Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Προσπαθώ να βάλω την stable. Έχω πάρει backup αλλά όταν περναω την Ρομ και μετα πάω να κάνω restore για να βάλω παλι ότι είχα μου ξαναπερναει και την παλιά Ρομ. ΤΘ μπορω να κάνω???

Μετα την εγκατασταση της stable...για να επαναφερεις της εφαρμογες που ειχες με την παλια ρομ,στο restore τσεκαρε μονο το data, κανενα αλλο κουτακι...

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα την εγκατασταση της stable...για να επαναφερεις της εφαρμογες που ειχες με την παλια ρομ,στο restore τσεκαρε μονο το data, κανενα αλλο κουτακι...

 

εμενα που οταν παω να κανω restore δεν μου βγαζει να τσεκαρω τιποτα τι γινεται;;;; εχω κανει σωστα backup

Link to comment
Share on other sites

Tsarlam το κάνω και όταν τελειώνει μου βγάζει πρόβλημα στο android και δεν με αφήνει να ξεκλειδωσω την αρχική οθόνη. Μάλλον κάτι παιζει αθος δεν ξέρω. Το εκανα 2 φορες αλλά τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Tsarlam το κάνω και όταν τελειώνει μου βγάζει πρόβλημα στο android και δεν με αφήνει να ξεκλειδωσω την αρχική οθόνη. Μάλλον κάτι παιζει αθος δεν ξέρω. Το εκανα 2 φορες αλλά τιποτα

Μαλλον καποιο προγραμμα απο το backup που προσπαθεις να επαναφερεις δεν ειναι συμβατο με την cm....κανε καθαρη εγκατασταση την cm και βαλε της εφαρμογες σου απο την αρχη....

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειπα να δοκιμασω το παλιο backup που ειχα κρατησει στον υπολογιστη και τα καταφερα το περασα με το restore ολα μια χαρα...

 

εχει παρατηρησει κανεις οταν χρησιμοποιειται browser να τρεμοπαιζει η οθονη πανω και αριστερα;;;

 

ακυρο για ενα περιεργο λογο τωρα που το ξαναδοκιμασα δεν το εκανε... επισης θελω ενα προγραμμα να μπορεσω να σταματισω τις ειδοποιησεις απο τα παιχνιδια που εχω παλιοτερα χρησιμοποιουσα το security που ειχε το κινητο αλλα τωρα δεν το βρίσκω στο play store

Edited by geoliol
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον γιατί μου γραφει "η εφαρμογή android phone δεν λειτουργει" .

 

Σε μια ακόμα προσπαθεια να περάσω την stable δεν είχε play store. Επιστροφη πάλη στην rc25

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Σε μια ακόμα προσπαθεια να περάσω την stable δεν είχε play store. Επιστροφη πάλη στην rc25

 

Ολες οι official vibe δεν εχουν play store.Αν την εχεις βαλει,κανε root με root genius κ βαλε το play store με gms tools

 

Παιδιά εγώ πάω να βάλω την τελευταία official της vibe.Όταν την έβαλα το κινητό ανοίγει σε γκρι οθόνη (πάνω δεξιά δείχνει το σήμα κτλ) αλλά βγάζει ένα μύνημα στα κινέζικα κ όταν πατάω μια επιλογή που έχει από κάτω(μάλλον οκ θα είναι) ξαναβγάζει το μύνημα συνέχεια.Δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Γυρνάω πίσω σε 4.2.2 με το qsb file με sdfuse .Εκεί το τηλ ανοίγει κανονικά.Αλλά όταν μετά πάω ξανά να περάσω κάποια vibe(δοκίμασα την τελευταία 1516_ST,δοκίμασα την 1503_ST) κάνει πάλι τα ίδια.ανοίγει σε γκρι οθόνη κ βγάζει συνέχεια το ίδιο μύνημα στα κινέζικα.Καμιά ιδέα κανείς?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Σε μια ακόμα προσπαθεια να περάσω την stable δεν είχε play store. Επιστροφη πάλη στην rc25

Δεν ειναι λογος να γυρισεις πισω...κατεβασε απο εδω τo play http://www.teamsuperluminal.org/download/gapps-for-cm12-1-lollipop/

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθώ να περάσω cm12.1 και σταματάει η εγκατάσταση σε αυτό το σημείο "patching system unconditionally".Γνωρίζεται κάτι?

Recovery έχω αυτό που προτείνουν.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω cm12.1 και σταματάει η εγκατάσταση σε αυτό το σημείο "patching system unconditionally".Γνωρίζεται κάτι?

Recovery έχω αυτό που προτείνουν.

Δες λίγο http://www.teamsuperluminal.org/k910cyanogenmod-12-1/εδω

Υπάρχει ένα θέμα με κάποια τηλέφωνα με το partition..

Πρέπει να φλασαρεις κάποια άλλη Ρομ μικρότερη του 1 gb(υπάρχει στο λινκ που ποσταρα...)

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο http://www.teamsuperluminal.org/k910cyanogenmod-12-1/εδω

Υπάρχει ένα θέμα με κάποια τηλέφωνα με το partition..

Πρέπει να φλασαρεις κάποια άλλη Ρομ μικρότερη του 1 gb(υπάρχει στο λινκ που ποσταρα...)

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το λινκ που δίνει το σάιτ έχει κατέβει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το λινκ που δίνει το σάιτ έχει κατέβει.

Και όμως δουλεύει... Απλά οταν πατήσεις επάνω στο λινκ μετά πρέπει να βάλεις και τον κωδικό που δίνει ακριβώς από κάτω (9nsc)

Link to comment
Share on other sites

αυτο το qsb που το βρισκουμε για να το κατεβασω..???? οταν λες directory εννεοεις φακελο..?? δν ξερω πως φτιαχνω directory

 

απο εχθές δεν άνοιγε ως την ωρα που εγραψα τωρα οκ ,ευχαριστω!

 

απο εχθές δεν άνοιγε ως την ωρα που εγραψα τωρα οκ ,ευχαριστω!

 

εγώ το κατέβασα απο εδώ http://android-genius.com/blog/?p=6

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ειμαι καινουργια στο forum. Απο χθες το βραδυ η μπροστινη μου καμερα δεν δουλευει ... Κολλησε , το εκανα restart και τωρα πλεον δεν μου εμφανιζει καν την επιλογη να αλλαξω την καμερα απο την πισω στη μπροστινη . Ξερει κανεις τι μπορω να κανω ? Edited by Mar_bes
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ειμαι καινουργια στο forum. Απο χθες το βραδυ η μπροστινη μου καμερα δεν δουλευει ... Κολλησε , το εκανα restart και τωρα πλεον δεν μου εμφανιζει καν την επιλογη να αλλαξω την καμερα απο την πισω στη μπροστινη . Ξερει κανεις τι μπορω να κανω ?

Για αρχη κανε ενα factory reset..

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε οτι υπαρχει καινουργια ενημερωση με την cm-12,1-20151024-unofficial χρειαζεται να κανω ολη τη διαδικασια ή μπορω να την περάσω κατευθείαν απο τις ενημερώσεις;;;
Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε οτι υπαρχει καινουργια ενημερωση με την cm-12,1-20151024-unofficial χρειαζεται να κανω ολη τη διαδικασια ή μπορω να την περάσω κατευθείαν απο τις ενημερώσεις;;;

 

Μπορείς να την περάσεις κατευθείαν αλλά καλό είναι να κρατήσεις Back up και να κάνεις ένα factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Τη βοήθειά σας παραακαλώ παιδιά! Το τηλέφωνο μπρίκαρε στα χέρια της κόρης μου παίζοντας παιχνίδια. Διάβασα τις οδηγίες των άλλων παθόντων και προσπάθησα να το επαναφέρω αλλά δε τα κατάφερα. Το μόνο που άλλαξε είναι ότι τώρα όταν το συνδέω σε υπολογιστή, αναβοσβήνει το κόκκινο led...Εχω απελπιστεί, τι να κάνω???

 

Μπορεί να μου πήρε λίγο παραπάνω, αλλά τη βρήκα την άκρη! Τελικά το πρόβλημα ήταν από τη μπαταρία, λόγω της υπερθέρμανσης προφανώς που υπέστη. Την αντικατέστησα λοιπόν, πέρασα και την cm12 και το κινητό πετάει!:cool:

Είχε πλάκα πάντως που το έδωσα για έλεγχο σε κατάστημα με service κινητών και διέγνωσε ότι "χτύπησε η μνήμη, δε γίνεται τίποτα"...

Το καλό της υπόθεσης πλέον είναι ότι μου περισσεύουν κάποια ανταλλακτικά από μια δεύτερη συσκευή που αγόρασα.

Υπάρχει λοιπόν η μητρική, οι δύο κάμερες καθώς και 2 θήκες που δε χρησιμοποιώ.

Aν κάποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πήρε λίγο παραπάνω, αλλά τη βρήκα την άκρη! Τελικά το πρόβλημα ήταν από τη μπαταρία, λόγω της υπερθέρμανσης προφανώς που υπέστη. Την αντικατέστησα λοιπόν, πέρασα και την cm12 και το κινητό πετάει!:cool:

Είχε πλάκα πάντως που το έδωσα για έλεγχο σε κατάστημα με service κινητών και διέγνωσε ότι "χτύπησε η μνήμη, δε γίνεται τίποτα"...

Το καλό της υπόθεσης πλέον είναι ότι μου περισσεύουν κάποια ανταλλακτικά από μια δεύτερη συσκευή που αγόρασα.

Υπάρχει λοιπόν η μητρική, οι δύο κάμερες καθώς και 2 θήκες που δε χρησιμοποιώ.

Aν κάποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm.

Tην μεγαλη καμερα θελω αν θελεις παρε με τηλ.....σου στελνω σε πμ

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και όλες.

 

Είμαι κάτοχος του τηλεφώνου εδώ και 1 χρόνο και κάτι. Όλο αυτό τον καιρό όλα ήταν κομπλέ δεν είχα κανένα θέμα για αυτό και δεν ασχολήθηκα μετά με αλλαγές ROM κτλπ... (Είναι και το πρώτο smartphone που είχα ποτέ και δεν έχω ιδέα από αυτά). Πριν κάνα 2 βδομάδες το κινητό άρχισε να κάνει reboot μόνο του. Το έκανε καμιά 5 φορές στη διάρκεια μιας μέρας και μετά αφότου με κάλεσε κάποιος μαύρισε η οθόνη. Τα πλήκτρα αφής μπροστά άναβαν κανονικά,δόνηση υπήρχε και άκουγα και τον ήχο κλήσης. Απλά δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Μετά από περίπου 15 λεπτά έφτιαξε μόνο του κανονικά. Μέχρι σήμερα το πρωί. Χθες πάλι έκανε μερικά rebοοt μόνο του και σήμερα το πρωί ενώ άνοιξε κανονικά μετά από 30 λεπτά που χτύπησε το ξυπνητήρι έπαθε ακριβώς το ίδιο πράγμα. Μαύρη οθόνη,φωτίζουν τα αφής,ακούω κανονικά τον ήχο αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Έχουν περάσει 2 ώρες και ακόμα στην ίδια κατάσταση. Σε κάποια στιγμή μόνο άνοιξε για λίγο,είδα κανονικά τα μενού κτλπ χωρίς να μπορώ όμως να κάνω τίποτα και μετά κάποιος πήρε τηλέφωνο και χτύπησε ο ήχος κλήσης κανονικά αλλά η οθόνη πάλι μαύρη. Καμιά ιδέα κανείς για το τι έχει πάθει??? Μου φαίνεται περίεργο διότι δεν το έχω πειράξει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και όλες.

 

Είμαι κάτοχος του τηλεφώνου εδώ και 1 χρόνο και κάτι. Όλο αυτό τον καιρό όλα ήταν κομπλέ δεν είχα κανένα θέμα για αυτό και δεν ασχολήθηκα μετά με αλλαγές ROM κτλπ... (Είναι και το πρώτο smartphone που είχα ποτέ και δεν έχω ιδέα από αυτά). Πριν κάνα 2 βδομάδες το κινητό άρχισε να κάνει reboot μόνο του. Το έκανε καμιά 5 φορές στη διάρκεια μιας μέρας και μετά αφότου με κάλεσε κάποιος μαύρισε η οθόνη. Τα πλήκτρα αφής μπροστά άναβαν κανονικά,δόνηση υπήρχε και άκουγα και τον ήχο κλήσης. Απλά δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Μετά από περίπου 15 λεπτά έφτιαξε μόνο του κανονικά. Μέχρι σήμερα το πρωί. Χθες πάλι έκανε μερικά rebοοt μόνο του και σήμερα το πρωί ενώ άνοιξε κανονικά μετά από 30 λεπτά που χτύπησε το ξυπνητήρι έπαθε ακριβώς το ίδιο πράγμα. Μαύρη οθόνη,φωτίζουν τα αφής,ακούω κανονικά τον ήχο αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Έχουν περάσει 2 ώρες και ακόμα στην ίδια κατάσταση. Σε κάποια στιγμή μόνο άνοιξε για λίγο,είδα κανονικά τα μενού κτλπ χωρίς να μπορώ όμως να κάνω τίποτα και μετά κάποιος πήρε τηλέφωνο και χτύπησε ο ήχος κλήσης κανονικά αλλά η οθόνη πάλι μαύρη. Καμιά ιδέα κανείς για το τι έχει πάθει??? Μου φαίνεται περίεργο διότι δεν το έχω πειράξει καθόλου.

Κανε ενα factory reset....αν δεν στρωσει αλλαξε rom

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Το άφησα για μερικές ώρες που έλειπα από το σπίτι και τώρα που επέστραψα ήταν στην ίδια κατάσταση. Όμως επειδή όπως προείπα και οι λειτουργίες του και η δόνηση ήταν κανονικές έτσι όπως ακούμπησα την οθόνη κατάλαβα πως βρίσκεται στην εισαγωγή Pin. Έβαλα το pin εμπειρικά και μετά από κάνα 2 λεπτά αφού άσπρισε η οθόνη άνοιξε κανονικά. Δεν ξέρω τι παίζει πάντως τώρα λειτουργεί κομπλέ και πάλι. Καλού κακού μια αλλαγή rom θέλω εδώ και καιρό να την κάνω διότι αυτή δεν πρέπει να είναι και πολύ στα καλά της απ όσο έχω καταλάβει. Καμιά πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μετα απο την αναβαθμιση της 12.1 stable κάθε 2 ημερες σταματάει ξαφνικά να λειτουργει το power buton. Επανερχεται με reset.Μαλλον πάμε ξανά για αλλαγή Ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αλλα και παλι τιποτα... Μηπως χρειαζεται να περασω καποιο προγραμμα?

Τοτε πιθανοτατα η μπροστινη καμερα παρεδωσε πνευμα...θα χρειαστεις ανταλακτικο καμερακι και εναν τεχνικο να το αλλαξει...σχεδον το ιδιο προβλημα ειχα και εγω με την μεγαλη καμερα....εδω θελω να ευχαριστισω τον Αντωνη (sardonios) για το καμερακι που μου εστειλε και η συσκευη μου επιτελους λειτουργει κανονικα...πληροφοριακα του εχει μεινει η μικρη καμερα που χρειαζεσαι σαν ανταλακτικο δοκιμασε να του στειλεις πμ μηνυμα για του λογου το αληθες....

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...