Jump to content

Note 3 Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι παιδια τα hdc ειναι κορυφαια κινητα εχω ε

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οχι ρε παιδια τα hdc ειναι κορυφαια κινητα εχω ενα b9002 με mtk6582 και εχω μινει παρα πολυ ικανοποιημενος το ειχα παρει 100 dollars και σκευτομαι να παρω κανα note 4 με οχταπυρηνο.

το μονο που αλλαξα ειναι μπαταρια και καπως με ταλαιπωρησε με το gps το οποιο το καταφερα να κλειδωσει μμε καποιες ρυθμισεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οποιος χρειαστει βοηθεια με την ενεργοποιηση και το κλειδωμα gps ας με ενημερωσει

 

Φιλε συμφωνω απολυτα με αυτα που λες,απλα μερικοι οπως ο ποιο πανω γραφει για να γραφει και ας μην εχει πιασει τετοιο τηλεφωνο στα χερια του.Φαινεται στο Xiaomi redmi note που εχει γραφει και δεν του απαντα κανενας και ετσι γραφει και εδω που περισοτεροι δεν τα ξερουν κανοντας τον εξυπνο.Εχω αγορασει ολους του κλωνους που εχουν βγει μεχρι τωρα και σε σχεση με την τιμη του μια χαρα τηλεφωνα ειναι,βεβαια υπαρχουν και εξαιρεσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 443
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι να συγκρίνεις τα σοβρακα με τις γραβάτες;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή το lg g3 (ας πούμε) είναι για πέταμα, εεεεεεεε?

Δεν είναι για πέταμα αλλά έχει τα διπλάσια λεφτά- 320-350 Ευρώ την στιγμή που ο κλόνος έχει 130-150. Άλλο που εγώ LG θα προτιμούσα να πάρω φούρνο μικροκυμάτων παρά κινητό....

 

Xiaomi redmi note 4g

Meizu

 

Ακόμα και στις γνωστές κινέζικες εταιρείες για να πάρεις τηλέφωνο χωρίς βασικά προβλήματα και αξιοπιστία θέλεις πολύ παραπάνω απο ότι δίνεις για ένα redmi note.

Ίσως να ήμουν υπερβολικός με τα 500 Ευρώ αλλά όχι και redmi note!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχω στείλει σε πάνω απο 20 sellers στο aliexpress και δεν υπάρχει η συγγεκριμένη LCD. Μου κάνει εντύπωση γιατί απο αυτά τα τηλέφωνα πουλήθηκαν χιλιάδες. Σίγουρα κάπου θα υπάρχουν και ανταλλακτικά.

Αυτά προς συμμόρφωση και όλων των άλλων που ψήνονται για κλόνους...

BTW φίλε chios σοβαρό τηλέφωνο 5.5'' κινέζικο ή όχι κάτω απο 500 Ευρώ δεν υπάρχει.

Oneplus one. Μηδέν προβλήματα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Πόσο άσχετος είσαι να συγκρίνεις το xiaomi με την κλωνοσαβουρα έλεος.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο άσχετος είσαι να συγκρίνεις το xiaomi με την κλωνοσαβουρα έλεος.

1. Είδες κάπου να κάνω σύγγριση?

2. Εσύ πόσο άσχετος είσαι που υποστηρίζεις ένα τηλέφωνο που στα ίδια λεφτά υπάρχουν επίσης επώνυμες μάρκες με καλύτερα χαρακτηριστικά και καλύτερη ποιότητα κατασκευής?

Link to comment
Share on other sites

1. Είδες κάπου να κάνω σύγγριση?

2. Εσύ πόσο άσχετος είσαι που υποστηρίζεις ένα τηλέφωνο που στα ίδια λεφτά υπάρχουν επίσης επώνυμες μάρκες με καλύτερα χαρακτηριστικά και καλύτερη ποιότητα κατασκευής?

 

Πες κάποιο παράδειγμα να δούμε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για πέταμα αλλά έχει τα διπλάσια λεφτά- 320-350 Ευρώ την στιγμή που ο κλόνος έχει 130-150. Άλλο που εγώ LG θα προτιμούσα να πάρω φούρνο μικροκυμάτων παρά κινητό....

 

 

Και είναι το ίδιο πράγμα ο κλώνος με το αυθεντικό;Άλλο να δείχνει ίδιο και άλλο να είναι ίδιο.

 

Εγώ ούτε φούρνο δεν θα έπαιρνα σε κλώνο.Θα έβρισκα κάτι πιο φτηνό αν δεν μπορουσα για το αυθεντικό.

Link to comment
Share on other sites

Πες κάποιο παράδειγμα να δούμε.

Jiaju S3 - ECOO E04 Aurora και πολλά άλλα.

 

Και είναι το ίδιο πράγμα ο κλώνος με το αυθεντικό;Άλλο να δείχνει ίδιο και άλλο να είναι ίδιο.

 

Εγώ ούτε φούρνο δεν θα έπαιρνα σε κλώνο.Θα έβρισκα κάτι πιο φτηνό αν δεν μπορουσα για το αυθεντικό.

 

Φίλε μου ποιος είπε πως είναι το ίδιο πράγμα ο κλώνος με το αυθεντικό? Γιαυτό τον λόγο ο κλώνος κάνει 120 και το αυθεντικό 700. Ειναι 2 εντελώς διαφορετικά πράγματα. Αυτό δεν σημαίνει πως όμως αρκετοί κλώνοι δεν είναι τίμιοι σε σχέση απόδοση/τιμή. Επίσης το note3 μου παίρνει όλα τα αξεσουάρ απο το αυθεντικό ενώ υπάρχουν πολλά aftermarket καλούδια όπως μπαταρίες εώς και 8000mah. Μιλάμε λοιπόν για 2 διαφορετικά πράγματα. Μην παρεξηγείτε τι γράφω. Διαβάζετε καλύτερα πριν απαντήσετε...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα παρακαλέσω να περιορίσουμε τις αντιπαραθέσεις μιας και δεν αποτελούν θέμα του συγκεκριμένου thread. Όποιος θέλει κλώνο... παίρνει κλώνο. Ο καθένας φυσικά είναι σε θέση να πει τη γνώμη του αλλά μέχρι εκεί. Δεν υπάρχει λόγος να πείσει ο ένας τον άλλο ανάλογα τις πεποιθήσεις του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη απο πλευράς μου. Μου κάνει εντύπωση αφού δεν έχουν κλώνους γιατί απαντάνε με άσχετες επικριτικές απαντήσεις σε ένα θέμα που δεν τους απασχολεί.

Και πάμε πάλι πίσω στο θέμα μας.

Όποιος γνωρίζει που μπορούμε να βρούμε ανταλλακτικά HDC παρακαλώ ας γράψει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια μια βοήθεια εχω το n- 9006 note 3 clone θελω να το κανω ροοτ αλλα δεν μπορώ να μπω στο download mode

Παταω volume down + power +home button μαζι και με βαζει σε ενα μενού με κινεζικα απο μεταφραση που εκανα ειναι για να κανεις τεστ τα κουμπια την καμερα τους σενσορες

πως θα μπορουσα να μπω download mode για να το κανω ροοτ και να του βάλω recovery?

 

[ATTACH]59725[/ATTACH]

 

 

[ATTACH]59726[/ATTACH]

 

[ATTACH]59727[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοήθεια εχω το n- 9006 note 3 clone θελω να το κανω ροοτ αλλα δεν μπορώ να μπω στο download mode

Παταω volume down + power +home button μαζι και με βαζει σε ενα μενού με κινεζικα απο μεταφραση που εκανα ειναι για να κανεις τεστ τα κουμπια την καμερα τους σενσορες

πως θα μπορουσα να μπω download mode για να το κανω ροοτ και να του βάλω recovery?

 

[ATTACH]59725[/ATTACH]

 

 

[ATTACH]59726[/ATTACH]

 

[ATTACH]59727[/ATTACH]

Δοκίμασες να το ρουταρεις με τα γνωστά μέσα? Πχ framaroot, Root genius.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το ρουταρεις με τα γνωστά μέσα? Πχ framaroot, Root genius.

Οχι δεν δοκίμασα το φοβήθηκα

 

Απο το Google που έψαξα στο xda αλλα και σε αλλα φορουμ ολοι με το odin σε dawnload mod το εχουν κανει ρουτ.

Αλλα δεν μπορεί με κάποιος τρόπος θα υπάρχει να μπει dawnload mod

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν δοκίμασα το φοβήθηκα

 

Απο το Google που έψαξα στο xda αλλα και σε αλλα φορουμ ολοι με το odin σε dawnload mod το εχουν κανει ρουτ.

Αλλα δεν μπορεί με κάποιος τρόπος θα υπάρχει να μπει dawnload mod

 

To odin κάνει και για εκτός samsung?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν δοκίμασα το φοβήθηκα

 

Απο το Google που έψαξα στο xda αλλα και σε αλλα φορουμ ολοι με το odin σε dawnload mod το εχουν κανει ρουτ.

Αλλα δεν μπορεί με κάποιος τρόπος θα υπάρχει να μπει dawnload mod

 

αυτος ο τροπος ειναι για πραγματικες samsung συσκευες. δεν δουλευει σε μη samsung. το δικο σου ειναι απλα εμφανισιακα κλωνος. δοκιμασε αυτα που σου ειπα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο τροπος ειναι για πραγματικες samsung συσκευες. δεν δουλευει σε μη samsung. το δικο σου ειναι απλα εμφανισιακα κλωνος. δοκιμασε αυτα που σου ειπα.

Θα το δοκιμασω

Πάντως ο τρόπος που περιγραφουν στο xda ειναι με το odin

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2495375

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω

Πάντως ο τρόπος που περιγραφουν στο xda ειναι με το odin

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2495375

Στο λινκ που εβαλες γραφουν για το original Galaxy Note 3 που κυκλοφορει στην κινα, δεν γραφουν για κλωνο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ που εβαλες γραφουν για το original Galaxy Note 3 που κυκλοφορει στην κινα, δεν γραφουν για κλωνο.

Sorry μπερδεύτηκα με το china που έγραφε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...