Jump to content

UMI X1 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος το παραλαβει θελουμε review :P

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 76
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

unboxing από gizchina το κράξε λιγάκι για το πίσω μέρος που εξέχει η camera για τα περιθώρια πάλι που έχει από μπροστά bezels και για το touch λιγάκι :lol: πάντως για τα λεφτά του και τα χαραχτηριστικά που έχει , το κόβω πολύ καλο και άμα δεν βγάλει μεγάλα θεματάκια μια χαρά αγορά είναι !!

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

σε αυτους στο λογαριασμο σου μεσα για το vickmall λεω δεν σου γράφει οτι έχει πληρωθεί το πόσο??απλα μερικές φόρες αργεί να περαστεί,ειδικά στο ebanking αργεί υπερβολικά να φανεί η αφαίρεση ποσού απο το λογαριασμό σου.και στο paypall θα φαίνεται σαν τελευταία διακίνηση χρημάτων.

Να σε ρωτησω κατι.Παω να κανω σγορα απο Vickmall και στο pay pal δεν δειχνει την ισοτιμια σε ευρω ξερεις γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι.Παω να κανω σγορα απο Vickmall και στο pay pal δεν δειχνει την ισοτιμια σε ευρω ξερεις γιατι?

 

Μην πληρώσεις σε ευρώ γιατί θα σε φάει το PayPal στην ισοτιμία. Όρισε να πληρωθεί στο νόμισμα του πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε δολάρια θα το βάλεις και πήγαινε στο νημα paypal να δεις εκεί τι πρέπει να κάνεις για να ορίσεις την πληρωμή με το νόμισμα του πωλητή,και στο paypal

κάνεις στα νομίσματα τα δολάρια usd "Make Primary" ενω ειναι υπό κανονικές συνθήκες τα ευρώ με αυτήν ένδειξη.

Edited by tasos79
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε δολάρια θα το βάλεις και πήγαινε στο νημα paypal να δεις εκεί τι πρέπει να κάνεις για να ορίσεις την πληρωμή με το νόμισμα του πωλητή.

 

paypal post #2801

Link to comment
Share on other sites

και γι 'αυτό που αναφέρει ο vagos ειναι γιατί εχει αυτο το πλαστικό το λευκο ή μαυρο εαν δεν κανω λαθος, στο κατω μερος που παίρνει χωρο απο την οθόνη και τα κουμπια που θα μπορούσαν να ειναι εκεί, ετσι 'ανεβάζει' πιο πάνω την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

και γι 'αυτό που αναφέρει ο vagos ειναι γιατί εχει αυτο το πλαστικό το λευκο ή μαυρο εαν δεν κανω λαθος, στο κατω μερος που παίρνει χωρο απο την οθόνη και τα κουμπια που θα μπορούσαν να ειναι εκεί, ετσι 'ανεβάζει' πιο πάνω την οθόνη.

 

MIUI for all Androids! Tested on UMI X1 Pro MTK6582

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 10-04-2014

 

Έφτασε σήμερα Ελλάδα, θα πάω να το παραλάβω μάλλον αύριο από διανομή και θα κάνω ένα μικρό review.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να παραγγείλω από banggood, μίας και έχω έκπτωση 10€,αλλά μου είπαν ότι δεν έχει ελληνικά και δεν το ρουτάρουν, άρα περιμένουμε το review να μας πεις αν αξίζει να ασχοληθούμε με το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

και εγώ την ειχα πατήσει αλλα μαλλον βγαίνει σε 2 εκδοσεις μια χωρις ελληνικα και μια με ελληνικα,στο to2c εχει εκδοση Multi-Language http://www.to2c.com/umi-x1-pro-leather-case-solution.html αλλα στο root σε χρεώνει 3 δολάρια.
Link to comment
Share on other sites

Είναι το ίδιο με το Doogee DG350 οπότε λογικά για τα ελληνικά υπάρχει η επίσημη ROM του δεύτερου.

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα, είναι πάρα πολύ ωραίο σε εμφάνιση και φαίνεται αρκετά ποιοτικό σαν κατασκευή.

 

Η οθόνη του είναι πάρα πολύ φωτεινή και ευκρινέστατη, και η ταχύτητα ικανοποιητική.

 

Το λειτουργικό είναι σχεδόν vanilla Android 4.2.2.

 

Από το minideal μου είχαν βάλει play store, αλλά δεν είχε ούτε root ούτε ελληνικά. Επίσης δεν είχε καθόλου κινεζοεφαρμογές.

 

Το root όμως γίνεται πανεύκολα με το Framaroot.

 

Επίσης μου έστειλαν εντελώς άσχετη θήκη, και στην επικοινωνία μαζί τους μου είπαν ότι δεν έχουν θήκες silicon για αυτό!!!

 

Γενικά για τα λεφτά του μου φαίνεται πολύ τίμια αγορά.

 

[ATTACH]43732[/ATTACH] [ATTACH]43733[/ATTACH] [ATTACH]43734[/ATTACH]

Edited by jtzig
Προσθήκη Photos
Link to comment
Share on other sites

Είναι το ίδιο με το Doogee DG350 οπότε λογικά για τα ελληνικά υπάρχει η επίσημη ROM του δεύτερου.

 

DOOGEE DG350 ROM

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Για την θηκη σιλικονης και σε αλλο κινεζοsite απαντησαν οτι δεν εχουν θηκη γιαυτο το κινητο αυτη την στιγμη,αρα ειναι γενικη η ελλειψη σε θηκες μαλλον.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω μηπως ξερετε στο τρακιν του ελτα μου γραφει απο την τεταρτη 09-04-14 κλεισιμο απο κεντρο διαλογης αττικης και μεχρι σημερα δεν εχει αλλαξει η κατασταση! πηγα στο ταχυδρομειο στην γειτονια μου και μου ειπαν οτι δεν το εχουν (2 φορεσ) ποσες μερες θα κανει ?? απο κινα ελλαδα 12 μερες και απο αθηνα αιγινα εχει περασει μια εβδομαδα!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω μηπως ξερετε στο τρακιν του ελτα μου γραφει απο την τεταρτη 09-04-14 κλεισιμο απο κεντρο διαλογης αττικης και μεχρι σημερα δεν εχει αλλαξει η κατασταση! πηγα στο ταχυδρομειο στην γειτονια μου και μου ειπαν οτι δεν το εχουν (2 φορεσ) ποσες μερες θα κανει ?? απο κινα ελλαδα 12 μερες και απο αθηνα αιγινα εχει περασει μια εβδομαδα!!!

 

Εάν υπολογίσεις και την αυξημένη κίνηση λόγω εορτών τότε καλά είσαι, μέχρι τέλος βδομάδας πρέπει να το έχεις

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα, είναι πάρα πολύ ωραίο σε εμφάνιση και φαίνεται αρκετά ποιοτικό σαν κατασκευή.

 

Η οθόνη του είναι πάρα πολύ φωτεινή και ευκρινέστατη, και η ταχύτητα ικανοποιητική.

 

Το λειτουργικό είναι σχεδόν vanilla Android 4.2.2.

 

Από το minideal μου είχαν βάλει play store, αλλά δεν είχε ούτε root ούτε ελληνικά. Επίσης δεν είχε καθόλου κινεζοεφαρμογές.

 

Το root όμως γίνεται πανεύκολα με το Framaroot.

 

Επίσης μου έστειλαν εντελώς άσχετη θήκη, και στην επικοινωνία μαζί τους μου είπαν ότι δεν έχουν θήκες silicon για αυτό!!!

 

Γενικά για τα λεφτά του μου φαίνεται πολύ τίμια αγορά.

 

[ATTACH]43732[/ATTACH] [ATTACH]43733[/ATTACH] [ATTACH]43734[/ATTACH]

 

Μπορείς φίλε μου να δεις το GPS σε πραγματικό χρόνο πως ανταποκρίνεται αν λειτουργεί καλά η χάνει σήματα κτλ? Και επίσης αν παίζει η τελευταία έκδοση από Navigon?

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα πολυ φτηνα στο ebay Και το παραγγειλα αλλα δνε νομιζω να μου ερθει ;p

http://www.ebay.com/itm/201070544390?var=500252401243&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα πολυ φτηνα στο ebay Και το παραγγειλα αλλα δνε νομιζω να μου ερθει ;p

http://www.ebay.com/itm/201070544390?var=500252401243&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Μου αρέσει που ενώ ξέρεις οτι κάτι πάει στραβά, προχωράς

Λογαριασμος ebay 10ετίας, που κάνει μια αγορά τον χρόνο και ξαφνικά σήμερα, πούλησε 30 τηλέφωνα σε τιμή 1/3 της κανονικής...

Προφανώς "βρωμάει" - χαρά στο κουράγιο σου...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Θα σού'ρθει. Αλλά μάλλον θα έχει μόνο αυτά που λέει κάτω-κάτω, εκεί που λέει package contains:

 

 

1 x 2100mAh Battery

1 x Micro USB Cable

1 x Charger

1 x Screen Protector

 

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Oχι μονο οι φωτο αλλα και το κειμενο ειναι ακριβως ολοιδιο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα σού'ρθει. Αλλά μάλλον θα έχει μόνο αυτά που λέει κάτω-κάτω, εκεί που λέει package contains:

 

 

1 x 2100mAh Battery

1 x Micro USB Cable

1 x Charger

1 x Screen Protector

 

:lol::lol::lol:

 

:lol::lol: σωστος αλλα ουτε αυτα νομιζω να ερθουνε ;D

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα πολυ φτηνα στο ebay Και το παραγγειλα αλλα δνε νομιζω να μου ερθει ;p

http://www.ebay.com/itm/201070544390?var=500252401243&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Really το παρήγγειλες;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...