Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενας φιλος δν υπαρχει ρε παιδια να βοηθησει να βγαλουμε ακρη..?? εχω γεμισει τσαμπα ποστ..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου εχω ακριβος το ιδιο προβλημα.Εδω και δυο μερες προσπαθει ενας τεχνικος να το ξεμπρικαρι.Μακαρι να μας εδινε καποιος ενα χερι βοηθειας.

Να εισαι με τον εατο σου αυστηρος δικαστης.

J.A.Komensky

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος δν υπαρχει ρε παιδια να βοηθησει να βγαλουμε ακρη..?? εχω γεμισει τσαμπα ποστ..!!

Σου εστειλα την σελιδα να προσπαθησεις να το ξεμπρικαρεις.....κατσε και διαβασε απο την αρχη, θα βγαλεις ακρη...εγω απο εδω τι βοηθεια να σου δωσω.....υπομονη, διαβασμα, και προσπαθεια....με windows xp εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες...αυτος που το εγραψε εκανε 1 μηνα για να το ξεμπρικαρει....!!!!!!!!!!

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

παιδια εαν δεν βγαλετε ακρη με το προβλημα καντε μου αποστολη τα κινητα σας να τα φταιξω , δεν μενω αθηνα εαν θελετε στειλτε μου πμ
Link to comment
Share on other sites

Σου εστειλα την σελιδα να προσπαθησεις να το ξεμπρικαρεις.....κατσε και διαβασε απο την αρχη, θα βγαλεις ακρη...εγω απο εδω τι βοηθεια να σου δωσω.....υπομονη, διαβασμα, και προσπαθεια....με windows xp εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες...αυτος που το εγραψε εκανε 1 μηνα για να το ξεμπρικαρει....!!!!!!!!!!

 

ελα ομως που τα αγκλικα μου ειναι ισα βαρκα ισα γυαλο..!! το βημα που κολλησα ειναι πως δν ξερω πως θα κανω εγκατασταση τους drivers για να κανω την θυρα usb . Qualcom ..!! τα windows μου ειναι xp. αν με βοηθησετε με την εγκατασταση των drivers( κατεβασα τον φακελο αλλα δν εχει κανενα αρχειο install μεσα..) πιστευω θα βγαλω ακρη..!! αντε βρε παιδια ολοι μαζι...dirli dirli dirli..!!

 

παιδια εαν δεν βγαλετε ακρη με το προβλημα καντε μου αποστολη τα κινητα σας να τα φταιξω , δεν μενω αθηνα εαν θελετε στειλτε μου πμ

εχεις πμ

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ ΑΠΟ 4.2.2 ΓΙΑ OFFICIAL VIBEUI_V1.5_1420_4_ST_K910 WITH GAPPS AND ROOT

 

ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ 4.4.2 ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΥΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ 4.2.2.

 

ΑΡΧΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ

ROM-->http://rom.lenovo.com/xiazai_k910_nk.html (http://pan.baidu.com/s/1dD3mYKp)

GAPPS-->http://goo.im/devs/paranoidandroid/roms/gapps-micro (pa_gapps-modular-micro-4.4.2-20140531-signed.zip) H http://yun.baidu.com/wap/link?uk=3238498241&shareid=882964085&third=0 (下载 (19.56MB))

SUPERSU--> http://download.chainfire.eu/446/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v1.99r3.zip

CWM-->http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407569476

ADB-->https://docs.google.com/file/d/0B1S0LCuXCnnmSWh6NGJmSE1BUWc/edit

 

Ενα βιντεο να σας βοηθησει λιγο στην εγκατασταση των drivers του κινητου και του ADB και το περασμα των αρχειων.ΠΡΟΣΟΧΗ απλα δειτε την διαδικασια αυτων των 2 γιατι στην εγκατασταση απο το βιντεο της ρομ του ροοτ και των gapps ειναι ολα διαφορετικα απο αυτα που σας λεω εγω.

 

 

Πρωτα παμε στο pc.

Κανουμε εγκατασταση το ADB με δεξι κλικ και εκτέλεση ως διαχειριστής.

Ξεζιπαρουμε τον CWM και το αρχειο μεσα στο φακελο το ονομαζουμε recovery

Αλλαζουμε την ονομασια των gapps (χωρις να τα ξεζιπαρουμε) απο pa_gapps-modular-micro-4.4.2-20140531-signed σε gapps H το 4-16_GApps_Minimal_4.4.2_signed σε gapps. Οποιο απο τα 2 κατεβασετε.Εγω αν θυμαμαι καλα εβαλα το 2ο.

Αλλαζουμε την ονομασια του UPDATE-SuperSU-v1.99r3 σε SU.(Χωρις να το ξεζιπαρουμε)

Βαζουμε το recovery to SU και τα gapps μεσα στον φακελο που εχει γινει εγκατασταση το ADB.

 

Συνδέουμε το κινητο στο pc με το καλωδιο το δικο του (παντα) και ανοιγουμε το usb debug mode

Παμε στον Υπολογιστη μου και μεσα εχει δει το κινητο σαν Lenovo suite

Πανω εκει κανουμε δεξι κλικ και ανοιγμα

Ανοιγουν καποια αρχεια.Εκει εχει και το Lenovo usb driver autorun.Δεξι κλικ πανω του και εκτελεση ως διαχειριστης(Αυτοι ειναι οι Drivers του κινητου μας)

Βαζουμε την ρομ VIBEUI_V1.5_1420_4_ST_K910 μεσα στο κινητο χωρις να την ξεζιπαρουμε και χωρις να την βαλουμε σε καποιο φακελο.

Τρεχουμε το ADB που ειναι στην επιφάνεια εργασιας με δεξι κλικ και εκτελεση ως διαχειριστης.

Ανοιγει ενα cmd παραθυρο.

ΤΩΡΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΝΤΟΛΕΣ.

 

adb reboot-bootloader (Το κινητο κανει reboot και βγαζει το σημα της Lenovo)

fastboot boot recovery.img (Το κινητο μπαίνει σε custom recovery)

ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΕ custom recovery ΚΑΙ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ LENOVO ΤΟΤΕ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ POWER ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ REBOOT ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.

Κανουμε install zip -->install zip from sd και βρισκουμε την ρομ και την κανουμε εγκατασταση.

Αμεσως μετα κανουμε wipe data factory reset

Μετα παμε install zip -->install zip from sideload --> και απο το pc στο παραθυρο του adb δινουμε την εντολη

adb sideload SU.zip ΑΡΧΙΖΕΙ ΜΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΟΤΑΝ ΤΕΛΙΩΣΕΙ

παμε ξανα στο κινητο στο install zip -->install zip from sideload --> και απο το pc στο παραθυρο του adb δινουμε την εντολη

adb sideload gapps.zip ΠΑΛΙ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ.

 

ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΠΑΜΕ GO BΑCK ΚΑΙ ΠΑΤΑΜΕ REBOOT SYSTEM NOW και ειμαστε κομπλε!!

 

Απο το Playstore παμε στις ρυθμισεις και και βγαζουμε το autoupdate των εφσρμογων για να μην κανει update to SUPERSU οταν βγει η επομενη εκδοση.

 

Για οσους θελουν να γυρισουν πισω στην 4.2.2 κανουμε την παρακατω διαδικασια.

 

Κατεβαζουμε αυτη τη ρομ https://docs.google.com/file/d/0B8L36-jO45mmX1piTzNmcENnRnM/edit

Την ξεζιπαρουμε και μεσα εχει ενα αρχειο qsb

Φτιαχνουμε ενα φακελο μεσα στην μνημη το κινητου και τον ονομαζουμε sdfuse και μεσα στο φακελο βαζουμε τη ρομ (το qsb αρχειο)

Κλεινουμε το κινητο.

Παταμε ταυτοχρονα το POWER ΚΑΙ ΤΟ VOLUME - ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ LENOVO ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΟ POWER

Το κινητο ανοιγει σε ενα μενου με 14 επιλογες.

Με τα πληκτρα της φωνης παμε στην επιλογη 4.SD UPDATE και παταμε το power .

Ακολουθουμε τις οδηγιες και το κινητο κανει update στην 4.2.2 και περιμενουμε μεχρι να ανοιξει και ειμαστε ετοιμοι!!

 

 

ΔΕΝ ΦΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΕΥΘΥΝΗ ΑΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ)

 

η ρεκοβερυ αυτη που δινεις φιλε επανω. υποστηριζει φλασακι otg? για να βαλω την ρομ.. εχω μπει σε ρεκοβερυ κ δν μπορω να βρω επιλογη για flash μεσο usb...!! τι μπορω να κανω τωρα???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

η ρεκοβερυ αυτη που δινεις φιλε επανω. υποστηριζει φλασακι otg? για να βαλω την ρομ.. εχω μπει σε ρεκοβερυ κ δν μπορω να βρω επιλογη για flash μεσο usb...!! τι μπορω να κανω τωρα???

 

Αν το κινητό σου στη διαχείριση συσκευών του υπολογιστή φαίνεται σαν android με ερωτηματικό και όχι σαν QHSUSB_BULK κανε εγκατάσταση αυτους τους drivers http://chinagadgetsreviews.blogspot.gr/2014/07/download-pdanet-a4150-automatically.html

Εφόσον αναγνωρίσει την συσκευή προσπάθησε να κάνεις εγκατάσταση με adb sideload.

Θα χρειαστείς να κατεβάσεις το minimal adb fastboot και την rom που θέλεις να βάλεις.

Κάνεις εγκατάσταση το minimal adb fastboot μετά πας στο φάκελο που εγινε η εγκατάσταση και βάζεις μέσα την rom που κατέβασες.

Τώρα στο κινητό μπαίνεις σε recovery και επιλεγείς install zip from sideload ή κάτι αντίστοιχο αναλόγως το recovery που έχεις.

Σύνδεσε το κινητό με το PC.

Στον υπολογιστή σου ανοίγεις το adb και στο παράθυρο εντολών γράφεις:

adb devices και πατας enter.

Θα πρέπει να πάρεις έναν αύξοντα αριθμό που ακολουθείται από « device»

(π.χ. 015d182f9a0aac28 device ) στη συνεχεια

adb sideload (και το όνομα της ρομ που έβαλες μέσα στο φάκελο που έγινε εγκατάσταση το adb συν την κατάληξη .zip) και πατάς enter.

π.χ. adb sideload cm-11-20150406-UNOFFICIAL-kiton.zip

Αν όλα πάνε καλά με το που θα πατήσεις enter θα ξεκινήσει η διαδικασία να φορτώνει την rom.

Καλή επιτυχία.

Σε μένα δούλεψε και με windows 7

Edited by christoskast
Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα και το ανοιξα.. ολα κομπλε. με την βοηθεια του τσαρλαμ. και ενος φιλου ακομη που με καθοδηγησαν. λοιπον. εβαλα vibe 4,4,2 αφου ακολουθηα τις οδηγιες στο πρωτο ποστ..!!

τωρα για να περασω αλλη ρομ. μαλλον cm11 ή αν παιζει καλα η cm 12 χωρις προβληματα .. πρεπει να ξεκελειδωσω πρωτα τον bootloader με βαsη τον οδηγο αυτον και να περασω μονιμη ρεκοβερυ...??

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5570164#post5570164.??

 

Ή βαζω κατευθειαν οπως ειμαι την cm 11 οπως λεει εδω..?? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5976683#post5976683

 

μπερδευτηκα....!!

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφεραμε το ξεμπρικαραμε και βαλαμε την 12.1-20150603-UNOFFICIAL-kiton αλλα δεν μου διαβαζει της επαφες απο της καρτες SIM ? Μηπως ξερει καποιος καμια λυση για αυτο το προβλημα παιδια ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα καταφεραμε το ξεμπρικαραμε και βαλαμε την 12.1-20150603-UNOFFICIAL-kiton αλλα δεν μου διαβαζει της επαφες απο της καρτες SIM ? Μηπως ξερει καποιος καμια λυση για αυτο το προβλημα παιδια ?

 

Κλησεις κανει και δεχεται κανινικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα καταφεραμε το ξεμπρικαραμε και βαλαμε την 12.1-20150603-UNOFFICIAL-kiton αλλα δεν μου διαβαζει της επαφες απο της καρτες SIM ? Μηπως ξερει καποιος καμια λυση για αυτο το προβλημα παιδια ?

 

Κλησεις κανει και δεχεται κανονικα .

Να εισαι με τον εατο σου αυστηρος δικαστης.

J.A.Komensky

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφεραμε το ξεμπρικαραμε και βαλαμε την 12.1-20150603-UNOFFICIAL-kiton αλλα δεν μου διαβαζει της επαφες απο της καρτες SIM ? Μηπως ξερει καποιος καμια λυση για αυτο το προβλημα παιδια ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κλησεις κανει και δεχεται κανινικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κλησεις κανει και δεχεται κανονικα .

 

Σε μένα που έχω την ίδια δουλεύουν όλα κανονικά. Μάλλον κάτι δεν κανείς καλά.......... Ψαξτο

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν μου τις εμφανίζει. Έχω την cm11. Επίσης δεν μπορω να μεταφέρω τις επαφες απο και προς τις καρτες σιμ στο τηλέφωνο.και όταν αποθηκευω καινούργια επαφη δεν έχει επιλογή που να αποθηκευτεί. Μονο στη συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν λέει να σταθεροποιηθεί και η cm12 μπας και αναβαθμιστουμε... Αλήθεια λολιποπ δεν έβγαλε κανένα άλλο αλανι εκτός απο αυτήν έχει στο cm.?

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν μου τις εμφανίζει. Έχω την cm11. Επίσης δεν μπορω να μεταφέρω τις επαφες απο και προς τις καρτες σιμ στο τηλέφωνο.και όταν αποθηκευω καινούργια επαφη δεν έχει επιλογή που να αποθηκευτεί. Μονο στη συσκευή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν λέει να σταθεροποιηθεί και η cm12 μπας και αναβαθμιστουμε... Αλήθεια λολιποπ δεν έβγαλε κανένα άλλο αλανι εκτός απο αυτήν έχει στο cm.?

Η cm 12.1 δουλεύει πολύ καλά! Δοκίμασε την

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεται για το κινητό ένας φίλος μου και έχω κάποιες ερωτήσεις.

1) Το Dual SIM είναι Dual SIM Active?

2) Το Google Play δεν υπάρχει εγκατεστημένο και πρέπει να το βάλουμε εμείς?

3) Από που προτείνετε να το πάρει?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεται για το κινητό ένας φίλος μου και έχω κάποιες ερωτήσεις.

1) Το Dual SIM είναι Dual SIM Active?

2) Το Google Play δεν υπάρχει εγκατεστημένο και πρέπει να το βάλουμε εμείς?

3) Από που προτείνετε να το πάρει?

 

1)το κινητό είναι active ενεργό και στις 2 κάρτες.

2)κανονικα εγκατεστημενο

3)Πλέων έχει σταματήσει η κυκλοφορία του προφανώς δεν το παράγουν πια γι αυτό είναι δύσκολο να βρεις το κανονικό μοντέλο (k910) στα καταστήματα (vickmall. com to2c.com minideal.com) το πιθανότερο να βρεις την κινεζικη version (k910e) (k910L)

Κάποιοι έχουν πει ότι αυτές δουλεύουν κανονικά Ελλάδα αλλά δεν ξέρω τι ισχύει. Επίσης άμα ψάξεις σε ebay, aliexpress μπορεί να βρεις το κανονικό μοντέλο αλλά μάλλον χωρίς εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεται για το κινητό ένας φίλος μου και έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

3) Από που προτείνετε να το πάρει?

 

Καλησπέρα. Υπάρχει διαθέσιμο και στο etotalk. Εγώ από εκεί το είχα πάρει. Δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει διαθέσιμο και στο etotalk. Εγώ από εκεί το είχα πάρει. Δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Ευχαριστώ.

Και απ΄ ότι βλέπω, εκεί γράφει ότι είναι Dual Sim Full Active και αν θέλουμε Google Play βάζουμε την Etotalk Mod ROM.

Αν μετά βγει Lollipop για την συγκεκριμένη συσκευή, πρέπει να ζητήσουμε και να βάλουμε την αντίστοιχη ROM από το Etotalk.com ή γίνεται κανονικά αναβάθμιση OTA?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Και απ΄ ότι βλέπω, εκεί γράφει ότι είναι Dual Sim Full Active και αν θέλουμε Google Play βάζουμε την Etotalk Mod ROM.

Αν μετά βγει Lollipop για την συγκεκριμένη συσκευή, πρέπει να ζητήσουμε και να βάλουμε την αντίστοιχη ROM από το Etotalk.com ή γίνεται κανονικά αναβάθμιση OTA?

 

lollipop δεν θα παρει επισημα...βγηκε πριν λιγο καιρο η cm12.1 που τα σπαει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Και απ΄ ότι βλέπω, εκεί γράφει ότι είναι Dual Sim Full Active και αν θέλουμε Google Play βάζουμε την Etotalk Mod ROM.

Αν μετά βγει Lollipop για την συγκεκριμένη συσκευή, πρέπει να ζητήσουμε και να βάλουμε την αντίστοιχη ROM από το Etotalk.com ή γίνεται κανονικά αναβάθμιση OTA?

 

Καλημέρα. Όχι, δεν γίνεται αναβάθμιση ΟΤΑ. Αν βγει καινούρια ROM, τους στέλνεις μήνυμα και αναφέρεις και τον αριθμό παραγγελίας, και σου στέλνουν link για να κατεβάσεις την καινούρια Etotalk Mod ROM με αναλυτικές οδηγίες πώς να την περάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όχι, δεν γίνεται αναβάθμιση ΟΤΑ. Αν βγει καινούρια ROM, τους στέλνεις μήνυμα και αναφέρεις και τον αριθμό παραγγελίας, και σου στέλνουν link για να κατεβάσεις την καινούρια Etotalk Mod ROM με αναλυτικές οδηγίες πώς να την περάσεις.

Μιας και το έχεις, δουλεύει όντως ως Active? Μου φάνηκε από την αρχή αρκετά φθηνό για κινητό Dual SIM Active...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι με cm11 και σκέφτομαι να βάλω την cm12.1 .έχετε εμπειρίες και εαν ναι καλύτερες απο την 11? Και κάτι τελευταιο. Πως μπορω να την περάσω χωρίς να χάσω τίποτα απο επαφες-apps κτλ?
Link to comment
Share on other sites

μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενος με το κινητο δεν εχω καποιο θεμα... ειμαι σε διλημμα για το αν αξιζει να αλλαξω ρομ... το εχω ακομα με την εργοστασιακη ρομ την 1,5-1427... εχει τοσο μεγαλη διαφορα με το να βαλω την cm 11 ή την cm 12.1(και πια απο τις δυο);;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι με cm11 και σκέφτομαι να βάλω την cm12.1 .έχετε εμπειρίες και εαν ναι καλύτερες απο την 11? Και κάτι τελευταιο. Πως μπορω να την περάσω χωρίς να χάσω τίποτα απο επαφες-apps κτλ?

(θα τα χασεις ολααν κανεις την αλλαγη)

 

μεχρι στιγμης ειμαι ικανοποιημενος με το κινητο δεν εχω καποιο θεμα... ειμαι σε διλημμα για το αν αξιζει να αλλαξω ρομ... το εχω ακομα με την εργοστασιακη ρομ την 1,5-1427... εχει τοσο μεγαλη διαφορα με το να βαλω την cm 11 ή την cm 12.1(και πια απο τις δυο);;;;

 

ναι αξιζει με τα χιλια να την βαλετε(cm12.1),το κινητο μεταμορφωνεται!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...