να παω εκεί που ήμουν πριν και απλά δε δουλεύει. Όλα τα υπόλοιπα δουλεύουν μια χαρά. Λίγη βοήθεια από κάποιους αν γίνεται....ευχαριστώ πολύ :)
Link to comment
Share on other sites

Μονο 5 λεπτα δεν το αφηνουμε να στεγνωσει ουτε το καλοκαιρι με 40 βαθμους.Βιαστηκες λιγο.Λυση hardware δεν εχω να σου προτεινω.Κατεβασε on screen keys απο το Play Store.Προσωπικα το Handy Soft Keys μ εχει βολεψει πολυ.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια σου,πήγα στα public πριν τους είπα τι ακριβώς έγινε και τι πρόβλημα υπάρχει και μου είπαν να τους το πάω τη δευτέρα. Εφόσον δουλέυει βέβαια και δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα πάρα μόνο αυτό με το "πλήκτρο" αναστροφής πάλι καλά,ήμουνα τυχερός(μάλλον). Μπορεί να χρειάζεται κάποια επέμβαση εκεί που έχει πρόβλημα το πλήκτρο αφης με την αναστροφή.
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καταστημα στην Αγ Παρασκευη που φερνει επισημα στην Ελλαδα τα Iocean

www.ioceanmobiles.gr

Παρε ενα τηλεφωνο να ρωτησεις.Μην σε γδαρουν...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια σου γιατί με έχεις σώσει από κόπο και τρεξίματα. Είναι κάθε μέρα ανοικτά η μόνο καθημερινές και σάββατα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOcean X7 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...