Jump to content

Honor 3X (G750)


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To "Huawei Honor 3X G750" (copy-paste από τον τίτλο της σελίδας) είναι το Αscend P2; Μήπως βγαίνει λάθος το λινκ; Ή μήπως έχω κάνει τόοοοοοοοοοοοοοσο τραγικό λάθος; :D

 

Σαν Ascend P2 βγάζει αυτό http://constantinestore.gr/el/huawei/1720-huawei-ascend-p2-16gb-black-.html (Ascend P2, 4πύρινος επεξεργαστής στα 1,5, 1GB ram) όντως δηλαδή τελείως άλλο πράγμα. Αλλά στο link που είχα βάλει αρχικά εμένα μου βγάζει το G750 και με τα δικά του (σωστά) specs, όπως τα γράφετε και εδώ, με τη μόνη διαφορά στην εσωτερική μνήμη... Μήπως έχει πρόβλημα το λινκ; Μήπως από εδώ http://www.terrabytenet.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=3318 βγαίνει σωστά;

 

Εγω σου μιλάω για το λινκ που εβαλες και που σου εκανα και παραθεση... και μαλιστα απ ότι ειδα δεν το εχει καθολου σαν κινητό, δεν ειναι μονο λαθος το λινκ.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 832
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω σου μιλάω για το λινκ που εβαλες και που σου εκανα και παραθεση... και μαλιστα απ ότι ειδα δεν το εχει καθολου σαν κινητό, δεν ειναι μονο λαθος το λινκ.

 

Και όμως, αν προσέξεις στο λινκ (όχι το κινητό που βγάζει στην σελίδα που λες ότι ανοίγει αλλά το λινκ που βγάζει ο browser ότι θα ανοίξει) είναι το honor 3x g750! Βέβαια σε εμένα βγάζει και το σωστό κινητό στη σελίδα (g750). Τεσπα, το θέμα δεν είναι αυτό, το θέμα είναι (αν γνωρίζει κάποιος φυσικά) αν το Honor 3x (Ascend G750) βγαίνει στην ΕΕ με 16 GB

 

*Για το μπέρδεμα με το λινκ... Είδα και εγώ αυτό που λες όταν αλλάζω τη γλώσσα του σάιτ από ελληνικά σε αγγλικά!!! Δες το σάιτ σου ανοίγει στα αγγλικά και άλλαξε τη γλώσσα από την σημαία πάνω δεξιά στα ελληνικά...

Edited by scorp18
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω 2,3 ερωτήσεις πριν προχωρήσω σε αγορ.

1.Διαβαζω ότι υποστηρίζει glonnas είναι αλήθεια και αυτό φαίνεται κατά την διάρκεια της πλοήγησης σε σταθερότητα και γρήγορα.?

2.Κατα την κλήση έχει full screen caller η βγαζει μόνο το μικρό τετραγωνάκι με την φώτο αυτού που σε καλεί?

3.Ο ήχος γενικά πώς είναι από παράσιτα και ποιότητα ειδικότερα σε ανοιχτή ακρόαση.?

 

Υπαρχει καποιος που να μπορει να δωσει καποιες πληροφοριες για την συσκευη????Ιδιετερα για το glonnas & gps???

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

γεια σας...μπορει καποιος να μου πει αν το μοντελο αυτο ειναι το t20(το pro model οπως λενε)???το πουλαει το you.gr σε πολυ καλη τιμη...και επισης τι παιζει με εγγυηση σε αυτο...ειναι απο Ε.Ε. η δεν θα το καλυπτει στην ουσια η εγγυηση που δινει το μαγαζι???και αν υπαρχει καποιο επισημο service της huawei στην πατρα...αυτα τα λιγα... :p

 

http://www.you.gr/proionta/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-huawei-g750-white

Link to comment
Share on other sites

γεια σας...μπορει καποιος να μου πει αν το μοντελο αυτο ειναι το t20(το pro model οπως λενε)???το πουλαει το you.gr σε πολυ καλη τιμη...και επισης τι παιζει με εγγυηση σε αυτο...ειναι απο Ε.Ε. η δεν θα το καλυπτει στην ουσια η εγγυηση που δινει το μαγαζι???και αν υπαρχει καποιο επισημο service της huawei στην πατρα...αυτα τα λιγα... :p

 

http://www.you.gr/proionta/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-huawei-g750-white

 

Δεν νομιζω οτι ειναι το Τ20 γιατι απο τα χαρακτηριστικα αν δεν κανω λαθος λεει οθονη HD όχι Full HD όπως εχει το το Τ20 αλλά δεν ειναι και το U10 αφου εχει 16gb rom και οχι 8gb. Ποιο μοντελο ειναι αυτο δεν ξερω και αντιπροσωπεια της huawei δεν εχει απο οσο ξερω ελλαδα οταν χαλασει τα στελνουν στην αθηνα στην εταιρεια armaos που αναλαμβανει το service πολλων μοντελων κινητων. Τωρα στο you λεει απο κατω εγγυηση 2 ετη οποτε φανταζομαι και το εννοει.

 

Παιδια αν κανεις απο εδω διαβαζει xda και εχει μετατρεψει το U10 σε Τ00 αν μπορει ας γραψει εναν οδηγο στα ελληνικα γιατι στα αγγλικα ειναι λιγο ζορικα για μερικους να καταλαβουμε.Ευχαριστω

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι το Τ20 γιατι απο τα χαρακτηριστικα αν δεν κανω λαθος λεει οθονη HD όχι Full HD όπως εχει το το Τ20 αλλά δεν ειναι και το U10 αφου εχει 16gb rom και οχι 8gb. Ποιο μοντελο ειναι αυτο δεν ξερω και αντιπροσωπεια της huawei δεν εχει απο οσο ξερω ελλαδα οταν χαλασει τα στελνουν στην αθηνα στην εταιρεια armaos που αναλαμβανει το service πολλων μοντελων κινητων. Τωρα στο you λεει απο κατω εγγυηση 2 ετη οποτε φανταζομαι και το εννοει.

 

Παιδια αν κανεις απο εδω διαβαζει xda και εχει μετατρεψει το U10 σε Τ00 αν μπορει ας γραψει εναν οδηγο στα ελληνικα γιατι στα αγγλικα ειναι λιγο ζορικα για μερικους να καταλαβουμε.Ευχαριστω

 

Αν το ψάξει ο φίλος πάντως σε διάφορα σάιτ σύγκρισης τιμών θα το βρει και ακόμα χαμηλότερα. Βέβαια και εμένα η απορία μου αυτή είναι. U10 με 16 GB; Σε άλλο κατάστημα που ρώτησα μου έστειλαν φωτογραφία της συσκευασίας ότι είναι το G750-U10 αλλά έγραφαν 16 GB στη σελίδα τους... Τεσπα, το έχω παραγγείλει και το περιμένω μέσα στη βδομάδα. Θα ξέρουμε σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Αν το ψάξει ο φίλος πάντως σε διάφορα σάιτ σύγκρισης τιμών θα το βρει και ακόμα χαμηλότερα. Βέβαια και εμένα η απορία μου αυτή είναι. U10 με 16 GB; Σε άλλο κατάστημα που ρώτησα μου έστειλαν φωτογραφία της συσκευασίας ότι είναι το G750-U10 αλλά έγραφαν 16 GB στη σελίδα τους... Τεσπα, το έχω παραγγείλει και το περιμένω μέσα στη βδομάδα. Θα ξέρουμε σύντομα...

 

εχω δει οτι το εχουν και αλλα ελληνικα site...το θεμα ειναι οτι το you.gr εχει καταστημα στην πολη μου και μπορω οποτε θελω να παω αν γινει κατι...αλλος ενας λογος ειναι και η εγγυηση...αν παθει κατι θα πρεπει να το στελνω κατα πασα πιθανοτητα στην αθηνα με δικα μου εξοδα λογικα...οποτε για να γλυτωσω 10 ευρω πιστευω δεν αξιζει...επισης καποιος μου ειπε νομιζω οτι το service της huawei το εχει αναλαβει η nokia αλλα απο οτι φαινεται μαλλον κανει λαθος...εχω στειλει μηνυμα στο you.gr για να μου πουν το model number του κινητου...περιμενω απαντηση...

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο που ξερω ειναι εχουν βγει πολλα μοντελα του G750 αλλα μονο για το T00 δινει αναβαθμισεις η Huawei. 'Oλα τα αλλα μενουν κολλημενα με jellybean εκτος αν καποιος που το εχει καλα με τα αγγλικα μπορει να κανει εναν καλο οδηγο μεταφραση απο το thread στο xda πως μπορεις να μετατρεψεις το U10 σε Τ00.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα κι εγω το Τ-00.Ηρθε με την 123rom και μου λεει οτι υπαρχει σε online update η 129.

Το κανω ή οχι?

edit..τελικα δεν δεχεται την αναβαθμιση σε 129.

μαλλον φταιει το ρουτ.

Edited by frapedia
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλα OTA updates επιτελους KitKat!

Μηπως ξερει κανεις και πως ρουταρουμε?

καλημερα, υποψηφιος αγοραστης και το μονο που με κρατουσε μακρυα ειναι η μη υπαρξη (ακομα) της Κιτκατ... (το 3c μου την εχει :) )... αυτη που αναφερεις ειναι επισημη? ειναι dev? γινεται OTA απλα?

θα ηθελα να ξερω οποτε να μπω και εγω στο club σας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι επισημη,με ΟΤΑ.

Αλλα δεν πρεπει να εισαι ρουτ.

Παντως στο antutu το σκορ ειναι χαμηλοτερο με κιτκατ.

Και ισως εχει καποια θεματακια με τον ηχο στα πολυμεσα και στο wifi.

Δως μου κανα 2 μερες να την δουλεψω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι επισημη,με ΟΤΑ.

Αλλα δεν πρεπει να εισαι ρουτ.

Παντως στο antutu το σκορ ειναι χαμηλοτερο με κιτκατ.

Και ισως εχει καποια θεματακια με τον ηχο στα πολυμεσα και στο wifi.

Δως μου κανα 2 μερες να την δουλεψω.

 

Tσεκαρε και κατι αλλο αν το φτιαξανε οταν σε καλουνε και στις 2 sim καρτες μια επαφη που εχεις αποθηκευμενη με ονομα σε δειχνει την ωρα που καλει το ονομα ή το νουμερο? Γιατι παλιοτερα που ενα παλικαρι με το ειχε μετατρεψει το δικο μου G750 U10 σε Τ00 ειχα αυτο το θεμα και αν εβαζα τον κωδικο της χωρας μπροστα απο ολες τις επαφες μετα δεν με εδειχνε το ονομα οταν με καλουσαν στη δευτερη καρτα. Και ο ηχος οταν με μιλουσαν ηταν πολυ χαμηλος. Αν εχει ακομα αυτα τα θεματα ε σορρυ πρωτα απο ολα για τηλεφωνο το θελω. Κατι αλλο που θυμαμαι ειχαν θεμα ηταν οτι δεν μπορουσες να προσθεσεις 2ο gmail μονο με το Google one που δεν με αρεσε ποτε καθολου. Εχει διορθωθει τελικα τιποτα απο ολα αυτα? Και επειδη για το Τ00 εχουνε βγει πολλες αναβαθμισεις κιτ κατ εσυ ποια φορας συγκεκριμενα? Την 4.8.16 ή 4.9.1 ή 4.9.16? Ολα τα προβληματα που αναφερω τα ειχε μεχρι και η 4.8.16

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω πριν από λίγες μέρες το G750-U10. Δεν με ενδιαφέρει και πολύ η έκδοση που έχει. Αυτό που με χάλασε είναι ότι τελικά δεν έχει 16GB εσωτερική μνήμη όπως έγραφε το site. Αλλιώς είναι πολύ καλή συσκευή!
Link to comment
Share on other sites

Tσεκαρε και κατι αλλο αν το φτιαξανε οταν σε καλουνε και στις 2 sim καρτες μια επαφη που εχεις αποθηκευμενη με ονομα σε δειχνει την ωρα που καλει το ονομα ή το νουμερο? Γιατι παλιοτερα που ενα παλικαρι με το ειχε μετατρεψει το δικο μου G750 U10 σε Τ00 ειχα αυτο το θεμα και αν εβαζα τον κωδικο της χωρας μπροστα απο ολες τις επαφες μετα δεν με εδειχνε το ονομα οταν με καλουσαν στη δευτερη καρτα. Και ο ηχος οταν με μιλουσαν ηταν πολυ χαμηλος. Αν εχει ακομα αυτα τα θεματα ε σορρυ πρωτα απο ολα για τηλεφωνο το θελω. Κατι αλλο που θυμαμαι ειχαν θεμα ηταν οτι δεν μπορουσες να προσθεσεις 2ο gmail μονο με το Google one που δεν με αρεσε ποτε καθολου. Εχει διορθωθει τελικα τιποτα απο ολα αυτα? Και επειδη για το Τ00 εχουνε βγει πολλες αναβαθμισεις κιτ κατ εσυ ποια φορας συγκεκριμενα? Την 4.8.16 ή 4.9.1 ή 4.9.16? Ολα τα προβληματα που αναφερω τα ειχε μεχρι και η 4.8.16

Λοιπον,

αυτο με την αναγνωρηση το φτιαξανε.

Το αλλο με τον ηχο ισχυει,δηλαδη οταν παιζεις youtube ή καποιο mp3 ,η ενταση πεφτει και δεν ξανανεβαινει.

Το wifi μια χαρα αλλα με το gps εχω θεμα.Μαλλον εχει ρυθμισεις κινας και δεν ξερω πως να τις αλλαξω.

Λογικα σε επομενη αναβαθμιση ή σε custom rom θα διορθωθουν.Το θεμα ειναι πως ρουταρεται γιατι στο xda δε μπορω να βγαλω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

αυτο με την αναγνωρηση το φτιαξανε.

Το αλλο με τον ηχο ισχυει,δηλαδη οταν παιζεις youtube ή καποιο mp3 ,η ενταση πεφτει και δεν ξανανεβαινει.

Το wifi μια χαρα αλλα με το gps εχω θεμα.Μαλλον εχει ρυθμισεις κινας και δεν ξερω πως να τις αλλαξω.

Λογικα σε επομενη αναβαθμιση ή σε custom rom θα διορθωθουν.Το θεμα ειναι πως ρουταρεται γιατι στο xda δε μπορω να βγαλω ακρη.

Δοκιμασε με root genious. Να σε πω ο ήχος οταν μιλας πως ειναι? Και πες μου κατι ακομα πανω απο ενα gmail μπορεις να προσθεσεις στους google λογαριασμους ή μονο εναν σε αφήνει? Πάντως αν το ρουταρεις και μετα πες να σε ανεβασω το gps.conf απο το δικο μου κινητο U10 για να το αλλαξεις και πιστευω θα στρωσει το gps. Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες ως τωρα. Μενει τωρα εμεις με τα, U10 να βρουμε εναν ελληνα μαστορα απο το xda να μας πει με απλα λογια στα ελληνικα πως να κανουμε τη μετατροπη U10 σε Τ00.Παιδια πρηξτε τους ολοι οχι μονο εγω μπας και δουμε kit kat στο κινητο μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος στα τηλεφωνηματα ειναι αψογος,σιγουρα καλυτερος απ το g700 που ειχα.Η εφαρμογη της καμερας στην κιτκατ επισης πολυ καλη.Google account μονο εναν,αλλα νομιζω ετσι ειναι παντου.

Παντος αυτο με τα u10 το χουν αναπτυξει στο xda αλλα με τον δικο τους μπερδεμενο τροπο .:)

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος στα τηλεφωνηματα ειναι αψογος,σιγουρα καλυτερος απ το g700 που ειχα.Η εφαρμογη της καμερας στην κιτκατ επισης πολυ καλη.Google account μονο εναν,αλλα νομιζω ετσι ειναι παντου.

Παντος αυτο με τα u10 το χουν αναπτυξει στο xda αλλα με τον δικο τους μπερδεμενο τροπο .:)

 

Ναι αλλα καποιοι ειναι ελληνες και αν καποιος απο αυτους μας το εξηγησει στα ελληνικα θα γινει πολυ πιο απλο. Όσο για το google account σε ολα τα κινητα προσθετεις οσους λογαριασμους θελεις ακομα και στο U10 που έχω. Μονο στην κινεζικη εκδοση T00 σε αφηνει μονο εναν.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και γω πριν από λίγες μέρες το G750-U10. Δεν με ενδιαφέρει και πολύ η έκδοση που έχει. Αυτό που με χάλασε είναι ότι τελικά δεν έχει 16GB εσωτερική μνήμη όπως έγραφε το site. Αλλιώς είναι πολύ καλή συσκευή!

απο που το αγορασες και γιατί περίμενες 16αρι?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το t00 με kitkat 4.9.16.

 

δηλαδη πριν ειχες κι εσυ αυτο το προβλημα που δεν εμφανιζε τις επαφες.θελω να μετατρεψω το δικο μου αλλα αυτο ειναι ανασταλτικος παραγοντας για εμενα.tzivas εσυ αναβαθμισες για να δεις αν διορθωθηκε αυτο με τις επαφες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...