Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την εγκατάσταση της 1447 του Χαραλάμπη και με επιλογή root δεν μπορω να μπω με τον ίδιο τρόπο σε TWRP

Δηλαδή:

- run 44_flash_unlocked_fastboot_K910SS_dd.bat from unlock_fastboot_K910SS_4.4 folder

- run 44_run_twrp_recovery_K910SS.bat from twrp_2.7.1.2_recovery_K910SS_4.4 folder

Αλλά ούτε και με πατημένο το Volume και το Power μ βγαζει στο boot της lenovo.

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ

Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά την εγκατάσταση της 1447 του Χαραλάμπη και με επιλογή root δεν μπορω να μπω με τον ίδιο τρόπο σε TWRP

Δηλαδή:

- run 44_flash_unlocked_fastboot_K910SS_dd.bat from unlock_fastboot_K910SS_4.4 folder

- run 44_run_twrp_recovery_K910SS.bat from twrp_2.7.1.2_recovery_K910SS_4.4 folder

Αλλά ούτε και με πατημένο το Volume και το Power μ βγαζει στο boot της lenovo.

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ

 

Πρέπει να συνδεθούμε στο google Play update το #SU και μετά όλα καλά με τη διαδικασία των .bat με το Volume και το Power όμως τίποτα δεν πιάνει βγάζει το official restore.

Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει εδώ και 2 μέρες μαιλ με το πρόβλημα μου και ακόμη να μου απαντήσουν. Σήμερα τους ξανά έστειλα ότι περιμένω απάντηση. Στο chat δεν μπόρεσα να βρω άκρη δεν άνοιξε ποτέ. Πιστεύω να μην αρχίσει τις κινεζιες και το minideal το είχα για σοβαρό κατάστημα και θα φάει κράξιμο.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να συνδεθούμε στο google Play update το #SU και μετά όλα καλά με τη διαδικασία των .bat με το Volume και το Power όμως τίποτα δεν πιάνει βγάζει το official restore.

Για να περασεις την twrp recovery πρεπει να εισαι root...οδηγος στο πρωτο ποστ....αν την περασες σωστα, πατωντας ολα τα κουμπια μαζι θα σου βγαλει το logo της lenovo......μολις δεις το logo lenovo αφηνεις το πανω κουμπι ''power on off'' μονο και περιμενεις...βγαινει η twrp μονο τοτε αφηνεις και τα πλαινα κουμπια volume +kai -

Αφου λοιπον εισαι με twrp και με 4.4.2 oficial απο ota update.....για να πας στην ρομ του baralajbi που εχει ελληνικα ειναι ροοτ και δεν εχει κινεζικες εφαρμογες ......βαζεις την ρομ στην συσκευη οπου θελεις, μπαινεις με τον τροπο που εγραψα πανω την twrp recovery.....και φλασαρεις το αρχειο που εβαλες μεσα, στο τελος της εγκαταστασης θα σου ζητησει να κανεις root την συσκευη....αν θελεις τη κανεις

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Για να περασεις την twrp recovery πρεπει να εισαι root...οδηγος στο πρωτο ποστ....αν την περασες σωστα, πατωντας ολα τα κουμπια μαζι θα σου βγαλει το logo της lenovo......μολις δεις το logo lenovo αφηνεις το πανω κουμπι ''power on off'' μονο και περιμενεις...βγαινει η twrp μονο τοτε αφηνεις και τα πλαινα κουμπια volume +kai -

Αφου λοιπον εισαι με twrp και με 4.4.2 oficial απο ota update.....για να πας στην ρομ του baralajbi που εχει ελληνικα ειναι ροοτ και δεν εχει κινεζικες εφαρμογες ......βαζεις την ρομ στην συσκευη οπου θελεις, μπαινεις με τον τροπο που εγραψα πανω την twrp recovery.....και φλασαρεις το αρχειο που εβαλες μεσα, στο τελος της εγκαταστασης θα σου ζητησει να κανεις root την συσκευη....αν θελεις τη κανεις

 

Όλα καλά έκανα και το update όμως το "αν την περασες σωστα, πατωντας ολα τα κουμπια μαζι θα σου βγαλει το logo της lenovo......μολις δεις το logo lenovo αφηνεις το πανω κουμπι ''power on off'' μονο και περιμενεις...βγαινει η twrp μονο τοτε αφηνεις και τα πλαινα κουμπια volume +kai -" δεν δουλεύει μόνιμα μου βγάζει το official, μόνο μέσω PC γινεται ...δεν πειράζει!

Thank U

:thanks:

Smile for ever.
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου του βαζω μονο 4.4.2 του χαραλαμπη με twrp

πριν την εγκατασταση κανω....factory reset,''data cache kai dalvik'' και αν θελω καθαρο το Internal Storage ...μετα την εγκατασταση της ρομ... reboot στην recovery twrp και κανω ''Wipe Data, Cache & Internal Storage''.....κανενα καταλοιπο πεντακαθαρος :)

Και δεν ξεχναω ποτε να κανω ενα backup της προηγουμενης ρομ σε ενα φλασακι με την βοηθεια του καλωδιου otg...για παν ενδεχομενο....

 

Τhanx!!! Πέρασα twrp και τα σβησα όλα!! Οπότε τώρα είμαι καθαρός με την 1443. Φαντάζομαι δε συντρέχει κάποιος λόγος να πάω στην 1447 μιας και έχχουν ακουστεί πολύ καλά λόγια για την 1443.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τhanx!!! Πέρασα twrp και τα σβησα όλα!! Οπότε τώρα είμαι καθαρός με την 1443. Φαντάζομαι δε συντρέχει κάποιος λόγος να πάω στην 1447 μιας και έχχουν ακουστεί πολύ καλά λόγια για την 1443.

Ολες του χαραλαμπη ειναι το ιδιο καλες, μικρες διαφορες χωρις καμια ιδιαιτερη ουσια,μια χαρα η 1443.

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα το τελευταιο καιρο μου βγαζει μηνυμα οτι ψαχνει το gps και μου βγαζει το σηματακι πανω αλλα εγω το εχω κλειστο απο μεσα... το θεμα ειναι οτι μου τρωει παρα πολυ μπαταρια αυτο κ μπορει να ανοιξει κ ξεκαρφωτες ωρες οπως το βραδυ... πως μπορω να το διορθωσω;;;
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά έκανα και το update όμως το "αν την περασες σωστα, πατωντας ολα τα κουμπια μαζι θα σου βγαλει το logo της lenovo......μολις δεις το logo lenovo αφηνεις το πανω κουμπι ''power on off'' μονο και περιμενεις...βγαινει η twrp μονο τοτε αφηνεις και τα πλαινα κουμπια volume +kai -" δεν δουλεύει μόνιμα μου βγάζει το official, μόνο μέσω PC γινεται ...δεν πειράζει!

Thank U

:thanks:

Προφανως δεν κοιταξες στο πρωτο post του forum, o aloialone γραφει για ξεκλειδωμα bootloader και περασμα της twrp?

Φιλε amnis εκει ειναι το μυστικο, για να περασες την twrp στη συσκευη σου, εφοσον βεβαια εχεις την 4.4.2 εκδοση...

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ MINIDEAL ΤΟ Κ910.ΕΒΑΛΑ ΤΟ LENOVO SUITE ΣΤΟ PC ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑ.ΛΟΓΙΚΑ ΕΓΙΝΕ Κ UNROOT.TO SUPERUSER ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ PLAYSTORE ΕΧΕΙ.ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ Κ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ.ΕΝς ΣΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ Κ ΕΛΛΗΝΙΚΑ.ΠΕΡΑΣΕ ΤΗΝ 4.4.2 ΕΚΔΟΣΗ ΕΧΕΙ VIBEUI_V2.0_1437_7.44.1_ST_K910.EΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ROOT ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩς ΘΑ ΚΑΝΩ ROOT ΒΗΜΑ ΒΗΜΑ??ΓΙΑΤΙ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5459849#post5459849

 

Kατεβάζεις, συνδέεις, πατάς Root και τέλος. Κι εγώ όντας άσχετος 2 λεπτά μου πήρε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα τη 1443 από το λινκ και είχε μέσα τα google apps όπως και ελληνικά.

 

http://www.needrom.com/download/lenovo-k910-vibeui-2-0/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε καλο δρομο θα ειμαι να μου πεις κ πως λειτουργει αυτο γιατι οταν παταω στο root genius download rom μουωγαζει τα κινεζικα roms.απο αυτο που εστειλες πως κατβαζω και περναω?sorry για την ταλαιπωρια αλλα θα παω αυριο στην δουλεια κ δεν θα χω τηλ.βασικα κατεβαζω την 1443 αλλα πως την περναω.εσυ καταφερες να σβησεις τις κινεζικες εφαρμογες? Edited by tsilixristos3
Link to comment
Share on other sites

Για το ροοτ, συνδέεις το κινητό (το βάζεις στο debug) πατας root it και τέλος.

 

Για τη ρομ, κάνεις register στη σελίδα, μετά κατεβάζεις όλα τα προγράμματα (cwm, recovery κλπ) που σου εμφανίζει μετά το log in μετά κατεβάζεις ρομ και ακολουθείς τη διαδικασία από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5425379#post5425379 (παραλείπτοντας ότι λέει για τα gapps μιας και είναι ενσωματωμένα).

Κωδικό για το ραρ σε πμ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μια ερώτηση.

Θέλει φίλος να μου το δώσει γιατί ενώ έχει επιλέξει ελληνικά, άλλα του τα βγάζει ελληνικά και άλλα αγγλικά στα menu.

Υπάρχει κάποια ROM πλήρως εξελληνισμένη, ώστε να δω τις οδηγίες και να του την περάσω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μενα το κινητο απο minideal , παραγγελια στις 17-11 και το παρελαβα στις 12-12. Rooted και 4.2. Δωρο θηκη και screen protector, ξεχασανε μα βαλουνε charger adapter. Δεν εχω εντοπισει κατι να με ενοχλει ιδιαιτερα για να προβω σε αναβαθμιση rom, τα ελληνικα στις ειδοποιησεις ειναι λιγο κουκουρουκου αλλα μπορω να συμβιβαστω. Γενικα πολυ καλες εντυπωσεις απο οθονη, μπαταρια, gps. Φορτιζει πολυ γρηγορα, locka-ρει αστραπιαια. Με προβληματιζει λιγο η sim της wind που εχω βαλει στο slot του 3g που δεν εχει τοσο καλο σημα οσο ειχα με προηγουμενο κινητο. Αμα την βαλω στο αλλο slot μπορω να εχω 3g; Με το zp998 που ειχα πριν και ειχα δει παρομοιο θεματακι με το σημα εκανα swap τις καρτες και εστρωσε. Μου εδινε την επιλογη να διαλεξω σε ποια καρτα να δωσει 3g συνδεση.
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα το τελευταιο καιρο μου βγαζει μηνυμα οτι ψαχνει το gps και μου βγαζει το σηματακι πανω αλλα εγω το εχω κλειστο απο μεσα... το θεμα ειναι οτι μου τρωει παρα πολυ μπαταρια αυτο κ μπορει να ανοιξει κ ξεκαρφωτες ωρες οπως το βραδυ... πως μπορω να το διορθωσω;;;

 

ξερει κανενας;;; πραγματικα μου εχει σπασει τα νευρα...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πρεπει να κανεις ελεγχο ποιες εφαρμογες τρεχουν στο backround.καποια απο αυτες ισως προσπαθει να κανει ευρεση τοποθεσιας.
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας;;; πραγματικα μου εχει σπασει τα νευρα...

 

Ποια ρομ φορας? Αν μπορεις να συμβιβαστεις με το αγγλικο μενου, βαλε την official 1447 και δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Σε ολα τα κινητα που βαζεις custom ROM θα κερδισεις καπου αλα θα χανεις αλλου. Εγω την εκανα αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ και δουλευει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτές τις οδηγίες μπορούμε να αλλάξουμε τα fonts με το root explorer το οποίο όμως είναι paid. Υπάρχει κάποιο άλλο free που να κάνει την ίδια δουλειά;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5705934#post5705934

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ φορας? Αν μπορεις να συμβιβαστεις με το αγγλικο μενου, βαλε την official 1447 και δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Σε ολα τα κινητα που βαζεις custom ROM θα κερδισεις καπου αλα θα χανεις αλλου. Εγω την εκανα αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ και δουλευει αψογα.

 

το ΟΤΑ τι ειναι;; εγω μπηκα απο το system update και μου λεει οτι δν υπαρχει αλλη εκδοση χρησιμοποιω την 1427.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτές τις οδηγίες μπορούμε να αλλάξουμε τα fonts με το root explorer το οποίο όμως είναι paid. Υπάρχει κάποιο άλλο free που να κάνει την ίδια δουλειά;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5705934#post5705934

http://www.seourls.net/ODDV.htm παρε το root explorer απο εδω free....κατω κατω στα cklicks γραφει download now εκει πατα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eδω βλεπεις μουσι....εως της πατουσες...!!!!! :)

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...