Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι τελειως ακαταλαβιστικα για μενα φιλε μου μου φενεται πολυ βουνο γι'αυτο ηθελα καποιο μελος να με βοηθησει να το περασουμε μαζι να το δω με το αζημιοτο βεβαια μην ταλαιπωρηθει το παιδι τσαμπα σε ευχαριστω φιλε μου

 

Ρώτα ότι δεν ξέρεις μπορεί να σε βοηθήσουν τα παιδιά. Θα ήθελα να σε βοηθήσω χωρίς χρήματα φυσικά άλλωστε δεν είναι τόσο δύσκολο για να πληρωσεις κάποιον αλλά δεν είμαι από Αθήνα μένω Κρήτη και από Κρήτη να ήσουν δεν νομίζω να μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι με 38.8 :-/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε μου να εισαι καλα μονο και μονο που μου το ειπες κ περαστικα σου αλλα ειδα πως στον οδηγο το βημα 4. K910 ROM το αρχειο δεν μπορει να κατεβει εχει σβηστει,ας ελπησω να βρεθει καποιο μελος να με βοηθησει κ φυσικα οχι τσαμπα
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να εισαι καλα μονο και μονο που μου το ειπες κ περαστικα σου αλλα ειδα πως στον οδηγο το βημα 4. K910 ROM το αρχειο δεν μπορει να κατεβει εχει σβηστει,ας ελπησω να βρεθει καποιο μελος να με βοηθησει κ φυσικα οχι τσαμπα

Κωστα κανε τον κοπο και φερτο στο λαγονησι...η στειλτο με κουριερ αν θελεις να γλυτωσεις τις βενζινες...μην στεναχωριεσαι ειναι απο τις συσκευες που επαναφερονται με λιγη προσπαθεια.... σου στελνω διευθυνση με πμ

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Κωστα κανε τον κοπο και φερτο στο λαγονησι...η στειλτο με κουριερ αν θελεις να γλυτωσεις τις βενζινες...μην στεναχωριεσαι ειναι απο τις συσκευες που επαναφερονται με λιγη προσπαθεια.... σου στελνω διευθυνση με πμ

 

σε ευχαριστω φιλε μου να εισαι καλα φιλε μου θα τα πουμε και τηλ

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει μήπως κανείς πως μπορούμε να έχουμε 160 χαρακτήρες σε ένα μήνυμα εκτός από το να κατεβάσουμε άλλη εφαρμογή μηνυμάτων από το playstore?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω με την cm11 την περναμε και μετα καθε αναβαθμιση γινετε ota και δεν χανουμε τιποτα?

Ακριβώς έτσι.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομη. Την περναμε οπως τις αλλες μεσω twrp με την ιδια διαδικασια? Χρειαζετε να κρατησουμε την recovery rom? Και εαν αξιζει να αλλαξω αυτην του baralajbi 1503 με την cm11?
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομη. Την περναμε οπως τις αλλες μεσω twrp με την ιδια διαδικασια? Χρειαζετε να κρατησουμε την recovery rom? Και εαν αξιζει να αλλαξω αυτην του baralajbi 1503 με την cm11?

 

απο το needrom που θα κατεβασεις την ρομ εχει και οδηγο για να την περασεις...μαλιστα προτεινουν την εγκατασταση να την κανεις απο cwm recovery...

και βεβαια την προτεινουμε εναντι του baralajbi....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

έχω πρόβλημα με το κινητό μετά από ανεπιτυχή εγκατάσταση της cm11.

πριν την εγκατασταση εκανα ολα τα wipe, και format system αλλα η εγκατασταση μετα κολησε στην μεση.

τωρα το κινητο ανοιγει στο πρωτο lenovo κανει επανεκινηση καιμετα απο λιγο μπαινει σε ενα recovery "adroid system recovery"με τις εξης εντολες

reboot system now

apply update from adb

wipe data/factory reset

wipe cache partition

apply update from internal storage

apply update from cache

το προβλημα ειναι οτι το pc δεν αναγνωριζει την μνημη του κινητου, ουτε το adb, kai logv toy format στο κινητο δεν εχει καμια rom.

τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

έχω πρόβλημα με το κινητό μετά από ανεπιτυχή εγκατάσταση της cm11.

πριν την εγκατασταση εκανα ολα τα wipe, και format system αλλα η εγκατασταση μετα κολησε στην μεση.

τωρα το κινητο ανοιγει στο πρωτο lenovo κανει επανεκινηση καιμετα απο λιγο μπαινει σε ενα recovery "adroid system recovery"με τις εξης εντολες

reboot system now

apply update from adb

wipe data/factory reset

wipe cache partition

apply update from internal storage

apply update from cache

το προβλημα ειναι οτι το pc δεν αναγνωριζει την μνημη του κινητου, ουτε το adb, kai logv toy format στο κινητο δεν εχει καμια rom.

τι προτεινετε?

Δοκιμασε να κανεις factory reset για αρχη ...λογικα θα δεις την προηγουμενη ρομ χωρις τις εφαρμογες σου...

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις factory reset για αρχη ...λογικα θα δεις την προηγουμενη ρομ χωρις τις εφαρμογες σου...

 

Το εκανα 10φορες. Ειχε φορμαριστει το κινητο και το μονο που ειχε ηταν android recovery. Την λυση μου την εδωσε το antutu. Σε αυτο το λειτουργικο καταφερα να στειλω την 1503 μεσω adb sideload (η μονη εντολη που δουλευε) και αναστηθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αλλαξω rom. Σκεφτομαι να βαλω την cm11 αλλα αν θυμαμαι καλα αναφερατε οτι δε δουλευει η 2η σιμ?

Πλεον δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Να την βαλω? Η συσκευη αναβαθμιζεται με τη συγκεκριμενη? Οσον αφορα σταθεροτητα και αποδοση εννοω.
Link to comment
Share on other sites

Να την βαλω? Η συσκευη αναβαθμιζεται με τη συγκεκριμενη? Οσον αφορα σταθεροτητα και αποδοση εννοω.

Όλα πολύ τέλεια, μάλιστα στην τελευταια αναβάθμιση εβαλαν και το άνοιγμα με διπλό χτύπημα στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

παιδια ισως ειναι λιγο off topic οποτε σορρυ..! εχω παραγγειλει εδω και ενα μηνα (12/2 συγκεκριμενα) και δεν εχει φυγει ακομα απο κινα..! λετε να ανοιξω dispute?
Link to comment
Share on other sites

παιδια ισως ειναι λιγο off topic οποτε σορρυ..! εχω παραγγειλει εδω και ενα μηνα (12/2 συγκεκριμενα) και δεν εχει φυγει ακομα απο κινα..! λετε να ανοιξω dispute?

Είναι off topic....

Απο που το παρηγγειλες?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι τρώει ενα κόλλημα μερικές φορες το πληκτρολόγιο και μερικές φορες στο ξεκλειδωμα.

Το έχουν κ άλλοι? Με CM

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι οτι τρώει ενα κόλλημα μερικές φορες το πληκτρολόγιο και μερικές φορες στο ξεκλειδωμα.

Το έχουν κ άλλοι? Με CM

 

στην τελευταία εκδοσή cm11 που χρησιμοποιώ όχι. λειτουργούν όλα περίφημα προς το παρόν. εάν διαπιστώσω κάτι θα επανερθω

Link to comment
Share on other sites

εχω ξαναγραψει δυο φορες,εχω το κ910 με την official rom την τελευταια ,αλλα δεν μου δεχετε μερικες εφαρμογες γραφει μη συμβατη συσκευη πχ την my vodafone gr που την χρειαζομαι για να βαζω καρτα στον πατερα μου και σε μενα,μηπως υπαρχει καποιος που μπορει να το κοιταξει,ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.
Link to comment
Share on other sites

εχω ξαναγραψει δυο φορες,εχω το κ910 με την official rom την τελευταια ,αλλα δεν μου δεχετε μερικες εφαρμογες γραφει μη συμβατη συσκευη πχ την my vodafone gr που την χρειαζομαι για να βαζω καρτα στον πατερα μου και σε μενα,μηπως υπαρχει καποιος που μπορει να το κοιταξει,ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.

 

τωρα την δοκιμασα την εφαρμογη,με cm11 ομως,την κατεβασε και την ετρεξε κανονικα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...